MENÜ

Avcılar Belediyesi

Avcılar Belediyesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Avcılar Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Avcılar Belediyesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.897 Avcılar Belediyesi haberi bulunmuştur.

Avcılar Belediyesi Haberleri

Ekrem İmamoğlu: YSKya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin

Ekrem İmamoğlu: YSK'ya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "YSK'ya sesleniyorum, bir an önce kararınızı netleştirin, görevimize başlayalım. Biz, kazandığımız seçimi yedirtmeyiz." dedi.

12.04.2019Gündem
31 Mart Avcılar yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları | Avcılar seçim sonuçları

31 Mart Avcılar yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları | Avcılar seçim sonuçları

Avcılar Belediyesi seçim sonuçları, ilçede yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere pek çok kişi tarafından merakla araştırılıyor. YSK’nın açıkladığı resmi verilere göre 31 Mart yerel seçimlerini Avcılar ilçesinde kimin kazandığını merak eden vatandaşlar, araştırmalarını sürdürüyor. İşte, açıklanan verilere göre 2019 Avcılar seçim sonuçları ve partilerin aldığı oy oranları...

1.04.2019Gündem
Avcılar Belediyesi hangi partide Avcıların mevcut Belediye Başkanı Handan Toprak kimdir

Avcılar Belediyesi hangi partide? Avcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Handan Toprak kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Avcılar, kentin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Avcılar Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 2019 yerel seçimleri öncesinde vatandaşlar hangi belediyelerin hangi parti de olduğunu merak ediyorlar. Öte yandan Avcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Handan Toprak'ın kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Avcılar Belediyesi hangi partide?

27.03.2019Gündem
DSP adayı Benli: Ekrem İmamoğlu kadına şiddetin bir örneğini sergiledi

DSP adayı Benli: Ekrem İmamoğlu kadına şiddetin bir örneğini sergiledi

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, partisinin Avcılar Belediye Başkan adayı Handan Toprak Benli’ye çekilme çağrısında bulunarak tehdit ettiğini söyledi. Sözlerin odağındaki isim DSP Avcılar Belediye Başkan adayı Handan Toprak Benli, Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'e konuştu...

26.03.2019Gündem
Yer: Avcılar... Çocuk parkını bu hale getirdiler

Yer: Avcılar... Çocuk parkını bu hale getirdiler

AVCILAR'daki Şehit Asteğmen Mustafa Burcu Parkında çocuk oyun gruplarından biri, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından gece geç saatte yakıldı. Bazı ağaçlar kısmen yandı. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

3.03.2019Gündem
Türkiyedeki ilk Afrikalı futbol kulübü, lisans yanıtı bekliyor

Türkiye'deki ilk Afrikalı futbol kulübü, lisans yanıtı bekliyor!

Türkiye’de Süper Lig takımlarında futbol oynama umuduyla İstanbul'a gelen bir grup Afrikalı siyahi futbolcu takım oluşturmuştu. Genç futbolcular, lisanslı futbol takımı kurmak için yaptıkları dernek başvurusuna yanıt bekliyor.

7.01.2019Futbol
Türkiyede yeni takım Konviction Rüya Spor

Türkiye'de yeni takım 'Konviction Rüya Spor'

Her hafta Salı, Perşembe günleri Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda saat 08.30'da 1 saatlik antrenmana başlayan Afrikalıların sayısı 30'u buluyor.

7.10.2018Avrupa
Türkiyede Afrikalı futbol kulübü kuracaklar

Türkiye'de Afrikalı futbol kulübü kuracaklar!

Türkiye’de Süper Lig takımlarında futbol oynama umuduyla İstanbul'a gelen bir grup Afrikalı siyahi futbolcu, takım oluşturdu. Kısa süre içerisinde dernek kurarak, lisanslı futbol takımı kurmayı hedefleyen genç futbolcuların gözü yüksekte.

