MENÜ

Ayşe Teyze

Ayşe Teyze ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayşe Teyze haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 486 Ayşe Teyze haberi bulunmuştur.

Ayşe Teyze Haberleri

CHPnin analizi: En yaşlı seçmen 165 yaşındaki Ayşe Teyze

CHP'nin analizi: En yaşlı seçmen 165 yaşındaki Ayşe Teyze

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde, seçim güvenliği için üç aşamalı bir sistem oluşturdu. CHP, seçim öncesi 81 ile bağlı 973 ilçenin seçmen kayıtlarını, daha önceki 14 seçimdeki kayıtlarla karşılaştırarak seçmen analizi çıkardı.

16.01.2019Gündem
Herkes Ayşe teyze için seferber oldu

Herkes Ayşe teyze için seferber oldu

Karın ağrısı, iştahsızlık ve bulantı şikayetleriyle tavsiye üzerine Burdur’dan Denizli’deki özel bir hastaneye gelen 3 çocuk, 3 torun sahibi 100 yaşındaki kadın, safra kesesi ameliyatı olarak sağlığına kavuştu. 

20.12.2018Gündem
Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu ile ilgili flaş gelişme... 14üncü kurban Ayşe teyze mi

Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu ile ilgili flaş gelişme... 14'üncü kurban Ayşe teyze mi?

Ordu'da gasp suçu nedeniyle gözaltına alındıktan sonra hakkında yapılan araştırmalar neticesinde en az 13 cinayetten sorumlu olduğu tespit edilen Mehmet Ali Çayıroğlu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İfadeler doğrultusunda soruşturmayı derinleştiren ekipler, Avluca Mahallesi’nde 7 Mart’ta kaybolan 80 yaşındaki Ayşe Şen ve köpeğinin 14'üncü kurban olabileceğini değerlendiriyor...

21.09.2018Gündem
Güngör Urasa veda

Güngör Uras'a veda

EKONOMİ gazeteciliğinin duayen isimlerinden Milliyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Güngör Uras’ı son yolculuğuna, yıllarca adlarını zikrederek ekonomiyi anlattığı Ayşe Teyze ve Ali Rıza Amca da uğurladı.

22.08.2018Ekonomi
Duayen isim Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandı

Duayen isim Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandı

Ekonomi dünyasının duayen ismi Prof. Dr. Güngör Uras son yolculuğuna uğurlandı.

22.08.2018Gündem
Güngör Uras’ı kaybettik

Güngör Uras’ı kaybettik

MİLLİYET gazetesi ekonomi yazarı Güngör Uras, 85 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören Uras’ın cenazesi, çarşamba günü Bebek Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Aşiyan Mezarlığı’na defnedilecek.

19.08.2018Ekonomi
Güngör Urasın ardından taziye mesajları

Güngör Uras'ın ardından taziye mesajları

Milliyet Gazetesi Ekonomi yazarı Güngör Uras'ın vefatının ardından çok sayıda taziye mesajı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Yazı ve görüşleriyle Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan, ekonomi biliminin herkesçe anlaşılması için çaba sarf eden bilge bir kişiyi kaybettik. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun" dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  "hane halkına ekonomiyi “Ayşe teyze ekonomisi” ile basit ve anlaşılır şekilde anlatan Güngör Bey, ülkemiz için önemli bir değerdi." ifadelerini kullanırken Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Ali Rıza amca ve Ayşe teyzenin ekonomi dünyasını anlamasına değerli katkılar sağlayan usta ekonomi yazarı Güngör Uras'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da taziye mesajları yayımladı.

19.08.2018Gündem
Güngör Uras hayatını kaybetti

Güngör Uras hayatını kaybetti

Milliyet Gazetesi Ekonomi yazarı Güngör Uras hayatını kaybetti.

19.08.2018Gündem
Garanti Bankası Genel Müdürü Erbil: Ne oluyor da bugün bu seviyeleri görüyoruz...

