MENÜ

Banksy

Banksy ile ilgili tüm haberleri, son dakika Banksy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Banksy haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 118 Banksy haberi bulunmuştur.

Banksy Haberleri

Banksy kimdir

Banksy kimdir?

İngiltere sokaklarında gezen birçok kişinin yakından tanıdığı Banksy, duvarlara çizdiği graffitilerle isim yapmıştır. Banksy ise onun takma ismidir. Son zamanların en meşhur duvar ressamlarından birisi olan Banksy, birçok ünlü isim tarafından da yakından takip edilmektedir. İşte, tanımayanlar için Banksy kimdir sorusunun cevabı

5.10.2019Gündem
69 milyona  Banksy tablosu

69 milyona Banksy tablosu

İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin parlamentodaki milletvekillerini ‘şempanze’ olarak tasvir ettiği ‘Devolved Parliament’ isimli tablosu, başkent Londra’daki Sotheby’s Müzayede Evi’nde düzenlenen açık arttırmada tam 9.9 milyon sterline (69 milyon 286 bin TL) satıldı.

5.10.2019Dünya
Banksyye 70 milyon TL

Banksy'ye 70 milyon TL

Çarpıcı duvar resimleriyle ünlenen İngiliz sanatçı Banksy'nin İngiltere parlamentosunu şempanzeye benzeterek resmettiği eseri "Devolved Parliament" (Geriye Doğru Evrilmiş Parlamento) açık arttırmayla 9.8 milyon sterline (yaklaşık 70 milyon TL) satıldı.

4.10.2019Keyif
En ‘büyük’ eseri müzayedede

En ‘büyük’ eseri müzayedede

İngiliz grafiti sanatçısı Banksy’nin İngiliz parlamentosunu basmış şempanzeleri resmettiği eser, gelecek hafta Londra’daki Sotheby’s Müzayede Evi’nde satışa sunulacak.

22.09.2019Dünya
Banksynin Brexit duvar resmi bir gecede ortadan kayboldu

Banksy'nin Brexit duvar resmi bir gecede ortadan kayboldu

İngiliz sanatçı Banksy'nin, Dover'daki bir binanın duvarına çizdiği "Brexit" resmi ortadan kayboldu. Duvar resminin üzerinin boyanmış ya da satılmak için sökülmüş olabileceği belirtiliyor.

26.08.2019Dünya
Venedik’te bir Banksy

Venedik’te bir Banksy

Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin İtalya’nın Venedik kentinde ortaya çıkan ve bir mülteci çocuğunu konu alan duvar resminin kendine ait olduğunu kabul ettiği öne sürüldü.

26.05.2019Dünya
Hiç davet edilmedim dedi tezgah açtı... Ünlü isim orada ortaya çıktı

'Hiç davet edilmedim' dedi tezgah açtı... Ünlü isim orada ortaya çıktı

Banksy, herkesin bildiği ama kimsenin tanımadığı dünyanın en ünlü sokak sanatçısı Venedik’te polis tarafından kovuldu. Venedik Sanat Bienali’nin başladığı günlerde, Bienal'e hiç davet edilmemiş olmasına da atıfla sokakta bir resim tezgahı kuran Banksy, Venedik polisi tarafından izni olmadığı gerekçesiyle kovuldu.

23.05.2019Dünya
‘Çizme’nin turizm kapısı: 36 saatte Milano

‘Çizme’nin turizm kapısı: 36 saatte Milano

Altı ay süren ve kente 20 milyon ziyaretçi çeken görkemli World Expo’nun üstünden üç yıldan fazla zaman geçti. Peki 2 milyar Euro harcamaya değdi mi? Bu sayede Milano sadece moda, tasarım, finans kenti olmadığını dünyaya gösterdi. İtalya’nın turizm kapısına dönüştü. Kanallar temizlendi, ünlü yapılar restore edildi, şehrin sınırlarını geliştiren modern endüstri bölgeleri oluşturuldu. Sanat ve tasarım hâlâ önemini koruyor. Fakat ünlü modacıların ayakkabıları yerine parayı toplu ulaşımda kullanılan sınırsız kartlara yatırmak çok daha akılcı.

