MENÜ

Barış Güler

Barış Güler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Barış Güler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Barış Güler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.316 Barış Güler haberi bulunmuştur.

Barış Güler Haberleri

Habbaniye paraları faiziyle geri verilecek

Habbani'ye paraları faiziyle geri verilecek

17 Aralık'ta 2013'te yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla düzenlenen operasyonda Rıza Sarraf'ın yardımcısı olduğu öne sürülen Abdullah Habbani'de bulunup el konulan 1 milyon tl, 800 bin euro ve 60 bin dolar ile 2 kg külçe altın yarın 55 bin tl'lik faiziyle birlikte iade edilecek.

22.12.2014Gündem
4 eski Bakan için karar günü

4 eski Bakan için karar günü

17-25 Aralık operasyonlarının ardından AK Partili eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki suçlamaları soruşturan Meclis Komisyonu, kader oylamasını bugün yapıyor. Zafer Çağlayan için 'altın çıkışı' Muammer Güler için 'imtiyaz sağlamak' Egemen Bağış için 'Reza Zarrab'a aracılık' ve Erdoğan Bayraktar için 'tavassut göz yumma' suçlamaları oylanacak. Soruşturma önergesine göre Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar hakkında 2, Egemen Bağış hakkında 3, Muammer Güler hakkında ise 4 ayrı suçlama bulunuyor.

21.12.2014Gündem
Bilirkişi: Orantısız

Bilirkişi: Orantısız

Meclis Soruşturma Komisyonu’nda 4 eski bakanın mal varlıklarıyla ilgili MASAK bilgilerine dayanılarak hazırlanan bilirkişi raporunda çarpıcı tespitler yer alıyor. Raporda eski AB Bakanı Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış’ın aldığı üç evin “gelirleriyle orantılı olmadığı”, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve çocuklarının mal varlıklarının, “tasarruf ve birikimden kaynaklan-madığı” eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kardeşi ve çocuklarının para hareketlerinin ise “gelirleriyle önemli ölçüde orantısız olduğu” kaydedildi.

20.12.2014Ekonomi
Paralar faiziyle iade

Paralar faiziyle iade

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın, 17 Aralık Operasyonu sırasında evlerinde bulunan ve adli emanetçi olarak bir devlet bankasında tutulan paraları, takipsizlik kararına yapılan itirazın reddi üzerine yasal faiziyle birlikte kendilerine iade edilecek.

18.12.2014Gündem
O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

Meclis Araştırma Komisyonu’ndaki çalışmalarla ilgili olarak “Yayın Yasağı” başvurusunu bizzat yaptığını açıklayan Komisyon’un Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 17 Aralık soruşturmasının yıl dönümde konuştu. Önemli açıklamalar yaptı.

17.12.2014Gündem
17 Aralıkla ilgili takipsizlik kararına itiraz reddedildi

17 Aralık'la ilgili takipsizlik kararına itiraz reddedildi

ARALARINDA Rıza Sarraf, Barış Güler ve Kaan Çağlayan’ın da bulunduğu "17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk" soruşturmasının takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi. Dosyanın tek müştekisi olan eski Fatih Emniyet Müdür Yardımcısı Orhan İnce, 10 Kasım tarihinde Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Ekrem Aydıner tarafından verilen takipsizlik kararına itiraz etmişti. İtirazın reddi ile birlikte takipsizlik kararı kesinleşti.

16.12.2014Gündem
Eski Bakan Muammer Güler: Oğlum komşuyla gayrimenkul işi yapıyor

Eski Bakan Muammer Güler: Oğlum komşuyla gayrimenkul işi yapıyor

ESKİ İçişleri Bakanı Muammer Güler, 17 Aralık operasyonunun ardından “şüpheli” olarak ifade verdiği Meclis Soruşturma Komisyonu’nda iki çocuğunun kariyerlerinin başında edindikleri servet konusunda Komisyon Başkanı Hakkı Köylü ile gerilim yaşadı. Çocuklarının mal varlıklarına ilişkin soruları yanıtlamakta zorlanan Güler, oğlunun danışmanlık şirketinin ne iş yaptığını bilmediğini söyledi. Sorular karşısında iyice bunalan Güler, bir ara, oğlunun üzerindeki bir ev için “Rahmetli annemin halen oturmakta olduğu evdir” dedi.

