MENÜ

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması ile ilgili tüm haberleri, son dakika Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 654 Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması haberi bulunmuştur.

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Haberleri

Ödül gecesi

Ödül gecesi

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödülleri MSGSÜ’nde yapılan törenle sahiplerini buldu. Birincilik ödülü İran’dan Dokhshid Ghodratipour ile Sırbistan’dan Jugoslav Vlahovic’e verildi.

29.11.2018Kitap Sanat
Karikatürün en iyileri

Karikatürün en iyileri

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları belli oldu. Bu yıl İranlı sanatçı Dokhshid Ghodratipour ve Sırbistan’dan Jugoslav Vlahovic birinciliği paylaştılar.

28.06.2018Kitap Sanat
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri özgür bir düşünce platformunda buluşturan “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması” sonuçlandı. Bu yıl 35’incisi düzenlenen yarışmada; kız çocuklarının eğitimi, güçlenmesi ve cinsiyet eşitliği konularını tüm inisiyatiflerinde ön plana çıkartan Aydın Doğan Vakfı, geçen sene olduğu gibi bu sene de “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” başlığıyla bir Özel Ödül de açıkladı.Dünya çapında ün kazanmış değerli karikatür ustaları ve sanatçıların seçici kurul üyeliği yaptığı, yine bugüne kadar 137 ülkeden 8.800’ü aşkın sanatçının 85.000 civarında eserinin katıldığı yarışmanın seçici kurulunda bu yıl 9 üye bulunuyor. Latif Demirci’nin başkanlığını yaptığı seçici kurulda; Ercan Akyol (Türkiye), Xavier Bonilla (Ekvator), Angel Boligan Corbo (Küba), Piyale Madra (Türkiye), Rasha Mahdi (Mısır), The Surreal McCoy (İngiltere), Tan Oral (Türkiye) ve Ann Telnaes (ABD) yer aldı.

28.06.2018Haber
Ödüllü karikatürler Basın Müzesi’nde

Ödüllü karikatürler Basın Müzesi’nde

DÜNYANIN dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl da düzenlenen 34. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, 641 sanatçı ve 2 bin 220 karikatüre ev sahipliği yaptı.

14.02.2018Kitap Sanat
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın birincisi Ross Thomson: Kalem kılıçtan keskindir

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın birincisi Ross Thomson: Kalem kılıçtan keskindir

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 34. kez dünyanın dört bir yanından çizerleri özgür bir düşünce platformunda buluşturdu. Kazananlarsa ödüllerini geçen hafta düzenlenen törenle aldı. Birincilik Ross Thomson’ın. Çizer, şöyle diyor: “Çizerken gelecekleri hakkında endişelenen karikatüristler için üzgünüm.”

Karikatür Oscarları sahiplerini buldu... Dünyada bu kadar geniş çaplısı yok

Karikatür Oscar'ları sahiplerini buldu... 'Dünyada bu kadar geniş çaplısı yok'

Hanzade Doğan Boyner: Dünyada bu kadar geniş çaplı yarışma yok. 34 yıldır bu yarışmayı yapıyoruz. Bugüne kadar 178 ülkeden, 8 bin civarında karikatür yarışmaya katıldı. Bunu bir yarışmadan çok, karikatürün devamlılığını sağlayan, karikatür çizerlerini cesaretlendiren sanatçıların bir platformu olarak görüyoruz.

1.12.2017Kitap Sanat
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasının kazananları ödüllerine kavuşuyor

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın kazananları ödüllerine kavuşuyor

Toplumlar arası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür ile yayma hedefiyle Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”nın kazananları bu akşam Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşuyor.

30.11.2017Gündem
Ödüller veriliyor

Ödüller veriliyor

34. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananları ödüllerine kavuşuyor.

22.11.2017Kitap Sanat
Dünyanın tüm yükünü çizdiler

Dünyanın tüm yükünü çizdiler

Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri özgür bir düşünce platformunda buluşturan Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen ‘Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın galipleri, 21 – 27 Haziran arasında Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

24.06.2017Hayat
Aydın Doğandan jüriye plaket

Aydın Doğan'dan jüriye plaket

BODRUM'da, Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 34'üncü Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın kapanış töreni Bodrum Işıl Club'da yapıldı.

22.06.2017Kitap Sanat
Ödüllere göçmen dramı damga vurdu

Ödüllere göçmen dramı damga vurdu

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan karikatürler göçmenlerin dramını anlatan eserler arasından çıktı. Birincilik ödülü yarışmadan daha önce başarı ödülleri kazanan İngiliz karikatürist Ross Thomson’un oldu.

20.06.2017Kitap Sanat
Karikatür Oscarları’nın sahipleri belli oldu

Karikatür Oscarları’nın sahipleri belli oldu

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı.

20.06.2017Kampüs
Dişlerinizi sıkarak gülümseyin diye...

Dişlerinizi sıkarak gülümseyin diye...

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan karikatürler Teşvikiye’de sergileniyor. Eserlerde mülteciler ve terör temaları ön plana çıkıyor.

10.02.2017Keyif
Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi devam ediyor

Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi devam ediyor!

33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri,Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde öğrencilerin ve sanatseverlerin ziyaretine açılıyor.20 Aralık Salı günü saat 11.00’de açılacak sergi, 29 Aralık’a kadar gezilebilecek.

19.12.2016Kampüs
Marco De Angelis: Türkiye gündemi bu sıralar karikatür için iyi malzeme

Marco De Angelis: Türkiye gündemi bu sıralar karikatür için iyi malzeme

İtalyan çizer Marco De Angelis, 30 yıl sonra ikinci kez Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın galibi oldu. Kazandığı ödül için “Hicvin Oscar’ı” şeklinde bir tanımlamada bulunan De Angelis, mülteci sorununu işleyen, birinciliği aldığı karikatürünü şöyle anlatıyor: “Amacım güldürmek değil, dişlerinizi sıkarak gülümsetmekti.”

26.11.2016Keyif
Karikatür Oscarları sahipleriyle buluştu

Karikatür Oscarları sahipleriyle buluştu

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması”nın kazananları 22 Kasım’da gerçekleştirilen törende ödüllerine kavuştu.

24.11.2016Kampüs
Karikatürün ödül gecesi

Karikatürün ödül gecesi

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen ‘Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın kazananlarına ödülleri önceki akşam gerçekleştirilen törenle verildi.

23.11.2016Gündem
Genç çizerler Karikatür ve Mizah Festivali’nde buluştu

Genç çizerler Karikatür ve Mizah Festivali’nde buluştu

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen “Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması” ödül töreni öncesinde, her yaş grubundan genç çizerler “Yeni Çizgiler, Yeni Çizerler' Karikatür ve Mizah Festivalinde bir araya geldi.

22.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Milli araba öncüsü ve 142 büyük patron niye ‘dışarısı’ diyor

CAPITAL dergisi bu yılın ilk sayısı için 142 CEO ile anket yapmış.

4.01.2019

Arkadaşınızın cenazesine kaç milyon harcarsınız

Hollywood ünlü aktörün inanılmaz harcamalarının hikâyesini dinlemeye başlar... İşte 11 yıl önceki o cenaze töreni için harcanan para o gün gündeme gelecektir...

8.07.2017