MENÜ

Başbağlar

Başbağlar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başbağlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başbağlar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 181 Başbağlar haberi bulunmuştur.

Başbağlar Haberleri

Türkiye NATO görevlerini yerine getirdi

Türkiye NATO görevlerini yerine getirdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Maslak’taki Milli Savunma Üniversitesi’nde dün düzenlenen 2018-2019 Eğitim Yılı Müşterek Harp Enstitüsü ile Kuvvet Harp Enstitüleri Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Erdoğan NATO’ya yönelik, “Türkiye bulunduğu her yer gibi NATO’ya değer katan, güç katan, hareket alanını ve vizyonunu genişleten bir ülke olmuştur” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin son dönemdeki gündeminin ağırlıklı olarak savunma alanıyla ilgili olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

6.07.2019Gündem
Polisin telefonuyla şaşkına döndü: Aracım evimin önündeydi...

Polisin telefonuyla şaşkına döndü: Aracım evimin önündeydi...

Erzincan'da çalınan bir otomobil, hırsızlık zanlısının direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Aracıyla kaza yapıldığını öğrenince şaşkınlık yaşayan otomobil sahibi Mehmet Yeşilbaş, "Polis ekipleri kayıtlı telefonumdan bana ulaşarak otomobilimin kaza yaptığını söylediler. O ana kadar aracımın evimin önünde park halinde olduğunu düşünüyordum" dedi.

20.05.2019Gündem
Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonu'ndan Hatay çıkarması

Diriliş Gençlik Federasyonundan Hatay Çıkarması Kurulduğu günden bugüne yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen ve bu konuda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Diriliş Gençlik Federasyonu yöneticileri, AB Ve Devlet Eski Bakanı Egemen Bağış,Türk Ermeni Baş Patrik Vekili Aram Ateşyan ve bölgemiz kanaat önderlerinin katılımı ile gerçekleşen "Birlikte Yaşamak" konulu konferans yoğun katılım ile gerçekleşti.

12.11.2018Gündem
Soykırım acısı yüreğimizde

Soykırım acısı yüreğimizde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam İstanbul Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen Srebrenica katliamı anmasında “Boşnak kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz . Aliye İzzetbegoviç şöyle diyor: ‘Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın’” dedi.

11.07.2018Gündem
Başbağlar’da 25. yıl anması

Başbağlar’da 25. yıl anması

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde, 5 Temmuz 1993’te PKK'lı teröristler tarafından katledilen 33 kişi, olayın 25’inci yıldönümünde köyde düzenlenen törenle anıldı.

5.07.2018Gündem
Başbağlar katliamında çarpıcı iddia 33 kişi kurşuna dizilmişti...

Başbağlar katliamında çarpıcı iddia! 33 kişi kurşuna dizilmişti...

Erzincan’da 33 vatandaşın kurşuna dizilip yakıldığı katliamda ABD parmağı. Sanıkları serbest kalan katliamda, vahşetin yaşandığı gün Başbağlar semalarında ABD helikopterlerinin uçtuğu iddia edildi.

5.07.2018Gündem
Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Gerekçeli karar: 28 Şubat küresel darbe

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi 28 Şubat davasında gerekçeli kararını açıkladı. “28 Şubat darbesi, sadece Türkiye’deki Müslümanları değil, dünyadaki bütün Müslümanları kapsayan, ‘küresel’ bir darbedir” denilen kararda Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun, Bahriye Üçok cinayetlerinin de 28 Şubat darbe planının bir parçası olduğu savunuldu.

3.07.2018Gündem
25’inci yılında Sivas acısı

25’inci yılında Sivas acısı

Sivas’ta 33 aydının ateşe verilen otelde hayatını kaybettiği olayların 25’inci yıldönümünde kentte iki ayrı anma etkinliği düzenlendi. Vali ve milletvekillerinin de katıldığı anmada eski Madımak Oteli’ne çiçek bırakılırken sivil toplum örgütleri, ellerinde ölenlerin fotoğraflarıyla binaya kadar yürüyüş yaptı.

2.07.2018Gündem
25 yıl sonra aynı acı

25 yıl sonra aynı acı

Sivas Katliamı'nın 25. yıl dönümü nedeniyle çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca eski Madımak Oteli önünde anma programı yapıldı. Törende ölenlerin yakınları gözyaşlarını tutamadı.

