MENÜ

Banka Kartı

Banka Kartı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Banka Kartı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.859 Banka Kartı haberi bulunmuştur.

Banka Kartı Haberleri

YKS başvurusu yapmayan adaylar ne yapmalı

YKS başvurusu yapmayan adaylar ne yapmalı?

YKS başvuruları için araştırmalar sürmeye devam ediyor. 1 Mart tarihinde başlayıp 21 Mart tarihine kadar YKS başvuru işlemleri sona erdi. YKS başvurularını bu tarih aralıklarında yapamayan adaylar nasıl başvuru yapacaklarını merak ediyorlar. Peki, YKS başvurusu yapmayan adaylar ne yapmalı?

23.3.2018Eğitim
Üniversite adayları dikkat YKS başvurusu için son gün

Üniversite adayları dikkat! YKS başvurusu için son gün

Yaklaşık 2 milyon adayın katılacağı YKS için başvurular bugün sona eriyor. Adayların bugün akşama kadar kadar interent, başvuru merkezlerinden lise son sınıflar ise kendi okullarından başvuru yapması gerekiyor. İnternetten başvurular 23.59’da sona erecek. Başvuru ücretleri ise 22 Mart akşamına kadar yatırılabilecek. Adayların katılacağı her oturum için 50 TL ödemesi gerekiyor. Bu süreyi kaçıranlar ise 4 Nisan’da hem başvuruda bulunacak hem de ücret yatıracak. Fakat geç başvuru ücreti her oturum için 75 TL olacak.

21.3.2018Eğitim
YKS başvurusu için geç kalana zamlı ücret

YKS başvurusu için geç kalana zamlı ücret

YKS başvuruları 21 Mart’ta sona eriyor. İnternetten, başvuru merkezinden ya da kayıtlı oldukları okullardan başvurusunu yapan adayların 22 Mart akşamına kadar da YKS oturumları olan TYT, AYT ve YDS için 50’şer lira yatırması gerekecek. Bu süreyi kaçıranlar için geç başvuru tarihi ise 4 Nisan. Fakat bu adaylar her oturum için 50 yerine 75’er lira ödeyecek.

20.3.2018Eğitim
YKS başvuruları için son gün | YKS başvurusu nasıl yapılır başvuru ücreti nereye yatırılır

YKS başvuruları için son gün | YKS başvurusu nasıl yapılır başvuru ücreti nereye yatırılır?

Üniversite hayali kuran öğrencilerin merakla beklediği YKS sınavı için başvurular bugün son buluyor. Başvuru sürecinin bitmesinin yaklaşmasıyla birlikte henüz başvuru yapmamış öğrenciler YKS için nasıl başvuru yapıldığını ve YKS başvuru ücretinin nasıl ve nereye yatırılacağını merak edip araştırıyor. Peki, YKS başvurusu nasıl yapılır? YKS başvuru ücreti nereye yatırılır?

20.3.2018Gündem
YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı Peki YÖKDİL sonuçları hangi tarihte açıklanır

YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı! Peki YÖKDİL sonuçları hangi tarihte açıklanır?

YÖKDİL soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. 17 Mart tarihinde Türkiye'nin belirli merkezlerinde yapılan sınavın ardından soru ve cevap kitapçıklarını yayımlayan YÖKDİL, itirazları ise 19-23 Mart tarihleri arasında alacak. Peki, YÖKDİL soruları ve cevapları nereden görüntülenebilecek? İşte, sınav soruları ve cevapları hakkında merak edilen detaylar

19.3.2018Gündem
Online alışverişe gelen onay şartı internet alışverişini etkilemedi

Online alışverişe gelen onay şartı internet alışverişini etkilemedi

Online alışverişe gelen onay şartı internet alışverişini etkilemedi

16.3.2018Merkez
Kullanıcılar kartlarını internet kullanımına açtırdı

Kullanıcılar kartlarını internet kullanımına açtırdı

Kartların online alışverişlerde kullanılabilmesi için 31 Ocak itibariyle getirilen onay şartı, bilinçlenen kullanıcılar sayesinde internetten ödemeleri etkilemedi. Ocak 2018'de internet üzerinden günlük ortalama 1.09 milyon adet kartlı ödeme yapılırken, şubat ayında 1.1 milyon adet kartlı ödeme gerçekleşti.

