MENÜ

Ballıca Mağarası

Ballıca Mağarası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ballıca Mağarası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45 Ballıca Mağarası haberi bulunmuştur.

Ballıca Mağarası Haberleri

Ballıca Mağarasına ziyaretçi akını

Ballıca Mağarası'na ziyaretçi akını

Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıla dayanan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki doğa harikası Ballıca Mağarası'nı 1 yıl içerisinde 140 bin kişi ziyaret etti. Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, mağarayı ziyaret edenler arasında astım, bronşit ve KOAH hastalarının da yoğunlukta olduğunu söyledi

3.05.2019Seyahat
Ballıca Mağarası’nı binlerce kişi ziyaret etti

Ballıca Mağarası’nı binlerce kişi ziyaret etti

TOKAT’ın Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıla dayanan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki doğa harikası Ballıca Mağarası’nı 1 yıl içerisinde 140 bin kişi ziyaret etti. Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, mağarayı ziyaret edenler arasında astım, bronşit ve KOAH hastalarının da yoğunlukta olduğunu söyledi.

1.05.2019Ekonomi
Tokat Ballıca Mağarası Dünya Mirası Geçici Listesi’nde

Tokat Ballıca Mağarası Dünya Mirası Geçici Listesi’nde

Tokat Valisi Ozan Balcı, Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girdiğini açıkladı. Tokat Valiliğinin ‘2023 Tokat Vizyonu’ doğrultusunda gerçekleştirilen başvuruyla ‘Ballıca Mağarası’ UNESCO Geçici Dünya Miras Listesi'ne alındı.

17.04.2019Seyahat
Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde

Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde

TOKAT Valisi Ozan Balcı, Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alındığını açıkladı.

16.04.2019Haber
Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girdi

Ballıca Mağarası, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girdi

Birleşmiş Milletler, Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) "Dünya Mirası Listesi Yolunda Ballıca Mağarası Projesi" kapsamında yapılan başvuruyla Tokat'ın Pazar ilçesindeki Ballıca Mağarası'nın UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine alındığı bildirildi.

16.04.2019Gündem
Karadenizde yolculuk yeşile dönüyor

Karadeniz'de yolculuk yeşile dönüyor

Karadeniz'de turistlerin doğa içerisinde ulaşım sağlaması hedeflenen Yeşil Yol Projesi ile Samsun'dan Artvin'e kadar 1000 kilometre yol iyileştirildi.

18.03.2019Seyahat
Ballıca Mağarası, UNESCO yolunda

Ballıca Mağarası, UNESCO yolunda

Tokat Valisi Ozan Balcı, Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası Ballıca Mağarası'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için çalışmaların başladığını söyledi.

25.02.2019Seyahat
Ballıca Mağarası, UNESCO yolunda

Ballıca Mağarası, UNESCO yolunda

TOKAT Valisi Ozan Balcı, Pazar ilçesinde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl önce gerçekleşen doğa harikası Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması için çalışmaların başladığını söyledi.

21.02.2019Ekonomi
Bu mağara hastalara şifa oluyor

Bu mağara hastalara şifa oluyor

Tokat’ta bulunan doğa harikası Ballıca Mağarası’na şifa arayan KOAH ve astım hastaları adeta akın ediyor.

7.10.2018Gündem
Tokatta can pazarı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Tokat'ta can pazarı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Tokat'ın Pazar ilçesinde traktörün devrilmesi sonucu 4 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

17.07.2018Gündem
Eski çağlara ve doğanın gizemine açılan kapılar: Türkiyede gezebileceğiniz mağaralar

Eski çağlara ve doğanın gizemine açılan kapılar: Türkiye'de gezebileceğiniz mağaralar

Özellikle son yıllarda mağara turizmine gösterilen ilginin artmasıyla ülke çapında turizme açılan mağara sayısı da artıyor. İşte binlerce yıl öncesine ait medeniyetlerin izlerini sürebileceğiniz veya doğanın gücüne hayran kalacağınız mağaralar.

