MENÜ

Aym

Aym ile ilgili tüm haberleri, son dakika Aym haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Aym haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.726 Aym haberi bulunmuştur.

Aym Haberleri

Anayasa Mahkemesinden Yapuquan için ihlal kararı

Anayasa Mahkemesinden Yapuquan için ihlal kararı

Anayasa Mahkemesi, Uygur kökenli Çin vatandaşının idari gözetim altında tutulmasının hukuki olmaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

17.05.2019Gündem
Şehit davasında zamanaşımına ihlal kararı

Şehit davasında zamanaşımına ihlal kararı

ANAYASA Mahkemesi (AYM), 2005’te Şırnak’ta mevzileri kontrol eden bir teğmenin, korucu tarafından vurularak şehit edilmesine ilişkin soruşturmanın sekiz yıl sürdükten sonra zamanaşımından düşmesini ‘makul’ bulmadı.

15.05.2019Gündem
AYMden Ayşe öğretmen kriterleri

AYM'den Ayşe öğretmen kriterleri

Anayasa Mahkemesi, telefonla katıldığı programda “Çocuklar ölmesin”diyen ve 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik’le ilgili hak ilhali kararında ‘terör propagandası’ yapılmadığına hükmetti. Mahkeme, mahkûmiyet için ‘şiddet kullanımı veya silahlı direnişe teşvik’ unsurlarının aranması gerektiğini belirtti.

11.05.2019Gündem
25 yıllık faili meçhulün dosyası AYM’de

25 yıllık faili meçhulün dosyası AYM’de

ŞIRNAK’ta, 70 yaşındaki Benişto Öner’in 1994’te jandarmalar tarafından gözaltına alındıktan sonra kaybedildiği iddiası Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşındı.

10.05.2019Gündem
AYMden ‘İzinsiz yer’de açıklama hakkı

AYM'den ‘İzinsiz yer’de açıklama hakkı

Anayasa Mahkemesi valilik önü, çevresi, adliye içi gibi ‘basın açıklaması yapılmayacak bölge’ olarak belirlenen bir yerde açıklama yapan sendikacıya verilen para cezasının, ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının ihlali’ olduğuna hükmetti.

8.05.2019Gündem
AYM’den iki ret bir ihlal kararı

AYM’den iki ret bir ihlal kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu dün ‘FETÖ’nün medya yapılanmasına’ ilişkin davada, ‘Anayasa’yı ihlal’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan ve dosyaları Yargıtay’da temyizde bulunan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın bireysel başvurularını reddetti.

4.05.2019Gündem
AYMden Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcaka ret

AYM'den Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a ret

Anayasa Mahkemesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının darbe çağrışımı davası sanıkları Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın yaptıkları bireysel başvuruları reddetti.

3.05.2019Gündem
AYMden tutuklu gazeteciler kararı

AYM'den tutuklu gazeteciler kararı

Anayasa Mahkemesi, gazeteciler Kadri Gürsel ile Murat Aksoy'un yaptığı bireysel başvuruda, Gürsel ve Aksoy'un, "kişi özgürlüğü ve güvenliği ile ifade özgürlüğü" haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

2.05.2019Gündem
Kadın polis tuvalette iç beden araması yapmıştı AYM’den hak ihlali kararı…

Kadın polis tuvalette 'iç beden araması' yapmıştı! AYM’den hak ihlali kararı…

Anayasa Mahkemesi (AYM), polis tarafından, Cumhuriyet savcısına haber verilmeden iç beden araması yapılarak mahrem bölgesinde uyuşturucu bulunan Kolombiyalı kadının, başvurusunu haklı buldu. Mahkeme, polisin arama eylemi ile Anayasa'nın 17'nci maddesinin birinci fıkrasında güvence altına alınan 'kişinin maddi ve manevi varlığını koruma hakkı'nın ihlal edildiğine karar verdi.

1.05.2019Gündem
AYMden kelepçe tazminatı

AYM'den kelepçe tazminatı

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Konya’da sivil giyimli polis memurlarının kimlik sormaları üzerine çıkan tartışmada kelepçelenerek polis merkezine götürülmesi sırasında el bileklerinde sıyrık ve yaralanma meydana gelen ve üç gün iş göremez raporu alan M.U. adlı vatandaşın bireysel başvurusunu kabul etti. AYM, insan haysiyetiyle bağdaşmayan muamele yasağının ihlal edildiğine, vatandaşa net 20 bin lira manevi tazminat ödenmesine ve polisler hakkında soruşturma yapılmasına karar verdi.

