MENÜ

Ay Tutulması

Ay Tutulması ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ay Tutulması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ay Tutulması haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.763 Ay Tutulması haberi bulunmuştur.

Ay Tutulması Haberleri

Ay tutulmasını tarihi kampüste izlediler

Ay tutulmasını tarihi kampüste izlediler

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' tarafından düzenlenen 'Gözlem Geceleri' etkinliğinde, ay tutulmasını izleyen vatandaşlara tutulma hakkında bilgiler verildi.

28.07.2018Eğitim
İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

21. yüzyılın en uzun "kanlı ay" tutulmasının yaşandığı bu gece; Dünya'nın Güneş ile Ay arasına gireceği tutulma sırasında yerkürenin gölgesi, 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamıyla örttü. Türkiye’den de gözlenebilen tutulma, dün gece saat 20:13’te başladı ve 02:30 civarında sona erdi. İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

28.07.2018Gündem
Kanlı Ay yakalamaca... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

'Kanlı Ay' yakalamaca... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

21. yüzyılın en uzun "Kanlı Ay" tutulması Türkiye semalarında gözlemlendi. Vatandaşlar Kanlı Ay ile aynı karede fotoğrafta olabilmek için adeta şekilden şekle girdiler.

27.07.2018Gündem
Dünyada ‘kızıl ay’ paniği

Dünyada ‘kızıl ay’ paniği

Yüzyılın en uzun kanlı ay tutulması, beraberinde gerçekleşen ‘Mars manzarası’ nedeniyle kıyametin yaklaştığı teorilerini beraberinde getirdi.

27.07.2018Dünya
Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Tüm Dünya'nın merakla beklediği Kanlı Ay tutulması 20.13'te başladı. 21. yüzyılın en uzun Ay tutulması bu akşam gerçekleşiyor. Ay tutulması ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek. Kanlı Ay tutulmasını izlemek için, Ay'ı ve gökyüzünü net biçimde görebileceğiniz bir konum ve bir sandalye yeterli olabilir.

27.07.2018Gündem
Kanlı Ay İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' tutulması İstanbul'dan izlenmeye başladı. Yüzyılın en uzun süreli tutulması olarak değerlendirilen doğa olayı İstanbul'un birçok noktasından görülebiliyor. Dünya'nın, Güneş ile Ay arasına girmesi sonucu yerkürenin gölgesi 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamen örtecek ve 'tam tutulma' gerçekleşecek.

27.07.2018Haber
Canlı yayında kanlı ay sürprizi

Canlı yayında 'kanlı ay' sürprizi

CNN Türk canlı yayınında ilginç anlar yaşandı.

27.07.2018Gündem
CNN Türk canlı yayınında ilginç anlar yaşandı.

CNN Türk canlı yayınında ilginç anlar yaşandı.

CNN Türk meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli hava durumu haberlerini sunduğu sırada CNN Türk ekonomi servisinin ünlü ismi Cem Seymen bir anda yayına girdi. “Hepimizin merak ettiği bir şey soracağı” diyen Seymen “neden kanlı ay tutulması diyoruz” diye sordu.Kısa bir şaşkınlık yaşayan Bünyamin Sürmeli, “güneş ışınları dünyanın atmosferinden geçerek ayda böyle bir görüntü oluşturuyor

27.07.2018Haber
Kanlı Ay tutulması başlıyor, izlerken aman dikkat

Kanlı Ay tutulması başlıyor, izlerken aman dikkat!

Bugün yüzyılın en uzun Ay tutulması yaşanacak. Ay tutulmasının 1 saat 42 dakika ve 57 saniye sürmesi bekleniyor. Ay tutulması Kuzey Amerika hariç 6 kıtadan rahatlıkla izlenebilecek. Kanlı Ay tutulması başladığında herkes telefonuna veya fotoğraf makinesine sarılacak. İşte Kanlı Ay'ı en iyi şekilde fotoğraflamanın yolu...

27.07.2018Teknoloji
Ay tutulması canlı yayın: Kanlı Ay tutulması başladı... Ay tutulması Türkiyeden canlı olarak izlenebiliyor

Ay tutulması canlı yayın: Kanlı Ay tutulması başladı... Ay tutulması Türkiye'den canlı olarak izlenebiliyor!

Merakla beklenen Kanlı Ay tutulması başladı. Milyonlarca kişi bu akşam 21. yüzyılın en uzun "Kanlı Ay" tutulmasına tanıklık edecek. Tutulma Türkiye saati ile 20.13'de başladı. Ay tutulması ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek. Dünya ve Mars gezegenlerinin birbirine en yakın konuma geleceği tutulma esnasında Dünya’nın gölgesinin altında kalan Ay, muhteşem bir bakır rengini alacak. İşte Kanlı Ay tutulması hakkında tüm merak edilenler.

27.07.2018Gündem
Kanlı ay tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek Kanlı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek

Kanlı ay tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek? Kanlı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Ay tutulması için araştırmalar günler öncesinden başlamıştı, artık sadece saatler kaldı. Dünyanın büyük bir kısmı kısa bir süre sonra ender rastlanan Kanlı Ay tutulmasına tanıklık edecek. Yüzyılın en uzun tam Ay tutulması yaklaşık 1 saat 43 dakika boyunca gökyüzünde izlenebilecek. Peki, Ay tutulması ne zaman, saat kaçta izlenecek? Kanlı Ay'ın burçlara etkisi nasıl olacak?

26.07.2018Gündem
Kanlı Ay tutulması öncesi aman dikkat

Kanlı Ay tutulması öncesi aman dikkat!

