MENÜ

Bakan Selçuk

Bakan Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bakan Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.546 Bakan Selçuk haberi bulunmuştur.

Bakan Selçuk Haberleri

Okullar ne zaman açılacak MEB 2019 2020 takvimi

Okullar ne zaman açılacak? MEB 2019 2020 takvimi

Yeni eğitim öğretim dönemi kayıtları devam ederken, eylül ayının gelmesine kısa süre kala, okulların açılacağı tarihle ilgili araştırmalar hızlandı. Hem öğrenci hem de velilerin gündeminde yer alan okulların ne zaman açılacağı sorusu, MEB'in 2019 2020 eğitim öğretim takviminde yanıt buldu. Peki, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman açılacak? İşte, o konular hakkında detaylı bilgiler.

21.08.2019Gündem
Bakan Selçuk: Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlamış oldu

Bakan Selçuk: "Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlamış oldu"

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memurlara maaş zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Hakem Kurulu sürecinin resmen başladığını duyurdu.

21.08.2019Haber
Memurla zam pazarlığı Bakan Selçuktan canlı yayında önemli açıklama

Memurla zam pazarlığı! Bakan Selçuk'tan canlı yayında önemli açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Gelinen noktada müzakereler uzlaşmazlıkla sonuçlanmış ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci bugünden itibaren resmen başlamış oldu." dedi.

21.08.2019Ekonomi
Öğretmenlere ‘tasarım odaklı düşünme’ eğitimi

Öğretmenlere ‘tasarım odaklı düşünme’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığınca fen bilimleri, matematik ve bilişim teknolojileri alanlarında görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen ‘Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme’ mesleki gelişim programı tanıtıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bütün okullarımızda tasarım odaklı düşünme anlayışının gelişmesiyle ilgili bir ümidimiz var. Bu yüzden, fen bilgisi, matematik, bilişim teknolojileri gibi alanlardaki öğretmenlerimiz ile taze başlangıç yapalım ve ortaya çıkacak yapının ölçeklendirilmesi anlamında yeni çalışmalarımız olsun istedik” dedi.

21.08.2019Eğitim
Okullarda ‘ormanların külleri’ gösterilerek fidan dikilecek

Okullarda ‘ormanların külleri’ gösterilerek fidan dikilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ders yılı açılışında öğrencilere fidan dikmeden önce ormanın küllerini göstereceklerini söyledi. Bakan Selçuk, “Yok olduktan sonra değil, varken değer bilmekle ilgili ciddi bir eksiğimiz var. Bu yüzden bu yıl ders yılı açılışında fidan dikmeden önce ormanın küllerini göstereceğiz. Gidebilenlerin ayakları o küllere bassın, gidemeyenler fotoğraflardan, videolardan izlesin. Ondan sonra diksinler fidanlarını. O duyguyla dikilen fidan da tutar, bilgi de tutar" dedi.

20.08.2019Eğitim
Memur ek süre verdi

Memur ek süre verdi

Memurlar ile kamu arasındaki toplu görüşmelerde süre bugün bitiyor. Pazar gecesi ise hükümetten sürpriz bir teklif geldi. 2020 için yüzde 4+4 zam teklif eden kamunun önerisini kabul etmeyen Memur-Sen, bugün sona erecek görüşme süresini uzatmak için adım attı. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, iki günü daha müzakere sürecine kattıklarını ve hükümetten yeni bir teklif beklediklerini söyledi.

20.08.2019Ekonomi
Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak 2019 2020 ara tatiller ne zaman

Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? 2019 2020 ara tatiller ne zaman?

Yaz tatilini dönemini neredeyse tamamlayan öğrenciler, ilk ders zilinin çalmasına kısa süre kala okulların açılacağı tarihi sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) daha önce yayınlamış olduğu 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvimini öğrenmek isteyenler, yaz tatili planlarını bu bilgilere göre şekillendirecekler. Okullar yeni dönemde ne zaman açılacak? 2019 2020 ara tatiller ne zaman?

19.08.2019Gündem
Hükümet memur ve memur emeklisine yeni zam teklifini iletti

Hükümet memur ve memur emeklisine yeni zam teklifini iletti

Hükümet, memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

18.08.2019Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili kaç gün sonra bitecek

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili kaç gün sonra bitecek?

