MENÜ

Başbakan Ahmet Davudoğlu

Başbakan Ahmet Davudoğlu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbakan Ahmet Davudoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbakan Ahmet Davudoğlu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 57 Başbakan Ahmet Davudoğlu haberi bulunmuştur.

Başbakan Ahmet Davudoğlu Haberleri

Bayraktan ‘hilal’i kaldırmak istediler

Bayraktan ‘hilal’i kaldırmak istediler

28 Şubat’ta hilal İslam’ı temsil ediyor diye hilali bayraktan kaldırmak isteyen Türk ulusalcılar çıktı. Bu al bayrak mazlumların, tevhidin bayrağıdır. Bizler hilalin temsil ettiği İslam’ı temsil etmeye devam edeceğiz.

26.01.2015Gündem
Aydınlar bomba kasete cevap verdi

Aydınlar bomba kasete cevap verdi

SON 1 aydır devam eden “Ses kasetleri savaşı” sonunda Fenerbahçe’ye de sıçradı. Sarı lacivertli camia Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında yapıldığı iddia edilen bir konuşmayla sarsıldı. Bu akşam oynanan Fenerbahçe Ülker-Tofaş maçında , tapelerde ismi geçen Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu'nun damadı Ahmet Özokur karşılaşma boyunca F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldrım'ın yanında oturdu.

3.03.2014Futbol
Egemen Bağış sert konuştu

Egemen Bağış sert konuştu

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, uluslararası camianın, İsrail'in Gazze'ye insani yardım taşıyan gemilere yaptığı saldırıya karşı kararlı bir tepki göstermesi gerektiğini belirterek, “Dünya 21'inci yüzyılda böyle bir vahşete sessiz kalırsa bu daha başka acıların başlangıcına neden olabilir. Artık güçlü olanın, güçlü olanın arkasına sığınanın değil, haklı olanın, insani olanın kazanması gereken bir dönem başlamalı” dedi.

1.06.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 21 Ekim

Dünya basınından manşetler - 21 Ekim

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

21.10.2009Gündem
Suriye ile vizeler karşılıklı kaldırıldı

Suriye ile vizeler karşılıklı kaldırıldı

Suriye ile Türkiye arasında "Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Anlaşması" imzalandı. Yapılan anlaşmalar gereğince Türkiye ile Suriye arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı açıklandı.

16.09.2009Gündem
İşte kalan bakanlar

İşte kalan bakanlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeni bakanlardan önce kabinede kalan bakanları açıkladı.

2.05.2009Gündem
Kabinede köklü revizyon

Kabinede köklü revizyon

Başbakan Erdoğan’ın Başbakanlık Merkez Bina’da yeni bakanları açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığına Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın atandığını bildirdi.

1.05.2009Gündem
Ortadoğu’yu yeni Osmanlı kurtarır

Ortadoğu’yu yeni Osmanlı kurtarır

Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Peres arasında yaşanan Davos krizi sonrası İsrail sokaklarında halkın, basının ve siyasilerin nabzını tutan Hürriyet, bu kez de Gazze’de. Metehan Demir, İsrail’in acımasız saldırılarıyla çoğu çocuk 1300 kişinin can verdiği, bombalarla yerle bir olmuş Gazze’nin yaralı, acılı, bitap ama hálá umutlu halkını dinledi.

9.02.2009Dünya
Arkadaşıma minnettarım

Arkadaşıma minnettarım

İsrail’in kuruluşunun 60. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Başbakan Olmert’in dünya medyasından özel davet ettiği 4 gazeteden biri de Hürriyet oldu. Olmert konuyu Başbakan Erdoğan’a getirerek, Suriye-İsrail barış sürecinde oynadığı rolden söz etti: "Hakikaten iyi arkadaşım, Başbakan Erdoğan bana, Suriye ile görüşme süreci yaratma girişimi amacıyla aracı oldu. Türk Başbakanı’na çabaları için minnettarım."

14.05.2008Gündem
Müdahaleci değil, dostum

Müdahaleci değil, dostum

Pakistan’da Devlet Başkanı Müşerref’in yanı sıra muhalefet liderleri Benazir Butto, Navaz Şerif ve İmran Han ile görüşen Gül sağduyu çağrısı yaptı. Gül, "Amacım Pakistan’ın iç siyasetine karışmak değil, bir dost olarak tavsiyede bulunuyorum" dedi.