2018 yılının en büyük gökyüzü olayı olarak kabul edilen aynı zamanda 21. yüzyılın en uzun ay tutulması ‘’Kanlı Ay’’ için tüm dünya nefesini tuttu. İnsanoğlunun hayatında nadir olarak tanık olma imkanı bulduğu bu gökyüzü olayı aynı zamanda amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için de kaçırılmayacak bir görsel şölen sunuyor. Toplam 1 saat 43 dakika sürecek ve binlerce fotoğraf tutkununu heyecanlandıran ay tutulması aynı zamanda Türkiye’den de net bir şekilde izlenebilecek. Canon, ayın en güzel pozunu yakalamak isteyenlere altın değerinde önerilerde bulunuyor.

26.07.2018Teknoloji
Şimdiye kadarki en uzun kanlı Ay geliyor... Kanlı Ay tutulması Türkiyeden izlenebilecek mi

Şimdiye kadarki en uzun kanlı Ay geliyor... Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan kanlı Ay tutulmasında Ay'ın tam 103 dakika boyunca kızıl renk alacağı ifade edildi. Ayrıca kanlı Ay en iyi Türkiye'den gözlemlenebilecek.

23.07.2018Teknoloji
Kova Burcunda Kanlı Ay Tutulması Gerçekleşecek

Kova Burcunda Kanlı Ay Tutulması Gerçekleşecek!

27 Temmuz 2018'de kova burcunda 21.yy'ın en uzun ay tutulması geliyor. 21. Yüzyılın en uzun kanlı Ay tutulması 27 Temmuz'da gerçekleşecek. Tutulma, Türkiye'de saat 20.15 gibi başlayacak ve gece 02.20'ye kadar devam edecek. Ay'ın kızılımsı bir hale büründüğü muhteşem görüntüsü ise en iyi 23.25 gibi gözlemlenebilecek.

23.07.2018Astro Gündem
Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir Kanlı Ay tutulması ne zaman

Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir? Kanlı Ay tutulması ne zaman?

Kanlı Ay tutulması için artık çok kısa bir süre kaldı. Dünya'nın uydusu Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile gerçekleşen Kanlı Ay tutulmasının ne zaman olacağı çok sayıda kişinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, kanlı Ay tutulması ne zaman? Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir?

21.07.2018Gündem
Kanlı Ay tutulması ne zaman hangi gün gerçekleşecek Ay tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi

Kanlı Ay tutulması ne zaman hangi gün gerçekleşecek? Ay tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?

Yılın en çok beklenilen gök olaylarından biri olan kanlı Ay tutulması için kısa bir süre kaldı. Tutulma esnasında tam olarak kaybolmayan Ay, koyu kızıl bir renge bürünecek, bu görsel şölen dünyanın birçok yerinde takip edilecek. Peki, kanlı Ay tutulması ne zaman? Tutulma Türkiye’den izlenebilecek mi?

19.07.2018Gündem
Ay tutulması üniversiteden izlenecek

Ay tutulması üniversiteden izlenecek

İstanbul Ünilversitesi’nin her ay düzenlediği ‘Gözlem Geceleri’ kapsamında 27 Temmuz Cuma akşamı, bu yüzyılın en uzun sürecek Ay tutulması izlenecek. Etkinliğe isteyen vatandaşlar katılabilecek. Çocuklar için de ‘Ay ve Tutulmalar’ temalı atölyeler düzenlenecek.

18.07.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Gökten denize çok özel bir gün

Bugün birlikte gökyüzüne bakacağız. Aklına, “denizle gökyüzünün ne ilgisi var?” diye soru takılanlar olursa diye söyleyelim; denizciler binlerce yıldır gökyüzüne bakıp yol alıyor açık denizde. Hâlâ da bir şekilde öyle. Bugün de uyduların yardımıyla yolumuzu buluyoruz. Evet insan yapımıdır uydular ama nihayetinde yine bize gökten bakıyor, kuş bakışı görebilmenin avantajını bize sunuyorlar. Ancak bir denizcinin, gökyüzüne bakarak yolunu, yönünü bulması önemli. Olur da bir gün uyduların fişi çekilir, pilleri biter ya da bunlardan yararlanmamızı sağlayan cihazlarımız bozulursa, ortalıkta anasını arayan kedi yavrusu gibi kalmamak gerek.

27.07.2018

Kova burcunda AY TUTULMASI!  Diren. Devam et. İşini yap. Kendi yolunu bulacaksın.

27 Temmuz 2018'de Kova burcunda  21.yy'ın en uzun ay tutulması bugün gerçekleşiyor.

26.07.2018

Hayat herkesi yaralar ve sonrasında çoğu insan o yaralı yerlerinden güçlenir

Günaydın yepyeni bir güne başlıyoruz. Biliyorum oldukça şaşırtıcı ve ruhsal anlamda yorgun geçen günler içindeyiz. Gökyüzü bizleri bazı noktalarda oldukça zorluyor. İki güneş tutulması arasında bir ay tutulması yaşayacağız. Artık bu tutulma fazı içerisine girdik. Bugün daha güçlü bir şekilde hissedebiliriz. Biliyorsunuz ki tutulma anında Mars gezegeni başrol oyuncusu oluyor ve kendi doğasını fazlasıyla ortaya koyuyor.

24.07.2018

Kova burcunda AY TUTULMASI! Bitişleri, yeni bir başlangıç oldukları için kutlayın

27 Temmuz 2018'de Kova burcunda  21.yy'ın en uzun ay tutulması GELİYOR!

22.07.2018

Gökyüzünde bahtsız gezen yıldızlar

25 Temmuz’da Güneş Uranüs’le çekişiryor, üzerine 27 Temmuz’da Dolunayla gelen ay tutulması var. İşleriniz istediğiniz gibi gitmezse, sebebi gökyüzünde arayın. Tüm burçları kritik bir hafta bekliyor

21.07.2018