1.05.2019Gündem
Asıl görev şimdi başlıyor

Asıl görev şimdi başlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlerin ardından yapılan partisinin ilk grup toplantısında “Martın sonunda bahar geldi, baharınız kutlu olsun. Asıl görev şimdi başlıyor. Verdiğimiz her sözün arkasında duracağız” diye konuştu.

1.05.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kızılcahamam kampının açılışında gündemdeki konulara ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

27.04.2019Gündem
AYM’den ifade özgürlüğü kararı

AYM’den ifade özgürlüğü kararı

ANAYASA Mahkemesi (AYM), eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in, kitaplarında ‘intihal yaptığı’ iddiasının yer aldığı bianet.org’daki habere erişimin engellenmesinin ‘ifade ve basın özgürlüğünün ihlali olduğuna hükmetti.

27.04.2019Gündem
Yargı her türlü  oluşuma karşı bağımsız olmalı

'Yargı her türlü oluşuma karşı bağımsız olmalı'

Anayasa Mahkemesi dün 57’nci kuruluş yıldönümünü törenle kutlarken toplantıya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katıldı. AYM Başkanı Arslan “Hâkim hiçbir şart altında aklını ve vicdanını başkasına emanet edemez” diyerek yargı bağımsızlığına vurgu yaptı. Arslan, ‘2017 anayasa değişikliğiyle benimsenen yeni sistemin en önemli kurumunun Cumhurbaşkanlığı kararnameleri olduğunu’ söyledi.

26.04.2019Gündem
Anayasa Mahkemesi, FETÖnün bankasını haksız buldu

Anayasa Mahkemesi, FETÖ'nün bankasını haksız buldu

Anayasa Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait Bank Asya'ya ilişkin köşe yazısı nedeniyle bir gazetecinin cezalandırılmasında ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiğine karar verdi.

24.04.2019Gündem
AYM kararı: Araca drift cezası iptal

AYM kararı: Araca drift cezası iptal

Anayasa Mahkemesi, (AYM) Karayolları Trafik Kanunu’ndaki, aracın sahibi olmayan sürücünün spin ve drift hareketleri yapması durumunda araçların 60 gün süreyle trafikten men edilmesini Anayasa’ya aykırı buldu ve iptal etti. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ışığında bu durumlarda araç sahibine trafikten 60 gün süreyle men cezası kesilemeyecek.

20.04.2019Gündem
Bunu yaşayan tüketiciler dikkat AYMden emsal karar...

Bunu yaşayan tüketiciler dikkat! AYM'den emsal karar...

Anayasa Mahkemesi, tüketici hakem heyetine yaptığı başvurunun sonucuna ilişkin tebligatın eline geç ulaşması üzerine itiraz hakkını kaybeden vatandaşı haklı buldu. Dosyayı inceleyen yüksek mahkeme, başvurucunun adil yargılama hakkı kapsamındaki mahkemeye erişim hakkının ihlal edildiğine karar vererek yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.

17.04.2019Ekonomi
AYM’den koruyucu aile tazminatı

AYM’den koruyucu aile tazminatı

‘Müstehcenlik, dolandırıcılık ve istismar’la suçlanınca ‘koruyucu aile’ kararı iptal edilen M.D.’nin ‘FETÖ mağduru’ olduğu anlaşıldı. Ancak koruyucu aile statüsünün iptaline karşı açtığı dava 6 yılda bitmedi. AYM, bireysel başvuru yapan M.D.’yi haklı bularak tazminat kararı verdi.

17.04.2019Gündem
AYM’den askerlik için yaş kriteri

AYM’den askerlik için yaş kriteri

Anayasa Mahkemesi (AYM) askerlik çağına giren milyonlarca kişiyi ilgilendiren çok önemli bir karara imza attı. AYM, askerlik çağına girdikten sonra resmi hastane doğum kayıtları esas alınmadan yapılan yaş değişikliklerinin askerlik işlemlerinde dikkate alınmamasının Anayasa’ya aykırı olmadığına karar verdi.

10.04.2019Gündem
AYM’den Avukatlar Günü’nde avukatlara iyi haber

AYM’den Avukatlar Günü’nde avukatlara iyi haber

Anayasa Mahkemesi, velayet davasında müvekkilini savunurken karşı tarafa hakaretten ceza alan avukatın ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi. Kararla müvekkillerini savunurken kullandıkları ifadelerden mahkûm olan avukatlara beraat yolu açıldı.

