MENÜ

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı Seçimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ayakkabı Seçimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ayakkabı Seçimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 471 Ayakkabı Seçimi haberi bulunmuştur.

Ayakkabı Seçimi Haberleri

Çanlar Kimin İçin Çalıyor

Çanlar Kimin İçin Çalıyor

ERNEST Hemingway'in romanı ile ilgili bir yazı yazmayacağız. Bu başlığı sadece son günlerde Galatasaray spor takımında oluşan şansız sakatlanmalar sonrası uygun olacağı kanısı ile yazının başına koyduk.

26.02.2002Spor
Spor ve ayakkabılarınız

Spor ve ayakkabılarınız

GÜN geçmiyor ki, yazılı ya da görsel medyada bir sporcunun ayağından sakatlandığını ve bu sakatlığından dolayı o hafta yapılacak müsabakada yer alamayacağını duymayalım.

4.11.2002Spor
SAĞLIKLI YAŞAM: Hangi yaşta hangi spor

SAĞLIKLI YAŞAM: Hangi yaşta hangi spor?

Spor yapmak son derece sağlıklı. Ancak maksimum yararı sağlayabilmek için uygun yaşta doğru sporu yapmak gerekiyor. Aksi halde spor yapalım derken sakatlanmak işten bile değil.

20.10.2003Spor Arena
Spor ayakkabısının albenisine aldanmayın

Spor ayakkabısının albenisine aldanmayın

Son yıllarda değişik model ve renk alternatifleriyle piyasaya sürülen spor ayakkabılarının mutlaka amacına uygun alınması, albenisine aldanılmaması gerektiği belirtildi.

Ayakkabı seçerken dikkat

Ayakkabı seçerken dikkat

Ayak problemlerinin çoğu ayakkabı seçiminden kaynaklanıyor. Uzmanlar özellikle “sivri burun” ayakkabının tercih dışı bırakılması gerektiğini belirtiyorlar.

26.01.2004Spor Arena
Türkler’in ayakları mercek altında

Türkler’in ayakları mercek altında

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Merkezi bir ayakkabı üreten firmanın işbirliğiyle, Türk insanının ayak yapısını ortaya çıkarmak için bin kişiyi kapsayan bir araştırma başlattı. ilk verilere göre, Türkler’in ayak yapısı Doğu ilie Batı’nın sentezi.

13.12.2004Kelebek
Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle kadınların erkeklere oranla daha fazla ayak ağrısı çektiği açıklandı.

Şort Rize işi olmuş

Şort Rize işi olmuş

Tatilini Bodrum’da geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın bir fırın açılışına katılırken giydiği uzun bol dökümlü şort, gömlek ve kahverengi ayakkabılar, moda dünyasının ünlü isimlerinden geçer not alamadı. Vural Gökçaylı, ‘Şort biraz Rize işi olmuş’ yorumunda bulundu.

18.07.2005Kelebek
Dost başa, düşman ayağa bakar

Dost başa, düşman ayağa bakar

ABD’de New York Times gazetesinin best seller’ları arasına giren kitaptan derlediğimiz yazı dizisinin bu bölümünde, ayakkabı seçimi konusunu ele alıyoruz. Ayakkabı, kadının olduğu gibi erkeğin de şıklığının önemli bir parçası. Kıyafete uygun olmayan bir çift ayakkabı yüzünden özenli giyinme çabaları tamamen boşa gidebilir. Ayrıca insanların gözlerinin öncelikle ayakkabılara takıldığını umutmamakta da büyük fayda var.

15.08.2005Kelebek
Ayakkabı seçerken...

Ayakkabı seçerken...

Yanlış ayakkabı seçimi parmaklarda şekil bozukluğuna neden oluyor.

Güzellik mi, sağlık mı

Güzellik mi, sağlık mı?

Dar ve yüksek topuklu ayakkabılar, özellikle nasıra yol açarak kadınların ayak sağlığını tehdit ediyor.

Ayakkabı deyip geçmeyin

Ayakkabı deyip geçmeyin

Ayak problemlerinin çoğu ayakkabı seçiminden kaynaklanıyor. Uzmanlar özellikle sivri burun ayakkabının tercih dışı bırakılması gerektiğini belirtiyorlar.

16.12.2005Moda Trendleri
Kadınları yüksek ökçe erkekleri kösele bozuyor

Kadınları yüksek ökçe erkekleri kösele bozuyor

8 ilde, 1875 kişiyle yapılan Ayak Profili Araştırması’nda Türklerin ayaklarının büyüdüğü ortaya çıktı. 20-65 yaş arasındaki kadınların ortalama ayak numarası 37.8, erkeklerin 43. Araştırma danışmanı Ayak Bileği ve Ayak Hastalıkları Uzmanı Dr. Umur Aydoğan, "Erkeklerde ortalama 42, kadınlarda 37.5’i geçmeyeceğini tahmin etmiştik. Her iki cinste de numaralar büyümüş" diyor.

