MENÜ

Bakanlar Kurulu

Bakanlar Kurulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bakanlar Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bakanlar Kurulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 35.408 Bakanlar Kurulu haberi bulunmuştur.

Bakanlar Kurulu Haberleri

Ayder Yaylası’nda kentsel dönüşüm başlıyor

Ayder Yaylası’nda kentsel dönüşüm başlıyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ayder’i kirlettik, rezil ettik" çıkışı ile gündeme gelen Rize'nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası için harekete geçiliyor. Ayder Yaylası'nda, TOKİ öncülüğünde 5 bakanlığın ortaklaşa uygulayacağı ve yaz sezonu sonunda başlayacak Kentsel Dönüşüm Projesi ile altyapı ve ulaşım sorunları çözülecek, dikey yerine en fazla 2 katlı yatay yapılar inşa edilecek. Yayla, uygulanacak yeni modelle imar kirliliği tartışmalarından kurtulacak.

7.08.2018Ekonomi
2018 Yılı Programı kararında uyum değişikliği

2018 Yılı Programı kararında "uyum" değişikliği

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne uyum amacıyla 2018 Yılı Programı'nın uygulanması ve koordinasyonuna ilişkin kararda değişiklik yapıldı.

6.08.2018Ekonomi
Bakan Albayraktan ekonomiyle ilgili çok önemli mesajlar… Bir numaralı hedefi duyurdu

Bakan Albayrak'tan ekonomiyle ilgili çok önemli mesajlar… Bir numaralı hedefi duyurdu

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bir numaralı hedefimiz, öncelikli enflasyon ve faiz düşüşü. Tek haneli rakamlar, ki ben çok net söylüyorum 2019 yılı itibariyle biz tek hanelileri göreceğiz inşallah" dedi. Albayrak ABD yaptırımlarına ilişkin ise, "Gerginlikler diyoruz, piyasaları gerginleştirebilecek söylemler diyoruz. İpler hiçbir zaman kopmaz. İki ülkenin menfaatine olacak şekilde, güçlü bir irade masaya konmuş" değerlendirmesinde bulundu.

3.08.2018Ekonomi
Kuyumcular tatil dönüşünü bekliyor

Kuyumcular tatil dönüşünü bekliyor

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, "Anadolu’nun birçok ilinde düğün hareketliliği tam olarak yaşansa da aynı canlılığı İstanbul gibi büyükşehirlerde henüz göremiyoruz. Bunun en önemli nedeni vatandaşın önemli bir kesiminin hala tatil modunda olması. Sektör olarak Kurban Bayramı’ndan sonra, ağustos-eylül-ekim aylarında daha hareketli ve verimli bir sezon yaşayacağımıza inanıyoruz." dedi.

2.08.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

Geçtiğimiz günlerde başlayan İmar Barışı süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, İmar Barışı'na olan talep de artmaya başladı. Konu hakkında pek bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, İmar Barışı başvurusunun nasıl yapıldığına dair internette araştırma yapıyor. Peki, İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.08.2018Gündem
Yunan halkı yangın faciasında ölenleri andı

Yunan halkı yangın faciasında ölenleri andı

Yunanistan’da hayatını kaybeden 91 kişi, Sintagma Meydanı'nda anıldı.

31.07.2018Dünya
Benzin ve motorine gelen zam pompaya yansıtılmadı

Benzin ve motorine gelen zam pompaya yansıtılmadı

Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle ortaya çıkan litre başına benzinde 22, motorinde 14 kuruşluk zam ihtiyacı, ÖTV düzenlemesiyle pompa fiyatlarına yansıtılmadan karşılandı.

31.07.2018Ekonomi
Yunan basınında dikkat çeken iddia: Türkiyeyi suçlamak için ABD yaktı

Yunan basınında dikkat çeken iddia: 'Türkiye'yi suçlamak için ABD yaktı'

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Yunan basını ülkeyi yasa boğan orman yangını için birbirinden ilginç komplo teorilerini gündeme getirdi. Eleftheri Ora gazetesi, "Tüm bu toplu katliamı, Türkiye'yi, 'dost' Rusya'dan ödünç alınan teknolojiyle kundaklayıcı olarak suçlamak için belki de Amerikalılar düzenledi" iddiasında bulundu.

