MENÜ

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 874 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan haberi bulunmuştur.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Haberleri

Ali Koçun da aralarında bulunduğu iş insanlarını böyle dolandırmış

Ali Koç'un da aralarında bulunduğu iş insanlarını böyle dolandırmış

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve bazı iş insanlarının da aralarında bulunduğu 9 kişiyi, kendisini dönemin Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, Başbakan Yardımcısı ve milletvekili olarak tanıtıp ihtiyaç sahibi kişilere yardım topladıklarını söyleyerek dolandırdığı iddia edilen şüpheliye dava açıldı. İddianamede, şüpheli S.Y.’nin ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 90 yıla kadar hapsi istendi.

27.02.2019Gündem
Yeni döneme bakansız A takımı

Yeni döneme bakansız A takımı

AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) dünkü kongreyle yenilendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni dönemin ‘A takımı’ olarak görev yapacak MKYK’nın yarıdan fazlasını değiştirirken, ilk kez ‘bakansız’ bir liste oluşturdu.

18.08.2018Gündem
Bazen eğitimci bazen arkadaş

Bazen eğitimci bazen arkadaş

15 Temmuz akşamı darbeci askerlerin işgal ettiği yerlerden biriydi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Vezneciler’deki binası.

Siyasi plan aranıyor

Siyasi plan aranıyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra birçok darbecinin, mağdurun, tanığın ifadeleri ile darbeciler tarafından hazırlanmış bazı planlar ortaya çıktı. Son olarak, 16 Temmuz sabahından itibaren uygulanacak sıkıyönetim planları deşifre oldu. Ancak, darbeden sonra nasıl bir siyasi düzen kurulacağı, hükümetin, Meclis’in yerine hangi yapılar getirileceğine dair hiçbir bilgi ya da belgeye ulaşılamadı.

27.07.2016Gündem
Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Asker ve polis arasında çözüm arayan bilim insanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbe girişimini protesto ettiği sırada açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Hakimin çekmecesinden darbe dilekçesi çıktı

Hakimin çekmecesinden darbe dilekçesi çıktı

Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli olan ve gözaltına alınan hakim Mehmet Sel'in odasında yapılan aramada, darbe gerçekleştiğinde işleme konulacak şekilde hazırlanmış bir şikayet dilekçesi örneği bulundu. 

20.07.2016Gündem
Kim niye gitti

Kim niye gitti!

Siyasetin doğasında var. Yeni bir kabine oluştuğunda, giren yeni bakanlar kadar, giremeyen, koltuğunu kaybeden bakanlar da konuşulur, bu değişimin muhasebesi yapılır. Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki ‘bayrak devir teslimi’ de benzer bir muhasebeyi beraberinde getirdi. TBMM kulislerinde en çok bu sorulara yanıt aranıyor, farklı fikirler ortaya atılıyor. Komplo teorilerini ayıklayıp AK Partililerin, “Hangi bakan neden girmedi” sorusuna verdikleri yanıtları derlediğimizde şöyle bir tablo ortaya çıktı:

28.05.2016Gündem
İsimler ve dengeler

İsimler ve dengeler

Türkiye'nin 65. hükümeti, beklenen değişikliklerin yanı sıra sürpriz kararları da ortaya koydu. Başbakan Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu döneminin önemli bazı isimlerini kabinede tutarak, ‘bütünlük’ mesajı verdi. Mehmet Şimşek ve Lütfi Elvan’ın kabinede tutulması, Recep Akdağ’ın yeniden kabineye alınması, Yıldırım’ın ‘sürpriz karması’ olarak nitelendirildi. Yeni 9 bakan kabineye girerken, 4 bakanın görev yeri değişti.

24.05.2016Gündem
Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

65. hükümet kuruldu, Bakanlar Kurulu belli oldu.. Yeni Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıkladı. 65. Hükümette Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Veysi Kaynak oldu. Listede Yalçın Akdoğan, Sema Ramazanoğlu, Volkan Bozkır gibi 8 isim yok. Merak edilen isimlerden Mehmet Şimşek kabinedeki yerini korudu. Recep Akdağ, Sağlık Bakanı olarak geri döndü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise Fikri Işık'a emanet. Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasaki de Çevre Bakanı olarak kabineye girdi. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna ise Ahmet Arslan getirildi. Süleyman Soylu da yerini koruyan isimlerden. Ekonomi Bakanlığı görevi ise Nihat Zeybekçi'nin.

