MENÜ

Balıkçı Teknesi

Balıkçı Teknesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balıkçı Teknesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balıkçı Teknesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.227 Balıkçı Teknesi haberi bulunmuştur.

Balıkçı Teknesi Haberleri

Tayvanda balıkçı teknesi havaya uçtu

Tayvan'da balıkçı teknesi havaya uçtu

Tayvan’da bir balıkçı teknesinde yaşanan korkunç patlama, güvenlik kamerasına yansıdı. Gaz kaçağı sonucu teknedeki tüplerin adeta bomba gibi patladığı olayda, 3 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin kaptan olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı.

2.01.2017Haber
Balıkçıların traktörlü kayak keyfi

Balıkçıların traktörlü kayak keyfi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde balıkçıların, suları çekilen Beyşehir Gölü kıyılarında traktöre bağladıkları tekneyle yaptıkları kayak keyfi renkli görüntüler oluşturuyor.Beyşehir Gölü’ne sahili bulunan Beyşehir’in Çiftlik Mahallesi’nde balıkçılık yapan avcılar, traktöre bağladıkları bir balıkçı teknesiyle sazlıkların kenarında kar üzerinde kayak keyfi yaşadı. Traktörün çekerek kar yığınları üzerinde sörf yaptırdığı tekne, özellikle dönüşlerde üzerine binenlere heyecanlı anlar yaşatıyor. Ağır kış şartları sebebiyle avcılık faaliyetlerinde kullanılmayan ve avcıların “filika” adını verdikleri bir balıkçı teknesi, urganla bağlandığı traktör tarafından kar yığınları üzerinde asılarak hareket halinde iken teknenin üzerine binen kişilere farklı bir adrenalin ve keyif yaşatıyor.İlginç kayak keyfi projesinin mimarı olduğunu belirten balıkçı İbrahim Erdoğan, kış dönemi nedeniyle kullanmadıkları bir balıkçı teknesini bu iş için değerlendirdiklerini ifade ederek, “Bu sene merak saldık bu kayak işine. Balıkçıların yanı sıra, dışarıdan gelen misafirler de binmek istiyorlar. Onları da bindiriyoruz. Burası aslında göl havzası bir alan. Bu yıl kuraklık nedeniyle göl suları çekilince şimdi gördüğünüz gibi kar var. Hemen yakınında balıkçı limanı var. Balıkçı arkadaşlar arasında eğlence olsun, karda kayalım, bizim de kayağımız olsun derken böyle bir şey gelişti. Farklı bir adrenalin, farklı bir eğlence oldu. Binmeyen kalmadı. Balıkçı arkadaşlar da, buraya gelen misafirler de biniyorlar. Güzel bir eğlence kaynağı olduğu bizlere” dedi.Balıkçı Erdoğan, sadece Beyşehir yöresine özgü olduğunu düşündükleri bu yöntemle teknenin kayabilmesi için köyden getirdikleri traktöre urganla bağlamak gerektiğini, tekneyi asılan traktörün seyir halinde iken beyaz örtü üzerinde üzerine binenlere karda kayak keyfi yaşattığını kaydetti. Erdoğan, “Kayak keyfi için kar olması lazım, teknenin kayabilmesi için. Göllerde görüyoruz işte, botlarla asılıyorlar. Burada da traktörü kullananın hem düşürmeden hem de o keyfi yaşatması lazım. Bir anda aklımıza geldi, bu yöreye özgü bir şey oldu” diye konuştu.

26.12.2016Haber
Göl çekildi, yerini sıra dışı eğlenceye bıraktı

Göl çekildi, yerini sıra dışı eğlenceye bıraktı!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde balıkçıların, suları çekilen Beyşehir Gölü kıyılarında traktöre bağladıkları tekneyle yaptıkları kayak keyfi renkli görüntüler oluşturdu.