31.07.2018Gündem
İmar Barışı nedir İmar Barışı ne zaman bitecek

İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri de İmar Barışı oldu. İmar Barışı'nın tam olarak ne olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında araştırma yapıyor ve detayları öğrenmek istiyor. Peki, İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

26.07.2018Gündem
Dünyada nadir bulunan bitki örtüsü ile Macahel

Dünyada nadir bulunan bitki örtüsü ile Macahel

Macahel veya Maçahel (Camili), Türkiye’den komşu ülke Gürcistan’a bağlı Acaristan Özerk Cumhuriyeti sınırları içerisine doğru yayılan uzun bir vadinin genel adıdır. Maçahel'in gezilecek yerleri haberimizde...

26.07.2018Seyahat
Şükran Kodalak kimdir

Şükran Kodalak kimdir?

Cumhurbaşkanı başdanışmanlık, bakan yardımcılıkları ve Rekabet Kurulu üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kapsamda Şükran Kodalak Cumhurbaşkanı kararlarıyla Rekabet Kurulu üyeliğine atandı. Bu önemli gelişmenin ardından vatandaşlar, Şükran Kodalak'ın kim olduğunu ve kariyerini öğrenmek adına araştırma yapmaya başladı. Peki, Şükran Kodalak kimdir?

25.07.2018Gündem
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son günün ne zaman olduğu birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Vatandaşlar ‘Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu’ aracılığıyla başvurularını yapabiliyorlar. Peki, imar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

23.07.2018Gündem
Grev erteleme zorlaşacak

Grev erteleme zorlaşacak!

2015 yılında 15 bin Metal-İşçisi grev kararı almış ancak Bakanlar Kurulu ‘milli güvenlik’ gerekçesiyle grevi ertelemişti. Birleşik Metal-İş Sendikası da Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, o işyerinde grevin milli güvenliği nasıl etkileyeceğinin açıklanması gerektiğini belirterek sendikaya 50 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti.

20.07.2018Ekonomi
İçişleri Bakanlığı Nüfus memuru personel alımı başvurusu nasıl yapılır

İçişleri Bakanlığı Nüfus memuru personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı Nüfus memuru personel alımı başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. İçişleri Bakanlığı'nın Nüfus Müdürlüğü birimleri için yayımladığı 1117 sözleşmeli personel alımı ilanı, 16 Temmuz Pazartesi günü erişime açıldı. Peki, İçişleri Bakanlığı Nüfus memuru personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

20.07.2018Gündem
Özbekistanda nükleer enerji ajansı kurulacak

Özbekistan'da nükleer enerji ajansı kurulacak

Özbekistan'da nükleer enerji sektörünün geliştirilmesine yönelik faaliyet göstermek üzere Özatom Nükleer Enerji Geliştirme Ajansı kurulacak.

20.07.2018Ekonomi
Türkiyede OHAL sona erdi

Türkiye'de OHAL sona erdi

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016'da ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, bu gece saat 01.00 itibariyle sona erdi.

18.07.2018Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler İçişleri Bakanlığı 1117 adet personel alacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İçişleri Bakanlığı 1117 adet personel alacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartlarının neler olduğu yüzlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatı, Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere, 1117 adet sözleşmeli büro personeli alacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

18.07.2018Gündem
Macaristan BMnin göçmen paktından çekiliyor

Macaristan BM'nin göçmen paktından çekiliyor

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, ülkesinin, Birleşmiş Milletler'in (BM) göçü küresel çapta düzenlemeyi amaçlayan süreçten çekilme kararı aldığını açıkladı.

