MENÜ

Aziz Nikolaos Anıt Müzesi

Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aziz Nikolaos Anıt Müzesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46 Aziz Nikolaos Anıt Müzesi haberi bulunmuştur.

Aziz Nikolaos Anıt Müzesi Haberleri

Resmen akın ettiler Artış yaşandı

Resmen akın ettiler! Artış yaşandı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki bulunan ve ’Noel Baba’ olarak bilinen Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ile Myra Antik Kenti’ndeki ziyaretçi sayıları ve gelir önemli oranda artış gösterdi.

13.06.2019Ekonomi
Noel Baba ve Myra’da ziyaretçi artışı

Noel Baba ve Myra’da ziyaretçi artışı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki ’Noel Baba’ olarak bilinen Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’nde ziyaretçi sayıları artış gösterdi.

9.05.2019Ekonomi
Bu görüntüler bugünden...

Bu görüntüler bugünden...

TÜRKİYE’nin birçok bölgesinde ağır kış şartları etkisini gösterirken, Antalya’nın Demre ilçesine tatile gelen turistler, güneşli havada yat turuna çıkıp, Akdeniz’in mavi sularında kulaç attı.

31.12.2018Ekonomi
Ziyaretçi sayısı ikiye katlandı

Ziyaretçi sayısı ikiye katlandı

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’nde bu yıl kasım ayı ve yılın 11 aylık döneminde ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100’den fazla, gelir oranı ise yüzde 25’ten fazla artış gösterdi.

13.12.2018Ekonomi
Noel Baba ve Myra’ya ziyaretçi akını

Noel Baba ve Myra’ya ziyaretçi akını

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos (Noel Baba) Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti’ni, yılın 9 aylık bölümünde 500 binin üzerinde turist ziyaret etti. Bu ziyaretlerde toplam 7 milyon 270 bin liradan fazla gelir sağlandı.

21.10.2018Ekonomi
Noel Baba ve Myra’ya yarım milyon ziyaretçi

Noel Baba ve Myra’ya yarım milyon ziyaretçi

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi ile Likya Birliği’nin 6 önemli kentinden biri olan Myra Antik Kenti’ni 2017 yılında toplam 474 bin 239 kişi ziyaret etti. Müze ve antik kent ziyaretlerinden 6 milyon 959 bin 644 lira gelir elde edildi.

16.01.2018Ekonomi
Alman Noel Baba camide dua edip barış diledi

Alman Noel Baba camide dua edip barış diledi

Almanya'da yaşayan ve son dönemde her yıl Antalya'nın Demre İlçesi'ni ziyaret eden 'Alman Noel Baba' olarak bilinen Wolfgang Kimming Liebe, Demre'ye geldi. Kaymakamlık, müftülük ve anaokulu ziyareti yapan Alman Noel Baba, camide barış ve kardeşlik için dua etti. Almanya'da 30 yılı aşkın süredir Noel Baba misyonu yürüten Wolfgang Kimming Liebe, 19'uncu kez Demre'ye geldi. Noel Baba kıyafetleri ve asasıyla Kaymakam Murat Uz'u makamında ziyaret eden Liebe, Türk- Alman ilişkileri ve Demre'nin tanıtımıyla ilgili yaptığı çalışmaları anlattı. Kaymakam Uz, Alman Noel Baba'ya teşekkür ederek plaket verdi. Wolfgang Kimming Liebe, "Uzun yıllardır Demre'ye geliyorum. Almanya'da seçimler yapıldı. Türk- Alman ilişkileri tekrar normale dönecektir. İki ülkenin dostluğu devam etmelidir. Burada büyük bir sevgi ve konukseverlik görüyorum. Bu nedenle ölünce Demre'ye gömüleceğim" dedi. Liebe ardından Noel Baba'nın mezarının bulunduğu Aziz Nikolaos Anıt Müzesi'ni ziyaret etti. Rus turistler Alman Noel Baba'ya büyük ilgi gösterdi. Burada barış için insanlara çağrı yapıp, bol bol turistlerle fotoğraf çektiren Liebe, Noel Baba'ya da teşekkür etti. Liebe daha sonra Demre Müftü vekili Şadi Demir'i makamında ziyaret etti. Müftülüğün de bulunduğu Bayrakçı Camii'nde dua eden Liebe, "Peygamberlerimiz İsa ve Muhammed'den, yüce Allah'tan tüm insanlara sağlık, dostluk ve kardeşlik diliyorum. Almanya'da ve Türkiye'de tüm dünyada hastalara şifa diliyorum. Allah'ım tüm dünyada barış ve kardeşlik ihsan eyle. İnsanları barış içinde yaşat" dedi. Müftü vekili Şadi Demir, "Noel Baba'nın Demre'ye gelip de Demre halkı ile Alman halkı arasında kardeşlik faaliyetlerinde bulunması inşallah hayırlı olur" diye konuştu. Alman Noel Baba Liebe, sonrasında Hacımusaoğlu Anaokulu'nda eğitim öğretim yapan sınıfları ziyaret etti. Öğrencilere Noel Baba şarkısı söyleyen Liebe, Almanya'dan getirdiği ve 'Ahmet' adını verdiği kuklayla gösteri yaptı. Öğrencilere hediyeler veren Liebe, okul bahçesinde oyun oynadı.

27.09.2017Haber
Alman Noel Baba camide dua etti

Alman Noel Baba camide dua etti

ALMANYA’da oturan, her yıl Antalya’nın Demre İlçesi’ni ziyaret eden ’Alman Noel Baba’ olarak bilinen Wolfgang Kimming Liebe, ilçede ziyaretlerde bulundu. Alman Noel Baba, camide barış ve kardeşlik için dua etti.

27.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ateşleyen slogan...

Antalya’da düzenlenen 6’ncı Uluslararası Resort Turizm Kongresi sık sık tekrarlanmalı...

27.11.2016

Mozaiklerin renk ve ahenk yurdu: Antakya

Dinlerin çok renkli, görkemli, ahenkli bir mozaik oluşturduğu kent Antakya! Çarşıları güler yüzlü insanlar ve vitrinleri başka yerde eşini bulmakta zorlanacağınız ürünlerle dolu. Defne sabunlarının en iyisini ve baharatın bin bir türlüsünü, ya da künefenin en güzelini burada bulabilir, tarihi mekânları gezebilirsiniz. Ancak size iki yeni yer önereceğim. Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ve tabanında dev mozaiklerin bulunduğu ‘Hilton’ mozaik otel... Özellikle benim gibi tarih meraklılarının görmeden dönmemesi gereken yerler buralar.

12.05.2017