29.07.2006Kelebek
Hangi yaşa hangi spor

Hangi yaşa hangi spor?

Spordan maksimum yararı sağlayabilmek için uygun yaşta doğru sporu yapmak gerekiyor. Aksi halde spor yapalım derken sakatlanmak işten bile değil...

2.07.2007Spor Fitness
Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

SELİMİYE Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Turgut Terzi, kadınların estetik görünmek için giydiği yüksek topuklu ayakkabıların bel ağrısına neden olduğunu söyledi.

31.10.2007Sağlık
Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Kadınların çok sevdiği şık ayakkabılar ayak rahatsızlıklarını tetikliyor. Doruk Özel Bursa Hastanesi Ortopedi Uzmanı Doktor Erdeniz Duygulu, bayanlarda görülen birçok ayak rahatsızlığının temel kaynağının topuklu ayakkabılar olduğunu vurguladı.

20.02.2008Sağlık
Seksi görünmenin yolları

Seksi görünmenin yolları

Çekici ve kusursuz olmak mı istiyorsunuz? İşte size seksi olma yolunda ilk adımı attıracak öneriler...

27.06.2008Kelebek
Seksi güzellik için

Seksi güzellik için

Çekici ve kusursuz olmak mı istiyorsunuz? İşte size seksi olma yolunda ilk adımı attıracak öneriler.

21.08.2008Kişisel Bakım
Seksi görünmek için

Seksi görünmek için

Seksi, çekici ve dolayısıyla güzel görünmek için tepeden tırnağa itina şart.. Bu özeni göstermekse tahmininizden kısa zaman ve masrafla gerçekleşebiliyor.

1.09.2008Kelebek
Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak bileğinin genellikle içe doğru dönmesi ile oluşan ve halk arasında burkulma yada incinme şeklinde ifade edilen bu yaralanmalar, ayak bileğine ait yumuşak dokuların hasarı ile sonuçlanmaktadır.

12.09.2008Kelebek
Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ankara'da Ayak Fonksiyon Kliniği adıyla hizmet veren merkez, futbolcular ve çeşitli branşlardaki sporcular ile hakemlerin ayak performanslarını mercek altına alarak, ayakkabı ve tabanlık reçetesi veriyor.

16.09.2008Gündem
Yoksa rüküş müsünüz

Yoksa rüküş müsünüz?

Bazen moda diye giyindiğiniz şeylerin aslında büyük bir hata olduğunu ancak çevrenizdekiler sizi uyarınca anlıyorsanız modanın hatalarından ders almalısınız.

25.09.2008Kelebek
90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

Emel Yeşil Küçükçolak Yeşil Kundura’nın sahiplerinden ve halen firmanın Genel Müdürü. Burcu Hamutçu ise makine mühendisi. Meslekleri ayrı ama sıkı arkadaş oldukları için ortak özellikleri çok. Ayrıca ikisi de anne, ikisi de bebeklikten çıkan çocuklarına uygun ayakkabı bulamama sorunu yaşamış. Her ikisi de çözümü ABD’deki bir çocuk ayakkabı markasında bulmuş. Sonra da ortak olup bu markayı Türkiye’ye getirmişler. Stride Rite, ABD’de 1919 yılından beri çocuk ayakkabısı konusunda uzman bir marka.

6.11.2008Kelebek
Çalışırken vücudunuzu unutmayın

Çalışırken vücudunuzu unutmayın

Diz üstü ya da taşınabilir bilgisayar isimleriyle bilinen "Laptop" bilgisayarlar, yüksek teknolojinin hızını iş yaşamına taşıyor ve büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak sağlımıza verdikleri zararlarla da olumsuz etkilenmemize yol açıyor.

9.01.2009Kelebek
Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli

Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli?

Diz üstü ya da taşınabilir bilgisayar isimleriyle bilinen "Laptop" bilgisayarlar, yüksek teknolojinin hızını iş yaşamına taşıyor.

Vücudunuza göre giyinin

Vücudunuza göre giyinin

Kısa boylular nasıl giyinmeli, dar omuzlular hangi renkleri tercih etmeli. İşte vücut şeklinize göre giyim kuralları...

21.01.2009Kelebek
Ofiste omurgayı dik tutmanın yolları

Ofiste omurgayı dik tutmanın yolları

Kas sistemi çok zayıfsa, vücudun bütün ağırlığı iskelet sistemine biner.

Tırnak batmasını ciddiye alın

Tırnak batmasını ciddiye alın

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehmet Coşkun Acay; küçük bir sorun olarak başlayan ancak tedavi edilmediğinde, cerrahi müdahaleye kadar gidebilen tırnak batmaları hakkında bilgi verdi…

27.02.2009Kelebek
Ayakkabıların içindeki gizli işkence

Ayakkabıların içindeki gizli işkence

Küçük bir sorun olarak başlayan ancak tedavi edilmediğinde cerrahi müdahaleye kadar gidebilen tırnak batmalarına günlük hayatta yaptığımız bazı hatalar neden oluyor. Tırnak kesiminde dikkat edilecek birkaç önemli nokta, sorununun önüne geçebilir.