18.07.2018Dünya
‘Enis aramızda olmalıydı’

‘Enis aramızda olmalıydı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından yaptığı halka açık ilk grup toplantısında, “Enis Berberoğlu 399 gündür hapiste. Aramızda olması gerekiyordu. Derhal oturup karar almaları ve serbest bırakmaları gerekir. Çünkü dokunulmazlık kazandı” dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

17.07.2018Gündem
İmar barışı ne zaman bitecek

İmar barışı ne zaman bitecek?

İmar barışı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar 8 Haziran cuma günü başvurmaya başlamıştı. Peki, imar barışı başvuruları için son gün ne zaman?

17.07.2018Gündem
OHAL sonrası düzenlemeler için Meclis’e sunulan kanun teklifinin tamamı

OHAL sonrası düzenlemeler için Meclis’e sunulan kanun teklifinin tamamı

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili teklif TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.07.2018Gündem
Bundesbank Başkanı, ekonomik riskler konusunda uyardı

Bundesbank Başkanı, ekonomik riskler konusunda uyardı

Almanya merkez bankası Bundesbank’ın Başkanı Jens Weidmann, katıldığı bakanlar kurulu toplantısında, hükümeti, ekonominin soğuması riskinin artmakta olduğu konusunda uyardı.

16.07.2018Avrupa
İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü başvurusu nasıl yapılır NVİ başvuru şartları nelerdir

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü başvurusu nasıl yapılır? NVİ başvuru şartları nelerdir?

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü bünyesine alım yapmaya hazırlanıyor. Toplam 1.117 büro personelini kadrosuna alacak olan bakanlık, adaylardan KPSS puanı talep edecek. 35 yaşını doldurmama ve KPSS puan sıralamasına göre mülakat imkanı elde edecek olan vatandaşlar, öncelikle başvurularını gerçekleştirecek. Peki, İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüğü personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o detaylar

16.07.2018Gündem
Türkiye, Googleda en çok ne arıyor

Türkiye, Google'da en çok ne arıyor?

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar...

16.07.2018Teknoloji
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), KPSS 2018/6 tercih kılavuzu aracılığıyla personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Toplam 662 personel alımı gerçekleştirecek olan Karayolları Genel Müdürlüğü, bu başvuruları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre sözleşmeli usulle gerçekleştirecek. Peki, KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, son gününde başvuru hakkında detaylı bilgiler

16.07.2018Gündem
Bahçeli’den çok sert Muharrem İnce çıkışı Zavallılar için...

Bahçeli’den çok sert Muharrem İnce çıkışı! 'Zavallılar için...'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaparak Muharrem İnce'ye göndermede bulundu. Bahçeli açıklamasında "Ülkücünün fiyatı yoktur, ülkücülüğün pazarı yoktur. Pişman olacak söz söylemeyiz. 'Apolet tartışmasını fazla uzattım' diyen zavallılar için pişmanlık olabilir ancak bizde asla pişmanlık yoktur." dedi.

14.07.2018Gündem
Şehitlerin isimleri buralarda yaşayacak

Şehitlerin isimleri buralarda yaşayacak

15 Temmuz darbe girişiminin ardından değişen sadece hayatlarımız olmadı, aynı zamanda İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’de birçok yerin adı değişti, cadde ve sokaklara şehitlerin adı verildi, o gece yaşananların unutulmaması içinse 15 Temmuz müzeleri kuruldu.

14.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı’na yeni yetkiler

Cumhurbaşkanlığı’na yeni yetkiler

Yeni sistemde yetkilerin dağılımı yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile belli oluyor. 703 No’lu KHK ile getirilen değişikliklerle de kış lastiği cezası, trafik muayene ücretleri, serbest bölgelerin yeri ve verilecek teşviklerde yetki Cumhurbaşkanı’na geçti.