6.04.2019Gündem
AYM kararı: Dayakçı kocanın hapse atılmaması kadının manevi varlığını ihlal

AYM kararı: Dayakçı kocanın hapse atılmaması kadının manevi varlığını ihlal

İSTANBUL’da yaşayan ve adının gizli tutulmasını isteyen Ö.T., boşanma sürecinde olduğu kocası tarafından şiddet gördüğü gerekçesiyle aile mahkemesine başvurdu.

5.04.2019Gündem
Anayasa Mahkemesinden şiddet gören kadınlarla ilgili önemli karar

Anayasa Mahkemesi'nden 'şiddet gören kadınlarla' ilgili önemli karar

Anayasa Mahkemesi, şiddet uygulayan kocası hakkında istediği "zorlama hapsi" talebi mahkeme tarafından reddedilen kadının, maddi ve manevi varlığının korunması hakkının ihlal edildiğine karar verdi.Gerekçede, "zorlama hapsi"nin getiriliş amacının, şiddet uygulayanın tedbir kararlarına aykırı şekilde hareket etmesinin önüne geçmek ve caydırıcılık sağlamak olduğu vurgulandı.

4.04.2019Gündem
AYM’den kumpas mahkûmiyeti

AYM’den kumpas mahkûmiyeti

Anayasa Mahkemesi, Taraf gazetesinde yayımlanan ‘Balyoz planı’ haberleriyle emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın şeref ve itibar hakkının ihlal edildiğine hükmetti. Doğan’a 8 bin TL tazminat ödenmesine, yeniden yargılama yapılmasına karar verildi.

4.04.2019Gündem
AYM’den tanığı sorgulamadan cezaya kırmızı kart

AYM’den tanığı sorgulamadan cezaya kırmızı kart

ANAYASA Mahkemesi (AYM) 1. Bölümü, başka bir sanığın tanık ifadesi ile DHKP/C terör örgütü üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapse mahkûm olan Onur U.’nun, adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine ve yeniden yargılama yapılmasına karar verdi.

29.03.2019Gündem
AYM kararı: Suç kaydına 18 yaş sınırı

AYM kararı: Suç kaydına 18 yaş sınırı

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu’ndan devlet memuriyetine atamalarda yapılan güvenlik soruşturmalarıyla ilgili kritik ve çok önemli bir örnek karar çıktı.

28.03.2019Gündem
AYMden 5 siyasi partiye suç duyurusu

AYM'den 5 siyasi partiye suç duyurusu!

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Türkiye Birlik Partisi, Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisi, Evrensel Yol Partisi, Türkiye İşçi Partisi ve Milliyetçi Türkiye Partisi hakkında, mali yükümlülükleri yerine getirmedikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

22.03.2019Gündem

AYM’den 5 partiye suç duyurusu

ANAYASA Mahkemesi, 2017 yılı hesaplarının mali denetimi sırasında 5 siyasi parti hakkında mali denetim yükümlülüklerini yerine getirmedikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. AYM, partilerin kesin hesaplarının denetimi yapılamadığından 2017 yılı hesaplarının kabul edilmesinin mümkün olmadığına da hükmetti.

22.03.2019Gündem
AYMden 5 siyasi parti için flaş karar

AYM'den 5 siyasi parti için flaş karar

Anayasa Mahkemesi'nin bazı siyasi partilerin 2017 yıllına yönelik mali denetimine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yüksek Mahkeme, 5 siyasi parti hakkında mali denetimlere ilişkin yükümlülükleri yerine getirmedikleri gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

21.03.2019Gündem
‘Haciz yasağı geçmişe etkili uygulanamaz’

‘Haciz yasağı geçmişe etkili uygulanamaz’

Anayasa Mahkemesi (AYM) Kamulaştırma Kanunu’ndaki kamu kaynaklarını korumak için geçici maddeyle konulan kritik haciz yasağı düzenlemesini “mülkiyet ve adil yargılanma haklarının vatandaş aleyhine ölçüsüz biçimde sınırlandırdığı” gerekçesiyle iptal etti.

15.03.2019Ekonomi
AYM’den ifade özgürlüğü kararı

AYM’den ifade özgürlüğü kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) kitlesel eylemler yapan bazı grupların kolluk güçleri ile karşılaştıklarında ve gözaltılar sırasında sık sık kullandıkları, “Katil polis hesap verecek” sloganını “polise hakaret suçu” olarak değerlendirmedi.