19.03.2009Kişisel Bakım
Sırt ve boyun ağrılarını oturduğunuz yerden çözün

Sırt ve boyun ağrılarını oturduğunuz yerden çözün

Günümüzün çalışma şartları birçok iş alanında ağırlıklı olarak ekran başında olmayı gerektiriyor. Ancak bazen yanlış bir oturuş, bazen de yanlış bir duruş ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

13.04.2009Spor Fitness
Ayakkabı seçerken dikkat

Ayakkabı seçerken dikkat

Küçük bir sorun olarak başlayan ancak tedavi edilmediğinde cerrahi müdahaleye kadar gidebilen tırnak batmalarına günlük hayatta yaptığımız bazı hatalar neden oluyor.

30.06.2009Kelebek
Ayakkabı alırken bunlara dikkat

Ayakkabı alırken bunlara dikkat

Sivri burunlu, yüksek topuklu, rengarenk ayakkabı ve çizmeler hiç kuşkusuz hemen hemen her kadınının gardrobunda yer almakta… Görsel olarak hoşa giden bu ayakkabılar bazen ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Önemli olan ayakkabı seçerken aynı zamanda da ayak sağlığını gözardı etmemek.

23.02.2010Kelebek
Ayakkabı alırken dikkat

Ayakkabı alırken dikkat

Doğru ayakkabıyı almak için uzmanların önerilerine kulak vermeniz gerekiyor.

23.02.2010Kelebek
Hamilelikte baharın keyfini çıkarın

Hamilelikte baharın keyfini çıkarın

Bahar çoğu insanı olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle hamile kadınların için bu geçiş dönemini atlatması daha zor. İşte öneriler.

6.05.2010Kelebek
Test: Stil-deko anlayışınız evinizi nasıl etkiliyor

Test: Stil-deko anlayışınız evinizi nasıl etkiliyor?

Giyimde olduğu kadar ev dekorasyonunda da farkında olmadan modacıların tarzlarından etkileniyoruz. Siz de dekorasyonda hangi modacıdan etkilendiğinizi bulmak istiyorsanız, testimizi çözün.

8.10.2010Ev Dekorasyon

Yazar Sonuçları

Sinan’a sofra adabı öğretmeye çalışıyoruz

"Sen zaten hiçbir şeyi anlatamıyorsun."

11.05.2007

Yaz gardırobunuzu düzenleyin

Öncesinde yaz gardıroplarınızı gözden geçirmediyseniz, tatile hazırlanılan şu dönemlerde bir düzenlemeye ihtiyacınız olacak. Stil danışmanlarından bu işi çabuklaştıracak ipuçları aldık.

25.06.2007

5 dakikada profesyonel bakım

Rüzgar kadar hızlı, bakımlı ve güzel görünmek elinizde. Rekor bir sürede mükemmel görünme sanatının inceliklerinin profesyonel ellerinki kadar etkili olacağından emin olabilirsiniz.

21.08.2007

Sıkı giyinin karbonhidrat tüketin doğru ayakkabı seçin

Kış aylarında sakatlanmalar artıyor. Sadece kar, buzlanma yol açmıyor sakatlanmalara. Soğuk da başlı başına etken.

3.02.2008

Kadınlar boyun ve dekolte güzelliğinden vazgeçemiyor

Kadınlar artık yüz estetiğine verdikleri önemi ve gösterdikleri özeni, boyun ve dekolte estetiği için de gösteriyor.

26.03.2008

İki fanatiğin ruh hali

Cengiz Çandar ve Hasan Cemal... Biri çok sıkı Fenerli, diğeri çok sıkı Galatasaraylı... İkisi de takımlarını coşkuyla, tutkuyla, aşkla destekleyen iki erkek... İkisi de fanatik... İşte size büyük maç öncesi iki fanatiğin ruh hali...

26.04.2008

Güzellik gerçekte nedir

Kusursuz güzellik; zayıf olmak mı, mükemmel saçlar mı, uzun bacaklar mı yoksa hokka gibi bir burun mu? Kimin umurunda! Gerçek güzelliğin detaylarını aşağıdaki yazıda bulacaksınız.

10.12.2009

Saçlara mükemmel bakım

Sizce, saçınıza en uygun saç fırçasını bulmak için sadece materyaline ve tipine mi bakmalı? Uzmanlara göre bu sorunun cevabı, kesinlikle hayır! Çünkü fırçalar, saçlarınızın ihtiyaçlarına göre seçilmeli. Saçlarınızın düz ya da kıvırcık, ince telli veya gür olması, yapacağınız alışverişte belirleyici rol oynuyor. Peki, sizin saç fırçanız hangisi dersiniz?

11.02.2011