MENÜ
Arşiv

Barack Obama

Barack Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Barack Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.234 Barack Obama haberi bulunmuştur.

Barack Obama Haberleri

Bitkisel ilaç efedraya ABDden yasak

Bitkisel ilaç efedraya ABD'den yasak

ABD'de, etken maddesi efedra olan diyet ilaçlarına ilk resmi yasaklama Illinois eyaletinden geldi. Illinois Valisi Rod Blagojevich, 120 kişinin ölümüne yol açtığı belirlenen bitkisel ilaç efedrayı diğer eyaletlerin de yasaklaması gerektiğini belirtti.

27.5.2003Gündem
Kocam bir savaşçı

'Kocam bir savaşçı'

28.7.2004Gündem
Kocam bir savaşçı

'Kocam bir savaşçı'

28.7.2004Gündem
Kocam bir savaşçı

'Kocam bir savaşçı'

ABD’de Demokrat Parti kurultayında yapılan konuşmalarda başkan adayı John Kerry’nin Vietnam’da kazandığı madalyalar sürekli gündemde tutuluyor. Böylece Cumhuriyetçilerin, ‘Kerry düşmana yeterince sert davranamaz’ tezine karşılık veriliyor. Kerry’nin eşi de konuşmasında ‘O bir savaşçıdır. Madalyaları hayatını ortaya koyarak kazandı’ dedi.

28.7.2004Dünya
ABD Kongresinde tek siyah temsilci var

ABD Kongresi'nde tek siyah temsilci var

ABD'deki Kongre seçimlerinde, Illınois eyaletinden senatör olarak seçilen Demokrat aday Barrack Obama, Kongre'nin tek siyah üyesi oldu. Cumhuriyetçi Parti'nin Senato ve Temsilciler Meclisi'ndeki çoğunluğunu da koruduğu bildirildi.

3.11.2004Dünya
Kerry olmadı sıra Hillary’de

Kerry olmadı sıra Hillary’de

Bush’un ahlaki değerler üzerine kurduğu kampanyaya yenik düşen, Beyaz Saray’ı alamadığı gibi Kongre’de de kayba uğrayan Demokrat Parti, yaptığı seçim sonrası analizlerinde, liberal değerlerin geniş kitlelerle buluşamadığı sonucuna vardı. Şimdi partideki dağınıklığı toplayacak ve 2008’de başkanlığı alabilecek tek isim olarak Hillary Clinton üzerinde duruluyor.

5.11.2004Dünya
2004ün “iz bırakan ünlüleri”

2004'ün “iz bırakan ünlüleri”

2004 yılının “iz bırakan ünlülerini”ünyaca ünlü müzik dergisi “Rolling Stone”, 2004 yılının “iz bırakan ünlülerini” seçti. Listede, Bob Dylan ve Paris Hilton'da bulunuyor.

19.12.2004Gündem
Erdoğan gitti Zerkavi geldi

Erdoğan gitti Zerkavi geldi

Time dergisinin her yıl geleneksel olarak yaptığı 'dünyanın en etkili yüz insanı' listesinde bu yıl ABD Başkanı George W. Bush'un yanı sıra terörist lider Ebu Musab El Zerkavi de bulunuyor.

11.4.2005Dünya
Binlerce ABDli: Darfur soykırımı durdurulsun

Binlerce ABD'li: Darfur soykırımı durdurulsun

ABD'nin başkenti Washington'da binlerce kişi, Afrika'da “Darfur soykırımının durdurulması” çağrısıyla büyük bir gösteri düzenledi.

1.5.2006Gündem

Mustafa Koç ve Cem Boyner ’überseksüel’

Dünyanın en önemli 5 trend analizcisinden biri olarak kabul edilen, "metroseksüel" ve "überseksüel" kavramlarını yaygınlaştıran Marian Salzman, Türkiye’nin en dikkat çeken überseksüel isimlerini belirledi.

5.9.2006Ekonomi
Siyah Clinton mı

Siyah Clinton mı

Kasım ayındaki ara seçimlere hazırlanan ABD, yeni bir yıldız buldu. Kenyalı bir baba ile Kansaslı bir annenin oğlu olan melez Senatör Barack Obama. 2008 yılında Demokratlar’dan başkan adayı olabileceğini söylemesinin ardından bir süredir Hillary Clinton’ın ülkenin ilk kadın başkanı olabileceğini tartışan medya, bu kez, "Obama, ilk siyah başkan seçilebilir mi" sorusuna yanıt arıyor.

