MENÜ

Başbakan Erdoğan

Başbakan Erdoğan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Erdoğan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 108.605 Başbakan Erdoğan haberi bulunmuştur.

Başbakan Erdoğan Haberleri

Kadınlığı  çok konuştuk artık erkekliği  tartışmamız lazım

Kadınlığı çok konuştuk artık erkekliği tartışmamız lazım

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi’nin, 8 Mart öncesi açıklanan ‘Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması’nın sonuçları yine ‘bizimle’ ilgili ipuçlarıyla dolu. Araştırmaya göre ülkede kadın-erkek herkes, “Kadının toplumdaki en büyük sorunu şiddet” diyor ama şiddet hızla artamaya devam ediyor. Kürtaj konusunda olumlu düşünenlerin sayısı azalıyor, babalar çocuklarıyla geçen yıla göre daha az ilgileniyor, “Feministler erkek düşmanıdır” diye düşünenler artıyor. Merkezin müdürü Prof. Dr. Mary Lou O’Neil’e göre tüm bunları aşmak için artık biraz da erkekliği tartışmak gerekiyor.

10.03.2019Hürriyet Pazar
İlker Başbuğ: Kozmik Oda’yı bugün olsa yine açardım

İlker Başbuğ: Kozmik Oda’yı bugün olsa yine açardım

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, bugün yeni kitabı ‘Ergenekon’dan Çıkış’la okurun karşısında. Emekli Orgeneral Başbuğ kumpas sürecini ayrıntılarıyla anlatırken hâlâ sıcaklığını koruyan “Kozmik Oda’yı açmamalıydı” eleştirisine de çarpıcı bir yanıt veriyor: “Kozmik Oda’da Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu ve Uğur Mumcu suikastlarıyla ilgili bilgi arandı. Biz Kozmik Oda’yı açmasaydık bu cinayetlerin arkasında TSK var denecekti.” Peki TSK’ya sızmalar nasıl oldu, FETÖ hangi mezhebi hedef almıştı, MİT’ten istihbarat ne zaman kesildi, hedef aslında kimdi, cezaevinde neler hissetti, çıkınca kendisini ilk kim aradı? Başbuğ, yarın da devam edecek olan röportajda hepsini anlattı...

11.02.2019Gündem
Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi

Ecevit’in 12 yıl saklı tutulan anılarından: ‘Kemal Derviş şeytani hesaplar içerisindeydi'

Ecevit ailesini çok yakından tanıyan gazeteci Mehmet Çetingüleç, ölümünden önce üç yıl boyunca eski Başbakan Bülent Ecevit’le konuştu. Ecevit, Kemal Derviş’e ne kadar kızgındı, 12 gün boyunca ona neden ulaşamadı, koalisyonun çatlamasında Washington ne kadar etkili oldu? Aslında Ahmet Necdet Sezer’e de anayasa kitapçığı fırlatıldı mı? Ecevit kendisine âşık olan kadını odasına davet edip ne dedi? Türk siyasi hayatının uzunca bir dönemine ışık tutacak olan ‘Ecevit’in Anıları: 12 Yıl Saklı Tutulan Veda Sohbetleri’ adlı bu kitap çok konuşulacak...

24.03.2018Hürriyet Pazar
İddianamede hazırlandı... DHKP-C’ye FETÖ destekli tim

İddianamede hazırlandı... DHKP-C’ye FETÖ destekli tim

FETÖ’cü polisler, DHKP-C’nin içine sızdı, kendilerine “eleman” yaptıkları kadın teröristin örgüt içinde İstanbul sorumlusu olmasına da destek verdi. Örgüt içinde KAOS timini kurduran FETÖ’cü polisler bu kez de,kendileri ile olan bağı silmek için önce DHKP-C’li kadın militanı sahte delillerle tutuklattı, sonrasında da örgüt içi infazına yol verdi. Kadın terörist Asuman Akça büyük bir şans eseri ölmedi, ancak evinde bulunan flash disk içindeki dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olduğu iddia edilen suikast planları sonrası, Erdoğan’ın tüm koruma ekibi değiştirildi. Bu iddialar, FETÖ’nün DHKP-C örgütü iile ilişkisinin ilk defa ortaya koyulduğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılan iddianamede yer aldı.

