MENÜ

Ay Tutulması

Ay Tutulması ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ay Tutulması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ay Tutulması haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.763 Ay Tutulması haberi bulunmuştur.

Ay Tutulması Haberleri

Kenan Ece kimdir kaç yaşında

Kenan Ece kimdir kaç yaşında?

Kenan Ece, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla son zamanların araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Avlu, Çakallarla Dans ve Sağ Salim gibi projelerde yer alan Kenan Ece, Galatasaray'ın eski futbolcusu Turgan Ece'nin de yeğenidir. İşte, Kenan Ece kimdir ve kaç yaşında sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

18.07.2018Magazin
Bu ay 2 tutulma birden yaşanacak… Kanlı Ay tutulması ne zaman

Bu ay 2 tutulma birden yaşanacak… Kanlı Ay tutulması ne zaman?

Temmuz ayında doğa olaylarının her sene büyük bir merakla takip ettiği 2 tutulma yaşanacak. 13 Temmuz’da gerçekleşecek olan Parçalı Güneş tutulmasından kısa bir süre sonra Kanlı Ay tutulması görülecek. Peki, 2018 Kanlı Ay tutulması ne zaman gerçekleşecek, hangi ülkelerde izlenebilecek?

12.07.2018Gündem
Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Ekranlarda bir süredir tanıtımları yayınlanan Servet dizisinin yayın tarihi belli oldu. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Servet'in ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki, Servet ne zaman başlayacak? Servet'in oyuncuları kimler? Servet dizisinde hangi oyuncular yer alıyor?

12.04.2018Televizyon
Ay tutulmaları hakkında 6 şaşırtıcı bilgi

Ay tutulmaları hakkında 6 şaşırtıcı bilgi

Evrende gerçekleşen çeşitli olaylara tanık oluyoruz. Bunlardan biri de dünya ve ayın konumu üzerine yaşanan ay tutulmalarıdır. Genelde yılda iki kez meydana gelen ay tutulmaları, dünyanın uydusu konumunda olan ayın, dünya etrafında dönme işlemini gerçekleştirirken güneş ışığını alamaması ve dünyanın gölgesi altında kalması ile oluşur. İşte ay tutulması hakkında çoğu insanın bilmediği 6 şaşırtıcı bilgi...

27.03.2018Hayat
En yeni üç dizinin ifadesini aldık

En yeni üç dizinin ifadesini aldık

İZLEMEDEN GEÇMEYİN...Elçin Yahşi öneriyor

Kurduğu gözlemevinde eğitim verecek

Kurduğu gözlemevinde eğitim verecek

Ordu’da, 6 yaşında izlediği ay tutulması sonucu başlayan uzay merakı hobiye dönüşen Cumaittin Turap (72), kurduğu gözlemevinde gençlere astronomi eğitimi verecek.

26.02.2018Eğitim
Güneş tutulması ne zaman saat kaçta olacak Parçalı Güneş tutulması Türkiyeden görüntülenebilecek mi

Güneş tutulması ne zaman saat kaçta olacak? Parçalı Güneş tutulması Türkiye'den görüntülenebilecek mi?

Güneş tutulması için kısa bir süre kalması nedeniyle saat araştırmaları başladı. Bu tutulma sırasında Ay, Güneş’in yüzde 60’lık kısmını kapatacak. Tutulma, Avustralya'nın güneyinde ve Antarctica'nın batısındaki Pasifik Okyanusunda başlayacak, maalesef Türkiye’den görülemeyecek. Peki Güneş tutulması ne zaman saat kaçta? Parçalı Güneş tutulması ne demek?

15.02.2018Gündem
NASAnın canlı yayınındaki görüntü sosyal medyayı karıştırdı

NASA'nın canlı yayınındaki görüntü sosyal medyayı karıştırdı

Dün belki de bir daha göremeyeceğimiz oldukça ender rastlanan üç gökyüzü olayı aynı anda gerçekleşti. NASA'nın 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması canlı yayınında görünen kimliği belirlenemeyen bir cisim ise UFO iddialarını gündeme getirdi.

