MENÜ

Ayman Mazyek

Ayman Mazyek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ayman Mazyek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14 Ayman Mazyek haberi bulunmuştur.

Ayman Mazyek Haberleri

‘Sapıklığın bambaşka bir boyutu’

‘Sapıklığın bambaşka bir boyutu’

Almanya’nın Bremen ve Kassel kentlerinde hafta sonunda iki camiye düzenlenen saldırılara yönelik tepkiler sürüyor. Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (AMMK) Başkanı Ayman Mazyek Salı günü Berlin’de yaptığı açıklamada, Bremen’deki Rahman Camisi’nde yaklaşık 50 Kuran-ı Kerim’in tahrip edilmesini sert bir şekilde eleştirdi. Mazyek “Bu, sapıklığın yeni bir boyutudur. Müslümanlara, camilerine ve genel olarak dinlerine karşı bir nefret ve şiddet spiralini açıkça derinleştirmeyi hedeflemektedir” diye konuştu.

12.06.2019Avrupa
Alman polisinden Müslüman gençlere terörist muamelesi

Alman polisinden Müslüman gençlere terörist muamelesi

Köln’de bayram dolayısıyla yerel kıyafet giyen ve polis tarafından terörist muamelesi yapılarak gözaltına alınan 10 Müslüman gencin, hiçbir suç kaydının olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medyada polise tepkiler çığ gibi büyürken, Müslüman cemaatler de polisin tavrını eleştirdi. Köln polisi ise yaptığı yazılı açıklamayla kendini savundu.

6.06.2019Avrupa
Müslümanlar Konseyi’nden sürpriz ziyaret

Müslümanlar Konseyi’nden sürpriz ziyaret

Almanya’da İslam ve göçmen düşmanlığı Chemintz kentinde bir kez daha kendini gösterirken Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi (ZMD) Başkanı Mazyek, sürpriz bir ziyarette bulundu.

31.08.2018Avrupa
Mazyek: Irkçılık ve nefret İslam’da günahtır

Mazyek: Irkçılık ve nefret İslam’da günahtır

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi’nin (ZMD) Başkanı Ayman Mazyek, antisemitizm, ırkçılık ve nefretin İslam’da günah olduğunu ve buna karşı mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

25.04.2018Avrupa
‘Alman ordusuna imamlar alınsın’

‘Alman ordusuna imamlar alınsın’

Almanya Müslümanlar Merkez Konseyi, Alman ordusundaki Müslüman askerlere ihtiyaç durumunda manevi destek sağlaması için imam istihdam edilmesi talebini yineledi.

28.02.2018Dünya
İmamların çalışma şartları değiştiriliyor

İmamların çalışma şartları değiştiriliyor

Görev yapmak üzere Almanya‘ya gelecek imamlardan gelecekte Almanca bilgilerini kanıtlamaları istenecek. Alman Der Spiegel dergisinde yer alan habere göre, gelecekte Almanya’da görev yapan imamların Almanca bilmeleri gerekecek.

17.06.2017Dünya
Biz Alman Müslümanlarız

Biz Alman Müslümanlarız

Altdorf. Bavyera Eyaleti’ne bağlı Nürnberg’e 25 km. mesafede 15 bin nüfuslu bir kent.Katoliklerin, Protestanların, Müslümanların, ateistlerin ve başka dinden insanların barış içinde birlikte yaşadıkları bir küçük kent.

4.11.2016Dünya
Tornadolar ilk görevine çıkıyor

Tornadolar ilk görevine çıkıyor

Almanya'nın terör örgütü IŞİD'le mücadele için görevlendirdiği Tornado keşif uçakları bugün seferlerine başlıyor.

10.12.2015Avrupa
Almanyadaki Yahudilere kipa uyarısı

Almanya'daki Yahudilere 'kipa' uyarısı

Almanya Yahudi Merkez Konseyi Başkanı Josef Schuster, Müslümanların yoğun olarak yaşadığı semtlerde geleneksel Yahudi kıyafetleri ve kipa ile dolaşılması konusunda uyarıda bulundu.

28.02.2015Avrupa
Birlikte daha güçlüyüz

Birlikte daha güçlüyüz

Almanya’nın başkenti Berlin’de tarihi Brandenburg Kapısı’nda önceki akşam tam bir birliktelik ve dayanışmaya tanıklık ettik.

15.01.2015Avrupa
‘Şeriat Polisi’yeni yetmeler

‘Şeriat Polisi’yeni yetmeler

ALMANYA Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Ayman Mazyek, Wuppertal kentinde kendilerini ‘Şeriat Polisi’ olarak tanıtan ve aynı tip yelek giyerek gençlere müdahale eden grupları kınadı.

9.09.2014Avrupa
Idomeneo yeniden seyirciyle buluştu

Idomeneo yeniden seyirciyle buluştu

Mozart'ın Idomeneo isimli operası geçen eylül ayında olası güvenlik tehdidi nedeniyle sahneden kaldırıldıktan sonra yeniden seyirciyle buluştu. Idomeneo geçen eylül ayında ismi açıklanmayan bir bayanın polise telefon açarak oyunda Hz. Muhammed, Hz İsa ve Buda'nın kellerinin kesilmesinin tahriklere ve olaylara neden olacağını söylemesi üzerine sahneden kaldırılmıştı.

19.12.2006Gündem
Mozartın Idomeneo Operası sahnelendi

Mozart'ın Idomeneo Operası sahnelendi

Mozart'ın Idomeneo isimli operası geçen Eylül ayında olası güvenlik tehdidi nedeniyle sahneden kaldırıldıktan sonra bugün ilk kez yeniden oynandı.

18.12.2006Dünya