MENÜ

Avlu Son Bölüm

Avlu Son Bölüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avlu Son Bölüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 65 Avlu Son Bölüm haberi bulunmuştur.

Avlu Son Bölüm Haberleri

Avlu son bölüm finalinde şok Kudret öldü mü

Avlu son bölüm finalinde şok! Kudret öldü mü?

Avlu yayınlanan son bölümüyle sezon finali yaptı. Sürprizlerle dolu gelişmelerin ekrana yansıdığı Avlu sezon finali bölümünde Kudret ve Deniz'in karşı karşıya geldiği her an tansiyon yükseldi. Kızının ölümünün ardında Kudret'in olduğunu öğrenen Deniz, artık kendisin kaybetmişti ve ne olursa olsun Ecem'in intikamını alacaktı. Ve son bölüm finalinde Deniz, Kudret'i defalarca bıçakladı. İşte Avlu son bölümünde yaşananların detayları!

8.06.2018Televizyon
Avlu 10. bölümüyle yürekleri dağladı - Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu 10. bölümüyle yürekleri dağladı - Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi dün akşam duygu yüklü bir bölümle izleyici karşısına çıktı. Ecem’in ölümüyle perişan olan Deniz’in hali, ekran karşısındakileri de derinden etkiledi. Son bölüm finali Avlu’da yeni bir dönemin sinyalini verdi. Deniz’in kızının intikamını alıp almayacağını merak eden izleyiciler fragmanı sorguluyor. Peki Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

1.06.2018Televizyon
Avlu son bölümde Ecem öldü mü Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu son bölümde Ecem öldü mü? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi dün akşam sürprizlerle dolu bir bölümle izleyici karşısına çıktı. Ecem’in başına gelenler ardından Deniz’in çırpınışları ekran karşısındakileri de derinden etkiledi. Avlu son bölüm finalinde şok eden bir gelişme yaşadı. Alp’in Ecem’i öldürüp öldürmediğini merak eden izleyiciler fragmanla ipucu bekliyor. Peki Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

25.05.2018Televizyon
Avlu yeni bölüm ön izleme fragmanı yayında Son bölüm finali olaylı yapılmıştı

Avlu yeni bölüm ön izleme fragmanı yayında! Son bölüm finali olaylı yapılmıştı

Avlu dizisinin son gelişmelerinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı tadından ön izleme videosu yayınlandı. Avlu 7. bölümüne dair önemli ipuçları veren fragman Kudret ve Zeki arasındaki diyalogtan oluşuyor. Kocasının kendisinden boşanmak istemesinin intikamını acı bir şekilde alan Kudret’in ağzından zehir zemberek sözler dökülüyor. İşte Avlu’nun son bölümünü kaçıranlar için kısa bir özet ve yeni bölümden ilk görüntüler!

4.05.2018Televizyon
Nerede kalmıştık

Nerede kalmıştık?

Ocak ayı tatili sona erdi, diziler dönüyor. Ekran karşısında yerimizi almadan, nerede kalmıştık; bir bakıp hafıza tazeleyelim mi?

19.01.2019Hürriyet Cumartesi
Cenazelere sosyalleşmek için geliyorlar demişti

"Cenazelere sosyalleşmek için geliyorlar" demişti

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Gülriz Sururi, dün vasiyeti gereği sessiz sedasız toprağa verildi. Ölüm haberi toprağa verildikten sonra duyurulan ünlü sanatçı, 2 yıl önce Ayşe Arman'a verdiği röportajda bu vasiyetinin nedenini anlatmıştı.

