MENÜ

Başbakan Tayyip Erdoğan

Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Tayyip Erdoğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 84.895 Başbakan Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Başbakan Tayyip Erdoğan Haberleri

İlk kez hâkim karşısında

İlk kez hâkim karşısında

FETÖ/PDY’nin ‘Mülkiye yapılanmasında’ yer aldıkları iddia edilen eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında olduğu sanıkların yargılanmasına dün başlandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 7.5 yıl ile 25 yıl arasında değişen hapis istemiyle tutuklu yargılanan Mutlu ile Çapkın dahil 13 tutuklu sanık katıldı.

23.08.2017Gündem
202 hâkim ve savcıya doğrudan ihraç

202 hâkim ve savcıya doğrudan ihraç

FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle 202 hâkim ve savcı açığa alınmadan direkt ihraç edildi. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Hürriyet’e “Etkin pişmanlık nedeniyle tanıklıkta bulunan hâkim - savcıların ifadesi sebebiyle oluşan bir liste. Çarpraz anlatımlarla ifadeleri değerlendirdik. Oybirliği ile açığa almadan direkt ihraç kararını verdik” dedi. FETÖ’den ihraç edilen hâkim - savcı sayısı 4 bin 88’e yükseldi. Yılmaz, özetle şu değerlendirmelerde bulundu:

18.03.2017Gündem
AK Parti’den sorular

AK Parti’den sorular

TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun AK Partili üyeleri, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yazılı olarak gönderilen metinde, “Şubat 2012 tarihli MİT Müsteşarı’nın ifade vermeye çağrılması hadisesinde MİT Müsteşarı’na ifade vermeye gitmesinde bir sakınca olmadığını telkin ettiğiniz şeklindeki iddialara açıklık getirir misiniz?” diye sordu.

18.12.2016Gündem
Kozmik Oda savcısından iddialar: Gizli belgeleri o getiriyordu

Kozmik Oda savcısından iddialar: Gizli belgeleri o getiriyordu

‘Kozmik Oda’, ‘28 Şubat’ gibi kritik soruşturmaları yapan ve FETÖ operasyonunda tutuklanan eski savcı Mustafa Bilgili iki soruşturmayla ilgili dikkat çekici iddialarda bulundu. Kozmik Oda’da aramanın, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın ‘uygun olacağını söylemesi’ üzerine yapıldığını ileri süren Mustafa Bilgili, Muharrem Köse’nin (adli müşavir) çok gizli belgeleri kendisine teslim ettiğini öne sürdü. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş koordinesinde FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmada eski savcı Bilgili, 3 gün süren sorgusunda özetle şunları söyledi:

9.12.2016Gündem
En büyük kulak FETÖden tutuklandı

En büyük kulak FETÖ'den tutuklandı

MOBESE’nin adında ‘B’ harfini temsil eden istihbaratçı Emniyet Müdürü Basri Aktepe, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla tutuklandı. Aktepe, TİB’in kurucuları arasında yer almış, 2012’de MİT’e devredilen Türkiye’nin en geniş dinleme ağına sahip kurumu olan Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı’nın başına geçmişti. 2012’de Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ofisinde ‘böcek’leri bulan ekibin başında da Aktepe vardı.

9.09.2016Gündem
Hatice teyzeyle dershaneyi yazdı

Hatice teyzeyle dershaneyi yazdı

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili süreci kendi internet sitesinde anlattı. Çelik, “Milli Eğitim Haller-3” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

20.06.2016Gündem
Yalçın Akdoğan: Kolay değildi

Yalçın Akdoğan: Kolay değildi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 22 Mayıs’taki AK parti kongresine ortak adayla gidileceğini belirterek, “Örnek bir kongre yapacağız” dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun değişimiyle ilgili süreci değerlendiren Akdoğan, “Başbakan Tayyip Erdoğan’dan sonra birisinin başbakanlık yapabilmesi çok kolay bir şey değildi. Bu kişisel bir mesele, çekişme, uyum falan ötesinde bir sorun” diye konuştu. Akdoğan, kongre sürecine ilişkin bir grup gazeteciye özetle şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

7.05.2016Gündem
Aracıdan Oslo iddiaları

Aracıdan Oslo iddiaları

2010-2012 yılları arasında devlet ve PKK arasında temas kurulması için aracılık yapan Kürdistan Ulusal Kongresi üyesi Kürt siyasetçi Mehmet Emin Pencewini, Oslo öncesi ve sonrasında, Hükümet-İmralı-Kandil üçgenindeki görüşmelerin ayrıntılarını anlattı.

