MENÜ

Banka Kartı

Banka Kartı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Banka Kartı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.701 Banka Kartı haberi bulunmuştur.

Banka Kartı Haberleri

Dünyanın Türk yıldızları

Dünyanın Türk yıldızları

Dijital girişimcilerin hayata geçirdikleri fikirler, artık dünya çapında Türkiye’nin bilinmesini sağlıyor. Türkiye ekonomisi üzerinde olumlu etkiye sahip olan bu şirketler, aynı zamanda Türkiye markasına da katkıda bulunuyor.

8.12.2017İK/Yeni Ekonomi
Yatırımların yarısı FinTech’lere gitti

Yatırımların yarısı FinTech’lere gitti

BANKALARARASI Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, Türkiye’nin ‘nakitsiz ödemeler toplumu’ hedefini kesin olarak belirlemiş ve bu hedefe giden süreçte çok önemli mesafeler kat etmiş bir ülke olarak öne çıktığını vurgulayarak, “Kredi kartı, banka kartı ve POS adetlerinde Avrupa’nın bir numaralı pazarı olmamız bunun bir göstergesi” diye konuştu. Ödeme sistemlerinin ve bankacılık sektörünün dijitalleşmesinde öne çıkan FinTech’lerin öneminin arttığını vurgulayan Canko, “Bunun en somut gösterge geçtiğimiz yıl girişimlere yapılan yatırımların yarısına yakınının FinTech girişimlerine yapılmış olması” diye konuştu.

6.12.2017Ekonomi
Oyunu değiştiren kazanacak

Oyunu değiştiren kazanacak

Dijitalleşmenin en çok etkilendiği ve dönüştürdüğü alanların başında bankacılık geliyor. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda konuşan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici bu konuya değinerek, “Oyunun kuralları değişirken, oyuna yön verebilenler bir adım öne çıkıyor” dedi.

6.12.2017Ekonomi
Babasına tokat davası açtı...

Babasına tokat davası açtı...

İstanbul’da kredi kartı harcamaları yüzünden tartıştığı kızına tokat atan baba, genç kızın şikâyeti üzerine davalık oldu. Babaya 1 ay uzaklaştırma kararı verildi

1.12.2017Gündem
Baba tokadına 1.5 yıl istendi

Baba tokadına 1.5 yıl istendi

Güngören’de oturan 45 yaşındaki Seyit H., Gazi Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki kızı Gamze H.’ye 9 Kasım’da banka kartındaki harcamalarından dolayı sorular sormaya başladı.

30.11.2017Gündem
Üniversiteli kızına tokat attı Kızı şikayetçi olunca...

Üniversiteli kızına tokat attı! Kızı şikayetçi olunca...

İstanbul Güngören’de kızına tokat atan baba S.H. hakkında "basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

30.11.2017Gündem
Kartlarla ekimde 59,5 milyar TLlik ödeme yapıldı

Kartlarla ekimde 59,5 milyar TL'lik ödeme yapıldı

BKM verilerine göre, banka kartları ve kredi kartları ile ekim ayında toplam 59,5 milyar TL'lik ödeme yapıldı. Bu tutarın 52,9 milyar TL'si kredi kartları ile yapılırken 6,6 milyar TL'sinde banka kartları kullanıldı.

18.11.2017Ekonomi
Türkiye’de 61.5 milyon kredi kartı 128 milyon banka kartı kullanılıyor

Türkiye’de 61.5 milyon kredi kartı 128 milyon banka kartı kullanılıyor

Türkiye’de 61.5 milyon kredi kartı 128 milyon banka kartı kullanılıyor

18.11.2017Merkez
Troyda 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

Troy'da 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

‘Her cüzdanda en az bir Troy logolu banka kartı’ düşüncesiyle yola çıkan Bankalararası Kart Merkezi, banka şubesinden içeri hiç girmemiş olan 23 milyon kişiye odaklandı. BKM Genel Müdürü Canko "Gençler, tarımda düzensiz geliri olanlar, ev temizliğinde çalışan hanımlar... Bunların hayatı nakitle dönüyor. Hedefimiz 5 yılda bu insanların cüzdanına Troy'u koymak" dedi.

