MENÜ

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi’Nin (Ecfr)

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi’Nin (Ecfr) ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avrupa Dış İlişkiler Konseyi’Nin (Ecfr) haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Avrupa Dış İlişkiler Konseyi’Nin (Ecfr) haberi bulunmuştur.

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi’Nin (Ecfr) Haberleri

Yüzde 40’ı böyle düşünüyor: 10-20 yıl içinde...

Yüzde 40’ı böyle düşünüyor: 10-20 yıl içinde...

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülke vatandaşlarının yüzde 40’ı, birliğin 10-20 yıllık süre zarfında dağılabileceğine inanıyor.

11.09.2019Avrupa
Angela Merkel efsanesi sona mı eriyor

Angela Merkel efsanesi sona mı eriyor?

Merkel’in koalisyon kurma çabaları çıkmaza girerken, siyasi kriz endişesi artıyor. Gelişmeler AB’nin geleceğini, Alman dış politikasını ve Türkiye ile ilişkileri nasıl etkiler? Uzmanlar Deutsche Welle Türkçe’ye değerlendirdi.

26.11.2017Dünya
Eski İsveç Başbakanı Carl Bildt: Türkiye için elimizden geleni yapmalıyız

Eski İsveç Başbakanı Carl Bildt: Türkiye için elimizden geleni yapmalıyız

Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Veysi Kaynak ve Mehmet Şimşek’in de katıldığı resepsiyonda konuşan eski İsveç Başbakanı Carl Bildt, 15 Temmuz’a dikkat çekerek “Anayasa ve demokrasiyi korumak için gösterilen direniş her şeyden daha önemliydi” dedi.

1.09.2016Gündem
Aydın Doğan Vakfı’ndan Avrupa heyeti onuruna resepsiyon

Aydın Doğan Vakfı’ndan Avrupa heyeti onuruna resepsiyon

Aydın Doğan Vakfı, Avrupa Birliği’nde üstlendiği görevlerde “Türk dostu” olarak bilinen İsveç eski Başbakanı Carl Bildt başkanlığındaki Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) heyetini özel bir resepsiyonda ağırladı. Aydın Doğan Vakfı Başkan Yardımcısı Vuslat Doğan Sabancı, 15 Temmuz öncesi batılı muhataplarından sık duydukları “Siz demokrasinize sahip çıkmak için yeterince kan, gözyaşı dökmüyorsunuz” eleştirisinin Türk halkınca o gece toprağa gömüldüğünü vurguladı. Konuk Heyet Başkanı Bildt, yaşanan acı olayların Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi için fırsat olarak değerlendirilmesi amacıyla ortak çaba göstereceklerini vurguladı. Çalışma ziyareti için Ankara’ya gelen Carl Bildt başkanlığındaki Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptıkları görüşmenin ardından Aydın Doğan Vakfı’nın davetine katıldılar. Vakıf Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın ev sahipliğinde Sheraton Otel’deki resepsiyona, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Veysi Kaynak ve Mehmet Şimşek ile eşi Esra Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, AB Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Engin Soysal, İngiltere Büyükelçisi Richard Moore, ABD Büyükelçisi John Bass, Hollanda Büyükelçisi Van Rij, Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis, BM Daimi Temsilcisi Kemal Malhotra, Bulgaristan, Fransa, Almanya büyükelçiliklerinin maslahatgüzarları, eski AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök ile bürokrasi, siyaset, diplomasi ve basın dünyasından çok sayıda davetli katıldı. 

1.09.2016Haber
Aydın Doğan Vakfı’ndan Avrupa heyeti onuruna resepsiyon

Aydın Doğan Vakfı’ndan Avrupa heyeti onuruna resepsiyon

Aydın Doğan Vakfı, Avrupa Birliği’nde üstlendiği görevlerde “Türk dostu” olarak bilinen İsveç eski Başbakanı Carl Bildt başkanlığındaki Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) heyetini özel bir resepsiyonda ağırladı. Aydın Doğan Vakfı Başkan Yardımcısı Vuslat Doğan Sabancı, 15 Temmuz öncesi batılı muhataplarından sık duydukları “Siz demokrasinize sahip çıkmak için yeterince kan, gözyaşı dökmüyorsunuz” eleştirisinin Türk halkınca o gece toprağa gömüldüğünü vurguladı. Konuk Heyet Başkanı Bildt, yaşanan acı olayların Türkiye’de demokrasinin güçlendirilmesi için fırsat olarak değerlendirilmesi amacıyla ortak çaba göstereceklerini vurguladı.

31.08.2016Gündem
Alman siyasiler: Rusya kendini zora soktu

Alman siyasiler: Rusya kendini zora soktu

Alman politikacı ve uzmanlar, Rusya'nın Türk hava sahası ihlali sonrasında uçağının düşürülmesiyle uluslararası alanda ve iç politikada kendisini zora soktuğunu düşünüyor.

28.11.2015Avrupa
Ukrayna krizi gölgesinde Petersburg Diyalogu

Ukrayna krizi gölgesinde Petersburg Diyalogu

Almanya ve Rusya sivil toplum temsilcilerinin buluştuğu Petersburg Diyalogu toplantıları başlıyor. Toplantılara daha başlamadan Ukrayna krizi ile Rusya ile Batı arasında patlak veren gerginlik damgasını vurdu.

23.04.2014Gündem
ABnin Türkiye notu yine düşük

AB'nin Türkiye notu yine düşük

Avrupa Birliği'nin (AB) dış politikası konusunda Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) tarafından hazırlanan yıllık değerlendirmede, Brüksel'in Türkiye'ye yönelik politikaları bu yıl da 'C' seviyesini aşamadı.

30.01.2014Dünya
AB, Türkiye’den sınıfta kaldı

AB, Türkiye’den sınıfta kaldı

Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR), Avrupa Birliği’ne Türkiye politikalarından ötürü kırık not verdi. Konsey, AB’nin insan hakları ve bölgesel işbirliği konusunda Türkiye’yi etkileme gücüne de ‘orta’ vermeyi uygun gördü.

31.03.2011Gündem
ABnin Türkiye karnesi kırıklarla dolu

AB'nin Türkiye karnesi kırıklarla dolu

Brüksel merkezli etkin düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (European Council on Foreign Relations), Avrupa Birliği'nin dünya sahnesindeki politikalarının bir karnesini çıkardı.

31.03.2011Gündem
Rüşvetle barış

Rüşvetle barış

ABD, Irak’taki Sünni direnişçileri kendi cephesine çekebilmek için milyonlarca dolar nakit rüşvet dağıtırken aynı yöntemin Afganistan’da da uygulanması önerisi getirildi.

21.01.2008Dünya