MENÜ

Balık Fiyatları

Balık Fiyatları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balık Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balık Fiyatları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.836 Balık Fiyatları haberi bulunmuştur.

Balık Fiyatları Haberleri

Anadolu Yakası’nın en serin Yaila’sı

Anadolu Yakası’nın en serin Yaila’sı

Geçen haftaki çöl sıcaklarının tek iyi yanı, püfür püfür yeni bir keşif oldu. Sıcaklar eylül ortasına kadar sürecek. Anadolu Yakası insanıysanız yazın bir kenara, lazım olur.

Enflasyondan ters köşe

Enflasyondan ters köşe

Enflasyon haziranda yükseliş beklentilerinin aksine yüzde 0.27 geriledi ve yıllık enflasyon yüzde 10.9’a indi. Enflasyondaki gerilemeyi, domates, süt, yumurta ile benzin ve mazottaki fiyat düşüşleri sağladı. 10 ay sonra gelen enflasyondaki düşüş temmuzda da sürebilir.

3.07.2017Ekonomi
36 saatte Kıbrıs

36 saatte Kıbrıs

Adanın Rum kısmında ekonomi 2013’teki bankacılık krizi sırasında çökme noktasına gelmişti. AB’nin gözetiminde 4 yılda istikrar sağlandı, mitolojik kahramanlardan Afrodit’in doğduğu topraklarda hayat yeniden canlanıyor. Limasol’daki yeni rıhtım butikler, sanat galerileri, deniz ürünleri restoranlarının yer aldığı cam cepheli modern AVM’leriyle ışıl ışıl. 1974’de Türkiye’nin askeri müdahalesinden sonra ikiye bölünen Lefkoşa’da gökdelenler yükseliyor, meydanların çevresini ünlü mimarların yapıları, dünya çapında müzeler, restoran ve gece kulüpleri süslüyor. Güneşin cömertçe aydınlattığı antik kalıntılar, kaleler, güçlü şaraplar, temiz deniz adanın çekiciliğini artırıyor.

5 ay sonra  ilk düşüş

5 ay sonra ilk düşüş

Nisanda zirvesini gören enflasyon, mayısta yönünü aşağıya çevirerek umut verdi. Özellikle taze sebze ve meyvelerin pazarlara çıkmasıyla yaşanan fiyat düşüşleri aylık enflasyonun yüzde 0.45’te kalmasını sağladı. Yıllık enflasyon ise 5 ayın ardından ilk kez geriledi ve yüzde 11.72’ye indi.

5.06.2017Ekonomi
36 saatte Manhattan

36 saatte Manhattan

Roma’da "Tarihi yapı var mı?" diye sormak ne kadar tuhafsa, Manhattan’da da yenilik olup olmadığını sormak da o kadar anlamsız. Manhattan'da Central Park’ın güneyinde, 59. Cadde’nin altındaki bölgede her yıl yeni açılan restoran, mağaza, otellerin sayısı pek çok ülkedekinden fazla. İşte Manhattan'ı 36 saatte gezebileceğiniz bir rehber...

36 saatte Bali

36 saatte Bali

Bali'deki asırlık tapınaklar, müthiş kumsallar, uluslararası standartta dalış imkanları, deniz ürünleri, harika SPA seçenekleri, kelepir fiyatına elişi ürünler saymakla bitmez. Yanı sıra çok misapirverver, cömert, diğer tropik adalarla karşılaştırılmayacak kadar kültürüne bağlı halkı. Buna karşın araştırmadan gitmemekte yarar var. İşte gitmeden önce Bali hakkında bilmeniz gerekenler ve gezmeniz gereken yerler...

36 saatte Sidney

36 saatte Sidney

Opera binası, kartpostal gibi kumsallar, güzelim doğal liman… Sidney deyince ilk akla gelen bunlar. Oysa Sidney'in dünyanın önde gelen metropolleri arasına girmesini sağlayan özellikler sayılamayacak kadar fazla. Misafirperver ve yeryüzünün en huzurlu şehirlileri Sidneylilerle sohbet fırsatlarını kaçırmayın. İşte 36 saatte Sidney'de gezi ve lezzet turu...