4.10.2017Gündem
Politikamız dürüst değil

Politikamız dürüst değil

Geçen hafta Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tam üyelik konusunda Türkiye’ye karşı dürüst davranmadıklarını yazmış ve “Ne olur birazcık dürüst olun!” demiştim.

11.09.2017Dünya
Gülen’i koruyan gizli eller var

Gülen’i koruyan gizli eller var

Meclis Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in belirli amaçlar için yetiştirildiğini ve zorda kaldığında gizli ellerin ona yardım ettiğini söyledi. Komisyon raporunu açıklayan Petek, kalkışmanın önceden haber alınamamasının istihbarat zaafı olduğunu vurguladı.

26.05.2017Gündem
Erdoğan talimat vermişti ama... 11 yıl oldu

Erdoğan talimat vermişti ama... 11 yıl oldu

Balıkesir’in Savaştepe İlçesi Karacalar Mahallesi’nde, okula giderken kaybolduktan 44 gün sonra bir menfezde cesetleri bulunan ilkokul öğrencileri 10 yaşındaki Büşra Karabacak ve aynı yaştaki kuzeni Tuğçe Yıldırım’ın katil veya katilleri, aradan 11 yıl geçmesine rağmen bulunamadı. Cinayetin çözüleceği ümidiyle yaşayan aile, 2011’de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini belirterek "Kendisine ulaştık ve yardım istedik. Dönemin valisi ve emniyet müdürüne talimat verdi, cinayetin çözülmesini istedi. Fakat bir sonuç çıkmadı" dedi.

22.03.2017Gündem
Yine ‘sadakat türküsü’ söylemeye başladılar

Yine ‘sadakat türküsü’ söylemeye başladılar

ALMANYA’da ne zaman Türk bir politikacı veya devlet adamı, ülkede yaşayan Türkler ve Türk kökenli insanlarla bir araya gelip bir konuşma yapmak istese, hemen homurdanmalar başlar.

20.02.2017Dünya
Kurslar ve yurtlar imparatorluğu Süleymancılar

Kurslar ve yurtlar imparatorluğu Süleymancılar

Adana’daki Özel Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangında 11 öğrencinin ölmesi ve 22 öğrencinin yaralanması sonrası gözler, ‘Süleymancılar’ diye anılan dini gruba çevrildi. Anadolu’da 1951 yılından bu yana öğrenci yurtları çatısı altında Kuran eğitimi veren Süleymancılar, sayılar net olmasa da, bilinen o ki, bini aşkın yurtta öğrenci barındırıyor. Şimdi herkes aynı soruyu soruyor: Kimdir Süleymancılar?

11.12.2016Gündem
Kozmik Oda savcısından iddialar: Gizli belgeleri o getiriyordu

Kozmik Oda savcısından iddialar: Gizli belgeleri o getiriyordu

‘Kozmik Oda’, ‘28 Şubat’ gibi kritik soruşturmaları yapan ve FETÖ operasyonunda tutuklanan eski savcı Mustafa Bilgili iki soruşturmayla ilgili dikkat çekici iddialarda bulundu. Kozmik Oda’da aramanın, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın ‘uygun olacağını söylemesi’ üzerine yapıldığını ileri süren Mustafa Bilgili, Muharrem Köse’nin (adli müşavir) çok gizli belgeleri kendisine teslim ettiğini öne sürdü. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak ve Başsavcıvekili Hakan Pektaş koordinesinde FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmada eski savcı Bilgili, 3 gün süren sorgusunda özetle şunları söyledi:

9.12.2016Gündem
DHKP-Cliyle FETÖ kumpası

DHKP-C'liyle FETÖ kumpası

FETÖ, terör örgütü DHKP-C üzerinden kumpas kurarak, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın koruma ekibini değiştirtti. FETÖ’cüler, DHKP-C’li Asuman Akça’nın evinde buldukları USB bellekte, Erdoğan’ın evinin krokilerinin ele geçirildiğini iddia etmişti. Ancak USB’nin şifresinin iddiadan iki gün sonra kırıldığı ortaya çıktı.