15.11.2017Ekonomi
KPSS tercihleri için ÖSYMden adaylara uyarı KPSS tercih robotu nasıl kullanılır

KPSS tercihleri için ÖSYM'den adaylara uyarı! KPSS tercih robotu nasıl kullanılır?

KPSS tercih ekranı 14 Kasım Salı günü adayların kullanımına açıldı. Sürecin en doğru şekilde ilerleyebilmesi için KPSS 2017/2 tercih kılavuzu yayımlayan ÖSYM, osym.gov.tr ana sayfasından önemli bir uyarıda bulundu. Adayların tercihlerinin geçerli olması için 2016-KPSS Lisans, Ortaöğretim/Önlisans sınavlarına girmiş olması gerekiyor. İşte KPSS 2017/2 tercih kılavuzu ve detaylar!

15.11.2017Gündem
KPSS tercih ücreti hangi bankalara ödenecek İşte KPSS 2017/2 tercih kılavuzu

KPSS tercih ücreti hangi bankalara ödenecek? İşte KPSS 2017/2 tercih kılavuzu

KPSS başvuru ekranı bugün erişime açıldı. Başvuru tarih aralıklarını 'Aday İşlemleri Sayfası' üzerinden hatırlatan ÖSYM, KPSS başvuru ücreti ve ücretin ödeneceği bankalara yönelik bilgilendirmede bulundu. Tercih kılavuzunu baz alarak işlemlerini gerçekleştirecek olan memur adaylarının belirlenen tarih aralığında ödeme yapması gerekiyor. Peki KPSS tercih ücreti hangi bankalara ödenecek?

13.11.2017Gündem
2017 YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL sonuçları için tarih belli mi

2017 YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sonuçları için tarih belli mi?

YÖKDİL sonuçları için adayların beklentisi devam ediyor. Sorular ve cevapların yayımlanmasının ardından işaretledikleri soruların teyidini yapan adaylar, şimdi de bu işlemin sağlaması için YÖKDİL sonuçlarının açıklanmasını merakla bekliyor. Peki, Anadolu Üniversitesi ve YÖK işbirliği ile gerçekleşen YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

11.11.2017Eğitim
ByNoGameden ücretsiz ön ödemeli kart

ByNoGame'den ücretsiz ön ödemeli kart

e-ticaret platformu ByNoGame, kart ve kullanım ücreti olmayan ön ödemeli kartı Param ByNoGame Kart’ı tanıttı. Yüzde 100 yerli sermaye ile 2007 yılında kurulan ByNoGame’in kuruluşunun 10. yılında tanıttığı ön ödemeli kartı Param ByNoGame Kart ile internette, mağazalarda, tüm banka POS’larında ödeme veya harcama yapılabildiği gibi, içerisindeki bakiye de ATM’lerden nakit olarak çekilebiliyor.

9.11.2017Teknoloji
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL soru ve cevapları Anadolu Üniversite tarafından yayınlandı

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soru ve cevapları Anadolu Üniversite tarafından yayınlandı!

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını merak eden öğrenciler, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan YÖKDİL soru ve cevaplarının ardından araştırmalarını sıklaştırdılar. Anadolu Üniversitesi YÖKDİL soru- cevap duyurusunda; ‘5 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavı soruları adayların erişimine açılmıştır. Sınav itirazları 06-10 Kasım 2017 tarihleri arasında, YÖKDİL Sınavı Kılavuzunda belirtilen şekilde yapılacaktır.’ İfadelerini kullandı.