36 saatte Cenevre

36 saatte Cenevre

Lisede yetenekleri fark edilmeyen gençlere benziyor Cenevre: Çıkıntı yönü olmayan, enerjik, dinamik arkadaşları arasında kaybolup giden gençlere... 10 yıl sonra dikkatle baktığınızda entelektüel yönlerini, enerjilerini görürsünüz ya… Çikolatası, fondü’sü, saatleri kadar dünya şehri olmasını sağlayan unsurlara da zaman ayırın. Mesela Japon restoranlarına gidin. Diğer sürprizleri keşfedin... Cenevre’nin en güzel yönü bir hafta sonunda kolayca keşfetme imkânı.

Vedat Milor yazdı: Peki nasıl oluyor da bu kadar başarılı

Vedat Milor yazdı: Peki nasıl oluyor da bu kadar başarılı?

Hürriyet Cumartesi yazarı Vedat Milor, bu haftaki köşesinde İstanbul Bebek'in efsaneleşmiş mekanlarından Lucca'yı yazdı. Lucca'nın üzerine yazı yazılması en zor mekanlardan biri olduğuna dikkat çeken Milor, "Kısacası uygar ve hoşgörülü bir ülkede sık sayıda görülen, son derece normal bir mekân. Batı’da olsa ‘alelade’ derim. Peki nasıl oluyor da bu kadar başarılı?" diye soruyor.

Mezgitin fiyatı 40 lirayı gördü

Mezgitin fiyatı 40 lirayı gördü

Geçtiğimiz günlerde kilosu 30 TL’ye kadar çıkan hamsinin ardından şimdi de iri mezgitin kilogram fiyatı son yılların en yüksek fiyatına ulaşarak 35-40 TL’yi gördü.

7.03.2017Ekonomi
Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Vizesiz gidebileceğiniz 7 şehir

Yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. Henüz bir tatil hazırlığınız ya da planınız yoksa da telaşlanmayın. Dilediğinizde çantanızı alıp vizesiz yurt dışı tatiline çıkabileceğiniz 7 farklı adres sizi bekliyor.

8.02.2017Seyahat
Enflasyonu SEL ALDI

Enflasyonu SEL ALDI

Ocakta, Ege ve Akdeniz bölgelerinde kar ve sel yüzünden seralar çökmüş, sebze-meyve tam da hasat zamanı telef olmuştu. İşte bu doğal felaketler ocak ayında enflasyonu yüzde 2.46 arttırdı ve yıllık enflasyonu yüzde 9.22’ye çıkardı.

3.02.2017Ekonomi
Nisanda Porto’ya gitmek için 7 neden

Nisanda Porto’ya gitmek için 7 neden

Tarihi bağlar ve şaraphanelerin arasından geçip Porto’da okyanusa dökülen Douro, baharı karşılıyor. İç bölgelerde kıyıları mimozalarla sarıya boyanmış. Porto’nun nehir manzaralı yamaçlarındaysa kamelya coşkusu yaşanıyor. 29 parkta, 600’ü aşkın çeşitte, kimileri asırlık kamelya ağaçları rengârenk çiçeklenmiş. Nisanda Porto, göz, kulak ve damaklar için tam bir şenlik yeri.

11.01.2017Seyahat
Balide mutluluk insanların yüzünden okunuyor

Bali'de mutluluk insanların yüzünden okunuyor

Endonezya’nın 18 bini aşkın adasından yalnızca biri Bali. Adanın en önemli özelliklerinden biri de çalışan insanların mutluluğu ve turistlere gösterdikleri sıcakkanlılık. Hint Okyanusu’ndaki büyülü coğrafyayı keşfe MaNga’nın solisti Ferman Akgül gitti ve izlenimlerini yazdı.

