MENÜ

Balon

Balon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.712 Balon haberi bulunmuştur.

Balon; helyum, hidrojen gibi havadan hafif gazlar ya da havayla doldurulmuş, genelde kauçuktan yapılan esnek oyuncak. Bazı yörelerde balona şişirgen olarak da bilinir.

BALON(HAVA TAŞITI)

Balon, ısıtılmış hava ya da havadan hafif bir gazla (helyum, hidrojen vs.) doldurulan, atmosferde uçabilen, genellikle sepetli hava taşıtı. İnsanoğlu ilk olarak uçurtma ile insan ve yük taşımaya çalışmıştır ancak balon ilk kullanışlı hava taşıtıdır.

Balon Haberleri

Anayasa Mahkemesinden ‘dilenci’ kararı

Anayasa Mahkemesi'nden ‘dilenci’ kararı

Zabıtaya yakalanan ve üzerinden çıkan 26 çeyrek altın, 12 Cumhuriyet altını, bir bilezik ve bin 633 liranın mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilen dilenci, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunarak mülkiyet hakkının ihlal edildiğini öne sürdü. Yüksek Mahkeme, başvurucunun mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar verdi.

16.01.2019Gündem
Beyaz cennet Pamukkale BBCde

Beyaz cennet Pamukkale BBC'de

Denizli'deki, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, beyaz travertenleriyle ünlü Pamukkale, dünyanın önemli yayın kuruluşlarından biri olan BBC'nin haber sitesinde tanıtıldı. BBC'nin Travel sayfasında Pamukkale'yi, travertenleri, antik havuzu ve Hierapolis antik kentiyle tanıtması turizmcileri sevindirdi.

16.01.2019Seyahat
Ergün Penbe: Şimdiki aklım olsa...

Ergün Penbe: 'Şimdiki aklım olsa...'

Eski milli futbolcu Ergün Penbe, 2000 yılında ilk defa bir Türk takımının UEFA kupasını kazandığını hatırlatarak, "Belki dünyada inanmayan, o kupayı almamıza imkan vermeyen bir sürü insan varken bizim içimizde o kupayı alacağımıza inanan insanlar vardı." dedi.

15.01.2019Futbol
Otsimo 2018 yılında 167 ülkede kullanıldı

Otsimo 2018 yılında 167 ülkede kullanıldı

Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo, 2018 yılında 167 ülkede kullanıcılara ulaştı. Otsimo'da toplam oynanan oyun sayısı 1 milyon 942 bin 196 oldu.

15.01.2019Teknoloji
Niziplioğlu, Kapadokya’da 350 odalı otel yatırımına başladı

Niziplioğlu, Kapadokya’da 350 odalı otel yatırımına başladı

Niziplioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, Kapadokya’da iki otel yatırımı için çalışmalara hız verdiklerini kaydetti. Kapadokya’da, görsel olarak simge bir yapı inşa edeceklerini aktaran Niziplioğlu, bölgenin yılda 2.5 milyon turist çekme kapasitesine sahip olduğuna işaret etti.

14.01.2019Ekonomi
2019’da müze yarışı olacak

2019’da müze yarışı olacak

Türkiye’de sanat ortamının önemli isimlerinden Murat Pilevneli, akılcı kültür ve sanat politikalarıyla Türkiye’nin sanat ihraç eden bir ülke haline gelebileceğini söyledi. Pilevneli, “Bu yıl müze rekabeti artacak. Resim Heykel Müzesi, ARTER ve Eskişehir Odunpazarı Müzesi’nin açılması hareket getirecek. İstanbul Modern kendini yeniden konumlandıracak” dedi.

12.01.2019Ekonomi
Bu Bir İyilik Projesidir: Leyla’dan Sonra

Bu Bir İyilik Projesidir: Leyla’dan Sonra

İstanbul Tıp Fakültesi'nde 2014 yılında ortaya çıkan proje, şimdi 50 tıp fakültesinde çalışmalarını sürdürerek, tedavi gören çocukların dileklerini gerçekleştiriyor.

9.01.2019Gündem
Ünlü yönetmen, çok konuşulan tatil beldesini yazdı

Ünlü yönetmen, çok konuşulan tatil beldesini yazdı!

Kirpi, Mumya Firarda ve Tatil Aşkları gibi filmlerin yönetmeni Erdal Murat Aktaş dünyaca ünlü tatil beldesi Château d’Oex’yu yazdı.

9.01.2019Keyif
Radyatro

"Radyatro"

Tiyatro Ak’la Kara yeni sezona iddialı oyunu “Radyotra” ile başladı.

8.01.2019Keyif
Kapadokyada balon turlarına yoğun ilgi

Kapadokya'da balon turlarına yoğun ilgi

Kapadokya'da bölgenin doğal güzelliklerini gökyüzünden izleme fırsatı veren sıcak hava balon turlarına geçen yıl 537 bin 500 turist katıldı.