Garanti Bankası Genel Müdürü Erbil: Ne oluyor da bugün bu seviyeleri görüyoruz...

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, dövizdeki hareketliliğe ilişkin ''Aklımız ermiyor. Ne oluyor da bugün bu seviyeleri görüyoruz... Ben bir bankacı olarak çok fazla anlamlandıramıyorum. Bankacılıkla ilgili de bir sıkıntı yok'' dedi.

14.08.2018Ekonomi
İş Bankası Genel Müdürü Bali, dramatik hikâyelerin yaşandığını söyledi: Ayşe teyze dolara hiç karışmasın

İş Bankası Genel Müdürü Bali, dramatik hikâyelerin yaşandığını söyledi: Ayşe teyze dolara hiç karışmasın

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, kurların geldiği seviyenin normal piyasa dinamikleri içerisinde açıklanabilecek bir hadise olmadığını, çok ciddi bir spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu belirterek, “Dolar yatırım aracı değildir. Ayşe teyze dolara hiç karışmasın” diye konuştu.

13.08.2018Ekonomi
Muharrem İnce: AKP değil AK Parti diyeceğim

Muharrem İnce: AKP değil AK Parti diyeceğim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Konya Ereğli’de konuştu. İnce konuşmasında, "Bu huzuru nasıl başaracağız? Bir kere insanları seveceğiz. Bir, barışacağız. Toplum olarak barışacağız. AKP demeyeceğim örneğin AK Parti diyeceğim, onları da incitmeyeceğim. İki, büyüyeceğiz. Üç, bölüşeceğiz. Adil paylaşacağız. Gelir dağılımı adaletsizliğini sona erdireceğiz" dedi.

14.05.2018Gündem
Evdeki Günlük Mücadeleler İçin Pratik Çözümler

Evdeki Günlük Mücadeleler İçin Pratik Çözümler

Devir değişti, e Ayşe Teyze de değişti… Ayşe Teyze’nin yeni formülü, evinizi ışıl ışıl yapacak ACE Ultra Power Jel… Özel mis kokulu formülü ve jel dokusu sayesinde ev yüzeylerinde ve tuvaletinizde derinlemesine temizlik sağlar. Ayrıca beyaz çamaşırlardaki zorlu lekeleri çıkarmak ve hijyenize etmek için idealdir.

17.04.2018Diğer Videolar
‘Ayşe Teyze’yle büyüyoruz’

‘Ayşe Teyze’yle büyüyoruz’

Halka açıldıktan sonra geçen 5 ayda yatırımcıya yüzde 30’un üzerinde getiri sağladıklarını açıklayan Mavi’nin CEO’su Cüneyt Yavuz, “Yılda ortalama 1 milyon yeni müşteri kazanıyoruz. Müşteri neredeyse oraya yani Boyner’deyse Boyner’e Ayşe Teyze’de ise Ayşe Teyze’ye gidiyoruz” dedi.

16.11.2017Ekonomi
Sohbete geliyoruz

Sohbete geliyoruz

Mutlu Ulusoy ve Murat Güloğlu, pazartesinden itibaren Kanal D’nin sabah kuşağında siyasetten hava durumuna her konuda haberle seyirci karşısına çıkacak. İki başarılı ekran yüzü “Kanal D ile Günaydın Türkiye” heyecanlarını Kelebek okurlarıyla paylaştı, izleyiciye de sıcak bir mesaj yolladı: “Sohbete geliyoruz sonuçta, izleyici de yayına dahil olacak. Her türlü soru, yorum, görüş ve eleştirilerini bizimle paylaşabilecekler.”

8.09.2017Televizyon
Altın fiyatlarıyla ilgili kritik tahmin... Çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu

Altın fiyatlarıyla ilgili kritik tahmin... Çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu?

