MENÜ

Balık Fiyatları

Balık Fiyatları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balık Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balık Fiyatları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.836 Balık Fiyatları haberi bulunmuştur.

Balık Fiyatları Haberleri

Nehir taşkınları fiyatları uçurdu, ıspanak yüzde 100 zamlandı

Nehir taşkınları fiyatları uçurdu, ıspanak yüzde 100 zamlandı

Ege Bölgesi'nde etkili olan yağmur, kar yağışı ve fırtına sonrası yaşanan nehir taşkınları, birçok serada ile tarım alanında hasara yol açarken, pazarlardaki meyve, sebze ve balık fiyatları yükseldi. Olumsuz hava şartları İzmir'in Bayraklı ilçesinde her cumartesi kurulan semt pazarındaki etiketlere yansıdı. İzmir'in sebze ve meyve temin ettiği Aydın, Manisa ve Balıkesir'deki kış şartları nedeniyle ıspanak, brokoli, pancar, pırasa kereviz gibi kış sebzelerinin fiyatları bir önceki haftaya göre yüzde 50 ile yüzde 100 arasında arttı.

3.01.2015Ekonomi
Akın başladı palamutun fiyatı 5 liraya düştü

Akın başladı palamutun fiyatı 5 liraya düştü

Marmara Bölgesi'nde denize açılan balıkçıların ağlarına bol miktarda palamut takıldı. Palamutun tane fiyatı 5 liraya düştü.

8.10.2014Ekonomi
Balıkçılar 50 ton palamutla döndü

Balıkçılar 50 ton palamutla döndü

Balıkta av sezonunun açılmasıyla birlikte “vira bismillah” diyerek denize açılan balıkçılar barbun, mezgit ve lüferin yanı sıra 50 ton palamut ile döndü. Ağzına kadar balıkla dolan tezgâhlarda palamut 2 ila 5 lira arasında satılıyor.

2.09.2014Ekonomi
Balıkçılar Vira Bismillah dedi, 100 liralık hamsi 30 liraya düştü

Balıkçılar "Vira Bismillah" dedi, 100 liralık hamsi 30 liraya düştü

1 Eylül ile birlikte av yasağının kalkmasıyla yurdun dört yanından balıkçılar "Vira Bismillah" diyerek denize açıldı. Özellikle Marmara'ya açılan balıkçılar ilk günden umduklarını bulamadıklarını söyledi. İzmir'de sezon öncesi 100 lira olan hamsi ise 30 TL'ye düştü. Uzmanlar fiyatların daha da düşeceğini vatandaşın bu sezon 5 liradan hamsi yiyebileceğini belirtti. Tezgahlarda palamutun da fiyatının 15 liraya kadar gerilediği görüldüğü.

1.09.2014Ekonomi
Sezon kapandı, balık fiyatları arttı

Sezon kapandı, balık fiyatları arttı

Denizlerde avlanma yasağının başlamasıyla balık fiyatlarında artış yaşanıyor.

28.04.2014Ekonomi
İlk ceza haberi geldi

İlk ceza haberi geldi

15 Nisan'da başlayan balık avlama yasağının ardından ajanslara ilk ceza haberi düştü. Çanakkale'de yasağa rağmen orkinos avcılığı yaptığı tespit edilen bir balıkçıya, bin 820 lira ceza kesildi.

16.04.2014Ekonomi
Balık fiyatları el yakıyor

Balık fiyatları el yakıyor

Denizlerde avlanma yasağının başlamasına birkaç gün kala balık fiyatları adeta el yakarken balıkçıların birçoğunun sezonu kapattığı Batı Karadeniz Bölümü'nde kilogram bazında barbun 50, hamsi ve istavrit ise 10'ar liradan tezgahlardaki yerini aldı.

13.04.2014Ekonomi
Halde 1.5 lira tezgahta 6 lira

Halde 1.5 lira tezgahta 6 lira

Balık fiyatları, av sezonunda olmasına rağmen denizden tüketiciye ulaştırılıncaya kadar yaklaşık 5 kat artıyor. Fiyatlardaki bu farkın aracıların yüksek karından kaynaklandığı belirtiliyor.

23.02.2014Ekonomi
Hamsinin fiyatı yarıya düştü

Hamsinin fiyatı yarıya düştü

Son günlerde yaşanan hamsi bolluğu fiyatları düşürdü. 1 kilogram hamsinin fiyatı yarı yarıya düşerek 5 liraya geriledi.

10.02.2014Ekonomi
Sıfır gümrük vergisi tamam

Sıfır gümrük vergisi tamam

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kuru fasulyenin gümrük vergisi oranının sıfıra indirilmesi işleminin tamamlandığını açıkladı.

16.01.2014Ekonomi
Kar fiyatları uçurdu

Kar fiyatları uçurdu

Bandırma'da iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle balıkçıların denize açılamaması, fiyatların yükselmesine yol açtı. Hamsinin kilosu 5 liradan 10 liraya, istavritin kilosu ise 5 liradan 8 liraya yükseldi.