16.3.2018Teknoloji
YKS üniversite sınavı başvuru işlemi nasıl yapılır YKS para yatırma işlemi

YKS üniversite sınavı başvuru işlemi nasıl yapılır? YKS para yatırma işlemi

YKS başvurusu için ÖSYM'nin belirlediği takvim işlemeye devam ediliyor. Üniversite sınavı ile birlikte hayallerine bir adım daha atmak isteyen bireyler, ÖSYM üzerinden YKS sınav başvuru işlemini gerçekleştirecek. Peki, YKS üniversite sınavı başvurusu adım adım nasıl gerçekleştirilecek? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı sınav öncesi detaylı bilgiler

12.3.2018Gündem
Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat

Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat!

Günlük hayatımızın vazgeçilmez birer aracı olan banka kartı ve kredi kartı bilgilerinin güvenliğinin sağlanması oldukça önemli bir konu. Bankamatik, POS cihazı, internet gibi alanlar bu kartları kullandığımız noktalardan sadece birkaçı. Peki bu kartları korumanın en kolay yolları nelerdir?

9.3.2018Kredi
Her 10 kişiden 7si kredi kartını ödeme aracı olarak görüyor

Her 10 kişiden 7'si kredi kartını ödeme aracı olarak görüyor

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Kart Monitör Araştırması'na göre her 10 kişiden 7'sinin ödeme aracı olarak kredi kartı kullanmayı tercih ettiği görülüyor. BKM, Türkiye'deki kart kullanım alışkanlıklarını ölçmek için bu yıl 8'incisini Türkiye'nin Ödeme Yöntemi'nin (TROY) katkılarıyla Ipsos tarafından gerçekleştirdiği "Kart Monitör Araştırması" sonuçlarını açıkladı.

7.3.2018Ekonomi
2018 KPSS-YKS-ALES-DGS sınav ve başvuru tarihleri | 2018 ÖSYM Sınav ve başvuru takvimi

2018 KPSS-YKS-ALES-DGS sınav ve başvuru tarihleri | 2018 ÖSYM Sınav ve başvuru takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2018 yılı içinde düzenleyeceği sınavlara ait takvimi açıkladı. 2018 yılında yapılacak olan KPSS, ALES, DGS, YKS gibi birçok sınava hazırlanan adayların gözü kulağı bu konuda ÖSYM'den gelecek haberlerde. 2018'de gerçekletilecek olan ve milyonlarca adayın hayallerini gerçekleştirmek için gireceği YKS, KPSS, ALES, DGS, YDS, e-YDS, EKPSS, İSG, TUS tarihlerine ait takvim ve adayların izleyeceği yol belli oldu. Peki 2018 KPSS ne zaman? DGS 2018 ne zaman yapılacak? 2018 ALES başvuruları hangi tarihte yapılacak? YKS başvuruları için son gün ne zaman?

6.3.2018Gündem
2018 YKS sınav başvuru tarihleri ne zaman bitiyor ÖSYM ödemeleri hangi bankaya yapılacak

2018 YKS sınav başvuru tarihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM ödemeleri hangi bankaya yapılacak?

YKS başvuru tarihleri, üniversite sınavına girecek olan gençler tarafından araştırılmaya başlandı. Hayallerindeki üniversiteye girebilmek için ön aşama olan YKS başvurusunu gerçekleştirmek isteyen birçok birey, ÖSYM ödemelerinin hangi bankaya yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, YKS başvurusu ve banka ödemeleri nereden yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

4.3.2018Gündem
YKS nedir ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı

YKS nedir? ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı

Bu yıl ilk kez uygulanacak YKS ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı. 1 Mart itibariyle başvuruları alınmaya başlanan YKS için ‘sıkça sorulan sorular’ yayımlandı, adaylar böylece kafalarındaki soru işaretlerine yanıt bulabilecek. Peki YKS nedir, başvurular için son gün ne zaman? İşte ÖSYM YKS başvurularıyla ilgili merak edilenler!