1.01.2019Magazin
Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı... Sevda Dalgıçın rolü belli olacak

Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı... Sevda Dalgıç'ın rolü belli olacak

Avlu dizisi dün akşam yayınlanan son bölümüyle sürprizi patlattı. İkinci sezonunda kadrosunu genişleten Avlu’nun son bölüm finalinde üç yeni isim dikkat çekti. Özellikle Arka Sokaklar dizisiyle yıldızı parlayan Sevda Dalgıç’ın görüntüleri merak uyandırdı. Genç oyuncunun rolünü merak eden izleyiciler şimdi fragmanı sorguluyor. Peki, Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

5.10.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde çıkan isyan şoke etti Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde çıkan isyan şoke etti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim dolu dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Zerrin müdürün herkesi şoke eden cezasına karşılık cezaevinde isyan çıktı. Son bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

4.10.2018Televizyon
Star Tv yayın akışı değişti mi Bugün hangi programlar var

Star Tv yayın akışı değişti mi? Bugün hangi programlar var?

Star Tv, yayın akışındaki değişiklikle gündeme geldi. Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız ve Melisa Şenolsun’un başrollerini paylaştığı Nefes Nefese’nin yayın günü değişti. Peki, Star Tv yayın akışında bugün hangi programlar var?

3.10.2018Televizyon
Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

ni bölüm fragmanı için sorgulamalar kısa süre içerisinde başladı. İkinci sezonuyla devam eden Avlu, dün akşam 13. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizinin son bölümüne Deniz’in tehlikeli planı damga vurdu. Zerrin Müdür’ün odasına giren Deniz’in akıbetini merak eden izleyiciler yeni fragmanı merak ediyor. Peki, Avlu’nun yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

28.09.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde gerilim arttı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde gerilim arttı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine heyecan seviyesi yüksek dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde son hamlesiyle birlikte tüm gözler Deniz’e çevrildi. Olaylı son bölüm finalinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

27.09.2018Televizyon
Avlu 13. bölüm fragmanı yayınlandı… Alp öldü mü

Avlu 13. bölüm fragmanı yayınlandı… Alp öldü mü?

Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Alp’in haberini aldıktan sonra kendisini kaybeden Kudret’in görüntüleriyle başlayan Avlu’nun 13. bölüm fragmanında Deniz ve Azra arasında yaşanan sert sahnesi damga vurdu. Peki, yeni bölümde neler yaşanacak? Alp gerçekten öldü mü? İşte Avlu yeni bölümünden ilk sahneler…

24.09.2018Televizyon
Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Son bölümde Alp öldü mü

Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölümde Alp öldü mü?

Avlu dizisi dün akşam 11. bölümüyle yeni sezonun açılışını yaptı. Kadroya yeni isimlerin dahil olduğu Avlu’nun son bölüm finaline Deniz’in intikamı damga vurdu. Alp’in iş yerinin yakıldığı haberi ve içeride bir cesetin olduğu haberi hapishanede bomba etkisi yarattı. Şimdi ise gözler yeni bölümde. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

21.09.2018Televizyon
Avlu dizisi yayınlanan son bölümüyle nefes kesti Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisi yayınlanan son bölümüyle nefes kesti! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim dolu dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Deniz, kızı Ecem’in kaybından sonra sakinleştiricilerle ayakta durabilmekteydi. Yayınlanan son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı araştırılmaya başlandı. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

20.09.2018Televizyon
Kenan Ece kimdir kaç yaşında

Kenan Ece kimdir kaç yaşında?

Kenan Ece, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla son zamanların araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Avlu, Çakallarla Dans ve Sağ Salim gibi projelerde yer alan Kenan Ece, Galatasaray'ın eski futbolcusu Turgan Ece'nin de yeğenidir. İşte, Kenan Ece kimdir ve kaç yaşında sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

18.07.2018Magazin
Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sezon finalinde neler olacak

Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sezon finalinde neler olacak?

Avlu yeni bölüm fragmanıyla sezon finali haberi verdi. Ekran macerasında 10 haftayı geride bırakan Avlu, 7 Haziran Perşembe akşamı yayınlanacak olan 11. bölümüyle sezon finali yapacak. Sezon finali bölümünde Deniz, Alp'in Kudret'in oğlu olduğunu öğrenecek. Peki fragmanda karşı karşıya geldikleri görülen Deniz ve Kudret arasında neler olacak? İşte Avlu dizisinden yeni görüntüler!