4.12.2007Gündem
Suriye’li Bakan: “Bizim evde Türkçe konuşulurdu”

Suriye’li Bakan: “Bizim evde Türkçe konuşulurdu”

Hemen arka taraftaki televizyondan Gülşen’in “Of Of” şarkısının Arapça uyarlaması geliyor…

3.04.2007Gündem
İsrail’deki gizli buluşma

İsrail’deki gizli buluşma

Dışişleri Bakanı Gül’ün, Pazar günü İsrail’e yaptığı ziyaret sırasında, HAMAS ve Hizbullah’ın kaçırdığı üç İsrail askerinin aileleriyle gizlice buluştuğu ortaya çıktı. Gül, askerlerin akıbeti konusunda bilgi alabilmek için ailelere elinden geleni yapma sözü verdi. İsrailli bir yetkili, "Bu büyük bir jest" dedi.

22.08.2006Dünya
Gülden büyük jest

Gül'den büyük jest

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İsrail'de, Hizbullah ve Hamas'ın kaçırdığı 3 askerin aileleriyle bir araya geldi. Gül, İsrailli askerlerin ailelerine, askerlerin akıbeti konusunda bilgi alabilmek için "Elinden geleni yapma" sözünü verdi.

22.08.2006Gündem
Gül: ABD Türkiyeyi güçlü görüyor

Gül: ABD Türkiye'yi güçlü görüyor

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ABD'nin, piyasalardaki son dalgalanmalarla yapısının güçlü olduğunu gösteren Türkiye'nin, “artık zayıf bir zincirin halkası olarak düşünülmediği” mesajını verdiğini söyledi.

5.07.2006Gündem
Gül, Ortadoğudaki gerginliğe karşı Şamın katkısını bekliyor

Gül, Ortadoğu'daki gerginliğe karşı Şam'ın katkısını bekliyor

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İsrail ile Filistin arasında, İsrailli askerin kaçırılmasıyla tırmanan gerginliğin çözümünde Türkiye'nin daha fazla katkıda bulunması yönünde talep geldiğini ve Şam'a da bu çerçevede Türkiye'den bazı mesajların iletildiğini söyledi.

5.07.2006Gündem
Tezkere, AKPyi çatlattı

Tezkere, AKP'yi çatlattı

Başbakan Gül, Bakanlar Kurulu'nda çok gergindi, ‘‘Tezkereyi TBMM'ye gönderin. Nihai karar Meclis'indir’’ dedi. AKP'nin Milli Görüşçüleriyle liberalleri arasında kıran kırana bir tartışma yaşandı. Tezkereyi savunup, ‘‘Bu misyonumuz’’ diyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a, Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, ‘‘AKP'nin hangi belgesinde bu misyondan söz ediliyor?’’ diye sordu.

23.09.2003Gündem

Yazar Sonuçları

İçe bu kadar kapanmanın bedeli ağır olur

BEN küçük bir çocukken bazı oyunlarda kullandığımız bir tekerlememiz vardı. Şöyle başlardı: “1, 2, 3’ler yaşasın Türkler, 4, 5, 6 Almanya battı...”

29.04.2011

TİKA’nın Belgrad destanı

ÇOCUK bahçesi. Çarşı restorasyonu. Yanan hastane onarımı. Engellilere destek programı. Şehitlik yapımı. Türkçe kurs. Üç tane okul.

28.05.2010

Türkiye-Ermenistan “tarih treni” yola çıktı...

Cumartesi akşamı Türkiye ile Ermenistan arasındaki “Protokoller”in imza töreni açıklanan saatte gerçekleşmeyince “Kriz” havası ortalığı sardı. Herkes nefesini tutmuştu.

12.10.2009

Bu mahallede herkesin herkese ihtiyacı var

SAVAŞIN ve son Davos krizinin öteki yakasında bulunan İsrail Büyükelçimiz Namık Tan’a sordum...

İsrail bundan sonra ne yapar?

1.02.2009

Davos Fatihi’nin Davos’ta ne işi vardı?

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Davos’tan dönüşünde ellerinde Filistin ve Türk bayrakları olan kalabalık bir grup tarafından karşılanmış.