18.04.2016Gündem
Obamadan Türkiyeye 2009daki gibi çifte telefon

Obama'dan Türkiye'ye 2009'daki gibi çifte telefon

ABD Başkanı Barack Obama’nın, geçen hafta Türkiye’de yapılan seçimlerin ardından teamül gereği Türkiye’yle yapması beklenen tebrik amaçlı telefon konuşması önceki gün gerçekleşti. Ancak Obama Yönetimi daha önce yapmadığı bir biçimde tebrik telefonunu hem seçimi kazanan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hem de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a açtı ve Beyaz Saray da bunu aynı bildiride duyurdu.

10.11.2015Dünya
Kabataşta aslında ne oldu

Kabataş'ta aslında ne oldu

Gezi Parkı eylemleri sonrası Türkiye gündemine gelen ve “Kabataş olayı” olarak anılmaya başlayan konu, siyasetin en sıcak ‘konu başlıklarından biri’ oldu.

25.10.2015Gündem
Tuğrul Türkeş neler demiş neler

Tuğrul Türkeş neler demiş neler

Siyasetin en klişe sözlerinden biri ‘Dün dündür, bugün bugündür’ olarak bilinir. Bu söz merhum Süleyman Demirel’e atfedilir ama siyasetin evrimi içinde onlarca yerli yabancı siyasetçinin ağzından benzer sözler çıktığı bilinir. Bu sözü en anlamlı kılan şey de siyasetçilerin, siyasi yaşamları boyunca attıkları her farklı adımda kendileriyle 180 derece ters düşen açıklamalar olur.

30.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci için neden o tarihi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci için neden o tarihi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün uzun bir aradan sonra ilk kez çözüm sürecine değindi. Van'da katıldığı iftar programında konuşan Davutoğlu, “Bundan sonra çözüm süreci söz konusu olacaksa, milli birlik ve kardeşlik söz konusu olacaksa, 2013 Mayıs'ında verilen sözler yerine getirilmek durumundadır" diye konuştu.

8.07.2015Gündem
Kitabın artçıları: İncinme doğru

Kitabın artçıları: İncinme doğru

GAZETECİ Ahmet Sever’in, ‘Abdullah Gül ile 12 Yıl’ kitabında yer alan detaylar, dönemin tanıklarının anlatımlarıyla netleşiyor. Adalet Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı Yasa Tasarısı’nda olmayan “Mevcut cumhurbaşkanı yeniden seçime giremez” düzenlemesinin bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından parti kurmaylarına eklettirdiği ortaya çıktı.

15.06.2015Gündem
Böylesi Avrupa’da bile yok

Böylesi Avrupa’da bile yok

350 milyon TL yatırımla Türkiye ve Avrupa’nın ilk, dünyanın üçüncü deniz doldurularak yapılan havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’na dün ilk uçak indi. İlk kez 1964 yılında gündeme gelen havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açıldı.

22.05.2015Ekonomi
Seymour Hersh: Beyaz Saray Usama Bin Ladin konusunda halkı kandırıyor

Seymour Hersh: Beyaz Saray Usama Bin Ladin konusunda halkı kandırıyor

Pulitzer ödüllü ünlü gazeteci Seymour Hersh, Beyaz Saray yönetiminin El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in ölümü hakkında halkı kandırdığını iddia etti.

