MENÜ

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı Seçimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ayakkabı Seçimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ayakkabı Seçimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 471 Ayakkabı Seçimi haberi bulunmuştur.

Ayakkabı Seçimi Haberleri

Çalışırken vücudunuzu unutmayın

Çalışırken vücudunuzu unutmayın

Diz üstü ya da taşınabilir bilgisayar isimleriyle bilinen "Laptop" bilgisayarlar, yüksek teknolojinin hızını iş yaşamına taşıyor ve büyük kolaylıklar sağlıyor. Ancak sağlımıza verdikleri zararlarla da olumsuz etkilenmemize yol açıyor.

9.01.2009Kelebek
90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

90 yıllık çocuk ayakkabısı markası Türkiye’ye geldi

Emel Yeşil Küçükçolak Yeşil Kundura’nın sahiplerinden ve halen firmanın Genel Müdürü. Burcu Hamutçu ise makine mühendisi. Meslekleri ayrı ama sıkı arkadaş oldukları için ortak özellikleri çok. Ayrıca ikisi de anne, ikisi de bebeklikten çıkan çocuklarına uygun ayakkabı bulamama sorunu yaşamış. Her ikisi de çözümü ABD’deki bir çocuk ayakkabı markasında bulmuş. Sonra da ortak olup bu markayı Türkiye’ye getirmişler. Stride Rite, ABD’de 1919 yılından beri çocuk ayakkabısı konusunda uzman bir marka.

6.11.2008Kelebek
Yoksa rüküş müsünüz

Yoksa rüküş müsünüz?

Bazen moda diye giyindiğiniz şeylerin aslında büyük bir hata olduğunu ancak çevrenizdekiler sizi uyarınca anlıyorsanız modanın hatalarından ders almalısınız.

25.09.2008Kelebek
Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ayak ağrıları için check-up merkezi

Ankara'da Ayak Fonksiyon Kliniği adıyla hizmet veren merkez, futbolcular ve çeşitli branşlardaki sporcular ile hakemlerin ayak performanslarını mercek altına alarak, ayakkabı ve tabanlık reçetesi veriyor.

16.09.2008Gündem
Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak burkulmalarına dikkat

Ayak bileğinin genellikle içe doğru dönmesi ile oluşan ve halk arasında burkulma yada incinme şeklinde ifade edilen bu yaralanmalar, ayak bileğine ait yumuşak dokuların hasarı ile sonuçlanmaktadır.

12.09.2008Kelebek
Seksi görünmek için

Seksi görünmek için

Seksi, çekici ve dolayısıyla güzel görünmek için tepeden tırnağa itina şart.. Bu özeni göstermekse tahmininizden kısa zaman ve masrafla gerçekleşebiliyor.

1.09.2008Kelebek
Seksi güzellik için

Seksi güzellik için

Çekici ve kusursuz olmak mı istiyorsunuz? İşte size seksi olma yolunda ilk adımı attıracak öneriler.

21.08.2008Kişisel Bakım
Seksi görünmenin yolları

Seksi görünmenin yolları

Çekici ve kusursuz olmak mı istiyorsunuz? İşte size seksi olma yolunda ilk adımı attıracak öneriler...

27.06.2008Kelebek
Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Ayak sorunlarının kaynağı topuklular

Kadınların çok sevdiği şık ayakkabılar ayak rahatsızlıklarını tetikliyor. Doruk Özel Bursa Hastanesi Ortopedi Uzmanı Doktor Erdeniz Duygulu, bayanlarda görülen birçok ayak rahatsızlığının temel kaynağının topuklu ayakkabılar olduğunu vurguladı.

20.02.2008Sağlık
Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

Yüksek topuklu ayakkabı bel ağrısı nedeni

SELİMİYE Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr. Turgut Terzi, kadınların estetik görünmek için giydiği yüksek topuklu ayakkabıların bel ağrısına neden olduğunu söyledi.

31.10.2007Sağlık
Hangi yaşa hangi spor

Hangi yaşa hangi spor?

