MENÜ

Avcılık

Avcılık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avcılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.938 Avcılık haberi bulunmuştur.

Avcılık Haberleri

Akçakoca kıyılarında hamsi bereketi

Akçakoca kıyılarında hamsi bereketi

Düzce'nin Akçakoca ilçesi açıklarında ava çıkan balıkçılar, bol miktarda hamsiyle limana döndü.

15.11.2018Ekonomi
Tarım ÜFE ekimde arttı

Tarım ÜFE ekimde arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE), ekimde bir önceki aya göre yüzde 0,88 artış gösterdi.

14.11.2018Ekonomi
Boy yasağına uymayan balıkçılara baskın: 22 ton balığa el konuldu

Boy yasağına uymayan balıkçılara baskın: 22 ton balığa el konuldu

Denizlerde balıkların boy yasağına uymayan balıkçılara operasyon düzenlendi. Yetkililer 22 ton balığa el koyarken, 4 firmaya idari para cezası kesildi.

14.11.2018Ekonomi
Karadeniz hamsisi tezgahlarda

Karadeniz hamsisi tezgahlarda

Zonguldak’ta avlanmaya başlanan Karadeniz hamsisi, tezgahlarda 10 TL’den satışa sunuluyor. Balıkçılar, ilerleyen zamanlarda bol çıkması durumunda fiyatların düşeceğini belirtiyor.

5.11.2018Ekonomi
İşte biz o gün  tükeneceğiz

İşte biz o gün tükeneceğiz

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) ve Londra Zooloji Derneği’nin hazırladığı ‘Yaşayan Gezegen 2018 Raporu’na göre gezegenimizde canlı popülasyonunun yüzde 60’ı yok oldu. Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) verilerine göre her 13 dakikada 1 canlı türü yok oluyor. Türkiye’de de durum hiç iç açıcı değil. Tehlike altındaki türlerin sayısı 2008’de 131’ken, bugün yaklaşık 400’e çıkmış. Hangi hayvanlar tehlike altında, kurtarmak için ne yapabiliriz?

3.11.2018Hürriyet Pazar
Balık yiyenler dikkat Palamutta 25, istavritte 13, lüferde 18 santimetre şartı

Balık yiyenler dikkat! Palamutta 25, istavritte 13, lüferde 18 santimetre şartı

İstanbul Boğazı'nda avlanan balıkçı teknelerine gece saatlerinde denetim gerçekleştirildi. Teknelerin ve çalışanların evrakını inceleyen ekipler, balık boylarını da tek tek ölçerek avlanmanın yasal koşullara uygunluğunu kontrol etti. Kaçak avcılığın önlenmesi, su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için yapılan faaliyetlerde koşullara uymayanlara cezai işlem uygulandı. Yetkililer vatandaşları da aldıkları balıkların boylarına dikkat etme konusunda uyardı.

31.10.2018Lezizz Haberler
Bahçeli’den grup toplantısında flaş sözler

Bahçeli’den grup toplantısında flaş sözler

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz aşamada artık kalmamıştır." dedi.

23.10.2018Gündem
Belki üstümüzden bir papağan geçer

Belki üstümüzden bir papağan geçer

Akademisyenlere 800 gönüllünün destek verdiği, bir yıl süren sayım sonuçlandı; 26 ilde 1335 yeşil papağan tespit edildi. Henüz doğal dengeleri değiştirecek nüfusa sahip değiller ama yine de yaşam alanları için rekabete girdikleri sincap, karga ve martılar için tehlike çanları çalıyor.

20.10.2018Hürriyet Pazar
Tarım ÜFE eylülde arttı

Tarım ÜFE eylülde arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, eylülde bir önceki aya göre yüzde 3,68 yükseldi.

15.10.2018Ekonomi
Son atmaca terbiyecileri

Son atmaca terbiyecileri

On binlerce yıl önce kendinizi gezegende tek başınıza doğada düşünün. Bir atmacayla arkadaşlık kuruyorsunuz ve o avlanarak ve yemeğini sizinle paylaşıyor, hayatta kalma şansınızı yükseltiyor. Kim hayır diyebilir ki böyle bir işbirliğine?

