MENÜ

Ayşe Arman

Ayşe Arman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayşe Arman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.098 Ayşe Arman haberi bulunmuştur.

Ayşe Arman 9 Aralık 1969 yılında Adana'da doğmuştur. Türk aktivist ve köşe yazarıdır.Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta, tiyatro sanatçısı Haldun Dormen'in oğlu Ömer Dormen'le evlidir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşamaktaydi. Oyuncu olarak ilk kez 2011 yapımı Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.1969 doğumlu olan Ayşe Arman'ın annesi Veronica Arman Almandır ve başarılı bir balerindir. Babası Mehmet Arman vefat etmiştir ve Ayşe Arman'ın ona olan bağlılığı yazılarından bellidir.

Genellikle kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere yazıları ile tanınır. Pazar röportajları da ünlüdür. Haldun Dormen'in oğlu Ömer Dormen'le evlidir. Alya adında bir kızları vardır. Betül Mardin'in gelinidir. Arman, halen eşi ve çocuğu ile Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Dubai şehrinde yaşamaktadır. 4 şubat 2011'de gösterime giren Aşk Tesadüfleri Sever filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Röportaj ve yazılarında feminist üslub ve hareketleri, LGBT haklarına yönelik aktivist söylemleri dikkat çekmektedir.

DEVAMI

Ayşe Arman Haberleri

Buyurun dünyaya bakalım

Buyurun dünyaya bakalım

GAZETECİLERİN masraflarını başkalarının karşıladığı gezilere gidip, oralarda ağırlandıktan sonra da gelip o marka ya da şirketin reklamını yapmasına itirazımı defalarca dile getirdim.

10.12.2017OkurTemsilcisi
Ayşe Arman #SoruHürriyetinde sizden gelen soruları cevaplıyor

Ayşe Arman #SoruHürriyeti'nde sizden gelen soruları cevaplıyor

Ayşe Arman #SoruHürriyeti'nde sizden gelen soruları cevaplıyor

7.12.2017Live
Şimdi bir adımımız kaldı

'Şimdi bir adımımız kaldı'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik iddialarını sürdürürken “İlk açıklamadan bu yana belirlediğimiz bütün strateji tuttu. Şimdi bir adımımız kaldı” dedi. Kılıçdaroğlu belgeleri kimden aldığı konusunda ise ‘bürokrat’ları işaret etti.

30.11.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Reza Zarrrab Davası  açıklaması (geniş haber)

Kılıçdaroğlu'ndan "Reza Zarrrab Davası " açıklaması (geniş haber)

Kılıçdaroğlu'ndan "Reza Zarrrab Davası " açıklaması (geniş haber)

30.11.2017İstanbul
Mehmet Ali Erbil’in ablası Yeşim Erbil kimdir

Mehmet Ali Erbil’in ablası Yeşim Erbil kimdir?

Yeşim Erbil, Ayşe Arman’a verdiği röportajla gündeme geldi. Mehmet Ali Erbil’in ablası olan Prof. Dr. Yeşim Erbil, bilimsel dergi Surgery Innovation'da yayınlanarak dünya tıp literatürüne girmişti. Peki Yeşim Erbil kimdir, kaç yaşında?

29.11.2017Sağlık
‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen Kendi Gazeteni Yap yarışması başladı. Çocuklar tek sayfadan oluşan gazete tasarlayacak birbirinden güzel ödüller kazanacak. Ödüller arasında tablet bilgisayarlar, bisiklet ve kitap setleri de var.

27.11.2017Hayat
Nişan alıp ateş ettiği an

Nişan alıp ateş ettiği an!

Tanem Sivar-Edhem Dirvana çifti ile Bozburun’daki komşuları arasındaki yaşanan olaylarda flaş gelişme... Komşunun, ateş açtığı görüntüler ortaya çıktı.