Spordan maksimum yararı sağlayabilmek için uygun yaşta doğru sporu yapmak gerekiyor. Aksi halde spor yapalım derken sakatlanmak işten bile değil...

2.07.2007Spor Fitness
Kadınları yüksek ökçe erkekleri kösele bozuyor

Kadınları yüksek ökçe erkekleri kösele bozuyor

8 ilde, 1875 kişiyle yapılan Ayak Profili Araştırması’nda Türklerin ayaklarının büyüdüğü ortaya çıktı. 20-65 yaş arasındaki kadınların ortalama ayak numarası 37.8, erkeklerin 43. Araştırma danışmanı Ayak Bileği ve Ayak Hastalıkları Uzmanı Dr. Umur Aydoğan, "Erkeklerde ortalama 42, kadınlarda 37.5’i geçmeyeceğini tahmin etmiştik. Her iki cinste de numaralar büyümüş" diyor.

29.07.2006Kelebek
Ayakkabı deyip geçmeyin

Ayakkabı deyip geçmeyin

Ayak problemlerinin çoğu ayakkabı seçiminden kaynaklanıyor. Uzmanlar özellikle sivri burun ayakkabının tercih dışı bırakılması gerektiğini belirtiyorlar.

16.12.2005Moda Trendleri
Güzellik mi, sağlık mı

Güzellik mi, sağlık mı?

Dar ve yüksek topuklu ayakkabılar, özellikle nasıra yol açarak kadınların ayak sağlığını tehdit ediyor.

Ayakkabı seçerken...

Ayakkabı seçerken...

Yanlış ayakkabı seçimi parmaklarda şekil bozukluğuna neden oluyor.

Dost başa, düşman ayağa bakar

Dost başa, düşman ayağa bakar

ABD’de New York Times gazetesinin best seller’ları arasına giren kitaptan derlediğimiz yazı dizisinin bu bölümünde, ayakkabı seçimi konusunu ele alıyoruz. Ayakkabı, kadının olduğu gibi erkeğin de şıklığının önemli bir parçası. Kıyafete uygun olmayan bir çift ayakkabı yüzünden özenli giyinme çabaları tamamen boşa gidebilir. Ayrıca insanların gözlerinin öncelikle ayakkabılara takıldığını umutmamakta da büyük fayda var.

15.08.2005Kelebek
Şort Rize işi olmuş

Şort Rize işi olmuş

Tatilini Bodrum’da geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın bir fırın açılışına katılırken giydiği uzun bol dökümlü şort, gömlek ve kahverengi ayakkabılar, moda dünyasının ünlü isimlerinden geçer not alamadı. Vural Gökçaylı, ‘Şort biraz Rize işi olmuş’ yorumunda bulundu.

18.07.2005Kelebek
Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yüksek topuk kabusunuz olmasın

Yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle kadınların erkeklere oranla daha fazla ayak ağrısı çektiği açıklandı.

Türkler’in ayakları mercek altında

Türkler’in ayakları mercek altında

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Merkezi bir ayakkabı üreten firmanın işbirliğiyle, Türk insanının ayak yapısını ortaya çıkarmak için bin kişiyi kapsayan bir araştırma başlattı. ilk verilere göre, Türkler’in ayak yapısı Doğu ilie Batı’nın sentezi.

13.12.2004Kelebek
Ayakkabı seçerken dikkat

Ayakkabı seçerken dikkat

Ayak problemlerinin çoğu ayakkabı seçiminden kaynaklanıyor. Uzmanlar özellikle “sivri burun” ayakkabının tercih dışı bırakılması gerektiğini belirtiyorlar.

26.01.2004Spor Arena
Spor ayakkabısının albenisine aldanmayın

Spor ayakkabısının albenisine aldanmayın

Son yıllarda değişik model ve renk alternatifleriyle piyasaya sürülen spor ayakkabılarının mutlaka amacına uygun alınması, albenisine aldanılmaması gerektiği belirtildi.