4.06.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine şoke eden dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Deniz şüphelerinin yersiz olmadığını çok acı bir şekilde gördü, korktuğu başına geldi. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

31.05.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Deniz şüphelerinin yersiz olmadığını çok acı bir şekilde gördü ve korktuğu başına geldi. Son bölümün bitmesinin hemen ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını araştırmaya başladılar. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

24.05.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde şoke eden anlar yer aldı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde şoke eden anlar yer aldı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Savcının babasıyla ilgili dosyayı ele almasının ardından Ecem de cezaevine girdi. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

17.05.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine oldukça hareketli dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Deniz uğradığı saldırıdan sonra yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Azra bu saldırının sebebini öğrendiğinde çok öfkelendi. Son bölümün bitmesinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

3.05.2018Televizyon
Avlu 5. bölüm fragmanında dengeler değişiyor

Avlu 5. bölüm fragmanında dengeler değişiyor

Avlu dizisi yayınlanan 5. bölüm fragmanıyla izleyicilerine heyecan seviyesi yüksek dakikalar yaşatacak. Dizinin yayınlanacak olan yeni bölümünde odasında bulduğu telefon, Deniz için bardağı taşıran son damla olmuştur. İşte, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı.

25.04.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde neler yaşandı? Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine şoke eden dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde çıkan müebbet kararından sonra Deniz’in dünyası bir kez daha başına yıkıldı. Son bölümün bitmesinin hemen ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

19.04.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde heyecan iyice arttı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde heyecan iyice arttı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim ve heyecan dolu dakikalar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde isyan sırasında öldürülen Nihal’in bilekliği zaten baş şüpheli olan Deniz’in hücresinde bulundu. Son bölümün bitmesinin ardından dizinin yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

12.04.2018Televizyon
Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Ekranlarda bir süredir tanıtımları yayınlanan Servet dizisinin yayın tarihi belli oldu. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Servet'in ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki, Servet ne zaman başlayacak? Servet'in oyuncuları kimler? Servet dizisinde hangi oyuncular yer alıyor?

12.04.2018Televizyon
Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Son bölüm finalinde büyük şok

Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Son bölüm finalinde büyük şok

Avlu yeni bölüm fragmanı son gelişmelerin hemen ardından gündeme geldi. Bir hapishane dizisi olan Avlu'nun 2. bölümünde Deniz'in başına gelen ekran karşısındakileri de derinden etkiledi. Tam özgürlüğüne kavuşacakken hapishane müdürünü öldürmeye teşebbüs etmekle suçlanan Deniz, finalde büyük bir şok daha yaşadı. Peki Avlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

6.04.2018Televizyon
Avlu dizisinin son bölümünde gerilim iyice arttı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Avlu dizisinin son bölümünde gerilim iyice arttı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Avlu dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine gerilim dolu anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Cezaevinde çıkan kargaşa devam etti. Kamuoyunun artık bütün ilgisi cezaevinin üzerindeydi. Son bölümün bitmesinin hemen ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Avlu dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

5.04.2018Televizyon
Avlu oyuncuları kimlerdir İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu

Avlu dizisi oyuncularının kimler olduğu birçok dizisever tarafından büyük bir merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekranlarda yerini alan Avlu dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden renkli karakterler, izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Peki, Avlu oyuncuları kimlerdir? İşte Avlu dizisinin genel hikayesi ve oyuncu kadrosu.

5.04.2018Televizyon
Nil Makaracı kimdir kaç yaşında

Nil Makaracı kimdir kaç yaşında?