7.01.2019Seyahat
İçinizdeki kâşifi ortaya çıkaracak gerçek bir macera: Château d’Oex Balon Festivali

İçinizdeki kâşifi ortaya çıkaracak gerçek bir macera: Château d’Oex Balon Festivali

Balonda kızımla birlikte sekiz kişiyiz, bir anda yükselmeye başlıyor. O kadar yükseliyoruz ki, uzaktaki Cenevre Gölü’nü ve Fransa sınırını görüyoruz. Alp Dağları’nın muhteşem görüntüsü ve Mont Blanc... Özellikle Türk kayakseverlerin çok sık tercih ettiği 4 bin 8 yüz metre yükseklikteki Mont Blanc’nın zirvesinden çok daha yukarılara çıktık. Hava sıcaklığı -15 derece... Karşımızdaki manzara büyüleyici...

6.01.2019Seyahat
Türkiyenin turizm merkezine turist akını Eski araçla karda keşfe çıktı, bir anda popüler oldu...

Türkiye'nin turizm merkezine turist akını! Eski araçla karda keşfe çıktı, bir anda popüler oldu...

Kapadokya, misafirlerine bir günde hem peribacalarının bulunduğu yörede balon turuna çıkma hem Erciyes Dağı'nda kayak yapma hem de Kozaklı'da kaplıca keyfi imkanı sunuyor. Günün ilk ışıklarıyla sıcak hava balonu turlarına katılarak doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler ve peribacalarını kuş bakışı izleme fırsatı bulan yerli-yabancı turistler Erciyes Dağı'nda kayak yaptıktan sonra kaplıca keyfiyle günü güzel bir şekilde tamamlama imkanı buluyor

4.01.2019Seyahat
Bakanlık takipte

Bakanlık takipte!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konut piyasasını takip sistemi kuruyor. İnşaat ve yapı kullanma izni alan yapılar tespit edilecek. Veriler tapudaki konut bilgileri ile karşılaştırılıp satılmayan konutlar tespit edilecek. ‘Konutta balon var mı’ sorusunun cevabı da bulunacak.

31.12.2018Ekonomi
Doğuş GYO’ya 100 milyon Euro kredi

Doğuş GYO’ya 100 milyon Euro kredi

Doğuş GYO, Credit Europe Bank NV ile 100 milyon euro tutarında bir kredi sözleşmesi ile teminat sözleşmeleri imzalanmasına karar verdi.

24.12.2018Ekonomi
15 bin öğrenci sinemayla buluşacak

15 bin öğrenci sinemayla buluşacak

Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve 1 milyon öğrenciyi kapsayan proje çerçevesinde Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde de 15 bin öğrenci sinemayla buluşturulacak.

20.12.2018Eğitim
Halılı han turistlerin fotoğraf stüdyosu oldu

'Halılı han' turistlerin fotoğraf stüdyosu oldu

Nevşehir'de restore edilerek halı mağazasına dönüştürülen, duvar ile zemini çeşitli renk ve desendeki halılarla kaplanan 450 yıllık tarihi han, sosyal medyada fotoğraf paylaşımı yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor

20.12.2018Seyahat
Tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanıyor

Tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanıyor!

AB, deniz kirliliğine neden olan tabak, çatal, bıçak ve pipet gibi tek kullanımlık plastik ürünleri 2021'den itibaren yasaklamaya hazırlanıyor.

19.12.2018Dünya
AB, tek kullanımlık plastik ürünleri yasaklıyor

AB, tek kullanımlık plastik ürünleri yasaklıyor

AB, deniz kirliliğine neden olan tabak, çatal, bıçak ve pipet gibi tek kullanımlık plastik ürünleri 2021'den itibaren yasaklamaya hazırlanıyor.

19.12.2018Ekonomi
Mardin, 2018de 3 milyon turisti ağırladı

Mardin, 2018'de 3 milyon turisti ağırladı

Mardin'de, huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla konaklayan turist sayısında geçen yıla oranla büyük artış kaydedildi. Camileri, medreseleri, kiliseleri, dar sokakları ve taşın oya gibi işlendiği evleriyle son yılların cazibe merkezi haline gelen kent bu yılın 11 ayında yaklaşık üç milyon kişiyi ağırladı.

19.12.2018Seyahat
Zehirli balon balığını yemek cesaret istiyor, buna rağmen fiyatı cep yakıyor

Zehirli balon balığını yemek cesaret istiyor, buna rağmen fiyatı cep yakıyor

Japonya'da 'fugu' adıyla bilinen ve riskli hazırlama süreci nedeniyle sıkı denetimlere tabi olan zehirli balon balığı, fiyatına ve taşıdığı risklere rağmen popülaritesini koruyor.

18.12.2018Lezizz Yemek Kültürü
Balon gibi şişen öte gezegen gözlendi

Balon gibi şişen öte gezegen gözlendi

Gök bilimciler, gaz devi bir öte gezegenin, aşırı ısınan atmosferinden kaçan helyum nedeniyle balon gibi şiştiğini gözlemledi.