Altın fiyatlarıyla ilgili araştırmalar devam ederken kritik bir tahmin geldi. Kuyumcular, ‘Ayşe teyze’nin de alıma başladığı altında fiyatların daha da yükseleceğini belirtiyor. Son zamanlarda sakin bir seyir gösteren altının gram satış fiyatı 144 lirayı aşarken; Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 970 TL oldu. Peki çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu?

16.08.2017Ekonomi
Olmasak, Avrasya Tüneli de yapılamazdı

Olmasak, Avrasya Tüneli de yapılamazdı

Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, ekonomiye 90 trilyon teminat verdiklerini belirterek, “Sigortacılar olmasaydı Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü de olmazdı, milyarlarca liralık yatırımlara finansman sağlanamazdı” dedi.

13.08.2017Ekonomi
Ayşe Teyzeye altını bozduracak

Ayşe Teyze'ye altını bozduracak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık altı altını ekonomiye kazandıracak ve vatandaşa ek getiri sunacak ‘altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası’na ilişkin teknik altyapı çalışmalarını tamamladıklarını belirtti.

27.06.2017Ekonomi
IoT’nin Ayşe Teyze’nin cüzdanına faydası var mı

IoT’nin Ayşe Teyze’nin cüzdanına faydası var mı?

Ne zaman yeni bir teknolojiden bahsedilse milyarlar havada uçuşmaya başlar genellikle. Şu kadar milyar yatırım, bu kadar milyar verimlilik artışı gibi. Artık IoT kısaltmasına alıştığımız nesnelerin internetinde de durum aynen böyle.

5.06.2017İK/Yeni Ekonomi
Şiddet arttı ama kadınlar daha mücadeleci

Şiddet arttı ama kadınlar daha mücadeleci

Türkiye’de neredeyse her gün bir kadın cinayeti işleniyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Genel Temsilcisi Gülsüm Kav’a göre yasalar uygulanmadıkça cinayetler bitmeyecek ancak kadınlar artık çok daha mücadeleci.

7.03.2017Gündem
Sokakta çiğ süt satmak yasak mı Bakan son noktayı koydu

'Sokakta çiğ süt satmak yasak mı?' Bakan son noktayı koydu

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiğ sütün doğrudan arzına ilişkin düzenleme sonrası, çiğ sütün satışıyla ilgili başlayan tartışmalarla ilgili "Çiğ sütü, talep eden vatandaşa nasıl en yakın yerden ulaştırabiliriz; diye bir düzenleme yapmışken, ’Çiğ süt satılmayacak’ gibi bir yaklaşım kabul edilebilir değil. Amacımız sağlıklı sütü talep eden vatandaşlarımıza çiğ süt olarak ulaştırmak. Amacımız çiğ sütü satmayı yasaklamak değil" dedi. 

31.01.2017Ekonomi
Özgür kız Ayşe Teyzenin yeni rotası KKTC ve İspanya

'Özgür kız' Ayşe Teyze'nin yeni rotası KKTC ve İspanya

İzmir'de yaşayan, yaklaşık 25 ülke gezdikten sonra otostop yaparak bindiği araçta unuttuğu fotoğraf makinasıyla gündem olan "Özgür Kız" lakaplı 60 yaşındaki Ayşe Kurucu, sırtındaki yağlardan kurtuldu, havayolları şirketinden sponsorluk, üniversitelerden söyleşi teklifleri almaya başladı. Kendisini "Özgür Kız" olarak tanıtan "Ayşe Teyze", gelecek ay KKTC'ye, sonra da hayali olan İspanya'ya giderek Endülüs medeniyetlerinin izlerini sürmeye hazırlanıyor. Ayşe Kurucu, kadınlara "Tavsiyem hiçbir şeye bağımlı olmasınlar. 'Bu yaştan sonra ne olur, ne yapabilirim' deyip kendilerini yaşamdan çekmesinler" tavsiyesinde bulundu.