8.11.2017Gündem
YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı YÖKDİL soru - cevap sayfası

YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı? YÖKDİL soru - cevap sayfası

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen YÖKDİL sınavı 5 Kasım Pazar günü gerçekleşti. Sınav sürecini geride bırakan vatandaşların gözü kulağı şimdi YÖKDİL soruları ve cevaplarında! Peki yoğun katılımın olduğu YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı?

7.11.2017Eğitim
DGS ek tercih taban puanları yayımlandı İşte DGS ek tercih sonuçları

DGS ek tercih taban puanları yayımlandı! İşte DGS ek tercih sonuçları

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM internet sitesi üzerinden 6 Kasım tarihinde açıklandı. Toplam 30 bin 807 kişinin tercih yaptığı süreçte, 3 bin 561 kişi yerleştirildi. DGS ek yerleştirme sonuçlarının ardından bin 334 kişilik kontenjan ise boş kaldı. İşte, DGS ek yerleştirme sonuçları ve tercih taban puanları hakkında bazı bilgiler

7.11.2017Eğitim
FinTech alanında yeni bir ekosistem yaratmak istiyor

FinTech alanında yeni bir ekosistem yaratmak istiyor

FinTech, bugünün ve geleceğin en önemli konularından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle dijitalleşen dünyanın yeni nesliyle birlikte bankacılık ve finansal servisler de dijitalleşmeye başlıyor. Gerek bankalar gerek ödeme teknolojileri alanlarında çıkan yenilikçi ürünler Türkiye’nin finansal teknoloji servisleri noktasında dünya standartlarında hizmetler sunduğunu kanıtlıyor. ininal’ın da vizyonu bu alanda dünya standartlarında hizmet veren sayılı şirketlerden biri olmak.

31.10.2017Teknoloji
DGS ek tercih sonuçları bekleniyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih sonuçları bekleniyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları, ilk yerleştirmede herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen kişiler tarafından merakla beklenmeye başlandı. Aldıkları eğitimi Ön Lisanstan Lisans eğitimine dönüştürmek isteyen vatandaşlar, DGS ek tercih sonuçları bilgisini sorgulamaya başladı. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

30.10.2017Eğitim
Kadıköyde öldürülen kadının cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı

Kadıköy'de öldürülen kadının cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı

Kadıköy'de öldürülen kadının cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı

29.10.2017İstanbul
Yabancı turistlerin kartlı ödemeleri yüzde 72 arttı

Yabancı turistlerin kartlı ödemeleri yüzde 72 arttı!

Bankalararası Kart Merkezi’nin verilerine göre yabancı kartlarla haziran-eylül döneminde yapılan ödemeler geçen yıla göre yüzde 72 artarak 11 milyar liraya ulaştı. 2017 yaz döneminde yabancı turistler kartlarla en çok İstanbul’da ödeme yaptı.

19.10.2017Ekonomi
Yabancı turistlerin kartlı ödemeleri yüzde 72 arttı

Yabancı turistlerin kartlı ödemeleri yüzde 72 arttı

Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verilerine göre, yabancı kartlarla Haziran-Eylül döneminde yapılan ödemeler geçen yıla göre yüzde 72 artarak 11 milyar liraya ulaştı. Ödemelerin yarısı havayolları, konaklama ve giyim sektörlerinde gerçekleşirken, 2017 yaz döneminde yabancı turistler kartlarla en çok İstanbul'da ödeme yaptı.

19.10.2017Ekonomi
Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat

Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat!

Günlük hayatımızın vazgeçilmez birer aracı olan banka kartı ve kredi kartı bilgilerinin güvenliğinin sağlanması oldukça önemli bir konu. Bankamatik, POS cihazı, internet vb alanlar bu kartları kullandığımız noktalardan sadece birkaçı. Peki bu kartları korumanın en kolay yolları nelerdir?

18.10.2017Kredi
AÖF kayıt yenileme işlemi için son saatlere girildi Ödeme hangi bankadan yapılacak

AÖF kayıt yenileme işlemi için son saatlere girildi! Ödeme hangi bankadan yapılacak?