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte en çok merak edilen konulardan biri de okulların açılacağı tarih oldu. Yaklaşık iki aydır tatil yapan milyonlarca öğrenci, okulların açılacağı ve eğitimlerine devam edecekleri tarihi öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili kaç gün sonra bitecek?

15.08.2019Gündem
Okulların yeni sezonda açılmasına kaç gün kaldı

Okulların yeni sezonda açılmasına kaç gün kaldı?

'Okullar ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaz tatilinin bitmesine artık sayılı gün kala öğrenciler yeni eğitim yılı için hazırlıklarını yapmaya başladılar. Peki, okullar ne zaman açılacak?

14.08.2019Gündem
Merakla bekleniyordu... Kamu işçisine toplu sözleşme zammı ne kadar oldu

Merakla bekleniyordu... Kamu işçisine toplu sözleşme zammı ne kadar oldu?

Kamu çalışanlarının merakla beklediği toplu sözleşme zammında sona gelindi. Hükümet ile Türk-İş, arasında yapılan görüşmeler sonrası, 2019-2020'deki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi üzerinde anlaşıldı. Akşam saatlerinde yapılan toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, zam oranını açıkladı. Peki, kamu işçisine toplu sözleşme zammı ne kadar oldu? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Ekonomi
SON DAKİKA... Hükümet ile Türk-İş toplu iş sözleşmesi üzerinde anlaştı

SON DAKİKA... Hükümet ile Türk-İş toplu iş sözleşmesi üzerinde anlaştı

Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi'nde anlaştı. Anlaşmayla ücreti 3 bin 500 liranın altında olan işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yıl ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4, 2020'nin ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 3'er ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak.

12.08.2019Ekonomi
Liseliler kariyer hedeflerine MEB’in ‘akıllı öneri’ sistemiyle ulaşacak

Liseliler kariyer hedeflerine MEB’in ‘akıllı öneri’ sistemiyle ulaşacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "11 ve 12’nci sınıf öğrencilerimizin hedefledikleri üniversite tercihlerine ulaşabilmeleri noktasında, kişiye özel çalışma programı oluşturan ve eksiklerini belirleyerek onlara tavsiyede bulunan 'akıllı öneri' özellikli bir sistem geliştiriyoruz" dedi. Uygulamanın EBA üzerinden yeni dönemde hizmete açılması planlanıyor.

12.08.2019Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

Milyonlarca öğrencinin 14 Haziran'da karneleri almasıyla başlayan yaz tatili sürecinde sona yaklaşıldı. Eylül ayına kısa süre kala, yeni eğitim öğretim dönemi başlangıç tarihi ile ilgili araştırmalar hem öğrenciler hem de veliler tarafından hızlandı. Planlarını yaz tatilinin biteceği tarihe göre şekillendirecek olanlar internet üzerinden, 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusunun cevabını arıyor. İşte, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başlangıç tarihi.

11.08.2019Gündem
Bakan Selçuk’tan bayram trafiği uyarısı

Bakan Selçuk’tan bayram trafiği uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda bayram tatilcilerini trafikte dikkatli olmaları konusunda uyardı.

10.08.2019Eğitim
Bakan Ziya Selçuk: ‘Sınav amaç olmaktan çıkmalı’

Bakan Ziya Selçuk: ‘Sınav amaç olmaktan çıkmalı’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Radyo 1’deki ‘Bilal Eren ile Dijital Hayat’ programına konuk oldu. Gelecekte işlerin en az dörtte üçünü robotların yapacağını söyleyen Bakan Selçuk, “Eğitimin kendisini hızlı şekilde dönüştürmesi gerekiyor” dedi.

10.08.2019Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitimin kendisini hızla dönüştürmesi gerekiyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Eğitimin kendisini hızla dönüştürmesi gerekiyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Radyo 1’e konuk oldu. Gelecekte işlerin en az dörtte üçünü robotların yapacağını söyleyen Bakan Selçuk, “Çocuklar son derece zeki bir çevreyle baş başa kalacak. Bize diyecekler ki, ‘Siz bizi neye hazırladınız?’ Fabrikasyonlardaki üretim sistemleri, teknolojinin dijital dönüşümüne baktığımızda, eğitimin kendisini hızlı şekilde dönüştürmesi gerekiyor” dedi.

