MENÜ

Avusturya Türkiye

Avusturya Türkiye ile ilgili tüm haberleri, son dakika Avusturya Türkiye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Avusturya Türkiye haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18.273 Avusturya Türkiye haberi bulunmuştur.

Avusturya Türkiye Haberleri

Avusturya’da ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya’ konseri

Avusturya’da ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya’ konseri

Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliğinde, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları arasındaki müzikal etkileşimleri anlatan ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya Müzikal bir yolculuk’ konseri düzenlendi.

10.11.2019Avrupa
Gençlere güvenmeli

Gençlere güvenmeli

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, marangoz bir babanın, ev hanımı bir annenin çocuğu olarak Rize’nin Pazar ilçesi Sivritepe köyünde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada okudu. 1987’de İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünü sınıf birincisi olarak bitirdi. İTÜ’de çeşitli yönetim kademelerinin ardından en genç rektörlerden biri oldu.

4.11.2019Eğitim
Milliler ikinci mağlubiyetini aldı

Milliler ikinci mağlubiyetini aldı

A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2019 Avrupa Şampiyonası C Grubu'ndaki üçüncü maçında Slovenya'ya 3-0 yenildi.

15.09.2019Voleybol
‘Türkiye, AB için stratejik ortaktır’

‘Türkiye, AB için stratejik ortaktır’

Eski Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak geldiği Türkiye’de Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Kneissl, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) için stratejik ortak olduğunu kaydetti.

7.08.2019Dünya
Cem Kınay kimdir ve kaç yaşında

Cem Kınay kimdir ve kaç yaşında?

Cem Kınay, geçirdiğin motosiklet kazasının ardından hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Cem Kınay müşahede altında tutuluyor. Peki, Cem Kınay kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, kendi resmi internet sitesinden alınan biyografisine göre Cem Kınay hakkında bazı detaylar

15.06.2019Ekonomi
Filenin Sultanları 2de 2 yaptı

Filenin Sultanları 2'de 2 yaptı

2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan etabındaki ikinci maçında Hollanda'yı 25-22, 25-14, 21-25 ve 25-15‘lik setlerle 3-1 mağlup ederek 2’de 2 yaptı ve puanını 6’ya yükseltti.

22.05.2019Voleybol
Türkiye bölge için istikrar Avrupa için güvenli bir kale

Türkiye bölge için istikrar Avrupa için güvenli bir kale

Türkiye ve Avusturya arasındaki ikili ilişkileri değerlendiren Avusturyalı bağımsız Milletvekili Martha Bissman, “İkili ilişkilerin geliştirilmesinde dürüst ve eşit düzeyde bir diyalog oluşturulması gerekiyor. Türkiye gibi önemli bir müttefike çeşitli nedenlerden ötürü sırt dönülmemeli” dedi.

23.01.2019Avrupa
Ümit Millilerin maç programı belli oldu

Ümit Milliler'in maç programı belli oldu!

2021 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nın elemelerinde mücadele edecek Ümit Milli Takım'ın maç programı belli oldu.

11.12.2018Futbol
İmtiyazlı Ortaklık’tan Stratejik Ortaklık’a

İmtiyazlı Ortaklık’tan Stratejik Ortaklık’a

Avrupalıların haklı olarak ‘medeniyetler projesi’, ‘Avrupa’nın en büyük barış projesi’ olarak övündükleri bugünkü Avrupa Birliği’nin (AB) ‘anası’ konumundaki Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET), 25 Mart 1957 tarihinde Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İtalya ve Lüksemburg arasında imzalanan ‘Roma Sözleşmesi’ ile doğdu.

10.11.2018Avrupa
‘300 bin vatandaşımız, Avusturya için yük değil bir kazanım’

‘300 bin vatandaşımız, Avusturya için yük değil bir kazanım’

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirdiği temaslar ve bu ülkede yaşayan Türk toplumunun sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Avusturya’da çifte vatandaşlık sorununa değinen Kıran, “Avusturya’da yaşayan yaklaşık 300 bin vatandaşımız Avusturya-Türkiye ilişkilerinde yük değil bir kazanım, zenginliktir” dedi.