15.12.2013Ekonomi
Palamutsuzuz

Palamutsuzuz

AV sezonu başlayalı 1 ay geçti ancak balık fiyatları bir türlü düşmedi. İstanbul Balık Hali’nde 18 kilogramlık bir kasa hamsi 100 liraya, palamutun çifti ise 30 liraya satılıyor.

5.10.2013Gündem
Balık fiyatları işte bu yüzden artıyor

Balık fiyatları işte bu yüzden artıyor

İstanbul Balık Müstahsilleri Derneği Başkanı Ümit Çetinkaya, denizde ürün olmasına karşın balıkçıların talebi karşılayamadığına işaret ederek, "Geçen yıl balık açık sularda av verdi. Bu sene doğal yollarında göç ediyorlar. Bu da getirilen derinlik yasağının sınırı demek. Mevsimin sıcak geçmesi, deniz suyunun sıcak olması da bu yıl avcılığı olumsuz etkiledi" dedi.

3.10.2013Gündem
Balık fiyatları hızla düşüyor

Balık fiyatları hızla düşüyor

Su ürünlerinde av yasağının sona ermesiyle 1 Eylül'de "Vira Bismillah" diyerek denize açılan balıkçılar, ilk gün umduğunu bulamayınca palamut tanesi 12, sardalya ve istavrit ise kilosu 10 liradan sofralara geldi. Balıkçıların, balıkların yerini belirlemesi ve daha fazla deniz ürünüyle kıyıya gelmeleriyle palamutun tanesi 8, sardalya ve istavritin kilosu 5 liraya geriledi.

4.09.2013Ekonomi
Türk balıkları Polonya yolcusu

Türk balıkları Polonya yolcusu

Türkiye’de 2000 yılı sonrasında ihracatın yıldız sektörleri arasında yer alan su ürünleri, Polonya atağına kalktı.

27.05.2013Ege
BANDIRMADA FIRTINA DENİZ ULAŞIMINI ENGELLEDİ

BANDIRMA'DA FIRTINA DENİZ ULAŞIMINI ENGELLEDİ

Balıkesir'in Bandırma İlçesinde dün yağışın ardından etkili olmaya başlayan şiddetli poyraz, İDO'nun feribot seferlerinin iptal edilmesine neden olurken, balıkçı tekneleri de limana sığındı. Bandırma'da şiddetli poyraz nedeniyle sabah yapılacak Yenikapı-Bandırma feribot ve akşam yapılacak deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Hızı saatte 40 kilometre hızla esen poyraz fırtınası nedeniyle dev dalgalar oluşurken balıkçı tekneleri limana sığındı. Limandaki tahmil-tahliye işleri de durdu. Teknelerin sefere çıkamaması yüzünden balık fiyatları da arttı. Erdem ÖZCANBANDIRMA Balıkesir DHA

8.11.2012Haber
Ucuz palamut devri bitiyor

Ucuz palamut devri bitiyor

AV mevsiminin başlamasının ardından başlayan palamut bereketi sona eriyor. Palamudun göç etmesi, kötü hava koşulları ve bayram öncesi balıkçıların sefere çıkmamasına ve palamut fiyatlarının yükselmesine neden oldu. 4 tanesi 10 liraya düşen palamudun tanesi yeniden 7 TL’ye yükseldi.

22.10.2012Ekonomi
Yunanistan kaçan balığı yakalayamaz

Yunanistan kaçan balığı yakalayamaz

Balıkçılıkta yapılan yeni düzenlemeye sektörden bazı eleştiriler gelirken Tarım Bakanı Mehdi Eker “Kaçan balıkları Yunan balıkçılar avlıyor” iddialarının doğru olmadığını söyledi.

25.09.2012Ekonomi
BALIK HALİNDEN MANZARALAR

BALIK HALİNDEN MANZARALAR

Kumkapı’daki balık haline vardığımızda saat sabahın 5.00’i; şafak sökmek üzerey. Binanın içine girdiğimizde renkli bir pazar, sıra sıra dizilmiş, irili ufaklı balık dolu kasaların başında satış için canhıraş bağırışlar karşıladı bizi. Bir de ayaklarımızın altındaki kaygan yumuşaklıklar tabi; taze balık kalıntıları. Tam bir hamsi bolluğu vardı. Nedeni; 24 metre sınırı yüzünden “kafalı balık” tabir edilen büyük balıkların kıyıya yakın avı yasaklanınca balıkçıların Karadeniz’de hamsi avına yüklenmesiydi. Hamsinin kasası ortalama 10 liradan, bazı teknelerde 5 liradan satılıyordu. Bir balıkçı, “Bugün balık bedava, halka hizmet var, reisler kızdı, halka çalışıyorlar, kıyı yasağı nedeniyle kasasını 5 liradan satıyoruz"diye bağırıyordu. Belediyelerin, “kabzımallar yüzünden balık fiyatları yükseliyor” iddiasına tepki gösteren bir aracı, “Gelsinler, kasası 5-10 liraya hamsi zibil. Satın alıp vatandaşa bedava dağıtsınlar" diyor.Haber: Ali DAĞLAR Video: Selçuk ŞAMİLOĞLU-Murat ŞAKA Kurgu: İsa Çakır

8.09.2012Haber
24 metre sınırı kime yarayacak

24 metre sınırı kime yarayacak?

