MENÜ

Aynı Semtin Çocukları

Aynı Semtin Çocukları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aynı Semtin Çocukları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 84 Aynı Semtin Çocukları haberi bulunmuştur.

Aynı Semtin Çocukları Haberleri

Recepe var bize yok

Recep'e var bize yok

“Başka Semtin Çocukları” filminde hem yürütücü yapımcı hem de oyuncu olarak yer alan Eyşan Özhim, filmin gişesinin 25 binde kalmasına isyan etti:

6.05.2009Kelebek
Estetiklilere bakamıyorum

Estetiklilere bakamıyorum

Eyşan Özhim, sağlık problemi olmamasına rağmen estetik yaptıranları eleştirdi:

24.04.2009Kelebek
Kervan yola düzülüyor

Kervan yola düzülüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali 28 Kasım – 4 Aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında klasikten moderne yüzlerce film sinemaseverlerle buluşacak.

25.11.2008Seyahat
Battığı yerde çıktı Kasımpaşaspor

Battığı yerde çıktı Kasımpaşaspor

Kasımpaşa Spor Kulübü, 43 yıl önce, İzmir’de Karşıyaka’ya yenilerek düştüğü Türkiye Süper Ligi’ne bu kez bir başka İzmir takımı Altay’ı yenerek geri döndü. Apaçiler, bir zamanlar vahim bir yol kazasıyla kaybettikleri itibarlarını yeniden kazandı.

9.06.2007Spor Arena
20:00 Eşrefpaşalılar tiyatro

20:00 "Eşrefpaşalılar" tiyatro

Allahkerim Necmi, Falçata Nusret, Sicilyalı Memduh, Duygu, Madam, Küflü Kamuran, Berber Muhterem ve Şekerci Bilge'nin semtinde; 1980'lerin Eşrefpaşa'sında aslında aynı mahallenin çocukları olan hüzün ve mizah; hem semtin kabadayılarının yaşamında hem de Eşrefpaşa'da nam salıyor; izleyiciyi içine alıyor. Semtin kabadayıları kulak keserken; kulak kesiliyor; zararlı alışkanlıkları fedakarlığa dönüşüyor; izleyenler gülmekten kırılıyor.

6.03.2007Kelebek
Şener: Mortgage bu hafta yasalaşır

Şener: Mortgage bu hafta yasalaşır

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Mortgage (tutsat) yasasının bu hafta görüşülüp biteceğini belirterek, “Mortgage çıkınca şu andaki konut kredisi faizi ne kadar düşer? Zaten bankaların yasanın çıkacağına inançla kredi verdikleri düşünülürse etkisinin sınırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

17.02.2007Ekonomi
Adana’da doğdu, bir yaşından beri Paris varoşunda yaşıyor adı Sakine, kimliğinde Angel yazılı ama herkes ona Lilly diyor

Adana’da doğdu, bir yaşından beri Paris varoşunda yaşıyor adı Sakine, kimliğinde Angel yazılı ama herkes ona Lilly diyor

Tartarets, Paris’in en sakat banliyölerinden biri. Elini kolunu sallayarak girmeye çalışan gazetecilerin sağlam bir sopa yedikten sonra kameralarını bırakarak kaçtıkları mahalle. Devasa binalarının küçük dairelerinde kalabalık Faslı, Tunuslu, Cezayirli, Haitili aileler alt alta, üst üste yaşıyorlar. Akşam karanlığı çöktüğünde perdelerin arkasındaki ürkek kafalar, dışarıdaki çeteleri izliyor.