1.02.2018Dünya
Öğrenciler tasarladıkları teleskopla ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ı izledi

Öğrenciler tasarladıkları teleskopla ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ı izledi

Yalova'da bir grup öğrenci, ‘Süper Kanlı Mavi Ay’ tutulması olarak adlandırılan gökyüzü olayını tasarladıkları teleskopla izlendi.

1.02.2018Eğitim
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması Türkiyede böyle görüldü

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması Türkiye'de böyle görüldü

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması gerçekleşti, geriye büyüleyici kareler kaldı. Oldukça ender rastlanan üç gökyüzü olayı aynı anda görüldü. Gezegenimizin tek uydusu Ay Dünya'ya hiç olmadığı kadar yakın bir konuma ulaştı. 'Süper Kanlı Mavi Ay' olarak anılan bu gökyüzü olayı TSİ 18.34'ten itibaren Türkiye'den kısmen de olsa izlendi.

1.02.2018Teknoloji
Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Dünya genelinde uzun bir süredir gözlemlenemeyen Süper Mavi Kanlı Ay tutulması herkesi büyüledi. NASA'ya göre bir sonraki tutulma 152 yıl sonra gerçekleşecek. İstanbul’da ise "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. Ay tutulması bir çok bölgeden net bir şekilde görülebildi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi.

31.01.2018Gündem
Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

İstanbul’da "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi. Ay tutulması ülkemizin çeşitli yerlerinde kısmen belli olurken, dünyada da kanlı ay tutulması büyük heyecanla takip edildi. İşte Süper Kanlı Mavi Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

31.01.2018Gündem
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir?

Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile 'Mavi Süper Ay' görünümü aynı anda ABD'de izlenmeye başlandı. 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması' olarak adlandırılan bu gökyüzü olayı en son 31 Mart 1866 gözlemlenmişti. Tutulma saat 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Dünya'nın gölgesi Ay'ın neredeyse yarısının üzerine düşmüş şekilde görülecek. Mavi Süper Kanlı Ay Tutulması, bundan sonra en erken 2037'de yaşanacak.

31.01.2018Dünya
2018 Ay Tutulması nasıl izlenir NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması nasıl izlenir? NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması 31 Ocak Çarşamba gününün en çok araştırılan konularından biri oldu. ABD ve Kanada'nın batı yarısında ve ayın bu akşam yükseldiği sırada Asya'da görülecek olan Ay Tutulması, NASA'nın yayınıyla canlı olarak takip edilebiliyor. 'Süper Kanlı Mavi Ay' TSİ 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Peki 2018 Ay Tutulması nasıl izlenir?

30.01.2018Gündem
Süper Kanlı Mavi Ay Tutulmasının Etkileri

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulmasının Etkileri

2018'in ilk doğa olayı olan Ay tutulması için hepimiz nefeslerimizi tuttuk. Aslan burcunda yaşanacak bu tutulmaya Kanlı Mavi ay ismini veriyoruz. Neden mi hemen bakalım...

30.01.2018Astro Gündem
2018in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman

2018'in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

Ay Tutulması'nın ne zaman ve saat kaçta başlayacağına yönelik sorular erkenden başladı. 150 yıldan fazla süredir görülmeyen bir gökyüzü gösterisi olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması kısa süre sonra gerçekleşecek. Amerikan Havacılılık ve Uzay Ajansından yapılan açıklamada tutulmanın Kuzey Amerika'nın Batı sahillerinden Pasifik Okyanusu'nun doğu kıyılarına kadar bölgede doğrudan gözlemlenebileceği belirtildi. Peki Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

29.01.2018Dünya
Tam Ay Tutulması ne zaman 2018’de kaç tane tutulma yaşanacak

Tam Ay Tutulması ne zaman? 2018’de kaç tane tutulma yaşanacak?

2018 yılının ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı. Kuzey Amerika, Büyük Okyanus, Rusya, Asya ve İskandinavya'nın kuzeyinden gözlenebilecek olan Tam Ay Tutulması, Türkiye'den gözlenemeyecek. Peki Tam Ay Tutulması ne zaman? 2018’de kaç tane tutulma yaşanacak?