5.12.2014Gündem
Referans oldum, menfaat almadım

Referans oldum, menfaat almadım

17 ARALIK operasyonunun ardından rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’na ifade verdi.

3.12.2014Gündem
Twitter’dan hakarete suç duyurusu

Twitter’dan hakarete suç duyurusu

ESKİ İçişleri Bakanı Muammer Güler ile 17 Aralık soruşturmasının şüphelileri arasında yer alan ve hakkında takipsizlik kararı verilen oğlu Barış Güler, avukatları aracılığıyla ‘Twitter’dan kendilerine hakaret ve iftirada bulundukları gerekçesiyle’ 10 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

21.11.2014Gündem
Muammer Güler ve Barış Güler 10 kişiden şikayetçi oldu

Muammer Güler ve Barış Güler 10 kişiden şikayetçi oldu

AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler ve oğlu Barış Güler, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden kendilerine hakaret ettiğini iddia ettiği 10 kişiden şikayetçi oldu.

21.11.2014Gündem
Referansını kendi yazmış

Referansını kendi yazmış

Meclis Soruşturma Komisyonu, 17 Aralık’a takipsizlik kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, bakanlarla bağlantılı gördüğü tanık ve şüpheli ifadelerinin kopyalarını aldı. Yazılara göre Mülkiye Başmüfettişi Abdullah Erin, o dönem danışmanı olduğu Muammer Güler’in, Reza Zarrab için Çin’deki Kunlun Bank’a referans mektubu gönderdiğini anlattı. Zarrab’ın firmalarını ‘itibarlı şirketler’ olarak refere eden bakan mektubunu ise bizzat Zarrab ve bakanın oğlu Barış Güler hazırladı. Erin, hazırlık sürecini şöyle anlattı:

19.11.2014Gündem
O iddianameleri  hazırladıysan 17 Aralık’a nasıl takipsizlik verdin

O iddianameleri hazırladıysan 17 Aralık’a nasıl takipsizlik verdin?

CHP İstanbul Milletvekili, Avukat Mahmut Tanal, ‘17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması’ için takipsizlik kararı veren, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Ekrem Aydıner’in diğer davalarını araştırdı.

11.11.2014Gündem
64 sayfa itiraz

64 sayfa itiraz

Meslekten atılan emniyet müdürü Orhan İnce, İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne 64 sayfa dilekçe vererek 17 Aralık soruşturması için verilen 63 sayfalık takipsizlik kararının kaldırılmasını ve dava açılmasını istedi. İnce’nin itirazı kabul edilirse Reza Zarrab, Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan’ın da arasında bulunduğu 53 kişi hakkında dava açılacak.

10.11.2014Gündem
17 Aralıkta önemli gelişme

17 Aralık'ta önemli gelişme

"17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturmasına takipsizlik" kararına yapılan itirazı Sulh Ceza Mahkemesi hakimi değerlendirecek.

10.11.2014Gündem
3 savcıya ihraç istendi

3 savcıya ihraç istendi

HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.

6.11.2014Gündem
Dinleme listesi krizi

Dinleme listesi krizi

4 eski bakanla ilgili iddiaları soruşturan Meclis Komisyonu’nda AK Partili Komisyon Başkanı Hakkı Köylü’nün gündeme getirdiği ve CHP’nin bakanlar lehine tanıklık yapabilecek kişilerden oluştuğunu iddia ettiği dinleme listesi tartışma çıkardı. Dinleme talepleri kabul görmeyen CHP’liler komisyonu terk etti.

6.11.2014Gündem
Erdoğan Bayraktar’ın oğlu 1 saat ifade verdi

Erdoğan Bayraktar’ın oğlu 1 saat ifade verdi

17 Aralık soruşturmasında takipsizlik verilenleri, bilgisine başvurmak üzere çağıran TBMM komisyonunda dün eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ifade verdi. 1 saat süren ifadenin ardından Bayraktar’ın avukatı, “Bilgisine başvuruldu” dedi. İşadamı Ali Ağaoğlu ve Mehmet Ali Aydınlar da komisyona ifade verdi.

27.10.2014Gündem
Ağaoğlu, Aydınlar ve oğul Bayraktar komisyona ifade verdi

Ağaoğlu, Aydınlar ve oğul Bayraktar komisyona ifade verdi

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve işadamı Ali Ağaoğlu’nun bilgisine başvurdu. Ağaoğlu komisyona girmeden önce “Çağırdılar geldik saklayacak bir şeyimiz yok” dedi.