9.12.2018Teknoloji
Sinemada bu hafta hangi filmler var Bu hafta 8 film vizyona girecek

Sinemada bu hafta hangi filmler var? Bu hafta 8 film vizyona girecek

Sinemaseverler, bu hafta hangi filmlerin vizyona gireceğini araştırmaya başladı. Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 8 film vizyona girecek. İşte, sinemada bu hafta vizyona girecek filmlerin isimleri, oyuncu kadroları ve konuları...

6.12.2018Keyif
Balon turunda Kapadokyaya alternatif rota: Frig Vadisi

Balon turunda Kapadokya'ya alternatif rota: "Frig Vadisi"

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde 2019 yılında başlayacak sıcak hava balonu uçuşlarıyla ilgili, Kapadokya'dan bölgeye yatırımcılar gelmeye başladı.

6.12.2018Haber
Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Balon turunda yeni rota: Frig Vadisi

Tarihi Frig Vadisi'nin Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesindeki bölümünde 2019 yılında başlayacak sıcak hava balonu uçuşlarıyla ilgili, Kapadokya'dan bölgeye yatırımcılar gelmeye başladı

6.12.2018Seyahat
Dinamitli vandallık

Dinamitli vandallık

Frig Vadisi define avcılarının istilası nedeniyle ağır tahribata uğradı. Bölgedeki kaya mezarları, kilise ve kaleleri hedef alan vandallar MS 1000’li yıllarda kaya içine oyularak yapılan Ayazini Kilisesi’nin duvarlarını da dinamitle patlattı.

6.12.2018Gündem

Türkiye'nin en güzel 5 yılbaşı adresi

Yılbaşı tatili için hâlâ karar veremeyenler varsa hayalinizdeki tatili fazla uzaklarda aramayın. Dört mevsimin yaşandığı ülkemiz avantajlı konumuyla da yılbaşı için nefis fırsatlar sunuyor. Eğer siz de yılbaşı tatilinizi Türkiye’de geçirecekseniz hazırladığımız içeriğe göz atmanızda fayda var. İşte Türkiye’nin en güzel yılbaşı rotaları…

5.12.2018Seyahat
Sosyal medyayı yıkan Slimani için olay yorum: Balon...

Sosyal medyayı yıkan Slimani için olay yorum: Balon...

Süper Lig'in 14. hafta kapanış mücadelesinde Fenerbahçe ile Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Mücadele 2-2 eşitlikle sona erdi.

4.12.2018Futbol
Murat Dalkılıçtan sürpriz

Murat Dalkılıç'tan sürpriz

Murat Dalkılıç, Hande Erçel'in hayranı olduğu Minyonlar karakterine ait balon satın aldı.

3.12.2018Magazin
Küresel ısınmanın sülfat enjeksiyonuyla önlenebilir mi

Küresel ısınmanın sülfat enjeksiyonuyla önlenebilir mi?

Atmosferin stratosfer katmanına sülfat sıkılarak güneş ışınlarının parlaklığının düşürülebileceği ve böylece küresel ısınmayla mücadele edilebileceği varsayımında bulunuldu.

24.11.2018Teknoloji
Ünlü sporcunun paraşütü açılmadı Kayalıklarda feci son

Ünlü sporcunun paraşütü açılmadı! Kayalıklarda feci son

Ünlü paraşütle atlama sporcusu Dominik Loyen, bu kez Portekiz'de 100 metrelik uçurumdan atladı. Paraşütü açılmayan 50 yaşındaki Loyen, kayalara çarparak olay yerinde can verdi.

24.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Orta Anadolu’nun dört mevsim parıldayan yıldızı: Kapadokya

Yeraltı kentleri, mağara evleri, peribacaları, vadileri, bağları her mevsimde kartpostalları aratmayan güzelliğiyle Kapadokya kış aylarında bir başka güzel!

9.01.2019

Köpeğinizle yılbaşı hazırlıkları

Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber insanların kutlama hazırlıkları çoktan başladı.

26.12.2018

Suriye’de nehrin akışı değişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta başında pazartesi günü Konya’da yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Donald Trump ile üç gün önce yaptıkları telefon görüşmesinin sonucunu aktarırken şöyle dedi:

22.12.2018

Delirten hastalık trigeminal nevralji

Son zamanlarda ‘delirten hastalık’ diye sıkça duymaya başladığımız, çok sık görülmeyen ama gittikçe bilinirliği yaygınlaşan trigeminal nevralji (TN), yüz ağrılarının en sık rastlanılan sebeplerinden biridir. Trigeminal nevralji, yüzde, beşinci sinirin bir ya da birden fazla dalını tutan, birbirine benzer, paroksismal şiddetli, keskin, yüzeysel ve batıcı şiddetli ağrı ile karakterli bir hastalıktır. Hastanın ağrısı, başladığı yer ve yakınında olur. 

15.12.2018

Erdoğan bu kez DEAŞ’ı tartışmaya açıyor

DEAŞ, bugün Suriye ve Irak’ta sahada ciddi bir tehdit yaratan en korkutucu terör örgütlerinden biri midir yoksa bazı güçlerin bölgeyi karıştırmak amacıyla kullandığı “birtakım küçük çeteler” ve “kalıntılar”dan ibaret bir yapı mı?

29.11.2018