21.10.2018Avrupa
Avusturyada çifte vatandaşlık sorunu çözüme kavuşturulmalı

'Avusturya'da çifte vatandaşlık sorunu çözüme kavuşturulmalı'

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Avusturya-Türkiye ilişkilerinde en önemli başlıklar arasında çifte vatandaşlık konusunun geldiğini vurguladı.

20.10.2018Dünya
VAR sistemi başlıyor TFF Başkanı Yıldırım Demirören: Türk futbolunda çığır açacak

VAR sistemi başlıyor! TFF Başkanı Yıldırım Demirören: Türk futbolunda çığır açacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Video Yardımcı Hakem (VAR) Sistemi'nin tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yaptı.

1.08.2018Futbol
AB’den Türkiye metnine onay Avusturya’ya rağmen...

AB’den Türkiye metnine onay! Avusturya’ya rağmen...

AVRUPA Birliği dışişleri bakanları, 28-29 Haziran’da Brüksel’de yapılacak zirvede liderlere sunulacak olan Türkiye paragraflarına onay verdi. Türkiye’nin AB ile üyelik müzakerelerinin sürmesine karşı çıkan Avusturya’nın veto tehdidiyle sertleşmesini sağladığı sonuç bildirisinde, en dikkat çekici vurguları, “Türkiye’nin AB’den daha da uzaklaştığı” ve “müzakerelerin efektif olarak durma noktasına geldiği” oluşturdu. Avusturya, Türkiye’nin aday olduğunun vurgulanmasına da karşı çıkmıştı ancak bu vurgu korundu.

26.06.2018Dünya
Avusturya Türkiye’yi yok saydı

Avusturya Türkiye’yi yok saydı

SON dönemde Ankara’nın en fazla sorun yaşadığı Avrupa Birliği ülkesi olan Avusturya, Türkiye’yi es geçti.

19.06.2018Dünya
Türkiye Avusturyaya yeni büyükelçi atıyor

Türkiye Avusturya'ya yeni büyükelçi atıyor

Avusturya, Türkiye'nin yaklaşık bir yıllık aradan sonra Viyana'ya büyükelçi göndereceğini açıkladı.

24.06.2017Dünya
Bu ülkelerde eğitim bedava

Bu ülkelerde eğitim bedava

ABD ve İngiltere lider üniversiteleriyle dünyada yükseköğretim denildiğinde akla ilk gelen ülkeler. Ancak bunun için 10 bin dolar ile 90 bin dolar arasında değişen eğitim masraflarını karşılamanız gerekiyor. Avrupa’da tek kuruş ödemeden ya da çok düşük ücretle eğitim alabileceğiniz birçok ülke var. Kapılarını Türkiye’den öğrencilere de açıyorlar. İşte lisans ya da yüksek lisans eğitimini bedava ya da oldukça makul ücretlerle yapabileceğiniz ülkeler.

8.06.2017Eğitim
Türkiyeden büyük rest... Ankara yalanlamadı

Türkiye'den büyük rest... Ankara yalanlamadı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın yarın Brüksel’de katılacağı önce NATO Zirvesi, ardından AB ile yapılması planlanan üçlü zirveye, Türkiye’nin Avusturya’ya uyguladığı “NATO resti”nin damga vurması bekleniyor.

24.05.2017Dünya
NATO, Türkiyenin Avusturya vetosunu yeni bir kararla aşmaya hazırlanıyor

'NATO, Türkiye'nin Avusturya vetosunu yeni bir kararla aşmaya hazırlanıyor'

NATO'nun Türkiye ile Avusturya arasındaki diplomatik kriz nedeniyle bazı işbirliği programlarının engellenmesine son vermeye hazırlandığı bildirildi. Die Welt gazetesinin üst düzey NATO yetkililerine dayandırdığı haberine göre, bundan böyle her ülkenin NATO ile tek başına anlaşma imzalayabilmesi mümkün olacak.