3.05.2018Seyahat
Başbakan Yıldırımın mitinginde gelin ve damat sürprizi

Başbakan Yıldırım'ın mitinginde gelin ve damat sürprizi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. Başbakan Yıldırım, konuşması sırasında verdiği kısa aranın ardından, konuşmanın gerçekleştirildiği platforma üzerilerinde gelinlik ve damatlıkla Gönül Refahiyeli ve Fatih Coruş çifti çıktı

1.03.2017Gündem
Tokat’ın kiraz ve kebap mevsimi

Tokat’ın kiraz ve kebap mevsimi

Bir yere gitmek için, nedenlerin olması gerekir. Sizi cezbeden, davetkar nedenler. Bunları alt alta sıralarsınız. Aklınız yatarsa, çantanızı toparlayıp yola çıkarsınız. Ben bugüne kadar yola çıkmak için neden aradım. Bulamadıysam, bahaneler uydurdum. Aklımda Tokat vardı. Kalemi, kağıdı alıp sıraladım: Asma yapraklarından sarmalar başlamıştır. Şimdi dalları kiraz da basmıştır. Patlıcan, kuzu, Tokat biberi, tarla domatesi bu ayda lezzetin doruğuna ulaşır. Yani Tokat kebabının tam zamanıdır. Bez sucuğu, köme, beyaz pekmez, Ballıca Mağarası, tarihi eserler, yemyeşil ovalar derken kağıt doldu. Yani Tokat’a gitmek için yeterli sebep vardı.

4.07.2010Seyahat
Çobanlar buldu, turizmciler kullanacak

Çobanlar buldu, turizmciler kullanacak

Tokat'ın Almus ilçesinde, hayvan otlatan çobanlar tarafından bulunan mağaranın turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

13.09.2008Gündem
Tokat’taki doğa harikası mağarayı çobanlar buldu

Tokat’taki doğa harikası mağarayı çobanlar buldu

Tokat’ın Almus ilçesinde, çobanlar tarafından içinde çok sayıda sarkıt ve dikit bulunan doğa harikası bir mağara keşfedildi.

31.08.2008Seyahat
Hollandalı turistten dokuz bin karelik Türkiye tanıtımı

Hollandalı turistten dokuz bin karelik Türkiye tanıtımı

Dick Osseman, 13 yıldır Türkiye’yi ziyaret eden Hollandalı bir turist. Türkiye ziyaretlerinde ülkenin güzelliklerinden çok etkilenen Osseman, gezileri sırasında çektiği dokuz binden fazla resmi www.pbase.com/dosseman adresli internet sitesinde yayınlıyor. Türkiye’yle ilgili 1000’e yakın fotoğrafı, sadece yakılarına göstermenin dışında herkesle paylaşmayı düşünerek işe başlayan Osseman, gelen yoğun ilgiyle daha fazla fotoğraf çekmiş ve bunları da siteye eklemiş.

2.07.2006Kelebek
Mağaraların derinlerine yolculuk

Mağaraların derinlerine yolculuk

Yaklaşık 40 bin mağarasıyla "mağara cenneti ülke" Türkiye’de mağara turizmi son dönemlerde önem kazanmaya başladı. Şimdilik bunlardan yaklaşık 30’u turizme açıldı. Çeşitli aktiviteler yerli ve yabancı birçok turisti mağaralarımıza çekiyor. Yıllık ziyaretçi sayısı 400 bini buldu.

28.01.2007Seyahat

Yazar Sonuçları

Yolunuz hiç Tokat'a düştü mü?

Geçenlerde sosyal medyada bir espri konusu ilişti gözüme; euro ve dolardaki yükselişten yakınılarak “Türk gezginler Instagram’da anca Tokat’tan paylaşım yapar” deniyordu. Mevzu espriden ibaret olsa da biz Anadolu kentlerini fazla hafife alıyoruz galiba diye de düşünmeden edemedim. Tamda bu nedenle bu hafta da Tokat’ı yazmak istedim size. Eğer “Bir gün yolum düşerse görürüm” diye düşünüp şimdiye kadar hiç planlarınız arasına almadıysanız, hatanızdan hemen dönün derim. Tokat’ın sakladığı değerler, keşfetmeye değer.

5.12.2017

Göreni derinden etkileyen şehir: Tokat

Tokat, tüm Anadolu şehirleri gibi, son dönemdeki ruhsuz yapılaşmadan payını almış. Ancak Tokat'ın ara sokaklarına girdiğinizde, bozulan görüntüden nispeten uzaklaşıp tarihe doğru yol aldığınızı hissediyorsunuz. Tokat'ta göreni derinden etkileyecek kadar çok sayıda eski yapı var.

3.05.2016

Tokat yolları taşlı

Geçtiğimiz hafta iki şey öğrendim. “Her işte bir hayır vardır” cümlesinin ne kadar doğru olduğunu... Ve hoşgörü, iletişim ve dostlukla pek çok yanlışın düzeltilip, hayra dönüştürülebileceğini...

13.01.2015