19.05.2019Seyahat
Notalarla Londra rotası

Notalarla Londra rotası

Bir manzara insana en çok şarkılarla konuşur. Köşeyi dönünce sapılan sokak bazen bir şarkıyı hatırlatır. Bazı şehirlerin de seyahat arkadaşı, yolda dinlenen şarkılardır: Londra gibi… Sokaklarında müziksiz dolaşmanın imkânsız olduğu Londra için alternatif bir gezi yazısı bu. Şehrin şarkılarla bütünleşen ve güzelleşen yanına kendinizi bırakın ve bu yazıyı dinleyerek okuyun.

6.03.2019Seyahat
Banksy bu sefer Filistinde ortaya çıktı

Banksy bu sefer Filistin'de ortaya çıktı

Sokaklara yaptığı duvar resimleriyle tüm dünyada yankı uyandıran İngiliz sokak sanatçısı Banksy Filistin'in Batı Şeria merkezinde bulunanBeytüllahim'de ortaya çıktı. Şehrin en ünlü otellerinden The Walled Off Hotel'in duvarına yeni bir resim çizdi. Lobi duvarına çizdiği resimde Filistinli bir kız çocuğu, islamın hilal ve ay, hristiyanlığın haç, yahudiliğin Davut yıldızı sembolleriyle oyun oynarken görülüyor.

7.02.2019Sosyal
Tehdit etti ve duyurdu... Yeni utanç duvarı

Tehdit etti ve duyurdu... Yeni 'utanç' duvarı!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze sınırında 65 kilometre uzunluğunda metal duvar inşa etmeye başlandığını duyurdu.

3.02.2019Dünya
Banksy’nin üzgün kızını çaldılar

Banksy’nin üzgün kızını çaldılar

İNGİLİZ duvar resmi sanatçısı Banksy’nin Paris’te 2015’te Bataclan konser salonuna düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için yaptığı resim çalındı.

28.01.2019Kitap Sanat
Banksy uyku kaçırdı

Banksy uyku kaçırdı

Galler’deki Port Tablot şehrinde ortaya çıkan graffitinin Banksy’ye ait olduğu, Banksy tarafından doğrulandı.

20.12.2018Kitap Sanat
Otobüste ders anlatan profesör

Otobüste ders anlatan profesör

Dersi otobüste yapıyor, öğrencileriyle futbol maçlarına gidiyor, Banksy Müzayedesi’ni derste online izlettiriyor. ‘Fun Economics’ başlığı altında topladığı ‘spor, sanat ve startup ekonomisi’ üzerine dersler veren Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Aylin Seçkin’in hedefi otobüsle Anadolu üniversitelerini gezerek Fun Economics dersleri vermek.

Çizgi romandan fırlamış hissi veren grafiti şehirleri

Çizgi romandan fırlamış hissi veren grafiti şehirleri

Sokak sanatları ve sanatçıları şehirleri bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor. Grafitiler ise rengarenk çizimler, yapıştırmalar, şablon boyamalar ve desenlerin yardımıyla kentin sokaklarına farklı bir hikaye katıyor. Karşıt bir sanat hareketi olarak başlayan grafiti bulunduğu şehrin alt kültürünü yansıtır. Sanatın müzelerden ve galerilerden çıkması gerektiğini savunun bir felsefenin ürünü olan grafiti, doğası gereği geçici bir süre için yapılır. Göz kamaştırıcı güzellikteki bir çok eser kimi zaman hava şartları kimi zaman da insan müdahalesi ile yok olur. Bu yüzden onları yakalamak için gayret göstermek gerekiyor...

31.10.2018Seyahat
Banksy: Kendini parçalayan resim planladığımız gibi olmadı

Banksy: Kendini parçalayan resim planladığımız gibi olmadı

Banksy, geçen hafta açık artırmada 860 bin sterline satıldıktan sonra kendini parçalayan eserinin planladıkları gibi parçalanmadığını açıkladı.