23.05.2017Dünya
Çifte vatandaş Türkler tespit edilebilir mi

Çifte vatandaş Türkler tespit edilebilir mi?

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumunda oy kullanan çifte vatandaş Türkiye kökenlilerin peşine düştü. Avusturya vatandaşlığını aldıktan sonra gizlice Türk vatandaşlığını yeniden alan ve referandumda oy kullanan Türkler tespit edilmeye çalışılıyor.

25.04.2017Dünya
Avusturya’dan çifte vatandaşa kötü haber

Avusturya’dan çifte vatandaşa kötü haber

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor.

19.04.2017Dünya
Avusturya yasaları sertleştiriyor

Avusturya yasaları sertleştiriyor

Avusturya, Türkiye'de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor.

19.04.2017Dünya
Avusturyadan çifte vatandaşlık kararı

Avusturya'dan 'çifte vatandaşlık' kararı

Avusturya, Türkiye’de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrasında çifte vatandaş konumundaki Türklere yönelik önlemleri sertleştirmeye hazırlanıyor.

19.04.2017Dünya
Avusturya Türkiye raporuyla bu kez şaşırttı

Avusturya Türkiye raporuyla bu kez şaşırttı!

Viyana Enstitüsü, üç yıllık ekonomik tahmin raporu hazırladı. Raporda Türkiye ile ilgili bölümlerde olumlu ifadelere yer verildi.

6.04.2017Dünya
Aşırı sağ yükseldikçe, Müslümanlar kendi partisini kuruyor

Aşırı sağ yükseldikçe, Müslümanlar kendi partisini kuruyor

Avrupa’da Müslümanlar, kendi seslerini duyurmak ve siyaset yoluyla sorunlarına çözüm bulmak için kendi partilerini kuruyor.

7.03.2017Dünya
Brükselde kritik AB zirvesi

Brüksel'de kritik AB zirvesi

Avrupa Birliği'nin (AB) 27 lideri, bugün Brüksel'de bir araya gelerek, İngiltere Başbakanı Theresa May olmadan Brexit müzakerelerinde nasıl bir tutum alacaklarını konuşacak.

15.12.2016Dünya
AB’nin son tutumu ne anlama geliyor

AB’nin son tutumu ne anlama geliyor

AVRUPA Birliği dışişleri bakanlarının önceki günkü Genel İşler Konseyi’nde Türkiye konusunda karar alamaması örneğine çok rastlanmayan bir durum.

14.12.2016Dünya
Avusturya, Türkiye inadını sürdürdü

Avusturya, Türkiye inadını sürdürdü

Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz (solda), Türkiye ile müzakerelerin devamından yana tavır alan AB Dönem Başkanı Slovakya’nın Dışişleri Bakanı Lajcak (sağda) ve AB Genişleme Temsilcisi Johannes Hahn’ın ikna çabalarına rağmen ikna edilemedi.

13.12.2016Dünya
ABdeki kritik toplantıda Türkiye tehdidi

AB'deki kritik toplantıda 'Türkiye' tehdidi

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin ilgili bakanları, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin geleceği konusunda fikir birliğine varmak üzere bir araya gelirken, müzakerelerin dondurulmasını savunan Avusturya kendi görüşleriyle uyumlu olmayan sonuç bildirisini bloke edeceği tehdidinde bulundu.

13.12.2016Dünya
Avusturya: Türkiye ile AB müzakereleri dondurulsun

Avusturya: Türkiye ile AB müzakereleri dondurulsun

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye ile AB müzakerelerinin dondurulması gerektiğini söyledi. AB Komisyonu Başkanı Juncker ise müzakerelerin sürmesinden yana.