24.05.2016Gündem
Erdoğanın zekâsının sadakası size yeter

Erdoğan'ın zekâsının sadakası size yeter

AK Parti milletvekilleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

17.05.2016Gündem
AK Partili bakanlardan genel başkan açıklaması

AK Partili bakanlardan 'genel başkan' açıklaması

AK Parti'de 'Genel başkan kim olsun' sorusunu bu kez vekiller yanıtlıyor. Temayül yoklamasına katılan bakanlar Akdoğan, Kurtulmuş ve Elitaş gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akdoğan, "Bu örnek bir kongre olacak" derken, Kurtulmuş partinin çok önemli bir değişim süreci yaşadığını söyledi. Elitaş ise "Benim zihnimdeki isim belli, hayırlı olsun" diye konuştu.

17.05.2016Gündem
Volkan Bozkır: Vize muafiyeti umutları azaldı

Volkan Bozkır: Vize muafiyeti umutları azaldı

Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır BBC'ye yaptığı açıklamada, Türkiye vatandaşlarına Avrupa seyahatlerinde vize serbestisi tanınmasına dair umudunu kaybetmeye başladığını söyledi.

12.05.2016Dünya
Mücadele duraksar mı diye ümitlenmesinler

'Mücadele duraksar mı diye ümitlenmesinler'

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Olağanüstü Kongresi’nin ardından yeni hükümetin kurulacağını hatırlatırken, “Acaba bu mücadelede duraksama olur mu diye birileri ümitlenmesin. Hükümetimiz görev başında” dedi.

11.05.2016Gündem
Akdoğandan ABye: Kimse elini taşın altına koymuyor

Akdoğan'dan AB'ye: Kimse elini taşın altına koymuyor

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Göç dalgası Avrupa'yı vurunca paniklediler. Hergün Türkiye'yi kucaklıyorlar. Aslan Türkiye, Kaplan Türkiye. Türkiye-AB ilişkilerinde bir hız kazanma var hem de bu göçmen meselesinde bir niyet beyanı var. Buyurun yapın. Yapılan bir şey var mı? Bekliyoruz, temenni ediyoruz. Görüşmeler yapıyoruz. İnşallah bu haftalarda artık netice almamız lazım. 3 milyar dolar gelecek. Gelsin artık" dedi.

10.05.2016Gündem
‘Şimdi de farklı cemaatlere sızıyorlar’

‘Şimdi de farklı cemaatlere sızıyorlar’

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, ‘paralel yapı’nın vakıflara, sivil toplum kuruluşlarına sızdığını belirtti.

9.05.2016Gündem
Yalçın Akdoğan’dan bıyık tweeti

Yalçın Akdoğan’dan 'bıyık' tweeti

Başbakan Yardımcısı yalçın Akdoğan sosyal medya hesabından ‘bıyık’ temalı bir mesaj paylaştı.

8.05.2016Gündem
Yalçın Akdoğan: Kolay değildi

Yalçın Akdoğan: Kolay değildi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 22 Mayıs’taki AK parti kongresine ortak adayla gidileceğini belirterek, “Örnek bir kongre yapacağız” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun değişimiyle ilgili süreci değerlendiren Akdoğan, “Başbakan Tayyip Erdoğan’dan sonra birisinin başbakanlık yapabilmesi çok kolay bir şey değildi. Bu kişisel bir mesele, çekişme, uyum falan ötesinde bir sorun” diye konuştu. Akdoğan, kongre sürecine ilişkin bir grup gazeteciye özetle şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

7.05.2016Gündem
Akdoğan: Halkımız müsterih olsun

Akdoğan: Halkımız müsterih olsun

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'de olağanüstü kongre kararı alınmasına ilişkin, "Halkımız müsterih olsun ne AK Parti içinde bir sıkıntı yaşanır ne de Türkiye'nin bir sıkıntı yaşamasına izin veririz." ifadelerini kullandı.

5.05.2016Gündem
AK Parti kongreye gidiyor

AK Parti kongreye gidiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında “AK Parti’de yönetici atama yetkisi devri”yle zirveye ulaşan kriz, dün iki liderin görüşmesinde ele alındı. 1 saat 40 dakika süren görüşme AK Parti’nin olağanüstü kongreye gitme kararıyla sonuçlandı. Erdoğan’a yakın ekibin kongre için imza toplamaya geçen hafta başladığı öğrenildi. Davutoğlu ay sonundaki kurultayda aday olmayacak, başbakanlıktan ayrılacak. Kulislerde AK Parti’deki bu değişimin ardından sonbaharda erken seçim iddiaları da konuşulmaya başlandı.