9.08.2019Eğitim
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

Türkiye genelinde 79 kente 92 alanda 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Atama sonuçları MEB'in https://pbsm.meb.gov.tr/sonuc/ internet adresinden öğrenilebilecek.

9.08.2019Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili o tarihte bitiyor

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili o tarihte bitiyor!

Milyonlarca öğrenci ve velinin ağustos ayı ile beraber okulların açılış tarihi hakkındaki araştırmaları hız kazandı. Yeni eğitim öğretim döneminin bu yıl hangi tarihte başlayacağını sorgulayan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından netleşen takvim bilgilerini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

7.08.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak

Emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı, en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de ikramiyeler oldu. Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez 1000’er liralık ikramiye alan emekliler bu yılın ikinci bayram ikramiyesini bekliyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?

7.08.2019Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili bitimi için geri sayım başladı

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili bitimi için geri sayım başladı!

Ağustos ayının ortalarına gelinmesi dolayısıyla öğrenciler ve velilerin araştırdığı konular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda netleştirilmişti. Peki, birçok vatandaşın merakla soruşturduğu bu bilgiler doğrultusunda okullar ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.08.2019Gündem
Bakan Selçuk gençlik kampında öğrencilerle buluştu

Bakan Selçuk gençlik kampında öğrencilerle buluştu

Bolu Aladağ Gençlik İzcilik ve Spor Kampüsünde kamp yapan öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gençlerle yayla yolunda bisiklete bindi, Aladağ Göleti'nde kano yaptı.

5.08.2019Eğitim
SON DAKİKA Bakan duyurdu... O ödemeler 9 Ağustosta yapılacak

SON DAKİKA! Bakan duyurdu... O ödemeler 9 Ağustos'ta yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım aylığı ödemelerinin 9 Ağustos'ta yapılacağını açıkladı.

4.08.2019Ekonomi
Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak

Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak?

Ağustos ayında memur maaşları ne zaman yatacak sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin bayram öncesinde planlarını yapmak için merakla sorguladığı ağustos ayı memur maaşları için resmi açıklama bekleniyor. Peki, ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.08.2019Ekonomi
Son dakika... 92 ilaç geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 92 ilaç geri ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "3'ü kanser olmak üzere 92 ilacı geri ödeme listesine aldık. Bu ilaçların yüzde 82'si yerli üretim" dedi.

3.08.2019Ekonomi
Son dakika... Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu

Son dakika... Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin bayram ikramiyelerinin 8-9 Ağustos'ta ödeneceğini söyledi.

2.08.2019Ekonomi
FETÖ bağlantılı kitaplara imha

FETÖ bağlantılı kitaplara imha

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında bakanlığa bağlı kurum müdürlükleri ile okullarda bulunan kütüphaneler ile z-kütüphanelerdeki kaynaklar içerisinde FETÖ iltisaklı (bağlantılı) 301 bin 878 adet kitabın imha edildiğini açıkladı.

1.08.2019Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Onlara destek kredisi verilecek

Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu: Onlara destek kredisi verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla inşallah, selden etkilenen KOBİ'lerimize destek kredisi verilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile KOSGEB aracılığıyla detaylarını duyuracağız" açıklamasında bulundu.

31.07.2019Ekonomi
Bakan duyurdu Düzcede borçlar 1 yıl ertelendi

Bakan duyurdu! Düzce'de borçlar 1 yıl ertelendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Düzce'deki afetzedelerin 18 Temmuz öncesine ait süresi dolmuş borçlarının 1 yıl ertelendiğini söyledi.

31.07.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: İnşallah kısa sürede uzlaşıyla sonuçlanır

Bakan Selçuk: İnşallah kısa sürede uzlaşıyla sonuçlanır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş'i ziyaret etti.

30.07.2019Ekonomi
800 bin çocuğa yetenek taraması yapıldı

800 bin çocuğa yetenek taraması yapıldı

MEB, ilkokul 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrencisi 800 bin çocuğun yetenek taraması yaptı. Bakan Selçuk, "Derdimizin adı çocuğun yeteneğini keşfetmekti. Çocuklarımızın yetenek haritalarını çıkartabilmek için Türkiye'nin ilk yerli zeka ölçeği ASİS'i geliştirdik ve 800 bin öğrencimizle ülkemizin en kapsamlı yetenek taramasını gerçekleştirdik" dedi.

