MENÜ

Avokado Nasıl Yenir?

Avokado Nasıl Yenir? ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avokado Nasıl Yenir? haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Avokado Nasıl Yenir? haberi bulunmuştur.

Avokado Nasıl Yenir? Haberleri

Avokado nasıl yenir Avokado faydaları neler

Avokado nasıl yenir? Avokado faydaları neler?

Tropikal meyvelerden biri olan avokado son yıllarda sağladığı faydalar nedeniyle ülkemizde de popülerlik kazandı. Meksika kökenli bir meyve olan avokado, taze olarak tüketilir, ayrıca yemeklerde ve salatalarda kullanılır. Çok besleyicidir. İşte, avokadonun tüketilmesiyle ilgili detaylı bilgi…

24.10.2019Sağlık
Avokado nasıl yenir

Avokado nasıl yenir?

Avokado, anavatanı Orta Meksika olan çiçekli bitkiler sınıfından tarçın ve kafur ağacını da içine alan defnegiller familyasına ait bir ağaç ve bu ağacın meyvelerinin adıdır. Toplandığında sert bir yapıda olan avokado ancak yumuşadığında tüketilebilir. Peki, yüksek miktarda protein içeren avokado nasıl yenir?

Avokado nasıl yenir Avokadonun faydaları neler

Avokado nasıl yenir? Avokadonun faydaları neler

Anavatanı Orta Meksika olan avokado meyvesinin nasıl yenileceği merak konusu oldu. Antioksidan zengini olan avokado, A, C ve E vitaminlerince oldukça zengin bir meyve olarak biliniyor. Bu faydalı meyveyi tüketmeniz için birden fazla yöntem mevcut. Peki, avokado nasıl yenir?

2.08.2018Keyif
Guacamole sos (avokado sos) nasıl yapılır

Guacamole sos (avokado sos) nasıl yapılır?

Guacamole, avokado ile yapılan bir Orta Amerika mezesidir. Aztek kökenli olan guacamole sos içeriğindeki yağ ve vitamin açısından değerli tutulmuştur. Ülkemizde avokado sos olarak bilinen bu lezzet genellikle bir et yemeği olan fajitayla birlikte sunulur. Peki, avokado sos nasıl yapılır?

Yüksek Tansiyonla Mutfakta Savaşın

Yüksek Tansiyonla Mutfakta Savaşın

Günümüzde birçok insan, kurtulamadığı hastalığına bitkisel çözüm arıyor. "Hipertansiyonu doğal olarak azaltmak mümkün mü" sorusu en çok dile gelen sorulardan. Bazı doğal ve bitkisel tedavilerin yüksek tansiyonu önlemede ve kontrol altına almada olumlu etkileri bilimsel makalelerle kanıtlandı. Fitoterapist Dr. Serdar Özgüç, yüksek tansiyon hastalarının baş tacı yapması gereken besinleri açıkladı.

Tropikal, el değmemiş ve saf bir yolculuk: Zanzibar

Tropikal, el değmemiş ve saf bir yolculuk: Zanzibar

Kar beyaz kumsalı, baharat bahçeleriyle kış soğundan kaçanların içini ısıtıyor Zanzibar. Tanzanya’ya bağlı yarı özerk bir cumhuriyet olan ada, bugüne kadar gittiğim hiçbir yere benzemiyor.

8.02.2015Seyahat
Pişmemiş dolma bile yaptı

Pişmemiş dolma bile yaptı

Nefes ve yaşam koçu Nevşah Fidan, "Canlı Yaşayan Gıdalarla Gelen Sağlık" adlı yeni kitabında hızla yükselen "raw food" yani çiğ yemek akımını konu alıyor. Raw food ile kastedilen, çiğ sunulan, işlem görmemiş ve katkı maddeleri kullanılarak paketlenmemiş yiyecek. Kitapta dünya mutfağından 100’e yakın pişmemiş yemek tarifi var. Bu şekilde beslenmenin toksinleri atmak ve cildi güzelleştirmek gibi yararları olduğu öne sürülüyor. Nevşah Fidan, 10 yıldır canlı gıdalarla besleniyor ve bu işin kursunu da veriyor. Ona göre, çiğ olarak hazırlanmış baklava veya domates çorbası bile çok lezzetli!

26.09.2008Kelebek
Göz kamaştıran tropikal büyü Seyşel adaları

Göz kamaştıran tropikal büyü Seyşel adaları

Zarif bir şekilde gökyüzüne yükselen palmiyelere bakarak, ‘’Biliyor musun, hindistancevizi ağacı seni hiç yarı yolda bırakmaz’’ dedi Lia, ‘’Kölen gibidir, kessen de büyümeye devam eder. Kafana düşmez, kendisi yiyecek, yaprakları evine çatı, kabuğu kap kacak, düğme olur. İnsanlar birbirini kandırabilir ama bu ağaç hiç hayal kırıklığına uğratmaz.’’

22.05.2005Seyahat

Yazar Sonuçları

I. Küresel Isınma Noeli’niz kutlu olsun

Küresel ısınma yüzünden alışverişçilerin de tadı kaçtı. Kimse havaya giremiyor. Dünyanın dört bir yanındaki alışveriş merkezlerinde, mağazalarda işler kesat. Havalar böyle günlük güneşlik (Türkiye’de son birkaç günü saymazsak) oldukça işler yeniden açılacak gibi değil.

28.12.2006