11.05.2015Dünya
Filistinlilere ‘yılan’ diyen vekil bakan oldu

Filistinlilere ‘yılan’ diyen vekil bakan oldu

İsrail Başbakanı Netanyahu, kabineyi kurması için verilen sürenin dolmasına 1.5 saat kala koalisyonu oluşturdu. Aşırı sağcı ve ultra Ortodoks partilerle hükümet kuran Netanyahu, Filistinlilere ‘yılan’ diyen kadın vekili de Adalet Bakanı yaptı.

7.05.2015Dünya
Davutoğlu’ndan siyasette yeni bir müessese: STAB

Davutoğlu’ndan siyasette yeni bir müessese: STAB

TÜRK siyaset literatürü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önceki akşam yaptığı bir açıklamayla yeni bir kavramla tanıştı: Siyasi Tecrübe Aktarım Birimi... Kısaca STAB...

18.04.2015Gündem
İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Odadaki arama listesi

İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Oda'daki arama listesi

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini aktardı. Başbuğ, Kozmik Oda’yı aramaktaki asıl niyetin TSK’yı faili meçhul cinayetlerle ilişkilendirecek deliller bulmak olduğunu ifade etti.

13.03.2015Gündem

DİSK Genel Sekreteri Çerkezoğlu gözaltına alındı

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10'u kadın 35 işçi gözaltına alındı. Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde işten çıkarılan işçilerin bu sabah rektörlük binasına girmeleri nedeni ile gözaltına alındıkları belirtildi.

25.02.2015Ekonomi
Erdoğan paneli böyle terk etti

Erdoğan paneli böyle terk etti

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile birlikte katıldığı panelde diplomatik kriz yaşandı. Peres'in konuşmasının ardından kendine yeterli konuşma süresi verilmemesine sinirlenen Erdoğan paneli terk etti.

5.01.2015Haber
Askeri belgeler böyle diyor Çürük değil

Askeri belgeler böyle diyor 'Çürük değil'

Dünyaca ünlü büyük Türk şairi Nazım Hikmet Ran, bilinenin aksine Harbiye’den ‘çürük’ olduğu için ayrılmamış. Deniz Kuvvetleri’nde gün yüzüne çıkan belgelere göre Nazım, sağlık raporu almış sonra da okula dönmemiş. Harbiye kayıtlarında Nazım’ın adı ‘Sınıfımızdan subay olmadan ayrılanlar’ başlığı altında geçiyor. Ama mezun olmayan tek öğrenci Nazım değil. 4 kişi daha var. Ancak onların isimlerinin karşısında ‘İhraç’, Nazım’ın adının karşısında ise ‘Kaydı silindi’ ibaresi var. Harbiye’den ayrılışının sağlık gerekçeleriyle verilmiş bir ‘çürük’ raporundan kaynaklandığını gösterir bir kayıt ise yok.

4.01.2015Gündem
Kapatma davasında AYM’ye dinleme

Kapatma davasında AYM’ye dinleme

2008 yılında AK Parti hakkında kapatma davası açılmasından sonra Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) bazı üyeleri ile görevlilerinin telefonlarının sahte isimler ile İBDA-C örgütü üyesi oldukları iddiasıyla dinlendiği ortaya çıktı. AYM’nin o dönemdeki askeri yargı kökenli üyesi Serdar Özgüldür’ün kardeşinin eşi de telekulağın hedefi oldu. Sahte isimler üzerinden alınan mahkeme kararları ile yapılan dinlemeler, Ankara’da HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından yürütülen telekulak soruşturmasında ortaya çıktı. Olaylar şöyle gelişti:

3.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları

AK Parti yetkilisi Fethullahçılarla ilişkiyi böyle anlattı: Yağmurdan kaçarken...

Sonunda bir AK Parti yetkilisi çıktı ve Fethullah Gülen’in devlet içindeki yasadışı örgütlenmesiyle ilişkiyi ve bu ilişkideki sorunları anlaşılır bir lisanla anlattı.

17.07.2017

AB ile 13 yıl

2004 yılıydı, AK Parti iktidardaydı, Başbakan Tayyip Erdoğan’dı, izlenen politika AB yönündeydi.