18.10.2018Dünya
Banksynin Kırmızı Balonlu Kız eseri kendini öğütmesine rağmen satıldı

Banksy'nin Kırmızı Balonlu Kız eseri kendini öğütmesine rağmen satıldı

İngiliz sanatçı Banksy'nin dünyaca ünlü 'Kırmızı Balonlu Kız' adlı eserini 1 milyon sterline satın alan koleksiyonerin, kendini öğüten eseri yine de satın alacağı açıklandı.

12.10.2018Dünya
Değerlenir ümidiyle öğüttüğü 320 bin liralık eserin değeri 8 liraya düştü

Değerlenir ümidiyle öğüttüğü 320 bin liralık eserin değeri 8 liraya düştü

Geçtiğimiz günlerde Londra'da gerçekleştirilen açık artırmada 1 milyon 250 bin dolara alıcı bulan ve ardından Bansky'nin kurduğu düzenekle kendi kendini öğüten Kırmızı Balonlu Kız eserinin ardından benzer bir olay daha yaşandı.

9.10.2018Dünya
8 milyonluk tablo kendini doğradı

8 milyonluk tablo kendini doğradı

İngiltere’nin Bristol kentinde Sotheby’s tarafından yapılan müzayedeye katılan sanatseverler unutulmaz bir ana tanık oldu.

6.10.2018Dünya
Banksynin Kırmızı Balonlu Kız resmi parçalara ayrıldı

Banksy'nin Kırmızı Balonlu Kız resmi parçalara ayrıldı

İngiliz grafiti sanatçısı Banksy'nin "Balonlu Kız" isimli tablosu, açık artırmada 1,04 milyon sterline (1,4 milyon dolar) satılmasının ardından parçalara ayrıldı.

6.10.2018Dünya
Robin Williams koleksiyonu satışta

Robin Williams koleksiyonu satışta

2014 yılında hayatını kaybeden aktör/yönetmen Robin Williams ve 20 yıllık film yapımcısı eşi Marsha Garces Williams’ın koleksiyonu 4 Ekim’de Sotheby’s’te satışa çıkıyor.

25.09.2018Kitap Sanat
Müzikte Türk ezgileri de olsun istedim...

Müzikte Türk ezgileri de olsun istedim...

Bu sonbaharda 30. sezonu yayımlamaya başlayacak olan animasyon dizi ‘The Simpsons’ için gündemle yakından ilişkili bir aile parodisi diyebiliriz herhalde. Bir de 1999 - 2013 arasında yedi sezon yayımlanan bilimkurgu parodisi ‘Futurama’ var. Her ikisinin de yaratıcısı olan Matt Groening, bu hafta 10 bölümü yayına girecek olan yeni dizi ‘Disenchantment’la birlikte, Netflix’in her geçen gün kadrosuna kattığı yaratıcı isimlerden biri oluyor. Kendisiyle Santa Monica’da 10 dakikalığına buluştuk, yeni diziyi konuştuk. Hatta bu 10 dakika için 14 saat uçtuğumu öğrenince, süremi iki katına çıkardı, sağ olsun. Sırada bekleyen Varşovalı arkadaş affetmiştir beni umarım. Karşınızda ‘Disenchantment’ ve Matt Groening.

68in 50nci yılı anısına yapmış

68'in 50'nci yılı anısına yapmış

KİMLİĞİ meçhul ünlü sokak sanatçısı Banksy, geçen hafta Fransa’nın başkenti Paris’in sokaklarında ortaya çıkan grafitilerin kendi eseri olduğunu, bunları Mayıs 1968 ayaklanmasına ithafen yaptığını açıkladı.

27.06.2018Kitap Sanat
Toronto, Banksy hırsızını arıyor

Toronto, Banksy hırsızını arıyor

Kanada’nın Toronto kentindeki Banksy Sanatı sergisinden bir tablo çalındı. Tabloyu çalan hırsız kameralara yakalandı.

