MENÜ

Balığın Faydaları

Balığın Faydaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balığın Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balığın Faydaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 48 Balığın Faydaları haberi bulunmuştur.

Balığın Faydaları Haberleri

Eylülde hangi balıklar yenir Eylülde lezzetli olan balıklar

Eylül'de hangi balıklar yenir? Eylül'de lezzetli olan balıklar

1 Eylül'de balık avı sezonunun açılmasıyla birlikte sağlık deposu balık, sofralardaki yerini almaya başladı. Eylül ayında en lezzetli balıkların hangisi olduğunu ve bu ay hangi balıkların yenmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar da konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, eylül'de hangi balıklar yenir?

3.09.2019Gündem
Mayısta yenilmesi gereken balıklar neler Mayıs ayında hangi balıklar yenir

Mayıs'ta yenilmesi gereken balıklar neler? Mayıs ayında hangi balıklar yenir?

Her mevsim sofralardan eksik olmayan balık yaz aylarında da severek tüketiliyor. Hem lezzeti hem de uygun fiyatı nedeniyle kış boyu sofralara konuk olan balık, mayıs ayında da sofraları şenlendirmeyi devam ediyor. Peki, mayıs ayında hangi balıklar yenir? Mayıs'ta yenilmesi gereken balıklar neler?

9.05.2019Gündem
Hastalıklara Karşı Güçlü Bir Kalkan Oluşturmanın Yolları

Hastalıklara Karşı Güçlü Bir Kalkan Oluşturmanın Yolları

Mevsim sonbahar, aylardan Kasım olunca hastalıklarla tanışma zamanı gelmiş demektir. Ancak vücudun doğal savunma yapısı olan bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı güçlü bir kalkan oluşturulabilir. Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını anlatıyor.

Mayıs’ta hangi balıklar yenir Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli

Mayıs’ta hangi balıklar yenir? Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli?

Vücudumuz için oldukça önemli bir besin kaynağı olan balığın lezzeti mevsime göre değişiyor. Bazı balıklar bazı aylarda çok daha lezzetli oluyor. Vatandaşlar Mayıs ayında hangi balıkların yenilmesi gerektiğini araştırıyor. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Mayıs ayında hangi balık tüketilmeli?

12.04.2018Keyif
Balığın Yanında Sakın Bunu Yemeyin

Balığın Yanında Sakın Bunu Yemeyin!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Kamuran Diğdem Özkahya, balık tüketmenin püf noktalarını anlattı. İşte balığın yanında yemeniz ve yememeniz gerekenler...

Balık yemiyoruz

Balık yemiyoruz

DENİZ Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dologh, kişi başına yıllık balık tüketiminin Japonya’da 70, İzlanda’da 90 kilogram iken Türkiye’de yalnızca 8 kilogram olduğunu söyledi.

1.05.2013Ege
Balığın faydaları saymakla bitmez

Balığın faydaları saymakla bitmez!

Bu mevsimde bol miktarda bulunan ve düşük fiyatları ile her keseye hitap eden balık birçok yönüyle sağlığa faydalı...

Balık sağlıktır...

Balık sağlıktır...

Balığın faydaları saymakla bitmez. Hamileler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar için pek çok sayıda yararı vardır balığın. Ama ülkemizde yeterince balık tüketmiyoruz ne yazık ki.

Balıkçılar sezonu buruk kapattı

Balıkçılar sezonu buruk kapattı

Balık ev sezonunda yasak başlarken, balıkçı esnafı yaşanan balık azlığı ve satışların durgun olması nedeniyle sezon boyunca sıkıntı çektiklerini söylediler.

15.04.2007Gündem
Balık, her derde deva

Balık, her derde deva

Kırmızı ete göre daha faydalı olan balık, kalp-damar hastalıklarını önlüyor, zekayı geliştiriyor.

Grip İle Savaşıp Bağışıklığı Güçlendiren Besinler

Grip İle Savaşıp Bağışıklığı Güçlendiren Besinler

Bugünlerde pek çoğumuz soğuk algınlığı ve griple mücadele ediyoruz. ‘Paçavra hastalığı’ olarak da adlandırılan grip, özellikle güçsüz bulduklarını 7’den 70’e etkisine almış durumda. Oysa griple mücadelede çok önemli savaşçılar var. İşte, vücut direncini artıran, bağışıklığı güçlendiren o savaşçıları Beslenme ve Diyet Uzmanı Neşe Ceylan Zengin anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Omega 3 hangi besinlerde bulunur

Omega 3 hangi besinlerde bulunur?