7.10.2018Futbol
“Hacamatçının” gerçek mesleği herkesi şaşırttı

“Hacamatçının” gerçek mesleği herkesi şaşırttı

Avcılar’da yasadışı ve izinsiz şekilde “Hacamat” yaptığı ileri sürülen bir iş yerine Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri baskın yaptı. Baskın yapıldığı sözde “hacamatcının” gerçek mesleğinin kaportacı olduğu iddia edildi.

5.09.2018Gündem
Olan yine vatandaşa

Olan yine vatandaşa

Mobil iletişim operatörleriyle belediyelerin arasındaki baz istasyonu gerginliğine yeni bir örnek daha eklendi. İstanbul Avcılar Belediyesi, mobil iletişim operatörlerinin baz istasyonu kablolarını ruhsatsız oldukları gerekçesiyle kesti. Operatörler, uygulamanın hukuksuz olduğunu belirtirken, vatandaşlar ise cep telefonlarını kullanamadı.

5.08.2018Ekonomi
Avcılarda baz istasyonu tartışması büyüyor

Avcılar'da baz istasyonu tartışması büyüyor

Avcılar'da son günlerde kullanıcıların internet bağlantılarında sorun yaşanıyor. İlçede kullanıcıların bir kısmı internete ya yavaş bağlanıyor ya da hiç erişemiyor. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, baz istasyonlarına yönelik Avcılar Belediyesi tarafından yapılan hukuksuz müdahalelerin olduğu ileri sürülürken, Avcılar Belediyesi ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İlçemizde İmar Kanunu gereği Yapı Ruhsarı ve Yapı Kullanma İzni almadan baz istasyonu kuran GSM operatörleri hariç hiçbir baz istasyonuna müdahale edilmemektedir" denildi.

5.08.2018Teknoloji
Reklam görüşmesinden dönüyordu... Kafaya düşen cam için karar çıktı

Reklam görüşmesinden dönüyordu... Kafaya düşen cam için karar çıktı

İstiklal Caddesi’nde bir barın penceresinden düşen cam parçaları nedeniyle yaralanan oyuncu Hikmetalp İpek (24), barın sorumlu müdürü Deniz Cantürk ile Üçyüzaltmış Turizm şirketine açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, davalı Deniz Cantürk ile Üçyüzaltmış Turizm şirketinin Hikmetalp İpek’e 66 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

23.07.2018Gündem
Dolu uyarısı otoparklarda yoğunluğa neden oldu

Dolu uyarısı otoparklarda yoğunluğa neden oldu

Kuvvetli yağmur ve dolu yağış uyarılarının ardından İstanbul’da kapalı otoparklarda yer kalmadı. Araçlarının doludan etkilenmesini önlemek isteyen vatandaşlar kapalı otoparklara akın etti. Avcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "Olası dolu yağışında araçların hasar görmemesi için Avcılarımız'da bulunan bütün kapalı semt pazarlarımız otopark olarak kullanımınıza sunulmuştur" denildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada ise saat 17.00-22:00 arası için de kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bu arada Meteoroloji radarına yansıyan görüntülere göre yağmur İstanbul'a bir kaç yönden yaklaşıyor

26.06.2018Haber
Dolu uyarısı sonrası İstanbulda kapalı otoparklar doldu taştı, sürücüler AVMlere akın etti

Dolu uyarısı sonrası İstanbul'da kapalı otoparklar doldu taştı, sürücüler AVM'lere akın etti

Kuvvetli yağmur ve dolu yağış uyarılarının ardından İstanbul’da kapalı otoparklarda yer kalmadı. Araçlarının doludan etkilenmesini önlemek isteyen vatandaşlar kapalı otoparklara akın etti. Otoparklarda yer kalmayınca sürücüler AVM otoparklarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Avcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "Olası dolu yağışında araçların hasar görmemesi için Avcılarımız'da bulunan bütün kapalı semt pazarlarımız otopark olarak kullanımınıza sunulmuştur" denildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamada ise saat 17.00-22:00 arası için de kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bu arada Meteoroloji radarına yansıyan görüntülere göre yağmur İstanbul'a bir kaç yönden yaklaşıyor

26.06.2018Ekonomi
Belediyelerden LGS düzenlemesi

Belediyelerden LGS düzenlemesi

Avcılar Belediyesi, yarın yapılacak LGS nedeniyle, adayların uykularının bölünmemesi için ilçedeki Ramazan Davulcularının Cuma gecesi çalışmayacağını açıkladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı kararla da, LGS adayları 2 Haziran Cumartesi günü saat 07.00-17.00 arasında sınava giriş belgelerini göstermeleri durumunda belediyeye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak.