13.07.2018Ekonomi
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin açıklayacağı tarih

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin açıklayacağı tarih

YKS sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından gerçekleşen YKS sınavlarının ardından sonuç takvimi açıklandı. Sınavlara katılım sağlayan öğrenciler ve aileleri de ÖSYM'nin YKS sonuçlarını ne zaman açıklayacağını öğrenmek istiyor. Peki, YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.07.2018Eğitim
Gaziantep Üniversitesi 64 personel alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Gaziantep Üniversitesi 64 personel alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Gaziantep Üniversitesi tarafından bugün yayınlanan personel alımı ilanına göre 64 personel sözleşmeli olarak işe alınacak. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden de duyurulan ilanda başvuru şartları ve detaylar da yer alıyor..

13.07.2018Gündem
Devlet Şeref Madalyası nedir

Devlet Şeref Madalyası nedir?

Devlet şeref madalyası nedir sorusu bugün internette en çok aranan konular arasında yerini alırken, hangi durumlarda bu madalyanın verildiği de merak edilen konular arasında. Peki Devlet Şeref Madalyası nedir?

13.07.2018Gündem
Beştepede ilk toplantı

Beştepe'de ilk toplantı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, NATO zirvesi dönüşü, yeni sistem kabinesiyle ilk toplantısını bugün Beştepe’de yapacak.

12.07.2018Gündem
Efes kazıları imza bekliyor

Efes kazıları imza bekliyor

Son dönemde siyasi sorunlar sebebiyle kazı izni iptal edilen Avusturya ekibi için Dışişleri Bakanlığı’ndan onay çıktı. İzin için yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un imzası bekleniyor.

12.07.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Irak’ta neler oluyor?

Irak Türkiye’nin önemli bir sınır komşusudur. Irak’ta neler olduğu Türkiye için büyük bir önem taşıyor.

1.08.2018

Yargıtay 2022

Adli tatil 20 Temmuz’da başladı. 3 Eylül’deki yeni adli yılda Yargıtay OHAL KHK’sı ile getirilen yeni modeliyle faaliyet gösterecek. Temyizde bekleyen 1 milyonu aşkın davanın eritilmesi için Yargıtay’da sabit iki kurulla çalışma modeline geçildi. 31 Aralık 2022’ye kadar 20’şer kişilik sabit Ceza ve Hukuk Genel Kurulları görev yapacak.

22.07.2018

Meyve ve sebze neden pahalı?

TÜKETİCİ, meyve ve sebze fiyatlarının pahalılığından; üretici ise ürettiği ürünleri maliyetinin altında sattığından dertli.

19.07.2018

Kamu yatırımlarında parlak dönem

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinin üzerinden 25 gün geçti.

18.07.2018

15 Temmuz’un hâlâ aydınlanmayan bir sorusu

15 Temmuz 2016 akşamı saat 22.00 sonrasında darbeciler tarafından Genelkurmay Karargâhı üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke çapındaki bütün birimlerine gönderilen bir yazıda, “Tüm yurtta sıkıyönetim ilan edildiği” duyuruluyordu.

16.07.2018

Yeni bakanlardan beklentiler

23 Nisan 1920 günü Ankara’da Hacı Bayram Camisi’nde cuma namazı kılındı, namazdan sonra Sancak-ı Şerif açıldı, getirilen tekbirler ve dualar eşliğinde Meclis’in önüne gelindi. Kurbanlar kesilip, dua edildikten sonra en yaşlı üye sıfatıyla Sinop Mebusu Şerif Bey’in irat ettiği nutukla 1. Meclis açıldı.

15.07.2018

OVP’yi açıklamak piyasaların sorununu çözmez

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın yeni Bakanlar Kurulu’nun ilk toplantısında ekonominin ele alındığını belirterek, Orta Vadeli Program’ın (OVP)  önümüzdeki haftalarda açıklanacağını duyurdu.

15.07.2018

Merkez Bankası niye önemli?

YENİ sisteme geçerken sadece Başbakan ve Bakanlar Kurulu’nun yetkileri Cumhurbaşkanı’na devredilmedi, ilave yetkiler de verildi.

13.07.2018