Omega 3, vücudun üretememesi dolayısıyla dışarıdan takviye olarak talep ettiği yağ asididir. Eksikliği halinde hafıza bozukluğu, depresyon gibi olumsuz etkilere neden olabilen Omega 3 ,sinir sistemi ve hücre işleyişi için önem arz ediyor. Peki, Omega 3 hangi besinlerde bulunur? İşte, doğal yollarla takviyede bulunmak isteyen vatandaşlar için bazı bilgiler

14.11.2018Sağlık
Fiyatları düştü, satışlar arttı

Fiyatları düştü, satışlar arttı

DENİZLERDE av sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla birlikte Ege’ye açılan balıkçılar, bol miktarda balık avlamaya başladı. Bollukla birlikte pazarlardaki tezgahlarda fiyatlar da düşünce, vatandaşlar kırmızı et yerine balığı tercih etmeye başladı. Çanakkale’de balıkhane esnafı, vatandaşı tamamen doğal ve daha sağlıklı olan balığı tüketmeye çağırdı. Sofralarda kırmızı et ile yapılan yemeklerin yerini mevsim balıkları olan sardalye, palamut ve istavrit gibi balıklar aldı.

15.09.2018Ekonomi
Onlara çok şey borçluyuz

Onlara çok şey borçluyuz

Yeryüzünde her 13 dakikada bir, bir canlı türü için kıyamet yaşanıyor. Yani bir tür sonsuza kadar yok oluyor. Bunun en önemli nedeni, doymak bilmeyen hırslarımız, tüketim alışkanlıklarımız ve gezegenimizin yaşadığı sorunlara duyarsız kalmamız. Öte yanda da bir canlının hayatı için varını yoğunu ortaya koyan, gece gündüz çalışan, yeri geldiğinde kapı kapı dolaşan, günlerini, aylarını hatta yıllarını bir canlıya adayan güzel insanlar var. İşte en kıymetlilerimizin kaderini değiştiren hayvanseverlerin ilham veren hikâyeleri...

Çocuklara balığı sevdiren proje

Çocuklara balığı sevdiren proje

‘Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum’ sloganıyla ilkokul öğrencilerine yönelik sağlık dolu bir proje başlatıldı. İlki Sarıyer İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen seminerde balık etinin faydaları ve beslenmedeki önemi hakkında bilgi verildi.

1.03.2017Eğitim
Kış hastalıklarına karşı süper gıdalar

Kış hastalıklarına karşı süper gıdalar

Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gıda Teknolojisi Program Sorumlusu Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, kış hastalıklarından korunmak için ‘süper gıdalar’ olarak bilinen balık, kemik suyuna çorba, kefir, kakao, ceviz, zencefil, baklagiller ve zeytinyağı gibi bağışıklık sistemini güçlendiren, besin değeri yüksek gıdaların tüketilmesini önerdi.

17.01.2017Dünya
Haftada en az iki kere

Haftada en az iki kere

EGE Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Türkiye'nin yıllık sağlık harcamalarının 100 milyar liraya ulaştığını, ilaç ithalatının ise 5 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirterek, sağlık harcamalarının azalması ve daha sağlıklı bir nesil için balık tüketiminin artmasının şart olduğunu söyledi.

11.07.2016Ege
Artan fiyatlar tüketiciyi çiftlik balığına yöneltti

Artan fiyatlar tüketiciyi "çiftlik balığı"na yöneltti

Son dönemde denizlerden avlanan balıkların fiyatlarının artması tüketicileri çiftlik balıklarına yöneltti.

22.02.2016Ekonomi
Balık yemenin faydaları nelerdir

Balık yemenin faydaları nelerdir?

Balık yemenin faydaları nelerdir? Peki, balığın vücuttaki etkileri nelerdir?