2.3.2018Gündem
2018 YKS ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı – Başvurular devam ediyor

2018 YKS ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı – Başvurular devam ediyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) başvuruların başlamasının ardından adayların akıllarına takılan soruları yanıtladı. Sınava kimlerin girebileceğinden başvuru kılavuzuna nereden ulaşılabileceğine, başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağından YÖK’ün sınavla ilgili açıklamalarından sonra değişiklik olup olmadığına kadar birçok soruya cevap verdi. Ayrıca adaylardan gelecek taleplere göre sıkça sorulan soruların güncelleneceği de belirtildi. İşte adayların YKS ile ilgili merak ettikleri sorular ve cevapları:

2.3.2018Eğitim
10 soruda YKS başvurusu

10 soruda YKS başvurusu

ÖSYM, bu yıl ilk defa uygulanacak YKS’ye başvuru kılavuzunu açıkladı. Adaylar 1-21 Mart arasında başvurusunu yapabilecek. Ancak sınav sistemi yeni olduğu için başvurularda bir değişiklik olup olmadığı merak ediliyor. Üniversite adayları için bu sürecin nasıl işleyeceğini, neler yapmaları gerektiğini ve daha birçok sorunun cevabını derledik.

1.3.2018Eğitim
YKS ücreti nereye yatırılacak ÖSYM YKS başvurusu nasıl yapılır

YKS ücreti nereye yatırılacak? ÖSYM YKS başvurusu nasıl yapılır?

YKS başvurusu 1 Mart Perşembe günü erişime açıldı. ÖSYM, yüz binlerce öğrencinin başvuruda bulunacağı üniversite sınavı için ücretin nereye yatırılacağı bilgisini paylaştı. Peki, YKS başvuru ücreti nereye yatırılacak? İşte, her oturum için 50 TL'lik ücretin ödeneceği YKS başvurusu hakkında detaylı bilgiler

28.2.2018Eğitim
BKM: Kartlı ödemeler Ocakta yüzde 22 artışla 60 milyar lirayı aştı

BKM: Kartlı ödemeler Ocak'ta yüzde 22 artışla 60 milyar lirayı aştı

BKM: Kartlı ödemeler Ocak'ta yüzde 22 artışla 60 milyar lirayı aştı

22.2.2018Merkez
Türkiye, Avrupanın 1 numaralı kart pazarı

"Türkiye, Avrupa'nın 1 numaralı kart pazarı"

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre Türkiye, ocak sonu itibarıyla 62,7 milyonu kredi kartı ve 133,3 milyonu banka kartı olmak üzere sahip olduğu 196 milyonluk kartla Avrupa'da en fazla karta sahip ülke konumunu sürdürüyor.

22.2.2018Ekonomi
YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar

YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

YÖKDİL başvuruları için son günün ne zaman olacağı yüzlerce kişi tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YÖKDİL sınav başvurularının başlamasının ardından, akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen bir çok vatandaş tarafından yoğun ilgi gördü. Öte yandan YÖKDİL sınav ücreti de merak ediliyordu. Peki, YÖKDİL başvuruları için son gün ne zaman? 2018 YÖKDİL sınavı başvuru ücreti ne kadar?

14.2.2018Eğitim
DİB MBSTS başvuruları başlıyor Başvuru nasıl yapılır

DİB MBSTS başvuruları başlıyor! Başvuru nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın (DİB) gerçekleştireceği Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) için başvurular alınmaya başlandı. Toplam 90 dakika sürecek olan DİB MBSTS, belirlenen merkezlerde yapılacak. Sınavda Hadis, Tefsir, Akaid ve Kelam başta olmak üzere birçok konudan sorular yöneltilecek. Peki, DİB MBSTS başvuruları nereden ve ne zamana kadar yapılacak? İşte, sınav hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.2.2018 Eğitim
Milli Savunma Üniversitesi başvuruları bugün sona eriyor

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları bugün sona eriyor!

ÖSYM tarafından 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının başvuruları bitmek üzere. Peki Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları ne zaman bitecek? Milli Savunma Üniversitesi Sınavına başvurmak için belirlenen şartlar neler? Detaylar haberimizde...

13.2.2018Gündem
Kamuda kart geçmiyor

Kamuda kart geçmiyor

Nakitsiz toplum Türkiye’nin 2023 hedeflerinden ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) de bunun gerçek olması için çalışıyor. 2017 yılında kartlı ödemeler tarihte ilk kez nakdi geçti geçmesine ama halen daha kamuda kart geçmiyor. Vergi, harç, sağlık ödemelerini yapmak için kamu kurum ve kuruluşlarına gittiğinizde nakit şart.