Bu karşılama ile ilgili fotoğraflara baktım. Kalabalığın ellerindeki pankartlarda "Hoş Geldin Dünya Lideri" ve "Dünya Başbakan Görsün" sloganları yazılıydı.

30.01.2009

Bari şehitlerden utanın

ŞİMDİ yazacaklarım için önce şunun altını çizelim:- Bu ülkenin Anayasal düzenini, demokratik sistemini, laik yapısını yıkmaya kalkışanlar mutlaka cezalandırılmalıdır. Bu geleceğimizin güvencesi için şarttır.

20.07.2008

Lübnan’daki Türkiye; Türkiye’deki Türkiye

Beyrut havaalanından şehir merkezine doğru giden yolun iki kenarındaki direklere asılmış, ortasında barışı simgeleyen güvercin, beyaz posterler dikkatimi çekti.

26.05.2008

Kandil’den Bağdat’a kripto

Çarşamba günü tanınmış bir dizi meslektaşımızla birlikte Başbakan Başdanışmanı Prof.Dr. Ahmet Davudoğlu ile Türkiye’nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik’in verdiği “brifing”i dinledim.

2.05.2008

60 günlük takvim

ANKARAGAZETECİLİĞE başlayalı 30 yıla yaklaştı. Hep, "Önümüzdeki kritik 2-3 ay" haberleri yazdık/okuduk. İşte bir tane daha:

2.05.2008

Ham Hayaller; Somut Gerçekler...

Başbakan Tayyip Erdoğan, “en sevdiği” başkentlerden birine, Suriye’nin başkenti Şam’a gidiyor. Herhangi, rutin cinsten bir dış gezi değil bu. İsrail ile Suriye arasında “barış müzakerelerinin başlatılması” için Türkiye’nin ön aldığı “arabuluculuk girişimi”nin geldiği kıvamla ilgili.

25.04.2008

Bazı isimler yan yana gelince

’HOCALARIN hocası’ Prof. Sabahattin Zaim’in cenazesi ve YÖK Başkanlığı’na getirilen Prof. Yusuf Ziya Özcan ile ilgili olarak bazı portreleri yan yana getirmek gerekiyor.

10.12.2007

“Büyük” sorunlar; “Küçük” düşünceler...

Başbakan Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti’ne giderken Ankara’da havaalanında bir basın toplantısı yaptı ve “Sınır ötesi herhangi bir operasyon söz konusu değildir. Bu operasyonlar konusunda tavrımız her şeyden önce silahların bırakılmasına yöneliktir” dedi ve bizim medya nedense Başbakan’ın bu açıklamasını ya görmedi ya da gereği ölçüsünde görmedi.

15.11.2007

İstanbul-Tahran hızlı tren hattı

ANKARA
ABD’nin açık "İran’la iş yapma zamanı değil" uyarısına karşın Türkiye, İstanbul’dan Tahran’a kadar uzanacak hızlı tren projesini hızlandırma talebine sıcak bakıyor.

1.10.2007

Cumhurbaşkanı sorunu çözebilir

ABDULLAH Gül’ün bir cumhubaşkanı olarak en büyük hedefi nedir?

9.09.2007

Cumhurbaşkanlığım hakkında ne düsünüyorsunuz?

RİYAD yolunda gördüm... Uçakta yaptığımız uzun bir sohbet ve en yakınından aldığım izlenim, Başbakan Erdoğan'ın nasıl bir cumhurbaşkanlığı öngördüğünü ortaya koydu...

1.04.2007

’Ahlak’ diyenlerle hesaplaşma

MADEM bir "ahlak" tartışması açıldı, haydi gelin hep birlikte genel bir "ahlak çetelesi" çıkaralım.

21.02.2006

27 Mayıs sabahı yapılan kahvaltı

27 Mayıs sabahı Ankara’da Dışişleri Bakanlığı Konutu’nda bir kahvaltı yapılıyor.

Masanın etrafında beş kişi var.

Bunların dördü Türk.

22.06.2004

İncirlik ve ABD kredisi

TÜRK Hazinesi 2004 hesabını 8.5 milyar dolarlık ABD kredisini yok sayarak yapmak zorundaydı.

18.01.2004