14.03.2019Gündem
1. Vergi ve Temel Haklar Sempozyumu İstanbulda düzenlendi

1. Vergi ve Temel Haklar Sempozyumu İstanbul'da düzenlendi

1.Vergi ve Temel Haklar Sempozyumu, "Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvurunun Vergi Yargısına Etkisi" başlığıyla İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Doktora Salonu'nda gerçekleştirildi.

13.03.2019Gündem
AYM’den İmralı başvurularına 1 kabul, 1 ret

AYM’den İmralı başvurularına 1 kabul, 1 ret

ANAYASA Mahkemesi (AYM), İmralı Cezaevi’ndeki terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın koğuş arkadaşı PKK’lı Veysi Aktaş’ın telefon görüşmesinin bir yıl süre ile kısıtlanmasını, “haberleşme hürriyetinin” ihlali olduğuna karar verdi.

8.03.2019Gündem
Tarım alanına beton vatana ihanettir

Tarım alanına beton vatana ihanettir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Beştepe’de ağırladığı çiftçilere konuşmasında “Bu topraklar öyle rastgele kullanılsın diye değil, tarımsa tarım için kullanılması lazım. Yoksa her tarım alanına kalkıp biz beton yığınlarını dikersek bu vatana, millete ihanet ederiz” dedi.

7.03.2019Gündem
AYM’den 9 çocuğa işkence tazminatı

AYM’den 9 çocuğa işkence tazminatı

Anayasa Mahkemesi, 2014 yılında Sincan Çocuk ve Gençlik Cezaevi’nde bazı çocuklara işkence ve kötü muamele iddiaları konusunda etkili soruşturma yapılmamasının hak ihlali olduğunu karar verdi, 9 çocuğa tazminat ödenmesine hükmetti.

2.03.2019Gündem
AYM’den Van depremi kararı: Kamu özensizliği var, ihlal yok

AYM’den Van depremi kararı: Kamu özensizliği var, ihlal yok

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Van’da 9 Kasım 2011’deki ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin yaşamını yitirdiği Bayram Oteli davasında kamu görevlilerinin yargılanmasına ilişkin olayın üzerinden sekiz yıl ve ilk ihlal kararının ardından altı yıl geçtikten sonra sürpriz bir karar verdi.

1.03.2019Gündem
AYM: Eleştirel yazıya disiplin cezası, ihlal

AYM: Eleştirel yazıya disiplin cezası, ihlal

ANAYASA Mahkemesi (AYM) iki ayrı kararıyla kurum içi ifade özgürlüğüne vize verdi ve eleştirel yazıları nedeniyle disiplin cezası verilen başvuruların ifade özgürlüklerinin ihlal edildiğine hükmetti.

28.02.2019Gündem
Kredi Garanti Fonunda değişiklik

Kredi Garanti Fonu'nda değişiklik

Kredi Garanti kurumlarına sağlanan Hazine desteğine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

28.02.2019Ekonomi
AYM: Dosya üzerinden tutukluluk ihlaldir

AYM: Dosya üzerinden tutukluluk ihlaldir

ANAYASA Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü, “Silahlı terör örgütüne üye olma, mala zarar verme, terör örgütü propagandası” suçlarından 13 ay boyunca dosya üzerinden alınan kararlarla tutukluluğu sürdürülen ve ilk duruşmada tahliye edilen sanık İ.S.’nin, “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine” ve 5 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

27.02.2019Gündem
HES mağduru Demirdöven’e AYM’den iyi haber

HES mağduru Demirdöven’e AYM’den iyi haber

Anayasa Mahkemesi’nden, Artvin’in Yusufeli ilçesi Demirdöven köylülerinin köy sınırları içinde bulunan vadide yapılması planlanan hidroelektrik santraline karşı verdikleri mücadeleye iyi haber geldi. AYM, Çevre ve Orman Bakanlığı çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararının, Artvin Valiliği ilan panosuna asılması ile yetinilip yöre halkının haberdar olmasını sağlayacak başkaca bir yönteme başvurulmamasını, adil yargılanma hakkı kapsamındaki mahkemeye erişim hakkının ihlali saydı.

23.02.2019Gündem
Anayasa Mahkemesinde yemin töreni

Anayasa Mahkemesi'nde yemin töreni

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, bireysel başvuru hakkının tanındığı 23 Eylül 2012'den bugüne kadar toplam 216 bin civarındaki başvurudan 176 binini sonuçlandırdıklarını bildirdi.