SAĞLIKLI YAŞAM: Hangi yaşta hangi spor

SAĞLIKLI YAŞAM: Hangi yaşta hangi spor?

Spor yapmak son derece sağlıklı. Ancak maksimum yararı sağlayabilmek için uygun yaşta doğru sporu yapmak gerekiyor. Aksi halde spor yapalım derken sakatlanmak işten bile değil.

20.10.2003Spor Arena
Spor ve ayakkabılarınız

Spor ve ayakkabılarınız

GÜN geçmiyor ki, yazılı ya da görsel medyada bir sporcunun ayağından sakatlandığını ve bu sakatlığından dolayı o hafta yapılacak müsabakada yer alamayacağını duymayalım.

4.11.2002Spor
Çanlar Kimin İçin Çalıyor

Çanlar Kimin İçin Çalıyor

ERNEST Hemingway'in romanı ile ilgili bir yazı yazmayacağız. Bu başlığı sadece son günlerde Galatasaray spor takımında oluşan şansız sakatlanmalar sonrası uygun olacağı kanısı ile yazının başına koyduk.

26.02.2002Spor
Ayakkabı Seçimine Dikkat: Kadınların Yüzde 40’ı Bu Hastalıkla Mücadele Ediyor

Ayakkabı Seçimine Dikkat: Kadınların Yüzde 40’ı Bu Hastalıkla Mücadele Ediyor

Ayakta görülen şekil bozukluklarının birçoğunun ayakkabı seçiminden kaynaklandığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Özyazgan, kadınların yüzde 40’ında halluks valgus görüldüğünü söyledi.

Venedik’te rüküşler geçidi

Venedik’te rüküşler geçidi

Moda Konseyi, Venedik Film Festivali’nin kırmızı halısını mercek altına aldı. Scarlett Johansson’ın saçlarından Candice Swanepoel’in gömleğine kimler sınıfta kaldı?

1.09.2019Magazin
Binali Yıldırımdan CNN TÜRK canlı yayınında 500 bin istihdam açıklaması

Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK canlı yayınında '500 bin istihdam' açıklaması

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk oldu. Yıldırım, 'Bir dönemde 500 bin istihdam' açıklamasının detaylarını anlattı.

21.03.2019Gündem
Dantelsiz gelinliğe hasrettik

Dantelsiz gelinliğe hasrettik

Hazal Kaya’nın seçtiği Özgür Masur tasarımı, bu haftanın en çok konuşulan parçasıydı. Beğenenler kadar sadeliğini eleştirenler de oldu. Moda Konseyi araştırdı: İşte oyuncunun gelinlik seçiminin perde arkası...

10.02.2019Magazin
Yeni trend alarmı: Pantolon elbise

Yeni trend alarmı: Pantolon elbise

Ödül töreni sezonu devam ederken, kırmızı halıda yeni bir moda belirdi: Pantolon elbiseler. Julia Roberts önderliğindeki bu akıma kimler uyuyor, kimler giymeli, kimlere yakışmaz? Moda Konseyi araştırdı.

20.01.2019Magazin
2019’un Moda Trendleri ve Yılbaşı Hediye Önerileri

2019’un Moda Trendleri ve Yılbaşı Hediye Önerileri

2019’a sayılı günler kaldı. Yılın en keyifli zamanları. Çam ağaçları, ışıl ışıl sokaklar ve tabii ki yılbaşının vazgeçilmezi hediyeler. Hediye seçiminde işimizi kolaylaştıran en önemli detaylardan biri de o yılın moda trendleri. Moda arama motorlarından GLAMI, 2019 modasına dair ipuçları veriyor ve yeni yılda sevdiklerine ne hediye alacağına karar veremeyenler için önerilerde bulunuyor.