12.11.2016Gündem
Clinton ve Trumpın Türkiyeye bakışı

Clinton ve Trump'ın Türkiye'ye bakışı

Demokratların adayı Hillary Clinton ve Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump... Seçim sonuçları açıklanmaya devam ediyor, kimin kazanacağı henüz belli değil. İki adaydan biri, bugünkü seçimler sonucunda ABD'nin 45'inci başkanı olacak. Peki bu iki adayın Türkiye konusundaki görüşleri ne? Türkiye ile ilgili hangi politikaları savunuyorlar? İşte yanıtı...

7.11.2016Gündem
En esprili bakandı

En esprili bakandı

Açıklamaları, sözleri ve esprileriyle hep kamuoyunda gündem olan bir dönemin en renkli Maliye Bakanı Kemal Unakıtan dün tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 58, 59 ve 60. AK Parti hükümetlerinde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 2009’da baypas, 2013’te de böbrek nakli operasyonu geçirmişti.

12.10.2016Ekonomi
Edepsiz tartışmasından sonra bir ilk

'Edepsiz' tartışmasından sonra bir ilk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 15.00'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki baro başkanlarından oluşan heyeti kabul edecek. 2014'te Danıştay'ın kuruluş yıldönümünde Metin Feyzioğlu'nun konuşmasına Erdoğan tepki göstermiş ve 'Böyle edepsizlik olmaz ki" demişti.

16.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Macron yanlış yapıyor

ANKARA Trump’la sorunlar yaşarken hem iktisadi hem siyasi bakımdan Avrupa liderlerinden destek açıklamaları geliyor.

28.08.2018

OHAL kalkıyor

NİHAYET OHAL kaldırılacak, “seçimlerden sonra”ya ertelenmiş olsa bile iyi haber.

14.06.2018

İyi haber

İHRACAT artışımız aylar itibarıyla rekorlar kırıyor; bu elbette iyi haber. Bir iyi haber daha var: AB ülkeleri ile vize muafiyeti konusunda yapılan müzakereler de iyi gidiyor.

1.06.2018

Ey doğalgaz

İSRAİL Doğu Akdeniz sularında büyük doğalgaz rezervlerine sahip. Bunun Türkiye üzerinden Avrupa’ya satılması düşünülürken dün çok çarpıcı bir haber ajanslara düştü:

9.05.2018

Türkiye nereli?

TÜRKİYE bir Avrupa ülkesi mi, Ortadoğu ülkesi mi olmalı?            

25.03.2018

Büyük hesap

SURİYE İç Savaşı, Ortadoğu’daki büyük hesapların en kanlı sahnesidir.

15.02.2018

Vatikan...

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Vatikan gezisi isabetli oldu, olumlu da geçti fakat aynı saatlerde Hollanda’nın büyükelçisini “resmen” geri çektiği haberi geldi.

5.02.2018

Gidiş nereye?

ELİMDE bir araştırma raporu var, şöyle diyor: “2018 senesi için Türkiye’yi bekleyen temel ekonomik sorun, büyümenin ‘başkasının parasıyla’ finanse edilmesidir. Türkiye 40 milyar dolar cari açık ve 170 milyar dolar kısa vadeli dış borç ile senelik ortalama 200 milyar doları aşan bir dış finansmana ihtiyaç duymaktadır.”

11.01.2018

Türk mimarının ulu çınarını kaybettik: İstanbul planlandı mı?

TÜRK mimarisinin ‘çınarları’ndan Prof. Dr. Hüseyin Kaptan’ı önceki akşam kaybettik.

3.01.2018

Erdoğan'ın Gül'e sitemi ne oldu?

11. CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, kulağında yaşadığı bir rahatsızlık nedeniyle Hacettepe Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

2.01.2018

Erdoğan’ın Abdullah Gül hamlesi

3 Haziran 2013 tarihiydi. Gezi olaylarının doruğa tırmandığı günlerdi.

1.01.2018

Neo-Osmanlıcılığın sonu mu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sudan, Çad ve Tunus’u kapsayan Afrika seyahatine ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma hamlesine karşı atılan başarılı adımın sonrasında çıktı; Birleşmiş Milletlerde alınan sonuçta, öncesinde İslam İşbirliği Örgütü’nün harekete geçirilmiş olması önemli rol oynamıştı.

27.12.2017

ABD'den satır arası Zarrab mesajı

ABD, kendini Irma kasırgasının yıkıcı etkilerinden korumaya çalışırken, diğer yandan da Türkiye’yi Reza Zarrab kasırgası ile vurmaya çalışıyor.

12.09.2017

‘Popülizmin gözü kör olsun’

DIŞİŞLERİ  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’nın Türkiye karşıtı politikalarını “popülizm” olarak niteliyor, “popülizmin gözü kör olsun” diyor.

4.09.2017

Milli gelirde 2023 çıtası nasıl değişti?

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Twitter mesajının, en yakınındakileri “trollediği” apaçık ortaya çıkıyor. Satın alma gücü paritesine göre verdiği milli gelir sayılarıyla, “2023 hedeflerine ulaştık” sonucu çıkaranlara, hatta bunu ilan edenlere Başbakan Yıldırım da katılmış.

29.08.2017

Avrupa ne diyor?

AVRUPA Parlamentosu (AP) Türkiye ile üyelik müzakeresinin askıya alınması için karar aldı.

6.07.2017

Erdoğan’ın iftarından mesaj yüklü bir hediye

CUMARTESİ günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarındaydık.

18.06.2017

Büyük sinek, küçük sinek

DAMATLAR niye tahliye edildiler diye değil, benzer durumda, hatta daha hafif isnat durumunda olanlar niye tahliye edilmiyor, niye aylarca tutuklu kalıyor diye sorgulamak gerekir.

13.06.2017

Kim terörist?

SUUDİ patronajındaki devletler “terörist listesi” ilan ettiler, içlerinde Müslüman Kardeşler (İhvan) ve Yusuf Karadavi gibi din adamları da var.

9.06.2017

Batı’ya yaranmak!

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Trump’la görüşmesi bu satırlar yazılırken başlamamıştı.

16.05.2017

Avrupa günü

CUMHURBAŞKANI Erdoğan 9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla son derece önemli ve dikkat çekici bir bildiri yayınladı.

9.05.2017

AKPM'de destan yazdığımız günlere ne oldu?

AK Partili Mücahit Arslan, Aljazeera.com’a dikkat çekici bir makale yazdı.

26.04.2017

AB ile 13 yıl

2004 yılıydı, AK Parti iktidardaydı, Başbakan Tayyip Erdoğan’dı, izlenen politika AB yönündeydi.

25.04.2017

Müslüman nasıl düşünür?

OKUYUCU mesajlarına sosyolojik anket gözüyle de bakıyorum. Toplumun değişik kesimleri nasıl düşünüyor?

10.04.2017

3. köprü zengin de ediyor, davalık da...

ARNAVUTKÖY’de oturuyoruz. Çevredeki bazı arsalar için istimlak edilme kararı çıkmış. Öğreniyoruz ki, Karayolları Müdürlüğü yapıyormuş bunu.

13.03.2017

On adımda Gülen’in yükselişi ve düşüşü

Aslında bu on adımı tam olarak yükselişi olarak adlandırmak doğru değil.

25.09.2016

Bir istihbaratçının yükselişi ve düşüşü

Türk kamuoyu Basri Aktepe adıyla ilk defa 1999’da Emniyet tarafından hazırlanan polis içindeki Fethullah Gülen Cemaati üyeleri raporuyla tanıştı.

9.09.2016

Aziz Bey, 12 Temmuz gecesi söylediğinizi de anlatın

15 Temmuz darbesinden 3 gün sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı aradım ve şunu sordum:

13.08.2016