16.06.2018Dünya
Banksy bu kez Brexite gönderme yaptı

Banksy bu kez Brexit'e gönderme yaptı

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy, bu kez "Avrupa Birliği tartışmalarına" dikkat çeken bir duvar resmi ile ortaya çıktı.

8.05.2017Dünya
Batı Şeria’da Banksy otel

Batı Şeria’da Banksy otel

Gerçek ismi ve kimliği gizli olan İngiltere’nin ünlü sokak sanatçısı Banksy, İsrail’in işgali altındaki Filistin’in Batı Şeria bölgesinde ayrım duvarının dibinde içini kendisinin tasarladığı bir otel açtı.

4.03.2017Dünya
İzmirli sanatseverlere müjde

İzmirli sanatseverlere müjde!

İzmir’in seçkin sanat kurumlarından Ekol Sanat Galerisi, 20 Eylül – 12 Ekim 2016 tarihleri arasında Ali Atmaca’nın “Yağmurdan Hemen Sonra” ve Ayşen Karakaya’nın “Duvarların Ardında” adlı sergileri ile sezona merhaba diyor.

27.09.2016Kampüs
Olumsuz algıya sanatçı dokunuşu

Olumsuz algıya sanatçı dokunuşu

Geçen yıl 54 yabancı galerinin katıldığı Contemporary İstanbul’da bu yıl 32 yabancı yer alacak. Contemporary İstanbul’un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “Yabancının bozulan Türkiye algısını değiştirmek için elimizden geleni yapacağız. 60 Türk koleksiyonerle hazırladığımız kitabı yabancı sanat çevrelerine ulaştıracağız. TİM ile de işbirliği yapıyoruz” diye konuştu.

14.09.2016Ekonomi
Roma’nın kiri sanat eserine dönüştü

Roma’nın kiri sanat eserine dönüştü

Roma’yı Roma yapan nedir? 2769 yıldır ayakta olan kentin bunca zamanda biriktirdiği büyüleyici estetiği, ihtişamlı tarihi, yemek kültürü, kenti ikiye ayıran Tiber Nehri ilk akla gelenler olsa da bugün Romalılara sorsanız pisliğini de eklerler bu listeye. İşte Roma sakinlerinin bir numaralı serzeniş kaynağı olan bu kiri pisi de artık sanat eseri haline geldi!

24.05.2016Seyahat
Banksynin aslında Robin Gunningham olduğu iddia ediliyor

Banksy'nin aslında Robin Gunningham olduğu iddia ediliyor

Eserleriyle efsane olan ve graffiti filozofu olarak nitelendirilen Banksy'nin asıl kimliğinin daha önce iddia edildiği gibi Robin Gunningham olduğunun bilimsel olarak kanıtlandığı iddia edildi.

5.03.2016Hayat
Yeşiller Milletvekili Arif Ünal: Sokaklarda yabancı avına çıkılıyor

Yeşiller Milletvekili Arif Ünal: Sokaklarda yabancı avına çıkılıyor

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Parlamentosu Milletvekili Arif Ünal, yılbaşı gecesi Köln'de yaşanan cinsel taciz ve gasp olaylarının mültecilere karşı önyargıları körüklediğini söyledi.

26.01.2016Dünya
‘Sonunda Banksy’nin yandan da olsa yüzü göründü

‘Sonunda Banksy’nin yandan da olsa yüzü göründü!

Global Karaköy’de 14 Ocak’ta sergilenmeye başlayan The Art of Banksy’de sadece açılış günü gösterilen bu videoda dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin sağ profilden yüzü gözüküyor. Banksy, bu kadar ünlü olmadığı dönemlerde İngiltere’deki bir müzeye gidip, kimseye farkettirmeden kendi eserini duvara yapıştırıyor. Banksy'nin müzeye bu katkısı aylarca fark edilmiyor.’