11.01.2017Seyahat
HAL DOLU raflar boş

HAL DOLU raflar boş

Yoğun kar yağışı sonrası haftanın ilk gününde sabahın erken saatlerinde İstanbul Bayrampaşa Meyve - Sebze Hali’ndeyiz. Hale meyve - sebze gelmesi konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor. Ancak ürünü vatandaşa ulaştıracak olan perakendeciler yoğun kar nedeniyle halin yolunu unutmuş. Halde fiyatlar artmasa da yeni ürün alamayan pazarcılar satış noktalarında fiyatları artırdı.

9.01.2017Ekonomi
Hamsi tarihinde ilk defa bu fiyatları gördü

Hamsi tarihinde ilk defa bu fiyatları gördü

Trabzon’da bir hafta önce tezgahlarda 8 liradan satılan hamsinin fiyatı 15 liraya yükseldi. Trabzonlu balıkçılar Gürcü hamsisinin yolunu gözlüyor. Balıkçı Mehmetcan Örseloğlu, "Vatandaş hamsiden umutluydu ama tarihinde ilk defa bu fiyatları gördü. Kasası 170 lira civarında satılıyor. Kayıklar Gürcistan tarafında doğru gitmeye başladı. Orada da hamsi olmazsa sezon biter" diye konuştu

4.01.2017Ekonomi
2016 palamut yılı oldu

2016 "palamut yılı" oldu

Yurt içi ve yurt dışına çeşitli su ürünlerinin gönderildiği Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Balık Hali'ne 2016'da getirilen palamut sayısı 990 bine ulaştı.

4.01.2017Ekonomi
Dünyanın en iyi su altı otelleri

Dünyanın en iyi su altı otelleri

Suyun altındaki odanızda, denizin hatta okyanusun altını izlemek artık bir bilim kurgu film senaryosu değil. Dalış kıyafetlerinizi hazırlayın ve akıllara durgunluk veren Dubai’den Maldivlere kadar, dünyanın farklı yörelerindeki otellere tatil hazırlığına başlayın.

26.12.2016Seyahat
Karadenizden hamsi fışkırıyor

Karadeniz'den hamsi fışkırıyor

Batı Karadeniz'e açılan balıkçılar, yaklaşık 400 ton hamsi avladı.

6.12.2016Ekonomi
İşte Fidelin ülkesi

İşte Fidel'in ülkesi

20’nci yüzyılın sembol liderlerinden olan Küba devriminin mimarı Fidel Castro 90 yaşında hayata veda etti. ABD’ye kafa tutan Castro, işgal ve suikast girişimlerine rağmen yönetimini sürdürmeyi başardı.

27.11.2016Gündem
Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

Çanakkale’de kilosu 50 liraya satılan lüfer el yakıyor. Lüferbalığının kilosu 45-50 liraya tezgâhlarda satılıyor. Tezgahlara lüferinyeni yeni düşmeye başladığını söyleyen balıkçı Volkan Kaşıkçı, “Lüferşu anda kırmızı etle aynı. Lüferin kilosu 45-50 liradan satılıyor. Dargelirli vatandaş lüferi tercih etmiyor. Lüfer fiyatlarının daha dadüşmesini bekliyoruz. Havaşartlarından dolayı lüfer fiyatları biraz yüksek. Palamut bolluğu devamediyor. 10 ile 12.5 lira civarında. Sarıkanadı 30 liradan satıyoruz.Hamsi 10 lira. İlerleyen dönemlerde daha da düşmesini bekliyoruz.Vatandaşların ilgisi zayıf. Gelir durumu orta seviyede olanlar tercihedemiyor. Bir üst tabakalar lüferi tercih ediyor” dedi.Busene av mevsiminin bereketli geçtiğini ifade eden Numan Mutay,“Palamutla başlayan sezonda çinekop ve lüfer de tezgahlarda yer almayabaşladı. Lüferin de çok bol olduğu söyleniyor. İnşallah bu senehalkımızda bol bol balık yedireceğiz. Lüferin fiyatı şu anda yüksek” diye konuştu.