11.2.2018Ekonomi
Telefonla 27 bin 250 lira dolandırıcılığa 17 tutuklama

Telefonla 27 bin 250 lira dolandırıcılığa 17 tutuklama

Telefonla 27 bin 250 lira dolandırıcılığa 17 tutuklama

7.2.2018Şanlıurfa
YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesinde Sınav ücreti ne kadar

YÖKDİL sınav başvuru işlemi Anadolu Üniversitesi'nde! Sınav ücreti ne kadar?

YÖKDİL sınav başvurusu Anadolu Üniversitesi üzerinden alınmaya devam ediliyor. Bu yıl mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınav başvurusu, akademik anlamda dil yeteneğini teyit etmek isteyen vatandaşlar için önem arz ediyor. Peki, YÖKDİL sınav başvurusu nasıl yapılacak? İşte, sınav hakkında merak edilen detaylar ve daha fazlasına dair bazı bilgiler

7.2.2018Eğitim
Banka kartlarını kopyalayarak 2.5 milyonluk vurgun yaptılar

Banka kartlarını kopyalayarak 2.5 milyonluk vurgun yaptılar

İSTANBUL’da, POS cihazlarına yükledikleri yazılımlar, ATM’lere yerleştirdikleri cihazlar ve avuç içine sığan aparatlarla banka kartlarını kopyalayan 22 kişilik çete çökertildi. Polis 2.5 milyon TL’lik vurgun tespit etti.

2.2.2018Ekonomi
5 Bin 100 kişinin kartından 2 milyon 500 bin lira çekilmiş

5 Bin 100 kişinin kartından 2 milyon 500 bin lira çekilmiş

5 Bin 100 kişinin kartından 2 milyon 500 bin lira çekilmiş

2.2.2018Fatih
Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim görerek, subay ya da astsubay olmak isteyen vatandaşlar, araştırmalarını sürdürüyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri bünyesine yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi, öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek olan sınav hakkında detaylı bilgiler

31.1.2018Eğitim
Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır

Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır? Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır?

Kredi kartıyla online alışverişte onay süresi bugün sona eriyor. Kullanıcılar bankalarına onay vermediği takdirde 1 Şubat'tan itibaren kredi kartlarını online alışverişte kullanamayacak.

31.1.2018Ekonomi
2018 MTV ödemelerinde son gün ne zaman Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek

2018 MTV ödemelerinde son gün ne zaman? Hangi araç ne kadar MTV ödeyecek?

Araç sahipleri bugünlerde merakla MTV ödemeleri hakkında detayları takip ediyorlar. Konu hakkında en çok sorgulanan soru ise MTV ödemelerinin son gününün ne zaman olduğu ile ilgili. MTV ödemelerinde merak edilen bir diğer konu ise ödemelerin nasıl yapılacağı ile ilgili. İşte MTV ödemeleri ile ilgili tüm detaylar

30.1.2018Ekonomi
MTV ödeme işlemi kredi kartıyla gib.gov.tr üzerinden nasıl yapılır

MTV ödeme işlemi kredi kartıyla gib.gov.tr üzerinden nasıl yapılır?

MTV ödeme işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesi ve anlaşmalı ödeme noktaları aracılığıyla bugün gerçekleştirilebilecek. Son günü 31 Ocak Çarşamba günü olan MTV ödemeleri, gib.gov.tr 'Borç Sorgulama ve Ödeme' ekranı üzerinden gerçekleştirilebilecek. İşte, MTV ödemeleri hakkında merak edilen bazı detaylar ve araçların motor hacimlerine göre ödenecek olan oranlar hakkında ücret bilgileri

30.1.2018Ekonomi
14 milyon kişiye mesajla son çağrı

14 milyon kişiye mesajla son çağrı

BDDK'nın 17 Ağustos'tan 31 Aralık'a ardından da 31 Ocak'a uzattığı internetten kredi kartı ile alışverişe tanınan onay süresinde sona gelindi.Yarından sonra sona erecek işlemle ilgili BDDK'dan yeni bir süre uzatımı olmayacağı konusunda çok net duruş gelirken, bankalar da dün itibarıyla onay vermeyen yaklaşık 14 milyon kartın sahibini mesaj yağmuruna tutmaya başladı.