27.10.2014Ekonomi
Bakan Bayraktarın oğlu ifade veriyor

Bakan Bayraktar'ın oğlu ifade veriyor

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, TBMM "Yolsuzlukları İnceleme Komisyonu"na İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi.

27.10.2014Gündem
İfade yok

İfade yok

Yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Komisyonu eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile Reza Zarrab’ı ifade için davet etti. Güler tanıklıktan çekilme hakkını kullanıp ifade vermedi. Zarrab da soruları yanıtsız bıraktı.

24.10.2014Gündem
Tanıklıktan çekildiler

Tanıklıktan çekildiler!

Reza Zarrab'ın CMK'nın 48. "Kendisi veya yakınları aleyhine tanıklıktan çekinme", Barış Güler'in ise CMK'nın 45. "Evlatlık bağı bulunması nedeniyle tanıklıktan çekilme" haklarını kullanarak tanıklıktan çekildikleri öğrenildi.

24.10.2014Gündem
17 Aralık’a takipsizlik

17 Aralık’a takipsizlik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) ile eski bakanlar Muammer Güler ile Zafer Çağlayan’ın oğulları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi için takipsizlik verdi. Aslan'ın evinde bulunan paraların valiliğe gönderilmesine karar verildi.

18.10.2014Ekonomi
17 Aralık soruşturması hakkında takipsizlik kararı

17 Aralık soruşturması hakkında takipsizlik kararı

Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Ekrem Aydıner, 17 Aralık "Rüşvet ve Yolsuzluk" soruşturmasına 305 gün sonra takipsizlik kararı verdi. 65 sayfalık takipsizlik kararında, işadamı Rıza Sarraf, eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ile eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında "Usulüne uygun delil toplanmadığı, suçun unsurlarının oluşmadığı ve herhangi bir örgüte rastlanmadığı" belirtildi.

17.10.2014Gündem
Bozdağ: Cezaevi ziyaretleri yönetmelik doğrultusunda

Bozdağ: Cezaevi ziyaretleri yönetmelik doğrultusunda

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın 3 Ocak'ta TBMM'ye sunduğu soru önergesini 15 günlük yasal süresinin üzerinden 8 ay daha geçtikten sonra cevaplayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Zarrab ve o dönem tutuklu olan Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan’ın çocuklarının ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda ziyaret edildiğini savundu. Bozdağ, "Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, bu kapsamda Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan tüm tutuklulara, 5275 sayılı Kanun'un 72. Maddesi hükümleri gereğince, dışarıdan herhangi bir çiğ veya pişmiş gıda maddesinin verilmesinin söz konusu olmadığı bildirilmiştir" dedi.

24.09.2014Gündem
Kararlar özel hâkimlikten

Kararlar özel hâkimlikten

28 Haziran 2014’te Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yargı paketi kapsamında Sulh Ceza Mahkemeleri kaldırılarak, yerine Sulh Ceza Hâkimlikleri kuruldu.

22.07.2014Gündem
HSYK 6 süper hâkim atadı

HSYK 6 süper hâkim atadı

Sulh Ceza Mahkemeleri'nin son yargı paketiyle kaldırılmasının ardından, HSYK yeni kurulan Sulh Ceza hakimliği hakimlerini belirledi. Sulh Ceza Mahkemeleri'nin görev alanına giren her türlü tutuklama, arama, yakalama, el koyma, telefon dinleme, tutukluğa itiraz kararlarını yeni atanan Sulh Ceza Hakimleri verecek. İstanbul'da kaldırılan 38 Sulh Ceza Mahkemesi yerine 6 tane Sulh Ceza Hakimi atandı. İstanbul'daki Sulh Ceza Mahkemeleri'nin kaldırılması ile birlikte 57 olan Asliye Ceza Mahkemesi sayısı 91'e yükseldi.