26.12.2016Gündem
Kardak’ta Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında sıcak temas

Kardak’ta Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında sıcak temas

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarındaki Kardak kayalıklarına gelen 10 Yunan balıkçı ile Yunan sahil güvenlik ekipleri, Türk sahil güvenlik botuna 50 santimetreye kadar yaklaştı.Bodrum’un Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarına bu sabah saatlerinde Yunanistan’a ait Kilimli (Kalimnos) ve Leros adasından gelen 10 balıkçı teknesi gerginliğe yol açtı. Balıkçı tekneleri ile birlikte İstanköy (Kos) adasından gelen Yunan sahil güvenlik botunun Kardak kayalıklarını sık sık geçerek Gümüşlük önlerindeki Çavuş Adası’na yaklaşması, bazı Yunanlı balıkçıların ise, Kardak kayalıklarına ip atarak bağlanmaya çalışması gerginliği arttırdı.Saat 11.30 sıralarında Leros adasından gelen Yunan askeri helikopteri ise, Kardak kayalıkları üzerinde bir süre uçtuktan sonra ayrıldı. Ardından saat 12.00 sıralarında Turgutreis Limanı’ndan gelen iki sahil güvenlik botu önce Yunan balıkçıları, daha sonra sahil güvenliği Türk sularından çıkardı. 

15.12.2016Haber
Kardak’ta Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında sıcak temas

Kardak’ta Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında sıcak temas

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarındaki Kardak kayalıklarına gelen 10 Yunan balıkçı ile Yunan sahil güvenlik ekipleri, Türk sahil güvenlik botuna 50 santimetreye kadar yaklaştı.

15.12.2016Gündem
Balıkçı teknesi sulara böyle gömüldü

Balıkçı teknesi sulara böyle gömüldü

Balıkçı teknesi sulara böyle gömüldü. Okyanusa açılan balıkçı teknesibir an da su almaya başladı. Büyük korku yaşayan mürettebatlar ise diğerteknelerden yardım istedi.

24.11.2016Haber
Evde baba okulda arkadaş

Evde baba okulda arkadaş

Bartın'ın Kurucaşile ilçesine bağlı Tekkeönü köyünde yaşayan 53 yaşındaki Dursun Gür, oğlu Ali Tugay ile Bartın Üniversitesi’nin gemi inşaatı bölümünde öğrenim görüyor.

14.11.2016Eğitim
Balıkçı teknesi balık çiftliğine daldı

Balıkçı teknesi balık çiftliğine daldı

Bodrum’abağlı Torba Mahallesi açıklarında avlanan gırgır teknesi ’C.Mehmet Reis1’, mekanik arıza nedeniyle açık denizdeki balık çiftliğine girince,binlerce balık telef oldu.

24.10.2016Haber
Marmarada palamudun yerini hamsi alıyor

Marmara'da palamudun yerini hamsi alıyor

Fiyatı ve lezzeti ile iki aydır sofraların baş köşesinde yer alan palamut, yağış ve fırtınanın etkisi ile Karadeniz'e kaçtı. Marmara Denizi'ne ise hamsi ve sardalye akını başladı.Hem bolluğu hem de fiyatı ile iki aydır dar gelirlinin sofrasını şenlendiren palamut, yağmurların başlaması ile Karadeniz'e kaçınca yerini hamsi aldı. Bandırma Balık Halinesabah saatlerinde gelen 200 kasa hamsi ve 200 kasa sardalye kısa sürede tükenirken, hamsinin kasası 135 TL'den, sardalyenin kasası ise 60 TL'den alıcı buldu.Eylül ayında balık avı sezonunun açılması ile birlikte ağlara takılmaya başlayan palamut bir anda dar gelirlinin sofrasına umut oldu. Uygun fiyatının yanı sıra bol bol avlanmasıyla birlikte vatandaşlar iki ay boyunca adeta palamuda doydu. Bandırma Balık Halinde iki aydır süren yoğun palamut mesaisi bugün yağışlı havanın etkisiyle yerini hamsi ve sardalyeye bıraktı. Bandırma Körfezi açıklarından 200 kasa hamsi ve 150 kasa sardalye ile dönen balıkçı tekneleri kısa bir sürede tuttukları balıkları sattılar. Kasası 135 TL'den alıcı bulan hamsinin palamut kadar yüzleri güldürmeyeceğini belirten balıkçılar, kar yağışı ile birlikte hamsinin de lezzetinin artacağını ifade etti.Sabah saatlerinde balık mezatı yaparak sardalye balıklarını satan Geçiciler Balıkçılık Sahibi Hüseyin Geçici, “Bandırma'da sardalye bereketi ile başladık. 200 kasa sardalye balığı geldi. Mezatımızı yaptık. Kasasını mezatta 55-60 lira civarında sattık” dedi. Bandırma'nın ünlü balıkçılarından Balıkçı Ali Çakıroğlu, “Sabah balıkçı teknesi 200 kasa sardalye balığı ile geldi. Bugün sardalye tezgahlarımızda 7 lira'dan satışımıza sunduk” dedi. 