Sonbahar kamplarının olmazsa olmazları

Sonbahar kamplarının olmazsa olmazları

Sonbaharın etkisiyle doğa rengini yeşilden turuncu ve kırmızıya dönüştürmüşken kamp tutkunları kendilerini her fırsatta doğanın kucağına atıyor. Ancak manzaralar muhteşemken anlık hava değişiklikleri için yeterince hazırlıklı değilseniz kamp keyfiniz yarım kalabilir. İşte size sonbahar kamp deneyiminizi artıracak öneriler…

5.11.2018Seyahat
Kramponlarındaki bilinmeyen sır

Kramponlarındaki bilinmeyen sır!

İngiliz futbolunun efsane oyuncularından David Beckham'ın kramponları hep gündem olmuştur. Hatta bir çok ayakkabı markası yeni ürünlerini onunla tanıtmış onu reklam yüzü yapmıştır. Beckham'ı izleyenler onun kramponlarını giyiş şekline dikkat etmiştir. Yıldız futbolcu kramponlarının dilini dışarı çıkartarak herkesi şaşırtıyordu. Futbolseverler onun bu tercihini şutları için yaptığını söylese de aslında gerçek çok başka.

1.11.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

İki fanatiğin ruh hali

Cengiz Çandar ve Hasan Cemal... Biri çok sıkı Fenerli, diğeri çok sıkı Galatasaraylı... İkisi de takımlarını coşkuyla, tutkuyla, aşkla destekleyen iki erkek... İkisi de fanatik... İşte size büyük maç öncesi iki fanatiğin ruh hali...

26.04.2008

Kadınlar boyun ve dekolte güzelliğinden vazgeçemiyor

Kadınlar artık yüz estetiğine verdikleri önemi ve gösterdikleri özeni, boyun ve dekolte estetiği için de gösteriyor.

26.03.2008

Sıkı giyinin karbonhidrat tüketin doğru ayakkabı seçin

Kış aylarında sakatlanmalar artıyor. Sadece kar, buzlanma yol açmıyor sakatlanmalara. Soğuk da başlı başına etken.

3.02.2008

5 dakikada profesyonel bakım

Rüzgar kadar hızlı, bakımlı ve güzel görünmek elinizde. Rekor bir sürede mükemmel görünme sanatının inceliklerinin profesyonel ellerinki kadar etkili olacağından emin olabilirsiniz.

21.08.2007

Yaz gardırobunuzu düzenleyin

Öncesinde yaz gardıroplarınızı gözden geçirmediyseniz, tatile hazırlanılan şu dönemlerde bir düzenlemeye ihtiyacınız olacak. Stil danışmanlarından bu işi çabuklaştıracak ipuçları aldık.

25.06.2007

Sinan’a sofra adabı öğretmeye çalışıyoruz

"Sen zaten hiçbir şeyi anlatamıyorsun."

11.05.2007

Sonbahar kamplarının olmazsa olmazları

Sonbaharın etkisiyle doğa rengini yeşilden turuncu ve kırmızıya dönüştürmüşken kamp tutkunları kendilerini her fırsatta doğanın kucağına atıyor. Ancak manzaralar muhteşemken anlık hava değişiklikleri için yeterince hazırlıklı değilseniz kamp keyfiniz yarım kalabilir. İşte size sonbahar kamp deneyiminizi artıracak öneriler…

19.10.2019

Lütfiye Yazan’ın peyzaj çalışmaları

Bu yıl da artık sezonun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Birkaç yazı sonrası veda etme zamanı gelecek.

20.05.2019

Gökhan Dumanlı ile 5 soru 5 cevap

Gökhan Dumanlı... O, Türkiye’nin ilk Zarafet Akademi’sini kuran kişisel gelişim ve zarafet uzmanı. Haliyle de “Zarafetin beyefendisi” denildiğinde akla gelen ilk isim oluyor.

31.01.2019

Yeni yıl ve yeni bir ben

En sevdiğim ay da bitiyor. Yeni bir yıl, yeni umutlara az kaldı. Haydi yeni bir yıla, ‘yeni bir ben’ ile girelim. Kendimize daha özen göstererek, kendimizi daha önemseyerek... Kendimizi ne kadar çok önemsersek o kadar önemseniriz.

23.12.2018