Yakında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan "Avlu" dizisinin oyuncularından Nil Makaracı, cinsel tercihleri nedeniyle diziden çıkarıldığını iddia etmişti. Konu hakkında yapım şirketinden açıklama geldi. Peki Nil Makaracı kimdir, kaç yaşındadır? İşte detaylar

24.03.2018Televizyon
Lezbiyen olduğum için diziden çıkarıldım

'Lezbiyen olduğum için diziden çıkarıldım'

'Orange is the New Black' isimli dizinin Türkiye uyarlaması olan Avlu'da rol alan oyuncu Nil Makaracı, sosyal medyadan paylaştığı kovulma açıklamasıyla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Makaracı, "Lezbiyen olduğum için, LGBT ile ilgili şeyler yazıldığı için atıldım, kötü sözlere maruz kaldım" dedi. Söz konusu iddiayla iligili sosyal medyadan açıklamalarda bulunan dizinin yapım şirketi Limon Yapım ise iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

24.03.2018Magazin
Avlu dizisi ne zaman başlıyor Avlunun oyuncu kadrosu ve konusu

Avlu dizisi ne zaman başlıyor? Avlu'nun oyuncu kadrosu ve konusu

Star Tv ekranlarında yakında başlayacak olan ve bir süredir tanıtımları yayınlanan Avlu dizisinin yayın tarihi belli oldu. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Avlu'nun ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki, Avlu ne zaman başlayacak? Avlu'nun oyuncuları kimler?

23.03.2018Televizyon
Pek yakında ekranda

Pek yakında ekranda

Şubat’ın son, martın ilk yarısı arasındaki dönemde ekranda yeni bir sezon açılışına şahit olacağız. Bakalım neler var... Üstelik bunlar kanallar tarafından resmi duyuruları yapılanlar sadece; çalışmaları süren diziler daha da fazla.

16.02.2018Hürriyet Cumartesi
Louvredaki İslam eserleri Türk uzmana emanet

Louvre'daki İslam eserleri Türk uzmana emanet

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nin İslam Eserleri Bölümü sanat tarihi uzmanı Alemdar’a emanet.

5.05.2015Avrupa
Konut Yağmuru Hız Kesmiyor

Konut Yağmuru Hız Kesmiyor

Son 2 ayda yatırım değeri 8.5 milyarı aşan 20 bin konut ve ofis satışa çıktı.

28.05.2014Advertorial
Gölün altındaki 1600 yıllık bazilika ilk kez görüntülendi

Gölün altındaki 1600 yıllık bazilika ilk kez görüntülendi

Bitinya, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan İznik'in adını verdiği gölde kıyıdan yaklaşık 20 metre açıkta ve 2 metre derinlikte, erken Hristiyanlık mimarisinin özelliklerini taşıyan, Roma dönemine ait yaklaşık 1600 yıllık bazilika keşfedildi.

27.01.2014Gündem
Kocağlu “Büyükşehir yeddiemindir”

Kocağlu “Büyükşehir yeddiemindir”

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Özel İdaresi malları paylaşım komisyonuyla ilgili Vali Mustafa Toprak'a, yargılama ve adaylık süreciyle yorumlar yapan siyasetçilere sert tepki gösterdi.

7.12.2013Ege
108in büyüsü

108'in büyüsü

Sabah gün henüz doğmuş.

20.11.2013Advertorial
340 milyon dolara üçü bir arada proje

340 milyon dolara üçü bir arada proje

Nurol GYO, Doğan Grubu’ndan satın aldığı Hürriyet Medya Towers’ın arazisinde gerçekleştireceği ‘Nurol Park’ı satışa çıkardı. Toplam 1118 konut ile mağaza, ofis ve otelden oluşan proje, 340 milyon dolara tamamlanacak. Projede, yüzde 18 KDV uygulanacak.

22.05.2013Ekonomi
İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

Yeni yıla yeni evde girmek için son fırsatlar

5.12.2011Advertorial
Böyle mi açılmalıydı

Böyle mi açılmalıydı

Mimar Sinan’ın Süleymaniye Camii üç yıldır süren restorasyonun ardından, ‘Süleymaniye’de Bayram Sabahı’ şiirine denk düşürülerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

17.11.2010Gündem
Dünyanın en güzel 10 şatosu

Dünyanın en güzel 10 şatosu

Farklı ülkelerde, farklı mimaride, farklı manzaraya ve kullanım amacına sahip pek çok saray, şato ya da kale var. Her biri görülmeye değer. Ama bazıları sıradışı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Mimarisi, dekorasyonu ya da manzarasının benzersizliğiyle gezginlerin görmesi gereken yerler listesinde vazgeçilmez hale geliyor.