27.10.2016Haber
Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

Lüferin kilosu 50 liraya çıktı

ÇANAKKALE’de av yasaklarının sona ermesinden sonra balıkçı tezgahlarında boyuna göre kilosu 45- 50 TL’den satışa sunulan lüfer, kırmızı etle yarışır hale geldi. Kasapta kırmızı et fiyatları kıyma 40 liradan, kuşbaşı 42 liradan, işlenmiş kuzu eti ise 52 liradan satılıyor. Kırmızı ette en pahalı fiyat ise 65 lira ile bonfile.

27.10.2016Ekonomi
Palamut bu yıl yüz güldürüyor

Palamut bu yıl yüz güldürüyor

Abana Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erdi Sarı: "Balıkçılarımızın yüzü 11 yıl aradan sonra yine palamutla güldü. Şu an için oldukça bereketli geçen sezonda hava şartları avlanmaya uygun, balık bol" - "Özellikle gırgır olarak tabir edilen büyük tekneler 3 ila 5 bin kasa arasında palamutla limana dönüyor"

4.10.2016Ekonomi
Eylülün zam şampiyonu salatalık

Eylülün zam şampiyonu salatalık

Tüketici fiyatları bazında eylülde en yüksek fiyat artışı yüzde 23,72 ile salatalıkta görüldü.

3.10.2016Ekonomi
Uzun abiye elbiseler ile sofistike görünün

Uzun abiye elbiseler ile sofistike görünün

Uzun abiye elbiseler; bu sezonun son modası kreasyonlar ile sizleri cezbedecek. Uzun abiye elbiseler ve fiyatları Gardrops.com’da!

30.09.2016Stil
En şık nişan kıyafetleri Gardropsda

En şık nişan kıyafetleri Gardrops'da!

Vücut tipine göre nişan kıyafetleri seçimi nasıl yapılır? Nişan kıyafeti seçimde püf noktaları kaçırma!

27.09.2016Stil
Abiye kıyafet seçimi nasıl yapılır

Abiye kıyafet seçimi nasıl yapılır?

Vücut hatlarına göre abiye seçmenin kuralları, vücut proporsyonunuzu nasıl en iyi şekilde gösterebilirsiniz? Büyük basen için ve ince belli görünmenin sırları!

27.09.2016Stil

Yazar Sonuçları

Restoranlarıyla Bodrum Bodrum...

İlk kez böyle bir şeye kalkıştık, Ramazan Bayramı tatili için Bodrum’a arabayla gittik. Bir daha tatilin başladığı arife günü yola çıkıp son günü de dönmek gibi bir hata yapacağımızı sanmıyorum.

30.06.2017

Zeytin ağacı... Hem geçmişimiz hem geleceğimiz

 Zeytin, ilk çağlardan bu yana Akdeniz coğrafyasında ve bu topraklarda doğmuş dinlerle kültürlerin hemen hepsinde kutsal kabul edilmiş.

9.06.2017

Bangkok’da üç gün neler yapılır?

Uzun zamandır gitmeyi istediğim bir şehirdi Bangkok. Renkleriyle, kültürüyle, karmaşıklığıyla ve büyüleyici mimarisiyle hep ilgimi çekmiş bir yerdi. Geçtiğimiz mart Bangkok başta olmak üzere Phuket ve Chiang Mai’yi kapsayan Tayland seyahatine çıktım. 10 gün kaldığım Tayland’ın hafifçe bir tadına bakmış oldum. Çünkü gördüklerim daha çok az bir kısmıydı. Bu harika ülke asla tek seferde bitirilebilecek gibi değil... Peki üç günde Bangkok’ta nereleri gördüm ve gezdim? İşte Bangkok önerileri…

8.05.2017

5 SORU 5 CEVAP

Sağlığımızın yönetilebilir bir “varlık”, sürdürülebilir bir “değer”, özen gösterilmesi gereken bir “mücevher” olduğunu çoğumuz -biraz gecikerek de olsa- öğrendik. Bu nedenle de eskiye oranla daha bir dikkatli, özenli ve bilgiliyiz. Ne var ki hayatın pek çok alanı gibi bu alanda da ciddi bir bilgi kirliliği var. İşte bu nedenle sizden gelen sorular bizim için çok önemli. Bugün sayfamızı yine sizden gelen sorulara ayırdık. Bu sorular sayesinde “yanlış bilinen doğrular” ve “doğru sanılan yanlışlar”ı gündeme getirebiliyoruz. İşte sizden gelen o sorulardan bazıları ve yanıtlarımız...