26.10.2006Dünya
Yarış başladı

Yarış başladı

7 Kasım seçimlerinden Demokratların galip çıkmasının ardından bu kez gözler 2008 başkanlık seçimine yöneldi. Cumhuriyetçi Senatör McCain, başkan aday adayı olmak için kolları sıvarken, yeniden senatör seçilen Hillary Clinton da seçim kampanyasına devam ediyor.

11.11.2006Dünya
Hillary Clinton savaşa desteğinden pişman

Hillary Clinton savaşa desteğinden pişman

ABD'de 2008'de yapılacak Başkanlık seçimlerinde aday olması beklenen eski Başkan Bill Clinton'ın eşi New York Senatörü Hillary Clinton, 2002'de Irak savaşını desteklediği pozisyondan geri adım atarak, "şimdi olsa bu savaşa onay vermeyeceğini" söyledi.

19.12.2006Dünya
Usame, Obama oldu

Usame, Obama oldu

CNN televizyonu, İslamcı terör şefi Usame Bin Ladin ile ilgili programını, ekrana, "Obama nerede?" yazısıyla getirdi. ’S’ yerine yanlışlıkla ’b’ harfine basıldığını söyleyen CNN, başkan aday adayları arasındaki melez Senatör Barack Obama’dan özür diledi. Obama’nın sözcüsü ise iki harfin klavyede birbirine yakın olmadığına işaret etti.

3.1.2007Dünya
Demokratlar yeni stratejiye karşı

Demokratlar yeni stratejiye karşı

ABD Başkanı George W. Bush'un Irak'taki Amerikan askeri sayısının yaklaşık 21 bin 500 artırılması yönündeki yeni stratejisi, Demokrat Partililer tarafından ağır dille eleştirirken, bazı önde gelen Cumhuriyetçi Partili isimler bile plana destek vermedi.

11.1.2007Dünya
2008 ABD seçimleri İnternet’te başladı

2008 ABD seçimleri İnternet’te başladı

ABD’de araseçim sonrası Demokrat ağırlıklı yeni kongre çalışmaya henüz başladı, ama ufukta 2008 seçimi görünüyor. GW Bush’un "gideceği" bu kritik seçim için kampanya etkinliği daha şimdiden İnternet’e taşındı.

11.1.2007Gündem
Hillary Clinton, Irak ve Afganistanı ziyaret edecek

Hillary Clinton, Irak ve Afganistan'ı ziyaret edecek

ABD'de 2008'de yapılacak başkanlık seçimlerinin olası adayı New York Senatörü Hillary Clinton, bu hafta sonu Irak ve Afganistan'ı ziyaret edecek.

12.1.2007Gündem
Siyah mı beyaz mı

Siyah mı beyaz mı

Demokrat Partili Senatör Barack Obama, 2008 yılında Demokrat Parti’den başkan adayı olabilmek için ilk adımı attı.

17.1.2007Dünya
Radikal Ermeniler Türkiyeyi suçladı

Radikal Ermeniler Türkiye'yi suçladı

ABD'deki radikal Ermeni kuruluşlarını bünyesinde toplayan Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), gazeteci Hrant Dink'in İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesinden dolayı Türkiye'yi suçladı ve bu cinayeti, yeni “soykırım” tasarısını ABD Kongresinden geçirme çabaları doğrultusunda kullanacağının işaretini verdi.

20.1.2007Dünya
Hillary Clinton başkanlık yarışında

Hillary Clinton başkanlık yarışında

ABD eski başkanı Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton'ın 2008 başkanlık yarışı için adaylığa karar verdiği ve kampanyasını ilan edeceği bildirildi.

20.1.2007Gündem
Obama medresede eğitim mi görmüş

Obama medresede eğitim mi görmüş

ABD’de Demokrat Partili Senatör Barack Obama’nın gençliğinde medresede eğitim aldığı iddia edildi.