1.06.2018Eğitim
Çocuklar, Avcılara fen lisesi istedi

Çocuklar, Avcılar'a fen lisesi istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla  Avcılar Kent Konseyi Çocuk Meclisi toplandı. Yaptıkları çalışma ve projelerin uygulanma aşamalarını tartışan Çocuk Meclisi Üyeleri, gelecek dönem çalışmaları konusunda fikir alış verişinde bulundu. Meclis üyesi çocuklar, Avcılar'a fen lisesi istediklerini Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'ye iletti. Benli, önergeyi meclise ileteceğini söyledi.

21.04.2018Eğitim
’Evet’ demenin maliyeti cep yakıyor

’Evet’ demenin maliyeti cep yakıyor

İSTANBUL’da nikah fiyatları cep yakıyor. ’Evet’ demenin maliyeti 919 lirayı buluyor. Nikah fiyatları, ’hafta içi’ ve ’hafta sonu’ diye ayrılırken memuru nikah kıymak için düğün salonuna davet etmek de ekstra bir ödeme gerektiriyor.

18.04.2018Ekonomi
Birçoğu lisanssız Ölümcül boşluk

Birçoğu lisanssız! Ölümcül boşluk

Türkiye’de resmi Go-Kart pisti açmak isteyenlerin TOSFED’den lisans alması gerekiyor. Bu pistler düzenli olarak denetleniyor. Ancak Sarıyer’deki kazanın yaşandığı pist gibi büyük çoğunluğu lisansız olarak çalıştırılıyor.

12.04.2018Ekonomi
Bir bağlama efsanesi: Arif Sağ

Bir bağlama efsanesi: Arif Sağ

Türk halk müziğinin yaşayan en büyük isimlerinden, bağlamanın efsane ismi Arif Sağ, Aydın Doğan Ödülü’nün bu seneki sahibi oldu. 4 Nisan akşamı gerçekleşecek ödül töreni öncesi büyük usta ile müzik yazarı Murat Meriç buluştu, Arif Sağ’ın çocukluğundan bugüne uzanan müzikal yolculuğu konuştu.

29.03.2018Kitap Sanat
Öğretmenler müzik grubu kurdu, konser verdi

Öğretmenler müzik grubu kurdu, konser verdi

Avcılar Saide Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 13 yıllık muhasebe öğretmeni Barış Beşir, 3 öğretmen ve eski bir öğrencisiyle birlikte bir müzik grubu oluşturdu. ‘Grup 4 Göz’ adını verdikleri grupla, öğrencilere, velilerine ve mesai arkadaşlarına konser verdi. Öğrencileriyle ders ve dışında sosyal açıdan yakınlık sağlayan öğretmen grubunu izleyen gençler derste dikkatle dinledikleri öğretmenlerinin çalıp söylediği şarkılarla yerlerinde duramadı.

21.12.2017Eğitim
Kübadan dönen usta sanatçı Arif Sağ: Hiç pes etmedim

Küba'dan dönen usta sanatçı Arif Sağ: Hiç pes etmedim

Bir süredir kanser tedavisi gören usta sanatçı Arif Sağ, tedavi için Küba'ya gitmişti. Yurda dönen Arif Sağ, sağlık durumunun iyi olduğunu söylerken "Hiç pes etmedim" dedi. Sağ'ın geçen yıl eşinin hayatını kaybetmesinin ardından sazını elini almadığı ortaya çıktı.

15.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

‘Kaşıkçı vakası’

CİNAYET, tarafları itibariyle ‘uluslararası suç tanımı’na giriyor.

30.10.2018