18.07.2014Gündem
Rıza Sarrafın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan ve 74 gün cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı işadamı Rıza Sarraf'ın yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

16.05.2014Gündem
Güler tapeleri sildirmek istedi

Güler tapeleri sildirmek istedi

CHP milletvekilli Ali Özgündüz, Meclis’in kozmik odaya kilitlediği fezlekelerle ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

21.03.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyene oy veren harama ortak olur

Kılıçdaroğlu: 'Kul hakkı yiyene oy veren harama ortak olur'

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti seçmenine seslenerek, "Hala bu kul hakkı yiyenlere oy verecek miyiz? Oy veren kişi harama ortak olmuş demektir. Kul hakkı yiyene ortak olmuş demektir" dedi. Dün TBMM’de 4 bakanla ilgili fezlekelerin görüşmesi olduğunu hatırtalatan Kılıçdaroğlu, "4 bakanın fezlekesi geldi ama başçalanın fezlekesi gelmedi. Onun için helal süt emmiş, ülkesini seven yürekli bir savcı arıyorum. Dürüst, onurlu, namuslu bir savcı arıyorum. İnatla bekliyoruz" diye konuştu.

20.03.2014Gündem
Bakan ve oğlunun Zarrab tapeleri

Bakan ve oğlunun Zarrab tapeleri

‘BÜYÜK Rüşvet Operasyonu’nun ardından istifa eden eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile aynı operasyon kapsamında tutuklanan ve sonra tahliye edilen işadamı Reza Zarrab arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar internette düştü.

19.03.2014Gündem
Dokunulmaz

Dokunulmaz

Zarrab, resmi kayıtlarda ‘gizli’ olan 3 özel plakayı kullanmaya devam ediyor.

14.03.2014Ekonomi
Güler: Başbakan’a gücü yeten adam size toprağı kazıtır

Güler: Başbakan’a gücü yeten adam size toprağı kazıtır

ESKİ İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kızıltepe’de yaptığı konuşmada, "Başbakan Erdoğan’ın ayağına çelme takmayı başarırlarsa sizi de sürüm sürüm süründürürler. Başbakan’a gücü yeten adam size toprağı kazıtır" dedi.

11.03.2014Gündem
BARIŞ GÜLER VE REZA ZARRAB İMZA ATTI

BARIŞ GÜLER VE REZA ZARRAB İMZA ATTI

28 Şubat'ta tutuklu bulundukları Cezaevi'nden 'Adli kontrol tedbiri' uygulanarak serbest bırakılan Reza Zarrab ve Barış Güler, polis karşısına çıkarak imza attı.

7.03.2014Haber
Barış Güler ve Reza Zarrab imza attı

Barış Güler ve Reza Zarrab imza attı

28 Şubat'ta tutuklu bulundukları Cezaevi'nden 'Adli kontrol tedbiri' uygulanarak serbest bırakılan Reza Zarrab ve Barış Güler, polis karşısına çıkarak imza attı

7.03.2014Gündem
Para benim diyen iş adamı eski ortak çıktı

'Para benim' diyen iş adamı eski ortak çıktı

17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturmasında, İçişleri eski bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde bulunan paralar için dinlenen tanık “O parayı ben verdim” dedi. Ancak dinlenen tanık Behçet Yaşar’ın, Barış Güler ile hazır beton şirketinde eski ortak oldukları belirlendi.

6.03.2014Ekonomi
Güler: Ben kendimle ilgili hesabı veririm

Güler: Ben kendimle ilgili hesabı veririm

Mardin’de AK Parti’nin seçim çalışmalarına katılan eski İçişleri Bakanı AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, "Ben kendimle ilgili hesabı veririm. Allah’ın izniyle sizi utandıracak bir şey yapmadım. Yaparsam bir daha ayağınıza gelmem. Meselenin ne olduğunu bilip bilmemeniz önemli. Evlat acısı kadar kötü bir şey var mı?" dedi.

6.03.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu adam hukuk katili

Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ mitinginde, ‘bu adam’ diye söz ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2013’te bir olayla karşılaştığını belirterek, "Devletin namuslu kadroları, açıkça hükümet tarafından soyulan bir devletin maskesini ortaya çıkardı" dedi. Başbakan Erdoğan’a yönelik provokasyon amaçlı suikast girişimi uyarısında da bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor" dedi.

4.03.2014Gündem
Babek Zencani ile ilgili İranda kritik karar

Babek Zencani ile ilgili İran'da kritik karar

İran devletine borcu nedeniyle 2 aydır tutuklu olan işadamı Babek Zencani'nin tutukluluk süresi uzatıldı.

4.03.2014Ekonomi
O hâkim izinden döndü

O hâkim izinden döndü

İŞADAMI Reza Zarrab, eski bakan çocukları Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner hakkında tutukluluklarına itiraz değerlendirmesini yapan 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nin asıl Hakimi Metin Çelik izinden döndü.