14.11.2017Gündem
Sertab’ın baba acısı

Sertab’ın baba acısı

SERTAB Erener baba acısı yaşıyor. Ünlü şarkıcının babası avukat Nizamettin Erener, önceki akşam tedavi gördüğü Özel Balat Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

12.11.2017Magazin
Üzmek istemezdim

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

5.11.2017OkurTemsilcisi
Kayıt dışı çalıştırılan kadın sayısı İzmir’in nüfusu kadar

"Kayıt dışı çalıştırılan kadın sayısı İzmir’in nüfusu kadar"

KAGİDER Başkanı Oktar: "Türkiye’de 8,3 milyon kadının 4 milyonu kayıt dışı. Geriye 4,3 milyon kalıyor, İzmir nüfusu kadar. Kayıt dışı çalıştırılan kadınların sayısı İzmir’in nüfusu kadar" açıklamasında bulundu.

4.11.2017Ekonomi
Telomer tedavisi nedir nasıl yapılır

Telomer tedavisi nedir nasıl yapılır?

Ayşe Arman, Sertab Erener’in telomer tedavisi gördüğünü yazdı. ‘Telomer tedavisi’ yeniden gündeme geldi. Peki yaşlanmayı geciktiren ve ömrü uzatan telomer nedir? İşte detaylar!

29.10.2017Gündem
25. PERYÖN kongresi 2-3 Kasım’da yapılacak

25. PERYÖN kongresi 2-3 Kasım’da yapılacak

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından düzenlenen İnsan Yönetimi Kongresi 2 – 3 Kasım’da İstanbul Lütfi Kırdar’da yapılacak.

27.10.2017İK/Yeni Ekonomi
En dijital anneler

En dijital anneler!

En teknolojik anneleri buluşturan Dijital Topuklar Platformu bu yıl ikinci kez toplanıyor. 1 Kasım’da Uniq Hall İstanbul’da 600’den fazla teknolojik anne buluşacak. Blogcu anne Elif Doğan ve uykusuzannelercom’un kurucusu Perihan Gürer’in oluşturduğu platformun amacı, YouTube, Facebook, Instagram ve diğer tüm sosyal mecralarda kaliteli ve özgün içerik üreten ve bu içerikleri takip eden kadınları buluşturmak.

27.10.2017İK/Yeni Ekonomi
Tasarazzi Tom Tom Sokakta - Ayşe Arman

Tasarazzi Tom Tom Sokak'ta - Ayşe Arman

Tasarazzi, bu hafta yeniden Tomtom Sokak'ta... Sürpriz isim Ayşe Armanla.

24.10.2017Life Style
Ek fotoğraflarla yeniden // Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Ek fotoğraflarla yeniden // Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Ek fotoğraflarla yeniden // Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

18.10.2017İstanbul
Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

Mide küçültme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti

18.10.2017İstanbul
Gündemde kadınlar ve mülteciler var

Gündemde kadınlar ve mülteciler var

3 bini aşan üye sayısı ile yaklaşık 2.5 milyon çalışan ve 1.147 kurumu temsil eden Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN, 2016 mayıs ayında 24. dönem yönetim kurulunu belirledi. Derneğin başkanlığına da STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz getirildi. Bu yıl gündemlerine kadın istihdamı, mülteciler ve dünya vatandaşlığı gibi konuları aldıklarını söyleyen Öztınaz ile şu ana kadar gerçekleştirdikleri projelerini konuştuk.

16.10.2017İK/Yeni Ekonomi
İnsan Yönetimi Kongresi Lütfi Kırdarda yapılacak

İnsan Yönetimi Kongresi Lütfi Kırdar'da yapılacak

İnsan Yönetimi Kongresi Lütfi Kırdar'da yapılacak

16.10.2017Merkez
Antalya Ulusal Yarışma, yeniden

Antalya Ulusal Yarışma, yeniden!

54. Antalya Film Festivali’nin ulusal yarışmayı iptal kararının ardından yönetmen Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla festivalle aynı tarihlerde 20-27 Ekim’de Beyoğlu Sineması’nda alternatif bir ulusal yarışma düzenleniyor. Jüride Kadir İnanır’ın da aralarında olduğu isimler var. Festival ekibi, "Cesaretle, tutkuyla, sevgiyle, neşeyle, aşkla, umutla, dayanışmayla..." diyor...