15.01.2016Ne Oluyor
Sokak çocuğu İzzet’in sokak sanatçısı Banksy’yle imtihanı

Sokak çocuğu İzzet’in sokak sanatçısı Banksy’yle imtihanı

İzzet Çapa, geçtiğimiz gün Global Karaköy’de açılan “The Art of Banksy” sergisinde dünyaca ünlü gizemli sokak sanatçısı Banksy’nin izini sürdü.

15.01.2016Magazin
Şehir şehir etkinlik rehberiniz

Şehir şehir etkinlik rehberiniz

Konser, sergi ya da tiyatro, bu hafta sonu sanata sığınıyoruz.

15.01.2016Keyif

Yazar Sonuçları

Kapağı açık tabuttaki iki günlük bebeğin sırrı

25 Ağustos 1970 günü Amerika Birleşik Devletleri’nin Marshalltown kasabasında küçük bir cenaze töreni yapıldı.

29.09.2019

Bu karar en sıkı AKP’linin bile vicdanına sığmadı

ÖNCEKİ gün o Silivri kararı gelince, 2000’li yılların başındaki o iki geceyi hatırladım.

17.02.2018

Hangisini tercih edersiniz? Destek çıkmak mı tehdit olarak görmek mi?

Seneler var büyük sanatçıların yeni bir ismi desteklediğini görmedim. Popüler müzikte bu destek az da olsa var, hatta yeni çıkan isimler kendi aralarında destek halkası oluşturmuş durumda.

20.09.2017

Bir Arap kasabası kaç Türk’ün canına bedeldir

MENBİÇ’te Rus askerinin kolundaki PKK amblemini görünce şaşırdınız mı...

9.03.2017

Prensese nazar boncuğu

Demet Sabancı Çetindoğan, Harvey Nichols’ın Türkiye’de açılışının 10’uncu yıldönümünde Londra’da sergi açtı. Türk tasarımcıları buluşturan “Jeanious Turks” adlı serginin açılışında Nida Bulut, Kent Prensesi Michael’e nazar boncuklu bileklik hediye etti.

14.10.2016

İyi bir anayasa yapalım artık aramıza kan girmesin

‘KAN’ kelimesini Türk siyasetinde ilk defa rahmetli Necmettin Erbakan’ın ağzından işitmiştik.

12.05.2016

Kendimi Londra sokaklarında zannettim

Ben müzik kadınıyım, aynı zamanda sanatın da her türüne hayranım.

30.01.2016

Evde eşya bırakmadım Tablo, kilim, vazo... Ne varsa buraya taşıdım

Sahrap Soysal’ın yıllarca televizyon ekranlarından ve Kelebek sayfalarından tarif ettiği yemekler, artık birinci elden, sahibinin lezzetinden. Beyoğlu Şişhane’de açtığı kendi adını taşıyan restoranında İstanbul’un ve Anadolu’nun her yerinden gelen hayranlarını ağırlıyor. Fakat bu kadının yemekleri mi daha nefis, sohbeti mi daha leziz karar vermek zor. Müşteriler ona bayılıyor, dükkâna adımını atan dışarı sarmaş dolaş çıkıyor.

15.01.2016

Kim bu Banksy

Tokyo’dan New York’a, Gazze’den Sidney’e milyonlar onu tanıyor, ona hayran ama ne cemalini görme şerefine nail olmuş bir fani var, ne de kendisiyle tanışabilmiş bir zat-ı muhterem...

15.01.2016

Bir futbolcu (eski) eşi olarak Asena

The Astronaut Wives Club diye bir dizi var.

15.01.2016

Çok yerinde bir tavır

ÖNCEKİ akşam saat 19.30...

14.01.2016

Kırmızı Balonlu Kız İstanbul'da

Koç, Sabancı ve Eczacıbaşı’nın başı çektiği şirketlerin iş hayatında olduğu kadar sanat alanında da birbirleriyle yarıştığını yazmıştım. Kurdukları müzelerle dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapan iş dünyasının patronları, önceki gün bir kez daha İstanbulluları sanatla buluşturdu.

14.01.2016