MENÜ

Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi

Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 118 Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi haberi bulunmuştur.

Barış Için Akademisyenler İnisiyatifi Haberleri

Kocaeli ve Bursada imzacı 24 akademisyen hakkında gözaltı kararı

Kocaeli ve Bursa'da imzacı 24 akademisyen hakkında gözaltı kararı

"Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) görevli 21 akademisyenden 14'ü gözaltına alındı, 7 akademisyen hakkında da gözaltı işlemleri devam ediyor. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde de 3 akademisyen odalarında gözaltına alındı. Bolu'da 3 akademisyenin evinde arama yapıldı. Giresun Üniversitesi, imzacı öğretim üyesini görevden uzaklaştırdı. Türkiye'nin çeşitli illerinde çok sayıda üniversite, imza atan akademisyenlere idari soruşturma açtı. İstanbul'da da savcılık 123 akademisyen hakkında re'sen soruşturma başlattı.

15.01.2016Gündem
Jet hızıyla uzaklaştırma

Jet hızıyla uzaklaştırma

Düzce Üniversitesi’nden bildiriye imza atan doçent için savcılıkça yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Üniversitesi’nden bir doçentin müdürlük görevine son verilirken 53 akademisyene soruşturma yolda. İstanbul’da Başsavcılık da harekete geçti.

14.01.2016Gündem
Düzcede bir akademisyene yakalama kararı

Düzce'de bir akademisyene yakalama kararı

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisinde imzası bulunan Düzce Üniversitesindeki (DÜ) bir akademisyen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

14.01.2016Gündem
Sedat Peker’e şikâyet üzerine soruşturma

Sedat Peker’e 'şikâyet' üzerine soruşturma

Sedat Peker’in, “Barış için Akademisyenler İnisiyatifi” üyesi bin 128 akademisyene yönelik söylediği, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız” sözleri nedeniyle yapılan şikâyet üzerine savcılık soruşturma başlattı.

14.01.2016Gündem
Akademisyen bildirisine imza atan doçente uzaklaştırma

Akademisyen bildirisine imza atan doçente uzaklaştırma

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Latife Akyüz, ’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’ tarafından yayınlanan bildiriye imza attığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı. Savcılık da hakkında ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan soruşturma başlattı.

14.01.2016Gündem
Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi

Rektör, bildiride imzası bulunan profesörün istifasını istedi

ABDULLAH Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörlüğü, ’Barış için Akademisyenler İnisiyatifi’ bildirisinde imzası bulunan Prof. Dr. Bülent Tanju’nun istifasını istedi.

13.01.2016Gündem
Bildiri depremi

Bildiri depremi

Türkiye ve yurtdışından 1128 imzalı ‘akademisyen bildirisi’, siyaset ve üniversite dünyasını sarstı. Birçok üniversiteden bildiriye karşı kınama ve imzacılara soruşturma haberleri geldi. Rektörlükler, imza atanlara ‘hukuki işlem yapılacağını’ duyurdu. Buna karşılık akademi dünyasından bildiriyi sahiplenen açıklamalar da yapıldı.

13.01.2016Gündem
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Gündüz Beyazıtta miting gece Babylonda cümbüş

Gündüz Beyazıt'ta miting gece Babylon'da cümbüş

Araştırmalar Türkiye'de yaşayanların yüzde 90'ının savaşa hayır dediğini gösteriyor. Ama bu düşüncesini aktif bir şekilde dile getiren, hele de sokağa çıkıp haykıranların sayısı 10 bini bile bulmuyor.

25.01.2003Gündem