9.10.2017Kitap Sanat
Hayat kurtaran eğitim: Hayır de

Hayat kurtaran eğitim: Hayır de!

Gaziantep’te bir ilkokulun psikolojik danışma ve rehberlik servisi, öğrencilere ‘Çocuklarda mahremiyet’ konulu bir eğitim semineri verdi. 9 yaşındaki E.Ö. bakkalının kendisine dokunuşlarının derste anlatılan ‘kötü dokunuş’ örneği olduğunu anladı ve durumu ailesine söyledi. Bakkala dava açıldı.

7.10.2017Gündem
Başkan Sözlü, Meltem Cumbulu kınadı

Başkan Sözlü, Meltem Cumbul'u kınadı

Başkan Sözlü, Meltem Cumbul'u kınadı

2.10.2017Adana
Semih Kaplanoğlundan Meltem Cumbula tepki...

Semih Kaplanoğlu'ndan Meltem Cumbul'a tepki...

Uluslararası Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde sunuculuk yapan Meltem Cumbul, en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu’nun elini sıkmadı. Cumbul bir açıklama yaparak ünlü yönetmenin neden elini sıkmadığını anlattı. Yönetmen Kaplanoğlu'ndan ise Meltem Cumbul'a tepki geldi.

2.10.2017Magazin
Adananın ödülleri Onur Ünlüye

Adana'nın ödülleri Onur Ünlü'ye

Cumartesi gecesi ödül töreniyle sona eren 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Onur Ünlü ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Yönetmen’ dahil dört ödül alarak geceye damgasını vurdu. Sunucu Meltem Cumbul’un yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun elini sıkmaması ise gecenin şoke edici anı oldu.

1.10.2017Kitap Sanat
Meltem Cumbulun tavrına Semih Kaplanoğlundan tepki

Meltem Cumbul'un tavrına Semih Kaplanoğlu'ndan tepki

Uluslararası Adana Film Festivali’nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde sunuculuk yapan Meltem Cumbul, en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu’nun elini sıkmadı.

1.10.2017Magazin
Festivale Onur Ünlü ve Onur Saylak damgası

Festivale Onur Ünlü ve Onur Saylak damgası

Festivale Onur Ünlü ve Onur Saylak damgası

1.10.2017Merkez
Hayır de Hayat kurtaran eğitim

Hayır de! Hayat kurtaran eğitim

Gaziantep’te bir ilkokulun okulun psikolojik danışma ve rehberlik servisi öğrencilere ‘Çocuklarda mahremiyet’ konulu bir eğitim semineri verdi. 9 yaşındami E.Ö. bakkalının kendisine dokunuşlarının derste anlatılan ‘kötü dokunuş’ örneği olduğunu anladı ve durumu ailesine bildirdi. Bakkala dava açıldı.

30.9.2017Gündem
‘24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

‘24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 24.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’nü Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur’ filmi aldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ filmiyle Fatih Artman alırken en iyi kadın oyuncu ödülü ise ‘İşe Yarar Bir Şey’ filmiyle Başak Köklükaya’nın oldu. 

30.9.2017Gündem
Adanada en iyi film, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

Adana'da en iyi film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok'

Adana'da en iyi film, 'Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok'

30.9.2017Adana

Cinayetin kilit noktası olan ‘şifre’ meselesi

Vatan Şaşmaz cinayetinin kilit noktası hem Filiz Aker’in hem de Şaşmaz’ın cep telefonları oldu. Ancak şifreleri kırılamadığı için telefonlara giriş yapılamadı, cinayette ilerleme sağlanamadı. Geçen yıl Amerika’da benzer bir olay yaşanmış, terör saldırısı gerçekleştiren kişinin üzerinde kapalı bir iPhone bulunmuştu. Hatta ABD polisi Apple’ın şifreyi kaldırması için mahkemeye başvurmuştu. Konsey bu olayda aynı yöntemin izlenip izlenemeyeceğini tartıştı.

