MENÜ

Bağ-Kur

Bağ-Kur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bağ-Kur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.828 Bağ-Kur haberi bulunmuştur.

Bağ-Kur Haberleri

2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak Kamu-Senden memur maaş zammı açıklaması

2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak? Kamu-Sen'den memur maaş zammı açıklaması

2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacağı binlerce memur tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Maaş zamları enflasyon oranına göre değişkenlik gösterirken vatandaşlar bu durumdan dolayı bir hayli üzgün durumda. Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, “5 aylık hesaplamalara göre enflasyon nedeniyle alacağımız yüzde 3.18’e ulaştı." açıklamasında bulundu. Peki, 2017 Temmuz ayı memur maaş zammı ne kadar olacak? İşte, Kamu-Sen'den memur maaş zammı açıklaması.

22.6.2017Ekonomi
Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı SGKdan Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? SGK'dan Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde!

Emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı binlerce emekli vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ramazan Bayramı öncesinde ceplerine para girmesini isteyen binlerce emekli SGK'dan yapılacak olan açıklamayı merakla bekliyorlardı. SGK'dan emeklilere Ramazan Bayramıyla ilgili müjdeli haber geldi. SGK’dan yapılan açıklamaya göre, işçi emeklilerinin 24-26 Haziran'da ödenmesi gereken maaşları, 21-22 ve 23 Haziran'da ödenecek. Emeklilik tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar 21 Haziran'da, 2 olanlar 22 Haziran'da, sıfır olanlar ise 23 Haziran'da maaşlarını alacak.

22.6.2017Ekonomi
Emekli maaşları ne zaman yatacak Bayram öncesi emekli maaşı müjdesi

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Bayram öncesi emekli maaşı müjdesi

Emekli maaşları ne zaman yatacak sorusu, vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Her bayram döneminde ihtiyaçların karşılanabilmesi için emekli maaşlarını erken yatıran Sosyal Güvenlik Kurumu, Ramazan Bayramı öncesinde de sistemin uygulanacağını açıkladı. T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre ödenecek olan emekli maaşları, belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılacak. İşte, emekli maaşları ne zaman yatacak sorusunun cevabı

21.6.2017Ekonomi
Emekli maaşları ne zaman yatacak Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde!

Emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği binlerce emekli vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yatırılan emekli maaşları binlerce emekli tarafından merak ediliyordu. SGK'dan yapılan açıklamaya göre, emeklilere Ramazan Bayramı öncesi müjdeli haber geldi. Bayram'da ceplerinde para olmasını isteyen emeklilerin, emekli maaşlarının yatacağı tarih açıklandı. Peki, Emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte SGK'dan yapılan açıklama.

20.6.2017Ekonomi
Hem işçi hem işvereni ilgilendiren o soruyu yanıtladı

Hem işçi hem işvereni ilgilendiren o soruyu yanıtladı

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, son dönemde bazı işverenlerin iş güvenliği kurallarına uymayan çalışanlara da ceza verilmesi talebinde bulunduğunu söyledi. Böyle bir durumun şu an için kolaycılık olacağını belirten Müezzinoğlu, önce diğer sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

15.6.2017Ekonomi
Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak

Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak?

Temmuz ayı memur zammı için araştırmalar devam ediyor. Enflasyon farkına göre zam durumu değişecek olan memurlar, temmuz ayı içerisinde alacakları zammı araştırmaya başladı. Peki, memurların Temmuz ayı içerisinde alacakları maaşta ne kadar zam olacak? İşte, detaylı bilgiler

14.6.2017Ekonomi
Emekli maaşları ne zaman yatacak Maaşlar bayramdan önce verilecek mi

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Maaşlar bayramdan önce verilecek mi?

Emekli maaşlarının ödeneceği tarihi belli oldu. Haziran ayının maaşının bayramdan önce verilip verilmeyeceğini merak eden emeklilerin beklediği haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan geldi. Peki, Emekli maaşları ne zaman yatacak? Maaşlar bayramdan önce verilecek mi?