24.01.2018Gündem
Güneş 2, ay 3 kez tutulacak

Güneş 2, ay 3 kez tutulacak

Bu yıl astronomi meraklıları için ‘bol tutulmalı’ geçecek.

14.01.2018Dünya
150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulmasının sonunda hayatınızı değiştirebilir

150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulması'nın sonunda hayatınızı değiştirebilir

1866 yılından beri yaşanmayan Kanlı Mavi Ay Tutulması, 31 Ocak’ta Türkiye de dahil birçok ülkede gözlemlenebilecek. Bu gece Ay tutulmasıyla birlikte “süper ay,” “mavi ay” ve “kanlı ay” aynı anda yaşanacak. “Nadir ay” denilen bu gökyüzü olayı için bilim insanları “Kaçırmayın” diyor. Astrologlar ise Aslan burcunda gerçekleşecek tutulmanın birçok burç üzerinde “hayatınızı ve ilişkilerinizi değiştirecek” etkileri olacağını söylüyor. İşte 31 Ocak öncesi tüm bilgiler ve burç yorumları...

6.01.2018Gündem
600 bin TL harcayıp köye getirdi ama kimse gelmeyince isyan etti

600 bin TL harcayıp köye getirdi ama kimse gelmeyince isyan etti

ORDU’da, 6 yaşında izlediği ay tutulması sonucu başlayan uzay merakı hobiye dönüşen 72 yaşındaki Cumaittin Turap, 12 yıl önce köyünde kurduğu gözlemevinin ilgisizlik nedeniyle atıl kaldığını söyledi. Turap,"İsviçre’den getirdiğim özel teleskoplarla bugünün parasıyla 600 bin TL’ye gözlemevi kurdum ancak manevi olarak ilgisizlikten üzülüyorum. 5 yıldır atıl vaziyette kapalı, sahip çıkan olmazsa açmayı düşünmüyorum" dedi.

4.01.2018Gündem
Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir 2018de izlemeniz gereken gökyüzü olayları

Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir? 2018'de izlemeniz gereken gökyüzü olayları

Diğer dolunaylardan yüzde 30 daha parlak ‘kurt dolunayı’ bir diğer adıyla Süper Ay, 31 Aralık gecesi kendini gösterdi. Dolunay’ın normalden yüzde 14 daha büyük bir duruma geldiği Süper Ay, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de merakla bekleniyordu. Peki 31 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında görülen Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir?

2.01.2018Gündem
2018 Yıllık Burç Yorumlarınız

2018 Yıllık Burç Yorumlarınız!

2018 yıllık burç yorumlarınız... 2018 yılında burcunuzu neler bekliyor? Astrolog Aygül Aydın, aşktan kariyere, sağlıktan paraya kadar 2018'de burcunuzu nelerin beklediğini anlattı. İşte 2018 Koç burcu, Boğa burcu, İkizler burcu, Yengeç burcu, Aslan burcu, Başak burcu, Terazi burcu, Akrep burcu, Yay burcu, Oğlak burcu, Kova burcu, Balık burcu yıllık burç yorumları!

28.12.2017Astro Gündem
2018de gökyüzünde bunları göreceksiniz

2018'de gökyüzünde bunları göreceksiniz!

Dünya bildiğiniz gibi… Savaşlar, kavgalar, ödenmesi gereken faturalar, ev işleri ve çalışma hayatı… Ancak uzayda günbegün muhteşem keşifler yapılıyor ve doğa olayları izleniyor.

28.12.2017Teknoloji
Yengeç burçları yeni aşklara hazır olun

Yengeç burçları yeni aşklara hazır olun!

Yeni yıl adım adım yaklaşırken gökyüzünü okuyan astrologlar da bizi nelerin beklediğinin peşine düştü. Bu tür tahminlere bir örnek de astro terapist HülyaNida Şahin'den geldi.