25.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Gaziantep’ten İstanbul’a Anadolu mutfağı

Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nin (GastroAntepFest) davetlisi olarak Gaziantep’e gittim. Dünyaca ünlü şeflerle bir araya gelmek ve yöresel lezzetlerimizin dünyaya açıldığını görmek beni çok heyecanlandırdı.

13.10.2018

Güngör Uras’a saygılarımızla...

TÜRKİYE geçen hafta değerli bir evladını yitirdi. İstiklal Savaşı madalyası sahibi Halit Uras Bey’in oğlu, yazar, ekonomist Güngör Uras İstanbul’da hayata veda etti.

27.08.2018

Nerede o eski bayramlar?

SEVGİLİ GÜNGÖR Uras’ın ne çok seveni varmış.

21.08.2018

‘Uras’ın fabrikası’

MÜZAYEDECİ ve küratör, Güngör Uras’ın yakın dostu Raffi Portakal yazıyor:

21.08.2018

İktisatçıları dinlemek lazım

İKTİSADİ kriz dönemlerinde öncelikle iktisatçıları ve işadamlarını dinlemek, okumak lazım; zira siyasi saiklerle değil iktisadi rasyonalizmle konuşurlar.

20.08.2018

Bayram sonrası neler yaşanabilir

DÜN öğleye kadar çalışan piyasalar nihayet uzun bayram tatiline girdi. Kurlarda gelinen nokta yüksek olmasına rağmen, uzun tatile bu rakamlarla girilmesi bile “kötünün iyisi” olarak görülüyor. Bununla birlikte bayram sonrasında yaşanacak gelişmelere ilişkin tüm kesimlerin merak içinde olduğunu söylemek gerekiyor.

20.08.2018

Artık hepimiz YEMEKTEYİZ

Yaptığınız bir yemeğe çok mu güveniyorsunuz? Neden bunu kazanca dönüştürmüyorsunuz? YeatUp adında, yedi ülke, 15 şehirde 1500 üyesi olan bir site var. Seçip istediğinize gidebildiğiniz gibi siz kendiniz de evinizde ücretli davet verebiliyorsunuz.

22.06.2018

Ronaldo 'Mami' diye sarıldı

Gülben Ergen geçtiğimiz hafta Mersin’in Arslanköy Köyü’ne gitti ve çektiği filmle birçok ödül alan, Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu’nun kurucusu Ümmiye Koçak’la bir araya geldi. Koçak, tiyatroya başlama ve uzun metrajlı film çekme hikayesinin tüm detaylarını anlattı.

27.03.2018

Sülbiye kim?

Dışarıdan bakıldığında dekorasyonunda kullandıkları renkli çiçeklerle şirinleştirilmiş, tabelasında, ‘ev yemekleri’ yazan restorana girdiğimde umutlandım.

6.03.2018

Mikonos’ta kutlamam var gelsene

Mikonos Mikonos olalı böyle coşma, böyle kutlama dalgası görmemiştir herhalde.

30.07.2017

Gelin-kaynana-damat Bermuda Şeytan Üçgeni

Gelin-kaynana kavgası insanlık tarihi kadar eski. Tarihte, mitolojide, şarkılarda, manilerde, filmlerde, dizilerde... Onlar her yerde. Araya bir de damat girdi mi vay hallerine. Düğün sezonuyla birlikte “Sizinkilerde kaç gün, bizimkilerde kaç gün kalacağız” sezonu da açıldı. Peki klişeleşmiş bu sorunlar nasıl çözülür, uzmanlar, bu ilişki sarmalından kazasız belasız çıkmak için neler öneriyor?

7.07.2017

Asker Aydoğan ve kahramanlar

ŞIRNAK kırsalında düşen helikopterde şehit olan askerlerin en üst rütbelisi olan Tümgeneral Aydoğan Aydın, askerlerine yakınlığı nedeniyle ‘Asker Aydoğan’ olarak anılıyormuş.

1.06.2017