MENÜ

Aya Elenia Müzesi

Aya Elenia Müzesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aya Elenia Müzesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Aya Elenia Müzesi haberi bulunmuştur.

Aya Elenia Müzesi Haberleri

Büyükelçilerden Konya turu

Büyükelçilerden Konya turu

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi’nin ilk Büyükelçiler Konferansı için Konya’ya giden yurtdışı ve merkez teşkilatındaki büyükelçiler, Sille ve Tropikal Kelebek Bahçesi'ni gezdi.

17.08.2018Gündem
Aya Elenia müze oluyor

Aya Elenia müze oluyor

Konya'da Selçuklu Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında restore edilen yaklaşık bin yıllık geçmişe sahip Aya Elenia Kilisesi, çalışmaların ardından müze olarak hizmete açılacak.

10.02.2011Gündem
Her unutulmaz seyahat hayal kurmakla başlar

Her unutulmaz seyahat hayal kurmakla başlar

Yılın son gününde bir seyahat bilançosu çıkarmaya ne dersiniz? Bu yıl kaç güzel şehir keşfettiniz, 2012’den hangi unutulmaz hatıralar kaldı geriye? Yekün sizi mutlu etmiyorsa, 2013 için hayal kurmanın tam zamanıdır. “Seyahat Mektupları” yazarı 11 okurumuz yılın unutulmaz gezilerini, 2013 hayallerini anlattı.

30.12.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Mevlana'nın izinde Konya

Mevlana'nın 744. vuslat gecesi için Konya'ya pek çok ülkeden insanlar akın akın gelirken ben de artık senelerdir gidemediğim Konya'ya mutlaka gitmeliyim dedim. Konya Mevlana felsefesinin hüküm sürdüğü topraklar. “Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen bir hiç ol. Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı. Nasıl çömleği tutan dışındaki biçim değil içindeki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil, hiçlik bilincidir." Bu felsefeyle hiç olmaya çıktığım bu yolda gözümün gördükleri, karnımın doyduklarıyla neler yaptım bir bakalım.

22.12.2017