4.05.2016Gündem
Kiliste ölü sayısı 19a yükseldi

Kilis'te ölü sayısı 19'a yükseldi

Kilis’e atılan roketler sonucu yaralanarak hastanede tedavi gören 49 yaşındaki İsmail Ufak hayatını kaybetmesiyle birlikte ölenlerin sayısı 19’a yükseldi.

2.05.2016Gündem
Yalçın Akdoğan: Cemaat atakta

Yalçın Akdoğan: Cemaat atakta

AK Parti’nin MKYK toplantısında paralel yapıyla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bu kişilerin ‘sahte ihbarlarla’ paralel olmayanlar hakkında işlem başlatılmasını sağladığını anlattı.

30.04.2016Gündem
Kilisten yeni bir haber

Kilis'ten yeni bir haber

Kilis'e 18 ocak gününden bugüne kadar, 25 kilometre uzaklıktaki IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden atılan Katyuşa roketatar mermilerinin sayısı 45'i buldu. Büyük çoğunluğu kentin en merkezi yerlerinde patlayan mermiler 6’sı Suriyeli 17 kişinin ölümüne, 61 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Son günlerde artan ve geçen pazar günü kent merkezindeki bir camiyi de hedef alan saldırılarının ardından insanların tedirginliği haf safhaya çıktı.

26.04.2016Gündem
Afet ilan edilsin

Afet ilan edilsin

MHP genel başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek Kilis’te yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

25.04.2016Gündem
CHP’li Ağbaba: Erdoğan, tüm Türkiyenin aklı ile alay ediyor

CHP’li Ağbaba: Erdoğan, tüm Türkiyenin aklı ile alay ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Erdoğan dün yine ’Bu iktidarın terör örgütü ile bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır’ diyor. Hükümet adına görüşmeye giden kişilerin tuvalete giderken bile Erdoğan’dan izin aldığını herkes biliyor. Erdoğan, tüm Türkiye’nin aklı ile alay ediyor" dedi.

25.04.2016Gündem
Camiye IŞİD roketi

Camiye IŞİD roketi

OCAK ayından bu yana Suriye’nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden atılan roketler nedeniyle 15 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis’ten dün yine kara haberler geldi. Teröristlerin Türkiye’ye attığı 5 rokette 1 kadın öldü 26 kişi yaralandı.

24.04.2016Gündem

Yazar Sonuçları

16 Nisan’a giderken son tablo

BİR CHP yöneticisiyle konuştum.

12.04.2017

Kasadan kumpas listesi çıktı

ESKİ Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın, “Milli orduya kumpas kurdular” cümlesi, Ergenekon süreciyle ilgili rota değişikliğine yol açmıştı.

16.08.2016

AKP’nin attığı taşı CHP mi çıkaracak?

MİLLETVEKİLİ dokunulmazlığının bir kereye mahsus olmak üzere, geriye dönük olarak kaldırılması ile ilgili Anayasa değişikliğinin ilk tur oylaması önümüzde bir referandum olduğunu gösteriyor.

18.05.2016

Nikâhtan başbakan izlenimleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye’nin nikâh törenine yetişmek üzere birkaç saat öncesinden yola çıktım.

14.05.2016

Göç alırken göç eden Kilis

DÜN geçilen “Kilis’te sessizlik hâkim” başlıklı ajans haberi, durumu oldukça net şekilde ortaya koyuyordu.

7.05.2016

Erdoğan - Davutoğlu görüşmesinin perde arkası

AK Parti’de geçen hafta Cuma günü patlak veren kriz, dün Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki görüşmede olağanüstü kongre kararı alınmasıyla sonuçlandı.

4.05.2016

Sinir uçları kontrolü

ATATÜRK “Türkiye şeyhler, müritler ve meczuplar ülkesi olamaz” demişse de acı gerçeği kabul edelim ki Türkiye, 12 Eylül’ün açtığı çığır ve yarattığı fırsatlarla Özal’dan başlayarak bu günlere gelmiş ve devlet yönetimi tarikatlar koalisyonunun tam ortasında kalmıştır.

27.04.2016

İncirlik’teki predatörlere Kilis görevi

KİLİS’e yönelik saldırı yoğunlaşınca, İncirlik’te konuşlu ABD güçlerini harekete geçirdik.

27.04.2016

O gece neler yaşandı

KİLİS’e füzeler düştükçe toplantı üstüne toplantı yapılıyor. Ankara hop oturup, hop kalkıyor.

25.04.2016