AÖF kayıt yenileme işlemi yaparak yeni döneme başlamak isteyen vatandaşlar, Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilecek. AÖF kayıt yenileme işlemiyle birlikte yeni döneme başlayacak olan adaylar, öğrenimlerine devam edecek. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

13.10.2017Eğitim
AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman

AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

AÖF DGS kayıtlarının ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Peki, AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

10.10.2017Eğitim
Kuyumcudan altın bilezik hırsızlığı kamerada

Kuyumcudan altın bilezik hırsızlığı kamerada

Kuyumcudan altın bilezik hırsızlığı kamerada

28.9.2017Osmangazi
Önce sim kartını kopyaladılar sonra banka hesaplarını boşalttılar

Önce sim kartını kopyaladılar sonra banka hesaplarını boşalttılar

VAN'da internet üzerinden sim kartı kopyalanarak bankadaki vadeli ve vadesiz hesaplardaki paraları kredi kartına aktarıldıktan sonra 36 bin TL'lik taksitli alışveriş yapılıp dolandırıldığını belirten Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’ında İdari İşler Müdürü Cesim Yarız, bu mağduriyetinden dolayı üniversiteyi kazanan kızını okulaÿgönderemediğini söyledi. Yarız, "Bununla ilgili şu ana kadar 15 dilekçe hem ilgili bankayaÿhem de ilgili operatöre verdim. Ancak bugüne kadar herhangi bir bilgilendirme ve olumlu bir sonuç çıkmadı. Kızım da dolandırıcıların mağduru oldu" dedi

27.9.2017Ekonomi
Dolandırıcıların kurbanı oldu, kızını üniversiteye gönderemedi

Dolandırıcıların kurbanı oldu, kızını üniversiteye gönderemedi

Dolandırıcıların kurbanı oldu, kızını üniversiteye gönderemedi

27.9.2017Van
BKM : Bayramda kartlarla 4,9 milyar TL harcadık

BKM : Bayramda kartlarla 4,9 milyar TL harcadık

BKM : Bayramda kartlarla 4,9 milyar TL harcadık

26.9.2017Kayseri
Banka kartlarıyla yapılan ödemeler Ağustosta yüzde 52 arttı

Banka kartlarıyla yapılan ödemeler Ağustos'ta yüzde 52 arttı

Banka kartlarıyla yapılan ödemeler Ağustos'ta yüzde 52 arttı

26.9.2017Merkez
Bayramda kart harcaması 4,9 milyar lira

Bayramda kart harcaması 4,9 milyar lira

Bayramda kartlarla 4,9 milyar lira harcandı BKM verilerine göre, Kurban Bayramı'nda kartlarla 4,9 milyar liralık harcama yapıldı Banka kartları ve kredi kartları ile ağustos ayında 61,6 milyar TL'lik ödeme gerçekleştirildi Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, Kurban Bayramı'nda kartlarla 4,9 milyar liralık harcama gerçekleştirildi.

26.9.2017Ekonomi
Telefonunuzu hackerlara kaptırmayın Hemen bunları yapın

Telefonunuzu hacker'lara kaptırmayın! Hemen bunları yapın

Akıllı telefonlar, sadece iletişim aracı olmanın çok ötesine geçti. Her an yanımızdalar ve vazgeçilmez hale geldiler. Peki telefonumuza ne kadar güvenmeliyiz? Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, “kontrolü kaybetmeyin” uyarısında bulunuyor.