13.6.2017Ekonomi
Bakan Müezzinoğlundan Bağ-Kur’lu esnafa sağlık düzenlemesi müjdesi

Bakan Müezzinoğlu'ndan Bağ-Kur’lu esnafa sağlık düzenlemesi müjdesi

Bakan Müezzinoğlu'ndan Bağ-Kur’lu esnafa sağlık düzenlemesi müjdesi

10.6.2017Merkez
TESK Genel Başkanı Palandöken: Bağ-Kur’lu esnafımızın mağduriyeti giderilmeli

TESK Genel Başkanı Palandöken: Bağ-Kur’lu esnafımızın mağduriyeti giderilmeli

TESK Genel Başkanı Palandöken: Bağ-Kur’lu esnafımızın mağduriyeti giderilmeli

9.6.2017Ankara
Emekli maaşları ne zaman ödenecek İşte o tarih

Emekli maaşları ne zaman ödenecek? İşte o tarih

Emekli maaşının ödeneceği tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 'maaşlar bayramdan ödenecek' müjdesinden sonra net tarih bir tarih geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) yapılan açıklamayla 'Emekli maaşları ne zaman ödenecek?' soruları yanıt buldu. İşte SGK açıklamasına göre ödeme takvimi!

8.6.2017Ekonomi
Memur ve emeklinin enflasyon farkı ne olacak

Memur ve emeklinin enflasyon farkı ne olacak?

TÜKETİCİ enflasyonundaki artış Mayıs ayında da devam etti. Ocak ayında yüzde 3 zam alan memur ve emeklileri, Şubat ayından itibaren zammı enflasyon ve vergiye kaptırdı. 5 aylık enflasyon yüzde 6.18’e ulaşırken, Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, “Haziran’da tablo daha da vahim olacak. Çünkü Ramazan ayı nedeniyle herşeye zam geldi. Hükümet memur ve tüm emeklilere bayram ikramiyesi vermeli” dedi.  

5.6.2017Ekonomi
Emekli maaşında yeni düzenleme Daha yüksek ücret için...

Emekli maaşında yeni düzenleme! Daha yüksek ücret için...

Emekli maaşlarını hesaplama sisteminin değişmesiyle hem eski emeklilerin maaşı artacak hem de yeni emekliler daha yüksek ücret alacak.

25.5.2017Ekonomi
Emeklilikte önemli gelişme Silinen ya da dondurulan günler...

Emeklilikte önemli gelişme! Silinen ya da dondurulan günler...

Daha önce borcu bulunduğu için günleri silinen Bağ-Kur’lular bu primlerini yeniden canlandırarak emeklilik imkânı yakalayabiliyor.

20.5.2017Ekonomi
SGKdan yapılandırma uyarısı

SGK'dan yapılandırma uyarısı

SGK'dan yapılandırma uyarısı

18.5.2017Antalya
Milyonları ilgilendiriyor Temmuzda maaşlar değişiyor

Milyonları ilgilendiriyor! Temmuzda maaşlar değişiyor

11.5 milyon emeklinin maaşı temmuzda değişecek. İlk dört aylık enflasyon zammın yüzde 5’i aşacağını gösterdi. Peki kim ne kadar maaş alacak? Zamlar nasıl hesaplanacak. İşte detaylar…

13.5.2017Ekonomi
MHPli Tanrıkulu: Enflasyon canavarı zammı ilk 4 ayda yuttu

MHP'li Tanrıkulu: Enflasyon canavarı zammı ilk 4 ayda yuttu

TÜRKİYE İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), Nisan'da aylık enflasyonun TÜFE'de yüzde 1.31 arttığını, yıllık enflasyonu ise 11.87 olarak açıklamasının ardından muhalefet, hükümetin eknomi yönetimini hedef aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, enflasyon canavarının memur ve emeklilere verilen yüzde 3'lük zammı ilk dört ayda yuttuğunu söyledi.

4.5.2017İzmir
Dr. Sait Mavi Anka’da hasta kabulüne başladı

Dr. Sait Mavi Anka’da hasta kabulüne başladı

Dr. Sait Mavi Anka’da hasta kabulüne başladı

4.5.2017Gaziantep
Memur maaşının 166 lirası enflasyonla eridi | Memur enflasyon farkı ne zaman ödenecek

Memur maaşının 166 lirası enflasyonla eridi | Memur enflasyon farkı ne zaman ödenecek?

Tüketici fiyatlarında Nisan ayında da devam eden artış memur ve memur emeklisiyle birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşını eritti. Peki, memur enflasyon farkı ne zaman ve ne kadar ödenecek? İşte, detaylar

3.5.2017Ekonomi
Tümer: Çiftçiler yapılandırma mağduru

Tümer: Çiftçiler yapılandırma mağduru

Tümer: Çiftçiler yapılandırma mağduru

30.4.2017Adana
Oyuncu Levent Canın muhasebecilere açtığı dava başladı

Oyuncu Levent Can'ın muhasebecilere açtığı dava başladı

 Oyuncu Levent Can'dan muhasebe işlemleri için aldıkları paraları, gerektiği şekilde ilgili kurum ve kuruluşlara yatırmayarak menfaat sağladıkları iddia edilen 2 sanığın yargılanmasına başlandı. 