20.1.2007Dünya
Hillary mi, Obama mı

Hillary mi, Obama mı

New York Senatörü Hillary Clinton’ın "başkan aday adayı" olduğunu resmen duyurması, Demokrat Parti içinde, eski First Lady ile siyah rakibi Senatör Barack Obama arasında amansız yarışın habercisi oldu.

21.1.2007Dünya
New Yorklular, Hillary Clintonu, Barack Obamaya tercih ediyor

New Yorklular, Hillary Clinton'u, Barack Obama'ya tercih ediyor

ABD'de 2008 yılında yapılacak başkanlık seçimlerinde New Yorklular'ın Hillary Clinton'u, Barack Obama'ya tercih ettiği ortaya çıktı.

22.1.2007Gündem
Busha halk desteği baş aşağı gidiyor

Bush'a halk desteği baş aşağı gidiyor

Açıkladığı yeni Irak stratejisi Kongrede tepkilerle karşılaşan ABD Başkan George W. Bush'un desteği, yapılan son anketlerde de giderek düşüyor.

23.1.2007Gündem
Bush dibe vurdu

Bush dibe vurdu

Kongre’nin Demokratların eline geçmesiyle "topal ördek" konumuna düşen ABD Başkanı George W.Bush’un Irak savaşı yüzünden hem yurtiçinde hem de yurtdışında desteği en alt seviyeye indi.

23.1.2007Dünya

ABD'de Demokratlar İran'la çatışmaktan kaygılı

ABD Senatosunun bazı önde gelen isimleri, Başkan George W. Bush'un son günlerde İran'a karşı giderek sertleşen açıklamalar yaptığına işaret ederek, ABD'nin bu ülkeyle bir savaş ortamına doğru ilerlemesi ihtimalinden duydukları kaygıyı dile getirdi.

31.1.2007Gündem
Bush: Malikiyi hareketleriyle değerlendireceğim

Bush: Maliki'yi hareketleriyle değerlendireceğim

ABD Başkanı George Bush, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'yi “hareketleriyle” değerlendireceğini söyledi.

1.2.2007Dünya
Obama’nın gizli silahı karısı

Obama’nın gizli silahı karısı

ABD’de gelecek Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokrat partiden başkan aday adayı olduğunu açıklayan Barack Obama gizli silahını ortaya çıkartıyor.

3.2.2007Dünya
Obama resmen aday

Obama resmen aday

ABD’de Demokrat Senatör Barack Obama 2008 başkanlık yarışı için resmen aday olduğunu açıkladı. Başkanlık yarışına seçim bölgesi Illinnois’de, 16’ncı Amerikan Başkanı Abraham Lincoln’ün 1858 yılında kölelik karşıtı mücadelesini başlattığı binanın önünde start veren Obama, "siyasette yeni bir sayfa açmanın" zamanının geldiğini söyledi.

10.2.2007Dünya
Obama’ya Hollywood bağışı: 1.3 milyon $

Obama’ya Hollywood bağışı: 1.3 milyon $

Hollywood’un A takımına mensup yıldızları olarak tanınan George Clooney, Barbra Streisand, Jennifer Aniston ve Eddie Murphy, Amerikan başkanlık seçimi kampanyasında renklerini belli ettiler.

21.2.2007Dünya
Demokratlar’da iç savaş

Demokratlar’da iç savaş

ABD başkanlık seçimine iki yıl kadar bir süre varken, Demokrat Parti içindeki adaylık mücadelesinde şimdiden kan gövdeyi götürmeye başladı. Hollywood’un ağır toplarının Hillary’nin rakibi Obama için 1,3 milyon $ bağış toplaması ve zamanında Bill Clinton’ın arkasında olan yapımcı David Geffen’in de Clinton çiftini ’yalancılıkla’ suçlaması üzerine kıran kırana bir iç savaş başladı.

22.2.2007Dünya
ABDde Tom Vilsack başkanlık yarışından çekildi

ABD'de Tom Vilsack başkanlık yarışından çekildi

ABD'de 2008'de yapılacak başkanlık seçimlerinin Demokrat adaylarından eski Iowa valisi Tom Vilsack yarıştan çekildi.