13.10.2018Hürriyet Pazar
Türkiye’de ilk kez görüntülendi İşte o anlar…

Türkiye’de ilk kez görüntülendi! İşte o anlar…

Eskişehir ormanları ve Beypazarı’ndaki geyiklerin çiftleşme öncesi birbirlerine yaptıkları kur davranışları ilk kez görüntülendi. Doğa Fotoğrafçısı Ali Şenel, 2 yıl süren çekimlerde doğadaki tüm canlıların ilginç hareketlerini kayda aldı.

10.10.2018Gündem
Festivalde 20 bin balık

Festivalde 20 bin balık

Fatih Belediyesi ve Kumkapı Derneği (KUMDER) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Tarihi Yarımada Balık Festivali’nde, Kumkapı Meydanı’nda kurulan ızgaralarda 8 bin kişilik uskumru, 4 bin kişilik palamut, 2 bin 500 kişilik çupra ve levrek 2 bin 500 porsiyon istavrit, 2 bin 500 porsiyon hamsi pişirilerek dağıtıldı.

6.10.2018Gündem
Balık Festivalinde 20 bin balık dağıtıldı

Balık Festivali'nde 20 bin balık dağıtıldı

Kumkapı’da 14’ncü Tarihi Yarımada Balık Festivali’nde İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ızgarada pişirdikleri balıkları ekmek arası yapıp vatandaşlara dağıttı. Festival kapsamında belediyenin kurduğu ızgaralarda yaklaşık 20 bin balık pişti.

6.10.2018Gündem
Menşei ithal logosu yerli

Menşei ithal logosu yerli

Kullanımı dünden itibaren zorunlu hale gelen ‘yerli üretim’ logosunda tüketicilerin kafası karıştı. Ticaret Bakanlığı’nın, “İthal edilen ve Türkiye’de sadece ambalajlanan ürünler bu kapsamda değil” açıklamasına rağmen paketlerinde menşei yurtdışı görünen birçok üründe ‘yerli üretim’ logosu kullanıldı. Bu ürünlere yapıştırılan logolu yeni etiketlerde ise menşeinin Türkiye olarak görünmesi kafaları karıştırdı.

5.10.2018Ekonomi
Kızıl şahinin gözlerini diktiler O avcıların cezası belli oldu

Kızıl şahinin gözlerini diktiler! O avcıların cezası belli oldu

Van’ın Saray ilçesinde kızıl şahinin gözlerini diken ve yasadışı avcılık yaptığı tespit edilen 2 kişiye büyük ceza verildi.

4.10.2018Gündem
Uluğ Bey kimdir Uluğ Bey’in hayatına ilişkin bilgiler

Uluğ Bey kimdir? Uluğ Bey’in hayatına ilişkin bilgiler

Türk matematikçilerinden birisi olan Uluğ Bey’in hayatı zaman zaman gündeme geliyor. Asıl adı Muhammed Taragay olup, Timur tarafından sevilmesi nedeniyle ‘Uluğ Bey’ olarak anılmaya başladı. İşte, Uluğ Bey’in hayatına ilişkin bilgiler

25.09.2018Gündem
Bakanlıktan balıkçılara Yunanistan uyarısı: O sulara girmeyin

Bakanlıktan balıkçılara Yunanistan uyarısı: O sulara girmeyin

Türk balıkçılarının Yunanistan karasularına girerek avcılık yaptıklarına dair Dışişleri Bakanlığı’na şikâyetler gelmesi ve konunun Yunan basınına taşınması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti.

22.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Köpeklerde agresyon

​Son zamanlarda sosyal medyada sık yer alan ‘köpek saldırıları sonucu yaralanan yetişkin ve çocuk haberleri’, hem insanları hem de köpek sahiplerini ciddi anlamda rahatsız ediyor.

31.10.2018

Böyle polis memurları oldukça sonunda insanlık kazanacak

Şu dünyayı yönetenlerde, 7 yaşındaki mülteci kızı kucağına alıp koşarak ambulansa yetiştirmeye çalışan...

23.10.2018