30.1.2018Ekonomi
Araç sahipleri dikkat O ödemeler için son 2 gün

Araç sahipleri dikkat! O ödemeler için son 2 gün

Vatandaşlar 2018 yılında ne kadar MTV ödeyeceğini internet üzerinden araştırıyor. MTV ödemeleri internet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden ödenebiliyor. İlk taksidin son ödeme günü ne zaman? Peki 2018 yılında hangi araç için ne kadar MTV ödenmesi gerekiyor? İşte MTV ödeme sayfası ve MTV hakkında bilinmesi gerekenler.

29.1.2018Ekonomi
Bu mesajları sakın açmayın İçki masasında para saymışlar

Bu mesajları sakın açmayın! İçki masasında para saymışlar

Phishing (kimlik avı) adı verilen yöntemi kullanarak otomobil ve para ikramiyesi kazanacakları vaadiyle kandırdıkları kişileri sahte banka hesabına yönlendirip banka hesaplarını boşaltan hacker çetesi İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın operasyonuyla çökertildi. Yaklaşık bin kişinin banka hesaplarını boşaltarak 30 milyonluk vurgun yapan hacker çetesinin 13 üyesi yakalanırken çete üyelerinin paraları içki masalarında şarkı söyleyerek saydıkları ortaya çıktı.

25.1.2018Ekonomi
Kartlı alışveriş 677 milyar liraya ulaştı

Kartlı alışveriş 677 milyar liraya ulaştı

Bankaların Ortak Platformu'nun (BKM) verilerine göre 2017 yılında, Türkiye genelinde toplam 194 milyon adete ulaşan kredi ve banka kartlarıyla yapılan harcamalar, bir önceki yıla göre yüzde 15 artışla 677 milyar liraya ulaştı.

24.1.2018Ekonomi
Türkiyede kartlı alışveriş 2017de 677 milyar liraya ulaştı

Türkiye'de kartlı alışveriş 2017'de 677 milyar liraya ulaştı

Türkiye'de kartlı alışveriş 2017'de 677 milyar liraya ulaştı

24.1.2018Merkez
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç sorgulama nasıl yapılır 2018 MTV hesaplama ekranı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç sorgulama nasıl yapılır? 2018 MTV hesaplama ekranı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce ara sahibi vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. MTV borç ödeme işlemi için son günlere girişmeye başlandı. MTV ilk taksidini ödemeye başlayan vatandaşlar bir diğer yandan da son ödeme gününü merak ediyorlar. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borç sorgulama nasıl yapılır? İşte, MTV son ödeme tarihi.

23.1.2018Ekonomi
2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde son gün ne zaman MTV ödeme işlemi nasıl yapılır

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinde son gün ne zaman? MTV ödeme işlemi nasıl yapılır?

Araç sahipleri yeni yıla girdiğimiz bugünlerde MTV ödemelerini yapmak için bir takım araştırmalar yapıyorlar. Motorlu Taşıtlar Vergisi taksitini ödemek isteyen vatandaşlar aynı zamanda ödeme seçenekleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorlar. Çeşitli kanallar aracılığı ile MTV ödemesi gerçekleştirilebiliyor. PTT, İnternet bankacılığı, ve GİB gibi bir çok seçenek mevcut. Peki MTV ödemelerinde son gün ne zaman?

19.1.2018Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi nasıl yapılır 2018 yılı MTV fiyatları

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi nasıl yapılır? 2018 yılı MTV fiyatları

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri için, araç sahipleri tarafından araştırmalar ve sorgulamalar sürmeye devam ediyor. 2018 yılı Ocak ayı itibariyle başlayan MTV ödemelerinde online olarak ödeyebileceğiniz birçok farklı sistem bulunuyor. Araç sahipleri ise MTV ödemelerini kolay yoldan halletmeye çalışıyorlar. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesinden MTV ödemenizi kolayca halledebilirsiniz.

17.1.2018Ekonomi
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

TUS sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonbahar dönemi kapsamında gerçekleştirilen sınavın ardından ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki, TUS sonuçları sonrasında yerleştirme işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.1.2018Eğitim
Sürücüler dikkat O ödemelerde son 15 gün

Sürücüler dikkat! O ödemelerde son 15 gün

Yeni yıla girmemizle birlikte araba sahibi vatandaşlar 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni ödemeye başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) sorgulaması yapanlar, MTV'yi nasıl ödeyeceğini merak ediyor. Bazı bankalar MTV için 3 taksit imkanı sunarken, MTV nasıl ödenir, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesi üzerinden MTV nasıl ödenir, 2018 MTV ne kadar oldu gibi soruların yanıtları merak ediliyor.