2.07.2018Gündem
Erzincan’da kaza: 4 ölü, 2 yaralı

Erzincan’da kaza: 4 ölü, 2 yaralı

ERZİNCAN’ın Kemaliye İlçesi’nde hızlı girdiği virajı alamayarak 50 metrelik uçuruma uçan otomobildeki 4 kişi öldü, 2 kişi ise ağır yaralandı.

12.09.2017Gündem
Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor

'Kendisini o koltuğa taşıyanları kötülüyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti örgütünde başlattığı ‘metal yorgunluğu’ tartışmasını da “Erdoğan kendi örgütünü aşağılıyor ama kimse korkudan konuşamıyor. Eğer kendisi bugün Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturuyorsa o koltuğa oturduktan sonra kendisini oraya taşıyanları kötülemesi kadar yanlış bir şey yok” diye yorumladı. Kılıçdaroğlu, Adalet Kurultayı sürerken bir araya geldiği gazetecilere şunları söyledi:

28.08.2017Gündem
CHP’den Adalet Anıtı

CHP’den Adalet Anıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Çanakkale’de yapılacak Adalet Kurultayı’na ilişkin “Katılımcıların adının yazılı olduğu tuğlalardan ‘Adalet Anıtı’ inşa edilecek” dedi. Tezcan, özetle şunları söyledi:

10.08.2017Gündem
Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

CHP’nin ay sonunda Çanakkale’de yapacağı ‘Adalet Kurultayı’na toplumun her kesiminden katılım planlanıyor. Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’ten Berkin Elvan’ın ailesine, Tunceli’de öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesinden başörtüsü mağdurlarına kadar geniş bir davetli listesi oluşturulacak.

1.08.2017Gündem
Adaleti siyasetin emrine verirsen demokrasi olmaz

'Adaleti siyasetin emrine verirsen demokrasi olmaz'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 21’inci gününde HSK kararnamesini eleştirerek, “Bir kararname ile 780 hâkim ve savcının yerini değiştirdiler. Niçin? Siyasi otoritelerin beklentilerine uygun yeni hâkim ve savcılar görevlerine başlasınlar diye. Adaleti siyasetin emrine verirseniz Türkiye’nin başı beladan kurtulmaz” dedi.

5.07.2017Gündem
Adalet Yürüyüşü ile ilgili flaş karar... Güvenlik için yol kapatıldı

Adalet Yürüyüşü ile ilgili flaş karar... Güvenlik için yol kapatıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 21. gününde yürüyüş öncesi yaptığı basın açıklamasıyla merak edilen soruya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Kilo verdim mi diye soruyorlar. Kemerde bir ilik kazandım. Öyle 5 kilo vermem söz konu değil" dedi. Bu arada DHA'nın haberine göre gelen bir ihbar üzerine yürüyüşün bundan sonraki bölümünde yol tamamen araç trafiğine kapatıldı. Çevrede de polis güvenlik önlemlerini artırdı.

5.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

S-400

Bu böyle devam etmez.

8.07.2019

Jet ski denilince akla artık o da gelecek

Dün bir haber yayıldı ortalığa...

7.07.2019

Öyle bir gün

Öyle bir gün geliyor ki, vahşi katliamların üzerinden bile yıllar geçince unutuluyor.

6.07.2019

Kılıçdaroğlu’nu daha büyük tehlike bekliyormuş

Biz Kılıçdaroğlu’na saldırıya odaklandık ama CHP Lideri, koruma amacıyla alındığı evde de büyük bir tehlike atlatmış. Bu sözlerimden evin içinde Kılıçdaroğlu’na yönelik olumsuz bir müdahale yaşandığı sonucu çıkarılmasın.

23.04.2019

İyi ki hep biz aldandık!

TÜRKİYE’nin her köşesinden acı, kan ve gözyaşı sızan, tarihten silinesi 1993 yılında henüz çok genç bir gazeteciydim...

2.07.2018

Önemli olan ‘adalet’ arayışı, sayı değil

İSTANBUL Valiliği’nin, Maltepe’deki “adalet mitingine” katılımın 175 bin kişi olduğunu açıklaması, yaz sıcağında eğlenceli sohbetlerin konusu oldu.

11.07.2017

FETÖ’cüler sigaraya acayip düşmandır

CHP Milletvekili Eren Erdem’in ilk gençlik fotoğraflarını bulmuşlar.

5.07.2017

Bana mı sordun?

AHMET Hakan dünkü yazısının ‘Bana mı sordun?’ başlıklı bölümünde Türkiye’de yakın gelecekte kimin günah keçisi gösterileceğine işaret ediyor.

1.07.2016