6.01.2016Sağlık
Diş dostu 10 besin

Diş dostu 10 besin

Yediğimiz veya içtiğimiz yiyeceklerin hepsi ağzımıza girdiği andan itibaren etki etmeye başlar. Dişlerin çürümesini teşvik eden gıdalar olduğu gibi dişleri güçlendiren ve diş etlerini korumaya yardımcı besinlerde vardır. İşte diş dostu 10 besin…

8.12.2015Sağlık
Bu Besinler İle Yıllara Meydan Okuyun

Bu Besinler İle Yıllara Meydan Okuyun

Hem sağlıklı hem güzel kalmak için bu besinleri öğrenmeden geçmeyin...

Çocuklarınıza bol bol balık yedirin

Çocuklarınıza bol bol balık yedirin

Av yasağının sona ermesiyle tezgahlarda bol ve ucuz olarak yer alan balığın bebeklikten itibaren gelişime çok önemli katkıda bulunan önemli bir besin kaynağı olduğu bildirildi.

7.09.2011Kelebek
Balığın şimdi tam zamanı

Balığın şimdi tam zamanı

Av yasağının sona ermesiyle tezgahlarda bol ve ucuz olarak yer alan balığın bebeklikten itibaren gelişime çok önemli katkıda bulunan önemli bir besin kaynağı olduğu bildirildi.

6.09.2011Kelebek
Köpek değil kötek balığı

Köpek değil kötek balığı

Samsun’da avlanan 75 santimetre uzunluğunda ve 10 kilo ağırlığındaki kötek balığı tezgaha renk kattı. Balıkçı Gündüz Yanık, köteğin kilosunu 30 TL’den sattıklarını ancak satışların bekledikleri gibi olmadığını söyledi.

17.09.2009Gündem
Bu besinler dişleriniz için

Bu besinler dişleriniz için

Günlük hayatta fazlaca tüketilen besinlerin dişler için birer güçlendirici olduğunu biliyor musunuz?

16.12.2008Kelebek
Diş dostu 10 besin maddesi

Diş dostu 10 besin maddesi

Dişlerinizin daha temiz ve sağlıklı olmasını ister misiniz? Cevabınız evet ise bu önerileri okuyun...

31.10.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Meslek lisesi öğrencilerine sohbetli ‘balık sağlıktır’ dersi

İZMİR Su Ürünleri Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Girenes’le sohbetimden notlar iletmiştim bir süre önce.

12.03.2018

Bu yiyeceklerin hepsi doğal antidepresan

"Bu köşeyi ilk günden beri takip edenler bilecektir" diye başlamak isterdim bu yazıya ama annem ve birkaç yakın arkadaşım dışında yazdıklarımı ilk günden beri hiç kaçırmadan okuyan birileri olduğunu zannetmiyorum. Yine de hasbelkader yazılara denk gelmiş olanlar genellikle beden sağlığını destekleyen yiyeceklerden bahsettiğimi fark etmiştir.

17.04.2017

10 soruda pilates

Pilates popülaritesi hızla artan bir egzersiz. Çok yönlü faydaları nedeniyle benim de yürekten desteklediğim bir aktivite. Ama onda da kafa karıştıran, yanlış algılanan ya da doğru sayılan bazı ayrıntılar var. İsterseniz daha kolay akılda kalabileceğinden hemen sorular ve cevaplara geçelim.

18.02.2016

Balıkta cıva tehlikesi var mı

Denizlerimiz kirli. Özellikle Marmara ve Karadeniz’de kirlilik çanları yıllardır çalıyor. Balıklar işte bu kirli denizlerde yetişen ürünlerle beslenip gelişiyor, denizde ne varsa onların bünyelerinde de o var. Sorun sadece cıva ile de sınırlı değil. Kurşun ve diğer ağır metaller, klorlu bifeniller ve daha pek çok toksik madde bulunabiliyor balıkların bünyelerinde.

13.01.2016

İç suyu ver kiloyu!

Düzenli ve yeterli su içenlerde kilo kontrolü daha kolaydır. Bunun pek çok nedeni var. Örneğin su içmek metabolizmayı hızlandırabiliyor...

30.09.2015

Ton balıklı sandviç belleği güçlendirir mi?

Televizyonda keyifle izlediğim mükemmel bir sit-com var. Tam bir stres savar: “Türk Malı”.

15.04.2010