21.4.2017Magazin
Tüm çalışanları ilgilendiriyor İşten çıkana da işsizlik maaşı

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! İşten çıkana da işsizlik maaşı

Sadece işten atılanlar değil kendi isteğiyle işinden ayrılanlar da işsizlik maaşı alabiliyor. ‘Haklı fesih’ nedeniyle işten ayrılanların da bu maaşı alması mümkün.

8.4.2017Ekonomi
Sigorta ödemelerinde o tarihe dikkat

Sigorta ödemelerinde o tarihe dikkat!

Erken emeklilik hayali kuranların dikkatine; 3600 günden sadece 1999 yılında sigorta başlangıcı olanlar yararlanabiliyor. Bu tarihten sonra sigortası başlayanlar için de 4500 prim günü şartı var.

6.4.2017Ekonomi
Kesilen emekli maaşı 5 yıl sonra tekrar bağlandı

Kesilen emekli maaşı 5 yıl sonra tekrar bağlandı

Kesilen emekli maaşı 5 yıl sonra tekrar bağlandı

4.4.2017Tokat
Belgin İkidağ, Ankaya katıldı

Belgin İkidağ, Anka'ya katıldı

Belgin İkidağ, Anka'ya katıldı

27.3.2017Gaziantep
Tam 408 bin emekliyi ilgilendiriyor.. Emekli ikramiyesi alacaklar dikkat

Tam 408 bin emekliyi ilgilendiriyor.. Emekli ikramiyesi alacaklar dikkat!

408 bin kişiyi ilgilendiren, 7 Ocak 2015'ten önce emekli olanların ek ikramiyeleri ödenmeye başladı ancak 7 bin 500 lirayı aşan kısım bir yıl sonra ödenecek.

24.3.2017Ekonomi
25 yıl evli kalan kadına emeklilik teklifi

25 yıl evli kalan kadına emeklilik teklifi

Yıllarca ev işleri ve çocuklarıyla ilgilenen ancak sigorta ve dolayısıyla emeklilik elde edemeyen kadınlar için CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın, TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa teklifi, ‘Artık çok geç’ diye düşünen kadınlar için bu konuyu yeniden gündeme getirdi. Çünkü, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile Kara, 15 milyona yakın ev kadınını ilgilendiren bu konu için evlilikte en az 25 yılı tamamlama şartı koyarak yeni bir boyut getirmiş.

24.3.2017Ekonomi
Temmuz ayında emekliler ne kadar zam alacak

Temmuz ayında emekliler ne kadar zam alacak?

Emekliler promosyon ve ikramiyelerine kavuşuyor, sırada zam var. Tahminler, Temmuz artışının SSK ve Bağ-Kur’lu için yüzde 3.59, memur emeklileri için ise yüzde 4.59 olacağı yönünde. Enflasyona göre zam oranı artabilecek

20.3.2017Ekonomi
Tüfenkciden bankalara yaptırım uyarısı

Tüfenkci'den bankalara yaptırım uyarısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnafa sunulan kredi yapılandırma ve faizsiz kredi desteklerine ilişkin bazı bankaların tutumunu eleştirerek, "Özellikle bankalar boyutunda birtakım sıkıntılar yaşanıyor, bunun da farkındayız ve bir kez daha bankaları uyardık. Biz bunu Bankalar Birliği'yle konuştuk, eğer kısa zamanda bunu düzeltmezlerse bu yaptırıma da dönüşebilir." dedi.

19.3.2017Ekonomi
Emekliye promosyon ne zaman verilecek Hangi banka ne zaman ödeyecek

Emekliye promosyon ne zaman verilecek? Hangi banka ne zaman ödeyecek?

Emekliye promosyon ne zaman verilecek sorusu, bankaların milyonlarca emekli için sunduğu maaşın 3 yıl boyunca aynı bankadan alınma sözü kapsamında ödenecek promosyon konusunu gündeme taşıyor. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank ve TEB gibi bankalardan yapılan emekliye promosyon ödemeleri, T.C kimlik numaralarına göre farklı tarihlerde ödenecek. Peki, emekliye promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman ödenecek? İşte,merak edilen o detaylar

16.3.2017Ekonomi
Emekli promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman yatacak

Emekli promosyon ödemeleri hangi bankada ne zaman yatacak?