23.2.2007Gündem
Adaylığını açıklamadı

Adaylığını açıklamadı

Global ısınma manifestosunu Oscar sahnesine taşıyan Al Gore başkan adaylığını açıklayacağı şeklindeki spekülasyonlara esprili bir şekilde son verdi. Gore cebinden bir kağıt çıkarıp "Amerikalı yurttaşlarım" diye söze başlayınca, orkestra "haydi git" müziği çalmaya başladı ve kahkahalar koptu.

26.2.2007Dünya
Cumhuriyetçi McCain Beyaz Saray yarışına aday

Cumhuriyetçi McCain Beyaz Saray yarışına aday

ABD'de Kasım 2008'de yapılacak başkanlık seçimlerinde, etkin cumhuriyetçi senatör John McCain aday olacağını açıkladı.

1.3.2007Dünya
Ataları köleciymiş

Ataları köleciymiş

2008 başkanlık seçimlerine Demokrat Parti’den aday adayı olan melez senatör Obama’nın atalarının köleci olduğu iddia edildi. "Obama ne kadar siyah" tartışmalarına konu olan senatörün siyahlardan destek bulmasının bu şartlarda zor olduğu öne sürülüyor.

3.3.2007Dünya
Obama, Türk demokrasisini görmedi

Obama, Türk demokrasisini görmedi

ABD’de yıldızı giderek yükselen Demokrat Parti başkan aday adayı Senatör Barack Obama, "İran hepimiz için bir tehdit" dedi ve İsrail’i, "bölgedeki yerleşik tek demokrasi" olarak nitelerken, AB ile tam üyelik müzakereleri yapan Türkiye’yi unuttu. Parti içindeki rakibi ve bir diğer "başkan aday adayı" olan Senatör Hillary Clinton, İran konusunda "daha dikkatli" olmaya çalışırken, Obama, "sertlik yanlısı" bir pozisyon aldı.

4.3.2007Dünya
Senatör ve temsilcilerin listesi

Senatör ve temsilcilerin listesi

Hurriyet.com.tr’den gönderdiğiniz tepki mesajı 150 senatöre ulaşıyor. Ancak, birçok senatör ve temsilciler meclisi üyesinin e-posta adresi korumalı. Bu senatör ve üyelere ancak tek tek e-posta yollamanız gerekiyor. Aşağıdaki listeden senatörlerin isimlerine ulaşabilirsiniz. İsimlerin üzerine tıkladığınızda açılacak sayfadaki metin alanına, tepki metnini (İngilizce metin) yapıştırıp, gönderebilirsiniz.

5.3.2007Gündem
US presidential candidate Obama appears to forget Turkeys role as democracy

US presidential candidate Obama appears to forget Turkey's role as democracy

Democratic Party contender for the US presidency, Barack Obama, has called Iran "a threat to the region," and labeled Israel "the only settled democracy in the Middle East," in comments which underscored the fact that Obama seemed to have forgotten about Turkey, a current candidate for full EU membership.

5.3.2007Gündem
Hillary-Obama çekişmesinde Clinton sahada

Hillary-Obama çekişmesinde Clinton sahada

Demokrat Parti’den 2008 başkanlık seçimlerine aday adayı olan Senatör Hillary Clinton ile Senatör Barack Obama çekişmesinde, Hillary, ABD’de en sevilen siyasetçiler arasında yer alan eşi Bill Clinton’ı sahaya sürdü.

5.3.2007Dünya
ABDli müslüman lider TBMMde

ABD'li müslüman lider TBMM'de

ABD'li Müslüman Lider Wallace Deen Muhammed, ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesi gerektiği mesajını, hem ABD Başkanı Bush hem de diğer devlet yöneticilerine ilettiğini söyledi.

6.3.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Sıcaktan kaçtık kasırgaya yakalandık

Aylardır süregelen sağanak yağmurlardan, kent üstünde taht kurmuş bulut kümelerinden kaçıp kısa bir tatile çıktık ama meğerse doğayı hem de katmerlisiyle birlikte götürmüşüz.

14.8.2004

Erken Akıllan Geç Yaşlan

Erken Akıllan Geç Yaşlan adlı ikinci kitabını çıkaran yoga uzmanı Elvan Demirkan ile yaptığım röportajın ikinci bölümüyle merhaba diyorum 2007’ye!

31.12.2006