25.04.2017

Palto

Size anlatacağım palto öyküsü, Rus yazar Nikolay Gogol’un klasikleşmiş eserindeki yoksul düşmüş kâtibin paltosunun öyküsü değil.

16.12.2016

Ne güzel bir geceydi o ne güzel bir umuttu

NE güzel bir geceydi... Ne güzel bir hayal, ne harika bir umuttu...

24.11.2016

On adımda Gülen’in yükselişi ve düşüşü

Aslında bu on adımı tam olarak yükselişi olarak adlandırmak doğru değil.

25.09.2016

Kılıçdaroğlu neden hedefe kondu?  

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün, 25 Ağustos’ta Artvin’de, Şavşat-Ardanuç arasında konvoyuna yapılan bir silahlı saldırıdan neyse ki kurtuldu.

25.08.2016

İdam cezası

İDAM cezası kitlelerin istemesiyle tekrar gündeme geldi.

19.07.2016

AK Parti’ye 11 kez seçim kazandıran reklamcı

Önceki gün Boğaziçi Köprüsü’ndeki darbe olayları sırasında oğlu ile birlikte vurularak öldürülen Erol Olçok AK Parti’nin 11 kez sandıktan kazanarak çıkmasına imza atan reklamcıydı. İşte Olçok’un başarı öyküsü...

16.07.2016

Fehmi Koru’nun ‘kankası’ Bush

ESKi Başkan George Bush’un Dallas’ta, polislerin cenaze töreninde verdiği fotoğrafı görmüşsünüzdür; acayipten ve garaiptendi.

13.07.2016

İHH da tamam, sıra 'Hoca'da mı?

“Savaş açacaksak, kendimiz açalım, bir sivil toplum örgütünün peşine takılıp gitmeyelim”.

30.06.2016

Değerli yalnızlığın sonu geldi mi?

Son günlerde bir Türk vatandaşı olarak çok utandığım, ülkem adına çok üzüldüğüm bir şey var.

17.06.2016

Hukuk ve iktidar

ESKİ Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın dün Özgürlük Araştırmaları Derneği toplantısında yaptığı konuşma Türkiye’de hukukun ve yargının nasıl vahim bir duruma düştüğünü göstermek bakımından son derecede önemlidir.

16.10.2015

1915'i "İttihatçı dili"nden kurtarmak..

1990 yılında Hamburg Senatosu'nun davetiyle gittiğim kentte, bir enstitüde araştırma yapıyordum.

16.04.2015

HDP rüzgârı ve 'Ankara tuzakları'...

Demokratik güçler için önemli bir görev daha ortaya çıkıyor: HDP'ye karşı kurulacak 'Ankara tuzakları'na karşı uyanık olmak ve 'provokasyonlar'a direnmek...

11.04.2015

Erkek gözlüğündeki kadın

AK Parti İstanbul milletvekili İsmet Uçma, benim sözlerime "Neden yüzde 30 kadın olsun diyorsunuz. Biz önümüze yüzde 50 oranını koysak daha iyi olmaz mı?" diye karşılık verdi. Ben de kendisine esprili bir dille, "Ağanın eli tutulmaz o zaman yüzde 50 yapın" cevabını verdim.

13.02.2015

Türk dış politikası = Şark kurnazlığı

2015’in ilk ayının ilk yarısında, Türk dış politikasının nasıl olacağının ilk işaretleri geldi. Anlaşılan, “Şark kurnazlığı”, dış politikamızın esası olacak.

16.01.2015

Boğaziçi’ni iki parti boğazlıyor

İSTANBUL Boğazı Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Boğaziçi İmar Planı Çalıştayı başladı.

11.01.2015

“Çözüm Süreci”nin neresindeyiz?

2014 sona eriyor. Her yılın son günleri, bir sonraki yıla yönelik “tahminler” ve “spekülasyonlar” başlar.

27.12.2014

Hadi Haşim Abi kaldır şu barajı!

YÜZDE 10 seçim barajı, tam bir oy hırsızlığıdır.

1.12.2014