30.07.2019Eğitim
Okullar ne zaman açılacak MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi

Okullar ne zaman açılacak? MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi

Temmuz ayının ilerlemesiyle birlikte, öğrenciler için haziran ayında başlayan yaz tatili döneminin bitip, 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlayacağı tarih gündemdeki yerini aldı. Okullar açılmadan önce, yaz tatili dönüşlerini planlayacak vatandaşlar, okulların açılış tarihini internet üzerinde sorguluyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor? İşte, o konuya dair bilgiler.

27.07.2019Gündem
Okula başlama yaşı nasıl hesaplanır E-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu

Okula başlama yaşı nasıl hesaplanır? E-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okula yeni başlayacak çocukların okula başlama yaşına ilişkin yapılan düzenlemenin ardından, veliler de 'okula başlama yaşı nasıl hesaplanır?' sorusunun yanıtını aramaya başladı. Konuya dair bakanlık E-Okul üzerinden çocukların okul öncesi çağ yaşını hesaplamaya olanak sağlayan okula başlama yaşı hesaplama robotunu kullanıma açtı. İşte, e-Okul okula başlama yaşı hesaplama robotu hakkında bilgiler.

27.07.2019Gündem
Bakan Selçuktan velilere ‘okula başlama yaşı’ hatırlatması

Bakan Selçuk'tan velilere ‘okula başlama yaşı’ hatırlatması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından ‘Okula yeni başlayacak kuzuların anne babaları için ufak bir hatırlatma’ notuyla paylaştığı videoyla veliler için bilgilendirmede bulundu. Videoda, ilkokula başlama yaşının 69 aya çıkarılmasına yönelik düzenleme sonrasında 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yaş gruplarına göre okul kayıt durumuyla ilgili tablolar yer aldı.

27.07.2019Eğitim
Bakan Selçuktan velilere okula başlama yaşı hatırlatması

Bakan Selçuk'tan velilere 'okula başlama yaşı' hatırlatması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okula yeni başlayacak çocukların doğum yılına göre hangi kademe okullara gideceğine ilişkin paylaştığı videoyla velilere bilgilendirmede bulundu. Videoda, ilkokula başlama yaşının 69 aya çıkarılmasına yönelik düzenleme sonrasında 2019-2020 eğitim-öğretim yılı yaş gruplarına göre okul kayıt durumuna ilişkin tablolar yer aldı. Buna göre, 2013'te doğan ve Eylül 2019 itibarıyla 72-80 ay aralığında olan çocukların ilkokul 1. sınıfa kaydı zorunlu olacak. Aynı yılın ekim, kasım, aralık aylarında dünyaya gelen 69-71 aylık çocuklar için de ilkokul 1. sınıfa kayıt zorunlu olacak ama bu velinin isteğiyle bir yıl ertelenebilecek. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığınca "e-Okul" üzerinden çocukların okul öncesi çağ yaşını hesaplamaya olanak sağlayan "Okula Başlama Yaşı Hesaplama Robotu" da kullanıma açıldı

27.07.2019Gündem
Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak Emekli maaş farkları yattı mı

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli maaş farkları yattı mı?

Yılda iki kez yatırılan Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri, bayramın yaklaşmasıyla beraber gündeme gelmeye başladı. Vatandaşlar, ikramiyelerin yatırılacağı tarihi sorgularken, 13 milyon emekli, dul ve yetime ödenen Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli maaş farkları yattı mı?

25.07.2019Ekonomi
Bakan Selçuktan toplu sözleşme açıklaması

Bakan Selçuk'tan toplu sözleşme açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "(5'inci Dönem Toplu Sözleşmesi) Bu süreci, uzlaşı ve ortak anlayışla tamamlayacağımıza inanıyoruz. Varacağımız noktanın herkes için makul bir sonuç olacağını umuyorum" açıklamasında bulundu.

24.07.2019Ekonomi
Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih netlik kazandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farkları için tarih verdi. Öte yandan 2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı ödeneceği bildirildi. Peki, emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

23.07.2019Ekonomi
Bakan Selçuk Endonezyada

Bakan Selçuk Endonezya'da

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Ulusal Çocuk Günü etkinliklerine katılmak için Endonezya'yı ziyaret etti.