20.12.2017Keyif
Kızlarım İçin dizisinin oyuncuları kimdir İşte Kızları İçin dizisinin oyuncu kadrosu

Kızlarım İçin dizisinin oyuncuları kimdir? İşte Kızları İçin dizisinin oyuncu kadrosu

Kızlarım İçin dizisi oyuncularının kimler olduğu birçok dizisever tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İstanbul Beykoz’da babadan kalma iki katlı ahşap bir evde yaşayan Yaşar Yılmaz ve ailesinin hikayesini anlatan dizinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli ve tecrübeli isimler yer alıyor. Peki, Kızlarım dizisinin oyuncuları kimdir?

5.12.2017Televizyon

Yazar Sonuçları

Oğlak burcunda Dolunay! Kendini değiştir; dünyanın değişimindeki rolünü yerine getirmiş olursun.

28 Haziran sabah saatlerinde 07.52’de oğlak burcunda önemli bir dolunay gerçekleşecek.

27.06.2018

Ay Tutulması Sofrasında Cebimdeki Yabancı...

Ay tutulmasının büyüsünden hepinize merhaba...

24.02.2018

Şubat 2018 enerjisi: Dilekler gerçekleşsin...

Herkese mucizelerin güzelliklerinden merhaba...

9.02.2018

Yılın ilk ay tutulması…

Karakter sahibi insanların ruhu, her zaman yaralarla doludur; ama dert etmezler. 

30.01.2018

Altın ateşle imtihan edilir

Günaydın adım adım yılın en önemli ay tutulmasına ilerliyoruz. Bugün ay yengeç burcunda hareket edecek.

29.01.2018

Aslan burcunda ay tutulması

Merkür, yarın meydana gelecek ve 3 ay boyunca etkili olacak Ay Tutulması’nın hemen sonrasında Kova burcuna geçecek. Bu da hızlı bir haber akışının, zihinde adeta yarışa geçecek fikirlerin, önemli açıklamaların işaretçisi.

29.01.2018

Aslan burcunda ay tutulması

Bu hafta çarşamba günü Aslan burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması, içinde sürprizleri, dramatik gelişmeleri, yüksek frekanslı iniş çıkışları ve heyecan verici olayları barındırıyor.

28.01.2018

Ay tutulması; Değişim ve Hediyeler...

Herkese hoşgörülü olmanın güzelliğinden merhaba...

27.01.2018

31 Ocak’a hazırlanın

Bu haftanın en önemli olayı, 31 Ocak’ta dolunayla gelen Ay tutulması olacak. Ay tutulmalarıyla sırlar açığa çıkar. Tüm bunlar beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilir.

27.01.2018

Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir…

Günaydın haftanın son gününe giriş yapmış bulunmaktayız.

25.01.2018

Enerjik bir hafta

Yaylara para geliyor, İkizler hayat değiştirici kararlar alabilir. Neredeyse tüm burçlar yaratıcılıklarını konuşturacak.

20.01.2018

Ocak 2018 enerjisi: Stresli başladı güzel bitecek

Herkese kendi gücünde kalmanın güzelliklerinden merhaba,

12.01.2018

2018 yılında astroloji bedelli askerlik ile ilgili neyi öngörüyor?

Öncelikle verdiğim sözü tutarak başlamak istiyorum. Şimdi bu yazıyı okuyan kesimin yarısından fazlası astroloji nedir diye sorgulayacak ve kala kala işimiz bunlara mı kaldı diye kendi kendine birtakım stresler yaratacaktır. Biliyorum birçoğunuz astroloji ile ilk kez tanışıyor olacaksınız ve bu yazıyı nasıl okuduğunuza inanamayacaksınız.

6.01.2018

Beren Saat ikiz bebek annesi olabilir

Yeni yıldan hepimizin farklı beklentileri var. Hayaller sınırsız... Peki gökyüzü bizim için neler hazırlıyor? Dünyayı, Türkiye’yi ve bizleri neler bekliyor? Bu yanıtları almak ve merakımı gidermek için Astrolog Zeynep Turan ile buluştum, ekonomiden ünlülere, aklıma gelen her şeyi sordum. İşte enine boyuna 2018 analizi...

1.01.2018