4.9.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Ayşe ARMAN

48 yaşına girdim. Sevgilimle Himalayalar’ın tepesindeyiz. Çıkması da, inmesi de mesele :))) Dağcı gibi çıkmadık tabii. Ama minik trekkingler yaptık. İnşallah bu akşam Mumbai’ye ulaşacağız. Bugün müsaadenizi rica ediyorum. Yollardayız. Yarın görüşmek üzere...

11.12.2017

Buyurun dünyaya bakalım

GAZETECİLERİN masraflarını başkalarının karşıladığı gezilere gidip, oralarda ağırlandıktan sonra da gelip o marka ya da şirketin reklamını yapmasına itirazımı defalarca dile getirdim.

10.12.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

5.11.2017

Telomerin tellerine kuşlar mı konar?

Ayşe Arman’ın röportajından öğreniyorum ki Sertab Erener 100 yaşına kadar yaşamaya karar vermiş. Sıkı bir rejim uyguluyor. Sıkıcılıktan size çok uzun gelen, dünya nimetlerinden uzak bir hayat mı? Her saniyesinin tadına varılarak yaşanmış, neşeyle geçmiş ama daha kısa bir hayat mı? Benim tercihim belli...

4.11.2017

Sertab benzerleri çoğalacak... Peki ya zevk?

En sevdiğim şey: Nerede olursam olayım gece 12’den sonra ertesi günün Hürriyet’ini e-gazete’den okumak.

29.10.2017

Son havadisler

İstanbul’da ekim (yalancı) baharı sürüyor. Hem hava güzel hem de sosyal hayatın baş döndürücü hareketi. Şimdi buyurun son olup bitenlere, yeni değişimlere...

20.10.2017

Sıfır glüten sağlıklı bir seçim olmayabilir

Glütensiz beslenme neredeyse vejetaryen beslenme kadar yaygınlaşan yeni bir eğilim. Peki sağlıklı bir seçim mi? İşte orası biraz karışık.

20.10.2017

Acun’un yeni ilgi silahı: Yıldız Tilbe!

Bir ilgi arsızlığı muhabbeti ya da Fatih Altaylı’nın bizzat ilgi arsızlığı yaparak ilgi o...puları listesi hazırlaması, pek değerli köşe yazarlarının kendi ilgi arsızlarını açıklaması, bazılarının da bizzat bu listede anılması konuları sürüp gidiyor, biliyorsunuzdur.

17.10.2017

Kırkpınar Yağlı Güreşleri bir gün yağsız karakucak güreşlerine dönüşebilir

GEÇTİĞİMİZ günlerde sinemacı Kaan Müjdeci’yle röportaj yaptım. Biliyorsunuz, Antalya Film Festivali’ndeki “ulusal film yarışması” kaldırıldı. Müjdeci de bu durumu esprili bir şekilde protesto etti. Önce alternatif bir festival internet sitesi yaptı, Antalya Film Festivali’nin orijinal sitesini kopyaladı, Belediye Başkanı Menderes Türel’i de “Arkadaşlar! Bir hata yaptık! Ulusal kategori geri dönüyor” diye konuşturdu.

16.10.2017

2. ‘Gece Yarısı Ekspresi’ birinci peronda hazır

- Pazar günü Büyükada iddianamesinde, bazı insan hakları aktivistlerine 15 yıl hapis istendiğini okuduk.

9.10.2017

Yeni habercilik anlayışımız

HÜRRİYET’in Genel Yayın Yönetmenliği’ni 1 Mart 2017 tarihinden bu yana yürütüyorum. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi ben görevi devraldığımda da Hürriyet Türk basınının en büyük, en etkili gazetesiydi.

10.9.2017

Utanç verici bir tartışmanın taraflarıyız

Önce bir uyarı: Bu yazı rahatsız edici bölümler içerebilir. Toplumun bazı acı gerçeklerini görmek, duymak istemeyenler veya duyurmaya çalışanları susturmak isteyenler okumasa da olur.

5.9.2017

Cinayet hikayesi giderek fantastikleşiyordu

Filiz Aker’in yeğenlerinin sıraya girip teyzelerinin huyu suyu hakkında açıklama yapmaları fantastikti.

3.9.2017