21.07.2019Ekonomi
MEB okullarda hayvan sahiplenme çalışması başlatıyor

MEB okullarda hayvan sahiplenme çalışması başlatıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların hayvan sahiplenebilmeleri için çalışma başlattıklarını açıkladı.

21.07.2019Eğitim
Yeni yönetmeliğe göre okullar ne zaman açılacak Yaz tatili ne zaman bitiyor

Yeni yönetmeliğe göre okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor?

Üç aylık sürecek olan yaz tatili dönemi devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019-2020 eğitim öğretim dönemini duyurdu. Öğrenci ve veliler, son zamanlarda internet üzerinden okulların ne zaman açılacağını be yaz tatilinin ne zaman biteceğini merak edip araştırmaya başladı. Okulların açılacağı tarihe göre tatil planlarına yön verecek olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvimi sorguluyor. Peki, yeni yönetmeliğe göre okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor?

15.07.2019Eğitim
Bakan Selçuk: 15 Temmuzda millet Türkiye üstünde oynanan oyunlara gereken cevabı verdi

Bakan Selçuk: 15 Temmuz'da millet Türkiye üstünde oynanan oyunlara gereken cevabı verdi

Bakan Selçuk, "15 Temmuz gecesi, milletimiz, Türkiye üstünde oynanan bütün oyunlara gereken cevabı verdi. Biz o gün her anlamda alçaklığın, hainliğin dibini gördük. Ama her şeyden önemlisi milletimizin kahramanlığını, cesaretini gördük." dedi.

14.07.2019Gündem
Kamu işçisi ne kadar zam alacak İşçi zamları ne zaman belli olacak

Kamu işçisi ne kadar zam alacak? İşçi zamları ne zaman belli olacak?

Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin gözü, 2019-2020'deki ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerin yapılacağı tarihte. Görüşmelerde hükümet ve sendika temsilcileri zam tekliflerini masaya yatırılacak. Peki, kamu işçisinin alacağı zam ne zaman belli olacak? İşçiler ne kadar zaman alacak?

9.07.2019Gündem
Son dakika... Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor Zam teklifi bugün açıklanacak

Son dakika... Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Zam teklifi bugün açıklanacak

Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin 2019-2020'deki ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikincisi bugün yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğindeki toplantıda, hükümetin kamu işçisine yönelik zam teklifini sunması bekleniyor.

9.07.2019Ekonomi
MEB’in yeni üyesi ‘Pergel’

MEB’in yeni üyesi ‘Pergel’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda barınaktan bir köpek sahiplendiklerini, ‘Pergel’ ismini verdikleri köpeğin bundan sonra MEB'in bahçesinde olacağını söyledi.

8.07.2019Eğitim
İsminizi sıraya değil akıllara yazın

İsminizi sıraya değil akıllara yazın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli yazı ve çizimlerle kirletilen iki sıranın yan yana çekilen fotoğrafını, sosyal medya hesabından paylaşarak, gençlere, “İsminizi sıraya değil akıllara yazın” çağrısında bulundu.

6.07.2019Eğitim
Sosyal Çalışma Programı (SÇP)  zaman başlayacak Bakan açıkladı

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) zaman başlayacak? Bakan açıkladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıkladı. Sonuçların belli olmasında sonra başvuruda bulunan öğrenciler Sosyal Çalışma Programı'nın başlayacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları nasıl öğrenilir? SÇP ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Ekonomi
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı! SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR işbirliğiyle başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kura sonuçları açıklandı. İş imkanı yakalamak isteyen toplamda 200 binden fazla üniversite öğrencisinin başvurduğu kurada, 20 bin üniversite öğrencisi belirlenmişti. Peki, SÇP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, İŞKUR SÇP kura sonuç sorgulama ekranı.

4.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Sosyal medya tavsiyeleri

BEN DE sosyal medyayı gerçekten eğlenceli buluyorum.

14.08.2019

Soyadı gibi saygındı

GAZETECİLİK hayatım siyasetçilerle, iş insanlarıyla, sanatçılarla geçti.

28.07.2019