MENÜ

Aylin Şengün Taşçı

Aylin Şengün Taşçı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aylin Şengün Taşçı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29 Aylin Şengün Taşçı haberi bulunmuştur.

Aylin Şengün Taşçı Haberleri

İstanbuldaki güzel sanatlar liseleri güçlendirilecek

İstanbul'daki güzel sanatlar liseleri güçlendirilecek

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2019-2020 eğitim-öğretim yılında güzel sanatlar liselerimizin altyapısını güçlendirmek, eksikliklerini gidermek ve kalitesini artırmak için özel çaba sarf edeceğiz. Süreci İstanbul'dan başlatıyoruz. İstanbul'daki beş lisenin ikisi proje okulu ve diğer üç liseyi de proje okulu yapıp İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı himayesine alacağız" dedi.

11.11.2019Eğitim
İlahi okudu

İlahi okudu

Türk sanat müziği yorumcusu Aylin Şengün Taşçı, Seyyid Nizamoğlu’nun “Ya Rabbi Aşkın Ver” eserini seslendirdi.

3.06.2019Keyif
Öğretmen ve öğrencilere Türk müziği konseri

Öğretmen ve öğrencilere Türk müziği konseri

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ doğrultusunda öğretmen ve öğrencilere Türk müziğini ve enstrümanlarını tanıtmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda seminer ve konser düzenlendi.

24.05.2019Eğitim
Anneye özel şarkı

Anneye özel şarkı

Aylin Şengün Taşçı, annesi Nazmiye Şengün’ün “Anneler Günü”nü ona yazdığı özel şarkıyla kutladı.

13.05.2019Keyif
3500 kilometre yol katettiler

3500 kilometre yol katettiler

Türk Sanat Müziği sanatçısı Aylin Şengün Taşçı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve yardımcısı Mahmut Özer’in eşleri Rana Selçuk ve Nebahat Özer, Türk müziğini yeni nesil gençlere tanıtmak ve sevdirmek için büyük çaba harcıyor.

18.03.2019Keyif
Sanat müziği şöleni

Sanat müziği şöleni

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen ve öğrencilere Türk müziğini ve enstrümanlarını tanıtmak amacıyla başlattığı seminerlerin dördüncüsü Tokat’ta gerçekleştirdi.

22.02.2019Keyif
Türk müziğinin 3 emekçisi...

Türk müziğinin 3 emekçisi...

MEB himayesinde Türk Sanat Müziği’nin billur sesi Aylin Şengün Taşçı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve yardımcısı Mahmut Özer’in eşleri Rana Selçuk ve Nebahat Özer ile Türk müziğini yeni nesil gençlere tanıtmak ve sevdirmek adına yola çıktı

9.01.2019Keyif
Türk müziği öğretmen ve öğrencilere tanıtılacak

Türk müziği öğretmen ve öğrencilere tanıtılacak

MEB himayesinde, öğretmen ve öğrencilere Türk müziğini ve enstrümanları tanıtmak amacıyla İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Aylin Şengün Taşçı ve ekibinin katılımıyla Türk Müziğini Tanıtma ve Destekleme Projesi başlatıldı. Proje kapsamında başlatılan seminerlerle yetenekli öğrencilerin güzel sanatlar liselerine kazandırılması amaçlanıyor.

5.01.2019Eğitim
Kadınların güçlenmesi için toplandılar

Kadınların güçlenmesi için toplandılar

Farklı alanlarda başarıya imza atmış kadınların bir araya gelerek, deneyimlerini ve fikirlerini paylaşarak, toplumu ileriye taşıyabilecek çözümlere imza atmak vizyonu ile kurulan IWF Türkiye’nin (Uluslararası Kadınlar Forumu) yeni yönetim kurulu görevine başladı.

18.12.2018Keyif
Sanat Güneşine benzetildi

Sanat Güneşi'ne benzetildi

Özgün ile Aylin Şengün Taşçı ilginç bir düete imza attı. İlk kez bir projede sanat müziği seslendiren Özgün, performansıyla müzik severlerden tam not aldı.

25.10.2018Keyif
Vefa düeti

Vefa düeti

Türk sanat müziği sanatçısı Aylin Şengün Taşçı, sağlık sorunları yaşayan hocası Alaeddin Yavaşça için hazırladığı vefa albümünün çalışmalarına devam ediyor.

16.10.2018Keyif
Atatürkün evinde evlendiler

Atatürk'ün evinde evlendiler

“Bir Deli Rüzgar” isimli dizi ile ekranlara dönmeye hazırlanan usta oyuncu Taner Turan, 3 senedir birlikte olduğu Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Nebahat Nalan Höke ile hayatını birleştirdi.

30.08.2018Magazin
Aylin Şengün Taşçıdan annelere konser

Aylin Şengün Taşçı'dan annelere konser

Türk Müziği’nin sevilen sesi Aylin Şengün Taşçı anneler günü dolayısıyla Kozyatağı Kültür Merkezi' nde bir solo konser veriyor.

7.05.2018Keyif
Aylin Şengün Taşçı konser maratonuna devam ediyor

Aylin Şengün Taşçı konser maratonuna devam ediyor!

Geçtiğimiz hafta Amerika'ya uçan ve bir konser veren Aylin Şengün Taşçı Türkiye'ye döner dönmez İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştireceği bir etkinlikte kadın dinleyicileriyle buluşuyor.

27.11.2017Keyif
Ünlü isimlerden Darbeye Hayır mesajı

Ünlü isimlerden 'Darbeye Hayır' mesajı

Aralarında Tarkan, Berrak Tüzünataç, Serenay Sarıkaya gibi tanınmış pek çok sanatçının imza attığı 'Darbeye Hayır' metni yayınlandı.

19.07.2016Keyif
Başbakan Davutoğlu Dost Meclis Yemeğinde ünlü isimlerle bir araya geldi

Başbakan Davutoğlu 'Dost Meclis Yemeği'nde ünlü isimlerle bir araya geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kültür ve sanat dünyasının ünlü isimleriyle bir araya geldiği "Dost Meclisi Yemeği", yaklaşık 4,5 saat sürdü.

25.03.2016Gündem
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Alâeddin Yavaşça’ya ‘Vefa’!

Geçen hafta Dr. Alâeddin Yavaşça bestelerini dinledim.

20.01.2019

Kapalı kapılar ardında bunlar mı konuşuluyor?

- AMAN efendim, canım efendim... Avrupa ile kavgayı iki tık azaltmalıyız. İstikrar isteyen seçmen ürküyor.

3.04.2017

Lem’i Atlı’yı dinlerken

TÜRK müziğinin büyük bestecilerinin eserlerini bir CD’de dinlemek, o besteciyi tanımak için tercih ettiğim bir yoldur.

1.04.2017

Eski dostlar korosu

Tanınmış isimler, Türk sanat müziği korosu kurdu. Nimet Bayraktar, Prof. Dr. Hilal Mocan ve Perihan Akı’nın da aralarında olduğu isimler, önceki akşam konser verdi.

2.03.2017