19.9.2017Teknoloji
TUS sonuçları ne zaman açıklanacak

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

TUS sonuçları için doktorların beklentisi devam ediyor. Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlaşmak istedikleri alan için çalışmalarını başlatan doktorlar, ÖSYM'nin sonbahar döneminde açmış olduğu Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) katılım sağladı. Sınav sonrasında TUS sonuçları için beklentiye giren adaylar, ÖSYM'nin sonuçları açıklayacağı tarihe kilitlendi. Peki, TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

18.9.2017Eğitim
Evi soydular, çikolataları da yediler

Evi soydular, çikolataları da yediler

BAYRAMPAŞA'da 2 hırsız, ailesiyle tatile giden M.D.'nin evinin kapısını kredi kartıyla açtı. Evdeki ayakkabılara kadar çalan hırsızlar, buzdolabındaki çikolata ve yiyecekleri de yedi. Binanın güvenlik kameralarına yansıyan olayda, hırsızların rahatça binaya girdikleri ve sakin tavırlarla soygunu gerçekleştirip çıktıkları görülüyor.

10.9.2017Gündem
İş adamı 35 bin dolar alacağı için gitmişti Cenazesi 25 gün sonra geldi

İş adamı 35 bin dolar alacağı için gitmişti! Cenazesi 25 gün sonra geldi

Ukrayna’ya alacağını almaya giderken 23 Temmuz’da kaçırılan ve 16 Ağustos’ta cesedi başkent Kiev yakınlarında bir nehirde bulunan Diyarbakırlı iş adamı Rıza Yüce’nin cenazesi, ailesinin yoğun çabası üzerine 25 gün sonra Türkiye’ye getirildi. Cenaze, İstanbul’da otopsi yapıldıktan sonra Diyarbakır’a getirilerek, toprağa verilecek.

10.9.2017Gündem
Ukraynada öldürülen işadamının cenazesi 25 gün sonra Türkiyeye getirildi

Ukrayna'da öldürülen işadamının cenazesi 25 gün sonra Türkiye'ye getirildi

Ukrayna'da öldürülen işadamının cenazesi 25 gün sonra Türkiye'ye getirildi

10.9.2017Diyarbakır
Kartla 377 milyar lira harcadık

Kartla 377 milyar lira harcadık

Bu yılın ocak-temmuz döneminde banka ve kredi kartları ile toplam 377 milyar lira tutarında alışveriş ödemesi gerçekleşti. Son bir yıllık dönemde, 186 milyon adet kartın 31 milyon adetiyle ise en az bir kez e-ticaret işlemi yapıldı. Kuruşlu hesaplarla vatandaşın kartla cebinde kalan para ise 71 milyon lira oldu.

3.9.2017Ekonomi
Ukrayna’da öldürülen iş adamının cenazesi getirilemiyor

Ukrayna’da öldürülen iş adamının cenazesi getirilemiyor!

Ukrayna’da cinayete kurban giden Diyarbakırlı iş adamı Rıza Yüce’nin ailesi, bürokratik işlemleri tamamlayıp cenazeyi Türkiye’ye getirebilmek için günlerdir mücadele ediyor. Rıza Yüce'nin kardeşi Mümtaz Yüce, "Cenazeyi teşhise gittiğimde elleri ve ayaklarının bağlandığı ve bir taş ile bağlanarak nehre atılmış olduğunu gördük. Nehirde cenaze deforme olmuştu. Ancak dişlerindeki implant, başındaki yara izinden cesedin ağabeyim Rıza Yüce’ye ait olduğunu teşhis ettim. Ceset, morg yerine sıcak bir odada ve masa başında bekletiliyordu. Buna karşı çıktık ve parasını ödediğimiz bir morga taşıttık" dedi.

31.8.2017Dünya
Ukraynada öldürülen işadamının cenazesi getirilemiyor

Ukrayna'da öldürülen işadamının cenazesi getirilemiyor

Ukrayna'da öldürülen işadamının cenazesi getirilemiyor

31.8.2017Diyarbakır
BKMden kredi kartları ve banka kartlarıyla ilgili flaş uyarı

BKM'den kredi kartları ve banka kartlarıyla ilgili flaş uyarı!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) yaklaşan bayram tatili öncesinde alışverişlerinde kredi veya banka kartı kullananlara uyarıda bulundu.