3.03.2014Gündem
Bakan çocukları ve Zarrabın tahliyesi Meclis gündeminde

Bakan çocukları ve Zarrab'ın tahliyesi Meclis gündeminde

CHP, 17 Aralık soruşturması kapsamında cezaevinde bulunan eski bakan çocukları Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan ve işadamı Reza Zarrab'ın tahliyesini Meclis'e taşıdı. Nöbetçi Hakim İslam Çiçek'in Adalet Akademisi Başkanı ile 27 ve 28 Şubat'ta birer telefon görüşmesi yapıp yapmadığını; tahliye talimatını Akademi Başkanı'nın verip vermediğini; tahliyelerin neden asıl hakim izindeyken yapıldığını sordu.

3.03.2014Gündem
Bakan çocukları ve Zarrabın tahliyesi Meclis gündeminde

Bakan çocukları ve Zarrab'ın tahliyesi Meclis gündeminde

CHP, 17 Aralık soruşturması kapsamında cezaevinde bulunan eski bakan çocukları Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan ve işadamı Reza Zarrab'ın tahliyesini Meclis'e taşıdı. Nöbetçi Hakim İslam Çiçek'in Adalet Akademisi Başkanı ile 27 ve 28 Şubat'ta birer telefon görüşmesi yapıp yapmadığını; tahliye talimatını Akademi Başkanı'nın verip vermediğini; tahliyelerin neden asıl hakim izindeyken yapıldığını sordu.

3.03.2014Gündem
Yarın Silivri’de babamın yüzüne bakacak gönüllü arıyorum

Yarın Silivri’de babamın yüzüne bakacak gönüllü arıyorum

BAKAN çocukları ve Reza Zarrab’ın tahliyesi sosyal medyayı da salladı. En anlamlı tepki 6 yıldır Ergenekon’dan tutuklu olan Gazeteci Tuncay Özkan’ın kızı Nazlıcan Özkan’dan geldi.

2.03.2014Gündem
Ona her gün hırsız diyeceğiz

Ona her gün hırsız diyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert şekilde eleştirirken, “O hırsız, o koltuktan inmediği sürece ona her yerde hırsız diyeceğiz” dedi.

1.03.2014Gündem
O konuşma da YouTube’a düştü

O konuşma da YouTube’a düştü

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, 12 Şubat’ta Meclis grubunda okuduğu, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve oğlu Barış Güler’e ait olduğu öne sürülen tapeler internette yayınlandı.

1.03.2014Gündem
TAHLİYE PROTESTOSUNA POLİS MÜDAHALESİ

'TAHLİYE' PROTESTOSUNA POLİS MÜDAHALESİ

Ankara Kızılay'da 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Rıza Sarraf, bakan çocukları Barıs Güler,Salih Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir, Hikmet Tuner'in tahliye edilmesini protesto eden gruba polis müdahale etti.Haber-Kamera: Muhammet BAYRAM / ANKARA (DHA)

1.03.2014Haber

Yazar Sonuçları

Milli iradeye ‘Hadi git işine’ dediler!

DÖRT bakan ile ilgili yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürütecek komisyonun üç kişilik bir grubu, İstanbul’da, Reza Zarrab, onun adamı Abdullah Habbani ve Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’i “tanık olarak” ifade vermeye çağırdı.

26.10.2014

Adalet...

BUGÜN okurlarımdan bir ricam var; 30 Haziran günkü “Yargı Kimden Yana?” başlıklı yazımdan bir bölümü aktaracağım, tekrar olacak ama lütfen okuyunuz.

18.07.2014

Başbakan’ın ‘kutu’ kandırmacası

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dünkü grup konuşmasında şöyle bir cümle kullandı:

24.06.2014

Ayetle dalga geçen dolar sevici

BERKİN Elvan’ın cenazesi kaldırıldıktan sonra Twitter’dan “ölüseviciler” mesajı atan “hakkındaki yolsuzluk iddiaları nedeniyle” bakanlık görevinden alınan Egemen Bağış, her hafta Kuran-ı Kerim’den bir ayet seçip tweet’liyormuş.

19.03.2014

Hepsini bir günde yaptı

YARGIYA müdahale ettiğini itiraf etti.

6.03.2014