19.11.2005Kelebek
Kreuzbergin sınır tanımayan Türk anneleri

Kreuzberg'in sınır tanımayan Türk anneleri

Kreuzberg, Berlin’de 100 bin Türk’ün yaşadığı bir getto. Almanya’daki her üç Türk’ten birinin yaşadığı bölgeye birinci kuşak ‘Küçük İstanbul’ adını vermiş. Gençler ise uyuşturucu satışı ve kullanımının çok yaygın olduğu bu semte ‘Harlem’ demeyi tercih ediyor. 12 yaşındaki çocuğunun bağımlı olduğunu bilen anne-babaların bile sustuğu bu semtte uyuşturucu çemberi gitgide daralıyordu. Geçen temmuzda ‘bir şeyler yapmalıyız’ diyen anneler bir araya geldi.

30.10.2005Kelebek
Küçük kızlar küt, oğlanlar jöleli saç istiyor

Küçük kızlar küt, oğlanlar jöleli saç istiyor

Daha düne kadar kız çocukları annelerinin erkek çocukları da babalarının kuaförüne giderdi. Şimdi Toys'R'us ve Joker gibi oyuncak mağazalarının içinde açılan çocuk kuaförleri miniklerin akınına uğruyor.

31.10.2003Gündem
Hayalleri büyük fırıncı: Teoman Baygan

Hayalleri büyük fırıncı: Teoman Baygan

Teoman Baygan, 36 yıl önce, ‘‘Türk ekonomisinden bağımsız ve kendi teknolojisini geliştirecek mükemmel bir müessese’’ kurmak üzere, üç dört kişi, küçük bir ofis ve 50 metrekarelik bir atölyeyle yola çıktı.

20.09.2003Gündem
Babamı matematik öğretmeni sanırdık

Babamı matematik öğretmeni sanırdık

Profesör Mahir Kaynak! Özellikle karışık zamanlarda, bilinmeyenli olaylar keşmekeşinde kameraların ışıkları ona yönelir. Olayları genellikle eski MİT'çi olmasından kaynaklanan bir akıl yürütmeyle yorumlar.
Ersin KALKAN

6.10.2001Gündem

Ne sağcı ne solcu B-Boy’um abi B-Boy

Break dans Amerika'da doğdu. Doğum yeri muhtelif. kimi kaynaklar New York derken, bir grup Los Angeles'tan Sugarpop adlı birinin dansın yaratıcısı olduğunu iddia ediyor.

14.07.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Gazi Mahallesi, Tanrı Kent olmuş

Dün akşam “Başka Semtin Çocukları” filmini izledim. Ne yalan söyleyeyim pek de istekli girmedim salona.

23.04.2009

Bangladeşlik görüntüler

İSTANBUL’dan Ankara’ya trenle gelenler, Temelli’den sonra Sincan’a doğru, yolun kenarında akan ve şehrin bütün atık suyunu taşıyan malum ’çayın’, içler acısı manzarasını görüp hayrete düşüyor!

31.08.2008

Dubai Kuleleri 'hayali' çıktı

NTV'de dün 17.00'deki Mirgün Cabbas'ın sunduğu 17.00'deki 'Haber Merkezi' programında İstanbul'daki 'Kentsel Dönüşüm' projeleri ile ilgili olarak İstanbul Metropolitan Merkezi Başkanı Prof. Hüseyin Kaptan ile tartışıyorduk.

29.09.2006

Kültür başkentinin Fener’i

Geçen hafta rehber arkadaşım Serdar Arnas’ın eşliğinde, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olacak olan İstanbul’un Fener semtinde dolaştım.

22.04.2006

Üç isim, üç şarkı hayatımın üç farklı dönemi

Soluk soluğa kapıdan girdiğimde yirmi dakika gecikmiştim.

3.02.2006

Artık çocukların civcivi olmayacak

İlk Vizontele'deki civciv sahnesini hatırlar mısınız?

9.01.2006

AB'li bizi istemez (2)

BU mektup da Avrupa'da yaşayan bir vatandaşımızdan: ‘‘İlkbahar erken geldi bu yıl. Hava hafta sonunda 20 dereceyi bulunca kızımla beraber gezmeye çıktık. Ona aldığım bisiklete de bu fırsatla binecekti.

25.03.2002