29.8.2017Ekonomi
MOSFED Başkanı Güleç: KDV indirimi sabitlenmeli

MOSFED Başkanı Güleç: KDV indirimi sabitlenmeli

MOSFED Başkanı Güleç: KDV indirimi sabitlenmeli

29.8.2017İnegöl
Finikede, 2 kişi hırsızlıktan tutuklandı

Finike'de, 2 kişi hırsızlıktan tutuklandı

Finike'de, 2 kişi hırsızlıktan tutuklandı

21.8.2017Finike
TUS’ta ek yerleştirme için başvurular başladı... Başvuru ücreti ne kadar

TUS’ta ek yerleştirme için başvurular başladı... Başvuru ücreti ne kadar?

2017-TUS İlkbahar Dönemi ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Giriş Sınavı (TUS) başvuruları https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. Peki TUS’ta ek yerleştirme için başvuruları için son gün ne zaman, başvuru ücreti ne kadar?

17.8.2017Eğitim
Zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon: 7 gözaltı

Zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon: 7 gözaltı

Zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon: 7 gözaltı

16.8.2017Antalya
KPMG: Kredi kartıyla düzenli ödeme talimatlarına dikkat

KPMG: Kredi kartıyla düzenli ödeme talimatlarına dikkat

KPMG: Kredi kartıyla düzenli ödeme talimatlarına dikkat

16.8.2017Merkez
Kredi kartı ve internetten alışveriş yapanlar dikkat.. Süre uzatıldı

Kredi kartı ve internetten alışveriş yapanlar dikkat!.. Süre uzatıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda kredi kartlarının internette kullanımı müşteri onayına bağlanıyor. Bu sebeple kredi kart sahiplerinin internetten alışveriş yapabilmesi ve internetten bankacılık işlemleri için banklara onay verilmesi gerekiyordu.. Bu karar için son gün 16 Ağustos (bugün) için belirlenmişken, e-ticarette bir yavaşlama meydana gelmemesi adına süre 31 Aralık 2017 tarihine ertelendi..

16.8.2017Ekonomi
İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapanlar dikkat Bankanıza onay vermediyseniz..

İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapanlar dikkat! Bankanıza onay vermediyseniz..

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda kredi kartlarının internette kullanımı 17 Ağustos’ta müşteri onayına bağlanacak. Müşteri istemedikçe kredi kartları online alışverişe kapatılacak.

12.8.2017Ekonomi
İnternetten alışverişte onaylı dönem

İnternetten alışverişte onaylı dönem

İnternetten alışverişte onaylı dönem

11.8.2017İzmir
Son 10 gün Bankanızı aramazsanız bunu yapamazsınız...

Son 10 gün! Bankanızı aramazsanız bunu yapamazsınız...

Kredi kartı ile online alışverişte yeni bir dönem başlıyor. Buna göre 17 Ağustos'tan sonra online alışveriş için müşteri onayı şart olacak. Bu tarihten sonra kredi kartları artık online alışverişe kapalı olarak tüketiciye verilecek.

7.8.2017Ekonomi
Yeni dönem için son günler Kredi kartı sahipleri dikkat Hemen bankanızı arayın...

Yeni dönem için son günler! Kredi kartı sahipleri dikkat! Hemen bankanızı arayın...

Kredi kartı ile online alışverişte yeni bir dönem başlıyor. 17 Ağustos'tan sonra online alışveriş için müşteri onayı şart olacak ve daha da önemlisi bu tarihten sonra kredi kartları artık online alışverişe kapalı olarak tüketiciye verilecek. BKM konuyla ilgili uyarı notu yayımladı.

5.8.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Taksit var faiz yok

Katılım bankalarının kullandırdığı kredi kartı sayısı 2.5 milyonu, banka kartı sayısı ise 6.5 milyonu geçti. Kartlara faiz uygulanmıyor, asgari ödeme yapılamıyor, sadece işlem sırasında taksitlendirme imkânı tanınıyor. Borç zamanında ödenmezse gecikme cezası olarak kâr payı alınıyor.

22.11.2017