20.02.2019Gündem
AYMden istinaf kararı: 2 yıla kadar hapis cezasına da temyiz

AYM'den istinaf kararı: 2 yıla kadar hapis cezasına da temyiz

AK Parti istinaf yargılamasını hızlandıracak kanun teklifini TBMM’ye sunarken, Anayasa Mahkemesi’nden (AYM) temyiz uygulamasını temelinden etkileyecek kritik bir iptal kararı çıktı.

16.02.2019Gündem
AYM kararı: Aday olmayanın dönememesinde hak ihlali yok

AYM kararı: Aday olmayanın dönememesinde hak ihlali yok

Konya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nde çalışan avukat M.H., 2011’deki milletvekili seçimlerinde aday olmak için görevinden ayrıldı.

16.02.2019Gündem
Gizli oy hakkımızı istiyoruz

Gizli oy hakkımızı istiyoruz

- Engelsiz Erişim Derneği, görme engellilerin sandık başında refakatçisiz oy verebilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi’yle sınırlı sayıda özel şablon hazırladı. Geçen iki seçimde bu şablon kullanıldı. Yerel seçimler için YSK özel şablona izin verdi ancak ’Ben bastırmam’ dedi.

3.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

AYM’den mahkemelere terör propagandası kriterleri

İfade özgürlüğü ile terör propagandası arasındaki sınırlar nereden geçer? Hangi nitelikteki ifadeler terörü teşvik kapsamında nitelendirilebilir? Bir açıklamanın terörü teşvik ettiğine kanaat getirilebilmesi için hangi unsurları içermesi gerekir?

15.05.2019

AYM’nin Ayşe Öğretmen kararı neden önemli

Beyazıt Öztürk’ün ünlü ‘Beyaz Şov’ programına Diyarbakır’dan canlı yayında bağlanan öğretmen Ayşe Çelik, “Türkiye’nin doğusunda, güneydoğusunda neler olup bittiğinin farkında mısınız? Burada doğmamış çocuklar, anneler, insanlar öldürülüyor. Sanatçı olarak, insan olarak bir şekilde siz de yaşananlarda sessiz kalmamalısınız ve bir şekilde dur demelisiniz” diye seslenmişti.

14.05.2019

Yok böyle bir muhtarlık yarışı... Muhtarlığı kura ile kaybeden kadın aday YSK’nın kararına karşı AYM’ye gitti

MUĞLA-Fethiye’nin Karacaören Mahallesi’nin 25 yıllık muhtarı Tacettin Akça, 4 rakibi ile yarıştı. Bunlardan birisi de (39) Arife Dikmentepe’ydi. Akça ve Dikmentepe 56’şar oy aldı. Köydekiler muhtara, “Yap bir babalık, görevi Arife’ye devret. Tecrübelerini de onunla paylaş” der. Ama muhtar, “Nuh” deyip, peygamber demez.”

9.05.2019

AYM Baskanı’ndan Anayasa kitabı

25 Nisan Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 57. kuruluş yıldönümüydü. Devlet zirvesinin katıldığı kuruluş yıldönümü törenini bu yıl da ben izledim. Tören başlayana kadar hep yaptığım gibi mahkeme yayınlarının sergilendiği standa geçtim. İlk gözüme çarpan ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (Gerekçeli)’ başlıklı yeni yayınlanan kitap oldu.

29.04.2019

Anayasa Mahkemesi başkanlık kararnamelerini nasıl denetleyecek?

Önceki gün Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) 57. kuruluş yıldönümü töreninde hazır bulunmak üzere Ankara’daydım. Geçen ocak ayında dört yıllığına yeniden mahkemenin başkanlığa seçilen Dr. Zühtü Arslan’ın törende yaptığı konuşma, Türkiye’nin başkanlık rejimine geçmesinin ardından AYM’nin yeni dönemde yürütmenin dengelenme ve denetlenmesinde kazanacağı kritik işleve dikkat çekmesi bakımından önemliydi.

27.04.2019

Cumhuriyet Gazetesi Davası... Aynı anda üç terör örgütüne nasıl yardım edersiniz

İSTANBUL Bölge Adliye (istinaf) Mahkemesi 3. Ceza Dairesi’nin Cumhuriyet gazetesi davasındaki mahkûmiyetler üzerinde verdiği ‘onama’ kararı dört sayfa tutuyor. Ancak kararın özünü oluşturan hapis cezalarının onanmasına ilişkin hüküm bölümü son sayfadaki tek bir paragrafın içinde karşımıza çıkıyor. Bu paragrafı karardan aynen aktarıyoruz:

22.02.2019