11.12.2016Dünya
Avusturya: Türkiyeye karşı tutumumuz...

Avusturya: Türkiye'ye karşı tutumumuz...

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, siber saldırıların kendilerini yıldıramayacağını belirterek, “Türkiye'ye karşı tutumumuz değişmeyecek” dedi.

29.11.2016Dünya
Avusturyada cumhurbaşkanı adayından şok Türkiye çıkışı

Avusturya'da cumhurbaşkanı adayından şok 'Türkiye' çıkışı

Avusturya'da göçmen karşıtı Özgürlük Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Norbert Hofer, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılması halinde, Avusturya'nın AB üyeliğini referanduma götüreceğine söz verdi.

28.11.2016Dünya
Avusturya Dışişleri Bakanlığına siber saldırı

Avusturya Dışişleri Bakanlığı'na siber saldırı

Avusturya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesine siber saldırı düzenlendi. Olaydan Türk bilgisayar korsanlarını sorumlu tutan bakanlık, internet sayfasını geçici olarak kapattı. Siber saldırı Avusturya'nın Türkiye'ye yönelik silah ambargosu alma kararından bir gün sonra gerçekleşti. Avusturya'nın son dönemde Ankara'ya ve Türklere karşı tavrı, Türkiye'de tepki çekmişti.

27.11.2016Dünya
Avusturya, Türkiye ile yeni fasılların açılmasını veto edecek

Avusturya, Türkiye ile yeni fasılların açılmasını veto edecek

Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerinin durdurulması talebine, Almanya ve Lüksemburg dışişleri bakanlarından “Hayır” cevabı alan Avusturya, şimdi de yeni fasılların açılmasını veto edeceğini duyurdu.

7.08.2016Dünya
Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye ödevini yapmalı

Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye ödevini yapmalı

Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz, Türkiye ile Avusturya arasındaki sözlü gerilim ile ilgili "Ankara sözlerini ve davranışlarını yumuşatmalı. Ev ödevini yapmalı" dedi. Aynı dakikalarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Avusturya Başbakanı Kern'in AB'ye yaptığı Türkiye çağrısını kınadı.

5.08.2016Dünya
Avusturya: Türkiye ile AB müzakereleri dursun

Avusturya: Türkiye ile AB müzakereleri dursun

Avusturya Başbakanı Christian Kern, Türkiye ile AB üyelik görüşmelerinin sonlandırılması için topluluk içinde bir diyalog başlatacağını söyledi.

4.08.2016Dünya
Avusturya Türk büyükelçiden bilgi istedi

Avusturya Türk büyükelçiden bilgi istedi

Avusturya, Türkiye'de gerçekleşen darbe girişimine karşı Avusturya'daki Türk vatandaşlarının düzenlediği gösterilerle ilgili Türk büyükelçisinden açıklama istedi.

21.07.2016Dünya
Avrupanın aşırı sağcıları mutlu

Avrupa'nın aşırı sağcıları mutlu

İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı Avrupa’daki aşırı sağcı partileri mutlu etti. Çoğu referandum çağrısı yaparken Avusturya Özgürlük Partisi de Türkiye üye olursa referanduma gidimesini istiyor.

25.06.2016Dünya
Avusturya-İtalya sınırında gerginlik

Avusturya-İtalya sınırında gerginlik

Avusturya hükümetinin sınıra asker gönderme kararını protesto etmek için Avusturya ve İtalya'dan gelen yaklaşık bin 500 kişi eylem yaptı.Sınırda polis ile göstericiler arasında çıkan olaylarda 5 polis yaralandı, 50 kişi gözaltına alındı

4.04.2016Dünya

Yazar Sonuçları

'Batman V Superman'in THY'ye ne kazandırdığını yılın sonunda göreceğiz

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki heyeti ABD’ye götüren TUR uçağının Washington’a inmesine 2 saat kala Başdanışman Mustafa Varank, gazetecilerin bulunduğu bölüme geldi:

30.03.2016