16.1.2018Ekonomi
Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak?

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru şartları merakla araştırılmaya devam ediliyor. Astsubay ve subay öğrenci alımı ile Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Türk Silahlı Kuvvetleri, kadrosunu güçlendireceği yeni mensuplar yetiştirecek. Peki, Milli Savuna Üniversitesi başvuru şartları neler olacak? İşte, Harp okulları bünyesine subay ve astsubay alımı için araştırılan Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve mülakatları hakkında detaylı bilgiler

14.1.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır İşte MSÜ başvuru şartları

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır? İşte MSÜ başvuru şartları

Mili Savunma Üniversitesi başvuru koşulları, kariyerini Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan askeri öğrenci alımı başvurusu, Milli Savunma Üniversitesi genelinde gerçekleştirilecek. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, mülakat ve sınavlar hakkında merak ettiğiniz her şeyin detayları

11.1.2018Gündem
MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır İşte 2018 yılının MTV fiyatları

MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte 2018 yılının MTV fiyatları

MTV hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce araç sahibi vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. "Torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları İle Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesiyle araç sahiplerinin 2018 yılında ödeyecekleri Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları da belli oldu. Peki, MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte 2018 yılının MTV fiyatları.

10.1.2018Ekonomi
2018 yılı MTV ücretleri ne kadar oldu MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır

2018 yılı MTV ücretleri ne kadar oldu? MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Otomobil sahipleri yeni yılın gelişiyle birlikte Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri hakkında detayları araştırıyorlar. Bu yılın en merak edilen konuları arasında hangi otomobil için ne kadar MTV ödeneceği en çok merak edilen konular arasında. Araç sahiplerin diğer araştırdığı konu da MTV ödemelerinin nasıl yapılacağı hakkında... İşte 2018 yılı MTV ödemeleri hakkında tüm detaylar

8.1.2018Ekonomi
TROY mobil temassız ödemeye hazırlanıyor

TROY mobil temassız ödemeye hazırlanıyor

TROY mobil temassız ödemeye hazırlanıyor

4.1.2018Merkez
TROY, mobil temassız ödeme çözümünü devreye aldı

TROY, mobil temassız ödeme çözümünü devreye aldı

Türkiye'nin Ödeme Yöntemi TROY, 2017'de yaklaşık 2 milyon kartın sağ alt köşesine yerleşti ve Orta Vadeli Program'da “tasarruf artışına katkı sağlamak” amacıyla kendine yer edindi.

4.1.2018Teknoloji
Finans dünyası için IoT uygulamalarını anlattı

Finans dünyası için IoT uygulamalarını anlattı

Nesnelerin İnterneti (IoT) tüketiciler için daha konforlu bir yaşamı, iş dünyası için de uzaktan yönetim ve otomasyon, süreç verimliliğive yeni gelir modellerini ifade ediyor. Finans sektörü de “Nesnelerin Fin-terneti” ile pek çok geleneksel süreçte yenileşme fırsatı yakalıyor. Cardtek, finans dünyasının ihtiyaçlarına yanıt verecek IoT uygulamalarını açıkladı.

29.12.2017Teknoloji
Son dakika... Kredi kartıyla alışveriş yapanlar dikkat O süre uzatıldı

Son dakika... Kredi kartıyla alışveriş yapanlar dikkat! O süre uzatıldı

BDDK Başkanı Akben: "Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart hamilinden onay alma süresini bankalar ve vatandaşlardan gelen talepler ile yıl sonunda gerek yoğunlaşan harcamalarda gerekse banka sistemlerinin entegrasyonunda aksama olmaması için 31 Ocak 2018'de sona erdireceğiz" açıklamasında bulundu.

28.12.2017Ekonomi
CHPli Bingöl: Türkiyeyi huzur ülkesine haline getireceğiz

CHP'li Bingöl: Türkiye'yi huzur ülkesine haline getireceğiz

CHP'li Bingöl: Türkiye'yi huzur ülkesine haline getireceğiz

23.12.2017Sivas
Kredi ve banka kartları 190 milyonu aştı

Kredi ve banka kartları 190 milyonu aştı

Kredi ve banka kartları 190 milyonu aştı

21.12.2017Merkez