3.05.2017

Lucca ve haz duygusu

Bebek’teki Lucca lokanta ve bar üzerine yazmak ateşten gömlek giymek gibi bir şey...Uygar ve hoşgörülü bir ülkede sık sayıda görülen, son derece normal bir mekân. Batı’da olsa ‘alelade’ derim. Peki nasıl oluyor da bu kadar başarılı?

14.04.2017

Bu oranlar bozulunca hastalıklar çoğaldı

Sağlığımızı etkileyen, hatta altüst eden hatalarımızdan biri, “biyolojik oranlar”dan bazılarını bozmamız oldu. Maalesef bu bozulmalar derinleşerek sürüyor. İşte onlardan ilk üçü ve sonuçları...

3.04.2017
Tuna ve Savanın birbirine karıştığı topraklar: Belgrad

Tuna ve Sava'nın birbirine karıştığı topraklar: Belgrad 

Tarih kokan binaları ve her yerinde Osmanlı izleri bulabileceğiniz Belgrad'ın gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel. Hem ucuz hem vizesiz hem de yanı başımızda olmasıyla hafta sonu için biçilmiş kaftan... Peki, 'Beyaz Şehir' olarak adlandırılan Belgrad'da nereler gezilmeli, hangi lezzetler tadılmalı ve hangi gece kulüplerine gitmeli? İşte size Belgrad gezi rehberi...

4.03.2017

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

İlkokulun en eğlenceli yanlarından biri, belirli günler ve haftalardı; özellikle de Yerli Malı Haftası. Ders saatinde beslenme teneffüsü yapmak gibi bir şeydi. Çoğunlukla sadece bir gün kutlanırdı ama ne gün! Öğretmene bağlı olarak hamur işlerinden kuru yemişlere, zeytinyağlı yaprak sarmadan çeşitli meyvelere herkesin okula bir yiyecek getirdiği ve getirdiklerini arkadaşlarıyla paylaşıp döke saça yediği bir güzel gündü. Arada da kompozisyonlar, şiirler, herkesin bir yurdum meyvesi kılığına girip kendini övdüğü o meşhur ront…

13.02.2017
Japonyanın huzur şehri: Fukuoka

Japonya'nın huzur şehri: Fukuoka

Japonya’nın altıncı büyük şehri olan Fukuoka, özellikle yaz aylarında turistlerin göz bebeği. Genelde Japonya denilince akla gelen ilk yer Tokyo veya Osaka gelir. Yalnız Fukuoka bu şehirlerden daha otantik ve daha güzel. İşte Kyushu Adası’nın en büyük şehri Fukuoka gezi rehberi…

14.01.2017

Che yaşasaydı Küba’nın bugünkü durumu için ne derdi?

Gitmeden önce Küba ile ilgili aklımda çok soru vardı. 10 gün kaldım. Onlarca insanla konuştum. Ancak şimdi aklımda çok daha fazla soru var. Sanırım 10 gün değil, 10 ay da yaşasam bazı soruların yanıtlarını hiç bulamayacağıma karar verdim. Şurası net; Küba büyük bir değişimin eşiğinde. Sonucunun ne olacağını ise hiç kimse bilmiyor.

11.01.2017

Laponya'da kuzey ışıklarını gördüm

Kuzey Kutup Dairesi'ni geçmek, eksi 35 dereceyi görmek, bir kutup ayısına birkaç metre uzaktan bakmak, çılgın husky köpeklerinin çektiği kızaklara binmek, ren geyiklerini sevmek, donmuş gölde kar motoruyla slalom yapmak ve en önemlisi kuzey ışıklarını seyretmek... Sizce bunlar hayal mi?

11.01.2017

Seyşeller artık daha yakın

İster dalış, isterseniz kumsalda tembellik yapın. 12 aya yayılan sezonuyla Seyşeller sizi bekliyor.

12.11.2016