Emekliye promosyon konusu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalarla imzalanan protokol sonrası netlik kazandı. Milyonlarca emekliyi kapsayacak olan promosyon ödemeleri, mart ayı itibariyle sözleşme imzalayan emeklilerin hesabına yatırılmaya başlandı. Minimum 375 TL'den başlayan emekliye promosyon ödemeleri, birçok bankadan alınabilecek. İşte, emekliye promosyon ödemeleri konusunda detaylı bilgiler

14.3.2017Ekonomi
Ahilik Sigortası Fonu tamam, sıra emeklilikte

Ahilik Sigortası Fonu tamam, sıra emeklilikte

Ahilik Sigortası Fonu tamam, sıra emeklilikte

13.3.2017Manisa
Manisa Büyükşehir sera desteğini genişletiyor

Manisa Büyükşehir sera desteğini genişletiyor

Manisa Büyükşehir sera desteğini genişletiyor

11.3.2017Manisa
Emekliye promosyon ne zaman ödenecek Bankalar ne zaman ödeme yapacak

Emekliye promosyon ne zaman ödenecek? Bankalar ne zaman ödeme yapacak?

Emekliye promosyon için beklenen ödemeler Mart ayı itibariyle gerçekleşmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol aracılığında belirlenen emekliye promosyon ödemeleri, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Denizbank kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, emekliye promosyon ne zaman ödenecek? İşte, promosyon veren bankalar ve ödemelerin yapılacağı tarih hakkında detaylı bilgiler

9.3.2017Ekonomi
Ne zaman emekli olurum - SGK sorgulama

Ne zaman emekli olurum? - SGK sorgulama

Binlerce vatandaş "ne zaman emekli olurum?" sorusunun yanıtını SGK sorgulama sistemiyle araştırmaya başladı. Kamu hizmetlerinden vatandaşların daha hızlı yararlanmasını sağlayan e-Devlet, hem vatandaşlara hem de devlete büyük bir katkı sağlamaktadır. Sistem ile pek çok işlem gerçekleştirilebilir. Örneğin, E-Devlet üzerinden öğreneceğiniz SGK prim gün sayısı sayesinde emekliliğinizi hesaplayabilir, SSK sigorta dökümünüze kolayca ulaşabilirsiniz.

8.3.2017Ekonomi
Emekliye promosyon ödemeleri ne zaman yatar Hangi banka ne kadar veriyor

Emekliye promosyon ödemeleri ne zaman yatar? Hangi banka ne kadar veriyor?

Emekliye promosyon ödemeleri için ilk parti yatırılmaya başlandı. Yılbaşından bu yana konuşulan ve emekliye promosyon ödemeleri, bankalarla imzalanan protokollerin hayata geçmesiyle resmen başlatılmış oldu. Hangi bankanın ne kadar ödeme yapacağını araştıran vatandaşlar, konunun detaylarını araştırdı. Peki, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankalar promosyon ödemelerini ne zaman yapacak? İşte, detaylı bilgiler

7.3.2017Ekonomi
Enflasyon şubatta yüzde çift haneye çıktı

Enflasyon şubatta yüzde çift haneye çıktı

Türkiye İstatistik Kurumu, Şubat ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜFE, Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,81 arttı. TÜFE, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 10,13 olarak gerçekleşti. Bu rakam son 5 yılın en yüksek enflasyon verisi olarak kayıtlara geçti.

3.3.2017Ekonomi
Vefat eden gazi Banagonun oğlu: Babam gazilik maaşı alıyordu

Vefat eden gazi Banago'nun oğlu: Babam gazilik maaşı alıyordu

Vefat eden gazi Banago'nun oğlu: Babam gazilik maaşı alıyordu

2.3.2017Çanakkale
Emeklilikte yaşa takılanlara Bakan Müezzinoğlundan son açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlara Bakan Müezzinoğlu'ndan son açıklama!

Emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği erken emeklilik yasası için son nokta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından koyuldu. Emeklilikte yaşa takılanlar, uzun zamandır bekledikleri erken emeklilik yasası ile bu durumu çözülmesini beklerken, konunun hamili olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, detayları açıkladı . İşte, emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği o konu ve detayları

24.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi Sağlık hizmetleri konusunda müjde

Emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi? Sağlık hizmetleri konusunda müjde!

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar yaşadıkları sorunun nasıl çözüleceği hakkında detayları oldukça merak ediyorlar. Emekli olabilmek için büyük çaba sarf eden vatandaşlar yaşa takılmanın sorunuyla uğraşıyorlar. Birçok vatandaş stressiz, huzurlu bir emeklilik yaşamak için artık emeklilik yasasının çıkacağı tarihe odaklanmış durumdalar. Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde, Bakan Müezzinoğlu tarafından geldi. Sağlık hizmetleri konusunda sorunun çözüldüğü belirtildi. Peki, emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi? İşte detaylar.