Balık avı yasağı bitti ama tartışmaları bitmedi. Büyük balıkçılar bir haftadır 18’den 24 metre derinliğe çıkarılan balık avı sınırlaması sebebiyle isyanda

8.09.2012Seyahat
Havalar soğudu balık ucuzladı

Havalar soğudu balık ucuzladı

Havaların serinlemesi ve yağışla birlikte yaşanan bollukla balık fiyatları sezon başına göre yarı yarıya düştü

11.10.2011Ekonomi
Balık fiyatları düştü

Balık fiyatları düştü

İTO balık fiyatlarının geçen yıla oranla daha düşük olduğunu açıkladı. Balıkçılar ise düşen fiyatlara oranla talebin az olduğundan yakınıyor.

3.10.2011Ekonomi
Karadenizde mezgit ve barbun bereketi

Karadeniz'de mezgit ve barbun bereketi

Samsun'da, 15 Eylül'de trolle avlanma yasağının sona ermesi denize açılan balıkçıların ağlarına bol miktarda mezgit ve barbun takıldı.

18.09.2011Ekonomi
Balık fiyatları uçtu

Balık fiyatları uçtu

Akdeniz, Ege ve Marmara'dan üremek için ilkbaharda Karadeniz'e göçen balıkların, Ege'ye dönüş göçünün henüz başlamadığı, bu nedenle yakalanan balık miktarının az, fiyatların ise yüksek seyrettiği bildirildi.

16.09.2011Ekonomi
Ağlar dolsun ‘çinakop’suz olsun

Ağlar dolsun ‘çinakop’suz olsun

Su ürünleri av yasağı yarın sona ererken, çevreciler, türlerin yok olmaması için avlanma kurallarına kulak verilmesi konusunda uyarıyor.

30.08.2011Gündem
Balık fiyatları ucuzlayacak

Balık fiyatları ucuzlayacak

Su ürünleri üretme alanlarının kiralanması yetkisinin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na devredilmesinin ardından, bakanlık kiraları düşürmeye hazırlanıyor.

10.06.2011Ekonomi
Balık fiyatları son bir yılın zam şampiyonu

Balık fiyatları son bir yılın zam şampiyonu

İstanbul'da son bir yılda en çok fiyatı artan ürün balık fiyatları oldu. Geçtiğimiz yıl mart ayında ortalama 50 liradan satılan bir kasa hamsi fiyatı bu yıl 70 lirayı aştı.

2.04.2011Ekonomi
Havalar soğudu balık fiyatları arttı

Havalar soğudu balık fiyatları arttı

Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar kilosu 2-3 liradan satılan, bolluğu nedeniyle birçok yerde ücretsiz halka dağıtılan hamsinin fiyatı, havaların soğumasıyla birlikte 6-8 lira aralığına çıktı.

13.12.2010Ekonomi
Gümüşhanede 10 bin ton balık üretilecek

Gümüşhane'de 10 bin ton balık üretilecek

Gümüşhane'de, baraj göllerinde ve akarsularda oluşturulan yeni tesislerle birlikte 10 bin ton balık üretimi yapılması planlanıyor.

7.01.2010Ekonomi
Balık fiyatları düşüyor

Balık fiyatları düşüyor

Havaların soğumasıyla birlikte artan bollukla beraber fiyatı düşen balık, esnafı ve tüketiciyi sevindiriyor.

24.12.2009Ekonomi
Fırtına balık fiyatlarını yükseltti

Fırtına balık fiyatlarını yükseltti

Kocaeli ve çevresinde hızı saatte 86 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle balıkçılar denize açıklamayınca, İzmit Balık Pazarında balık fiyatları yükseldi.

21.12.2009Ekonomi
Marmara balıkçısı balığa hasret

Marmara balıkçısı balığa hasret

Avlanma yasağının sona erdiği 1 Eylül'de Marmara Denizi'ne açılan balıkçıların ağlarına, mevsimi olmasına rağmen palamut, istavrit ve hamsi takılmıyor.

1.10.2009Ekonomi
Samsunda balık fiyatları

Samsun'da balık fiyatları

Samsun'da bazı balık türlerinin fiyatları TL olarak şöyle:

19.06.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Balık üreticisini şok eden kararlar

Orhan Kılıç’a göre 2014’te balık fiyatları iki katına çıkacak.

9.05.2012

Balıklarımız azalıyor

Denizlerimizdeki balıkların azlığından şikayetçi olmayan yok gibi.

20.10.2011