17.10.2016Haber
Marmarada palamudun yerini hamsi alıyor

Marmara'da palamudun yerini hamsi alıyor

Fiyatı ve lezzeti ile iki aydır sofraların baş köşesinde yer alan palamut, yağış ve fırtınanın etkisi ile Karadeniz'e kaçtı. Marmara Denizi'ne ise hamsi ve sardalye akını başladı.

17.10.2016Ekonomi
65 kiloluk orkinosla birinci oldular

65 kiloluk orkinosla birinci oldular

Turkcell Platinum Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, 300 denizcinin katılımıyla Alaçatı'da yapıldı.

10.10.2016Ekonomi
Balıkçı teknesinin ağlarına uçak pervanesi takıldı

Balıkçı teknesinin ağlarına "uçak pervanesi" takıldı

Çanakkale Boğazı'nda bir balıkçı teknesinin ağlarına, savaştan kalma olduğu tahmin edilen yaklaşık 2 metrelik uçak pervanesi takıldı.

3.10.2016Gündem
90 milyon Euro değerinde 180 tekne satıldı

90 milyon Euro değerinde 180 tekne satıldı

Tuzla'da bulunan Viaport marinada düzenlenen Boatshow Eurasia'da ilk dört günde fiyatları 12 bin lira ile 5 milyon Euro arasında değişen 180 tekne satıldı. Büyük bölümünü katamaran ve yelkelilerin oluşturduğu satılan teknelerin toplam değerinin 90 milyon Euro'ya ulaştığı belirtildi.

1.10.2016Ekonomi
Dünyanın en büyüğü tesadüfen Çeşmede bulundu

Dünyanın en büyüğü tesadüfen Çeşme'de bulundu

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında bilimsel araştırma yapan bir ekibin denizden çıkardığı ağın içinden kanat açıklığı 2 metre 21 santimetre olan dev vatoz çıktı. Tekneye çıkarıldıktan sonra 8 yavru doğuran vatozun türünün dünyada saptanmış en büyüğü olduğu belirtildi.

21.09.2016Gündem
Okyanusta yüzen yaratık herkesi hayrete düşürdü

Okyanusta yüzen 'yaratık' herkesi hayrete düşürdü!

Okyanusta yüzerken bir balıkçı tarafından fark edilen 'yaratığın' fotoğrafları şaşkınlık yarattı.

1.08.2016Dünya
Yasa dışı avcılığa ceza yağdı

Yasa dışı avcılığa ceza yağdı

İZMİR Körfezi'nde, Urla ilçesi açıklarında yasa dışı trol avcılığı yapan bir balıkçı teknesine toplam 5 bin 908 TL ceza kesildi.

17.06.2016Ege

Yazar Sonuçları

Denizde hayalet gemi tehlikesi

Terk edilmiş 50 geminin, sigortası olmadığı için başka gemilere ve başta turistik tesisler olmak üzere çevreye vereceği zarar karşılanmayacak. Batık 160 gemi de sigortasızlıktan su altından çıkarılamıyor. Uzmanlar büyük bir facianın yaşanmasının an meselesi olduğunu söylüyor.

5.02.2017

Asturias denen cennet

Harika deniz ürünleri. Muhteşem doğa. Makul fiyatlar. Günde 80 euro’yu geçmeden ailece kalınabilecek şahsiyetli butik oteller. Kazıklanma korkusu olmadan tatil geçirme. Bunları arıyorsanız, adresiniz İspanya’nın kuzeyindeki Asturias.

11.06.2016