21.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme Erken emeklilik yasası çıkacak mı

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme! Erken emeklilik yasası çıkacak mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar için beklentiler devam ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklama geldi. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına değinen Bakan Müezzinoğlu, emeklilik priminin dolmasından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlar için çözüm üretildiğini ifade etti. İşte, emeklilikte yaşa takılanlar için yeni haberler

20.2.2017Ekonomi
Güneydoğunun sağlığı Ankaya emanet

Güneydoğu'nun sağlığı Anka'ya emanet

Güneydoğu'nun sağlığı Anka'ya emanet

20.2.2017Gaziantep
Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıktı mı

Emeklilikte yaşa takılanlar için yasa çıktı mı?

Emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği erken emeklilik yasası için bekleyiş sürüyor. Çalışma hayatında geçirdikleri uzun yılların ardından emeklilik için zemin hazırlayan vatandaşlar, emeklilikte yaşa takılma probleminin çözülmesini bekliyor. Erken emeklilik yasası ile çözüme kavuşturulması için süren beklentiler, vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, erken emeklilik yasası ile ilgili detaylar neler? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

15.2.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çok şey değişecek

Çok şey değişecek

Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen ve önümüzdeki günlerde uygulamaya geçecek olan Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu ile hafta sonu tatilinden üniversitelerde çalışanlara, Ar-Ge alanında istihdam edilenlerden iş sağlığı ve güvenliğine kadar birçok alanda değişiklik olacak. İşte o değişiklikler.

20.6.2017Noyan Doğan
Enflasyon işçiye ağır darbe vurdu

Enflasyon işçiye ağır darbe vurdu

YILBAŞINDAN bu yana, yani beş ayda gerçekleşen % 6.18’lik enflasyon karşısında çalışan ve emeklinin maaşına ocakta yapılan zam mum gibi eridi. Enflasyon canavarı zamları adeta yuttu

8.6.2017Yalçın BAYER

Temmuzda emeklinin yüzü gülecek

Toplu sözleşmeden kaynaklı temmuzda yüzde 4 zam olacak olan memur ve memur emeklileri için yüzde 3’lük enflasyon farkı da şimdiden aşılmış durumda. Enflasyon artmasa da yüzde 7’lik zam kesin gözüküyor.

7.6.2017Noyan Doğan
Çalışan emeklinin borcu silinecek

Çalışan emeklinin borcu silinecek

Emekli olduktan sonra kendine ait işyeri açan ya da bir şirketin ortağı olanların sosyal güvenlik destek primi borçları önümüzdeki günlerde çıkacak yasa ile yeniden yapılandırılacak. Yaklaşık 2 milyon emeklinin bu haktan yararlanması bekleniyor.

16.5.2017Noyan Doğan
Sosyal güvenlik borcu olanlara yeni af geliyor: 35 milyar TL yapılanıyor

Sosyal güvenlik borcu olanlara yeni af geliyor: 35 milyar TL yapılanıyor

Meclis’e gönderilen kanun teklifi ile sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi ve sosyal güvenlik destek primi borçları yeniden yapılandırılacak. Borçların gecikme zammı ve faizi silinecek. Yeni düzenleme ile 35 milyar liralık borcun yapılandırılması hedefleniyor.

9.5.2017Noyan Doğan
İşte emeklilerin emlak vergisi avantajları

İşte emeklilerin emlak vergisi avantajları

ÇARŞAMBA günü emlak vergisi oranları ve kimlerin ‘sıfır oranlı’ emlak vergisi avantajından yararlanabileceğinden bahsettik. Dün, ev hanımı, işsizler ve engelliler için soruları cevapladık. Bugünkü yazımızda ise emekliler için tanınan emlak vergisi avantajına detaylarıyla göz atacağız.

4.5.2017Ahmet KARABIYIK
Ev hanımları, engelliler ve işsizlerin avantajları

Ev hanımları, engelliler ve işsizlerin avantajları

‘Sorularla Emlak Vergisi’ yazı dizimizin ikinci gününde; genel olarak emlak vergisi ödememe hakkı kimlerde vardı öncelikle onu hatırlayalım…

3.5.2017Ahmet KARABIYIK
Kim, ne zaman emlak vergisi ödeyecek

Kim, ne zaman emlak vergisi ödeyecek?

Mülk sahibi olmak yeni bir vergi ödeme yükümlülüğünü de beraberinde getiriyor. Bugünden itibaren 3 gün boyunca yazı dizimizde emlak vergisini ele alacağız. Verginin ilk taksitinin de bu ayın sonuna kadar ödenmesi şart.

2.5.2017Ahmet KARABIYIK