4.07.2010Seyahat
Festival başladıı

Festival başladıı

Sinemaseverleri 15 gün boyunca yeni yapımların yanı sıra unutulmaz klasikler ve usta yönetmenlerin başyapıtlarıyla buluşturacak 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali başladı.

6.04.2010Gündem
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
Cumhuriyet döneminin en güzel 10 binası

Cumhuriyet döneminin en güzel 10 binası

Cumhuriyet bu yıl 85 yaşına basıyor. Cumhuriyet’in kuruluşuyla birlikte Atatürk’ün de isteğiyle mimari bir hareket yaşanmıştı. "Milli mimari" adını taşıyan bu hareketin özelliklerini taşıyan binaların çoğu, bugün Cumhuriyet’in simgeleri olarak görülüyor. Jürimiz Cumhuriyet’in modernist ve yenilikçi mimarisini en iyi yansıtan 10 binayı seçerken listenin ilk sırasına Florya Atatürk Deniz Köşkü’nü yerleştirdi.

23.10.2008Gündem
Toscana’da kış romantizmi

Toscana’da kış romantizmi

İtalya’nın Toscana bölgesi doğal güzellikleri, zeytinlik ve surlarla çevrili kasabaları, üzüm bağları, görkemli şatolarıyla yaz aylarında dünyanın dört bir yanından milyonlarca turist çekiyor. Bağbozumu zamanında ise ülkenin en güzel şaraplarını tatmak isteyenler bu bölgeye koşuyor. Toscana’nın gerçek kimliğini bulduğu mevsim, turist kalabalıklarının çekildiği kış dönemi.

3.02.2008Seyahat

Yazar Sonuçları

Bize binde bir ücret teklif ediyorlar

Gülben Ergen bu hafta usta oyuncu Selda Alkor’la bir araya geldi. Alkor, 54. sanat yılını, sektöre bakışını ve yarım asırlık evliliğinin sırlarını anlattı.

25.09.2018

Beyoğlu’nun yeni kadın profili ne

GEÇEN çarşamba öğleden sonra, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile İstiklal Caddesi’ni Tünel’den başlayıp Taksim’e kadar yürüdük.

1.09.2017

108'in büyüsü

Sabah gün henüz doğmuş.

19.11.2013

Avrupa’nın sonbahar şehirleri

Kış nasıl geçer bilinmez ama Avrupa’da halen yazdan kalma keyifli günler yaşanıyor. Sonbaharın renkleri etrafı kuşatmış durumda. Danimarka’daki Zealand Yarımadası, başkent Kopenhag sarayların en güzellerini barındırıyor. Sheakespeare’in Hamlet’iyle ölümsüzleşen Kronborg, ormanların içine gizlenen Frederiksborg bu mevsimde mücevher gibi parlıyorlar. İngiltere’nin en yeşil bölgelerinden İskoçya, göller bölgesiyle, kültür kenti Edinburgh’la en güzel günlerini yaşıyor. İspanyol ressam Salvador Dali’nin doğduğu Figueres kenti, Pireneler’in devamındaki Emporda Ovası’nda. Barselona’dan iki saat mesafedeki bu şehre güzel bir tren yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Verimli toprakları, ormanları mevsimde kartpostal gibi görüntüler sunuyor. Bu hafta boyunca Figueres’te hava sıcaklığı 21 derecelerde seyredecek. Hem sonbahar hüznünü hem de SPA keyfini yaşamak istiyorsanız Prag yakınındaki Karlovy Vary diğer bir seçenek.

24.10.2010