MENÜ

Ato

Ato ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ato haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ato haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.030 Ato haberi bulunmuştur.

Ankara Ticaret Odası (kısaca ATO), Ankara'da etkinlikte bulunan ticari kurum ve kişilerin ticari işlemlerini düzenlemek, kayıt altında tutmak ve bu işletmelere ait sicillerin tutulduğu kurumdur. Mayıs 1923'de kurulan ATO'nun Yönetim Kurulu Başkanlığını 1997 yılından beri sürdüren Sinan Aygün, bu görevini 2011 yılında Salih Bezci'ye bırakmıştır. Oda Meclisi Başkanlığını da 1999'dan beri Nurettin Gürgür yapmaktadır.

Bugün ticari faaliyetlerle uğraşan Ankara esnafını farklı şekillerde destekleyen, çevredeki ilgili sistemleri takip eden, üyenin mesleğine uygun olarak ilerlemesini düzenleyen ve problemlere çözüm üretmeye çalışan 125 bin personelin üyesi olduğu kuruluştur. Danışman ve uzman kadrolarıyla devlet ve özel sektör kuruluşlarına, üyelerine danışmanlık yapar. Araştırma raporları oluşturur,üyelerini ve toplumu bilgilendirir.

Ato Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayici ve iş adamlarıyla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayici ve iş adamlarıyla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO'daki “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni ve iftar programında önemli mesajlar verdi. Erdoğan "Sandık kurulu üyeleriyle ilgili hukuka aykırı işlem yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun YSK üyeleriyle ilgili açıklamalarına da değinen Erdoğan "Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? O zaman senin yapman gereken bir şey var. Dokunulmazlığının kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri kullanabilecek misin? ifadelerini kullandı.

9.05.2019Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO'daki “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni ve iftar programında önemli mesajlar verdi. Erdoğan "Sandık kurulu üyeleriyle ilgili hukuka aykırı işlem yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi. Kılıçdaroğlu'nun YSK üyeleriyle ilgili açıklamalarına da değinen Erdoğan "Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? O zaman senin yapman gereken bir şey var. Dokunulmazlığının kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri kullanabilecek misin? ifadelerini kullandı.

9.05.2019Gündem
Stor perdede KDV yüzde 8e indirildi

Stor perdede KDV yüzde 8'e indirildi

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran "Devletin ilgili birimlerinin yaptıkları çalışma sonucunda, stor perdelerdeki KDV oranı yüzde 8 olarak hayata geçti, sektör rahatlamış oldu" dedi.

4.05.2019Ekonomi
ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, Ankara Ticaret Odasının organ üyeleri ile personelinin kimlik ve ehliyet yenileme işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi için geçici hizmet merkezi kuruldu.

1.05.2019Ekonomi
ATO Başkanı Baran: Türkiye-Azerbaycan ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz

ATO Başkanı Baran: Türkiye-Azerbaycan ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz

ATO Başkanı Gürsel Baran "(Türkiye ile Azerbaycan arasında) 2 milyar dolar civarında bir ticaret hacmimiz var. Her iki ülkenin de katkısıyla bu rakamın kısa sürede 5 milyar dolar olmasının önünde hiçbir engel bulunmadığını düşünüyorum" dedi.

23.04.2019Ekonomi
ATO Başkanından 23 Nisan mesajı

ATO Başkanı'ndan 23 Nisan mesajı

ATO Başkanı Gürsel Baran: - "Egemenliğin temel unsuru ekonomik bağımsızlıktır" - "Daha fazla yatırım, daha fazla üretim ve daha fazla istihdam için tüm gücümüzle çalışmaya devam ederken, çocuklarımızı da en iyi şekilde yetiştirmeyi görev biliyoruz"

22.04.2019Ekonomi
Ankaradan Baküye doğrudan uçuş heyecanı

Ankara'dan Bakü'ye doğrudan uçuş heyecanı

ATO Başkanı Gürsel Baran, "Doğrudan uçuşlar inanıyorum ki iki ülke arasındaki ticari ilişkileri daha da büyütecek ve geliştirecektir. Direkt uçuşlarla Ankara'nın tanıtımına katkı sağlayarak sağlık turizmini de geliştirmeyi hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

21.04.2019Ekonomi
ATO Başkanı Barandan reformlara destek

ATO Başkanı Baran'dan reformlara destek

ATO Başkanı Baran “Üyelerimiz sigorta sektörünün güçlü ve sağlıklı yapılanması için SDDK kurulmasını istedi. Hükümetimiz sesini duydu, reform paketine koydu” dedi.

11.04.2019Ekonomi
Ticaret planlaması yapılmalı

Ticaret planlaması yapılmalı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, seçim sonrası gündeme gelecek yapısal önlemler hakkında konuştu.

6.04.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden yatırımcılara IPARD çağrısı

Bakan Pakdemirli'den yatırımcılara IPARD çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "IPARD-II kapsamındaki 250 milyon avro, yani yaklaşık 1,5 milyar liralık 5. başvuru çağrısı devam ediyor. Durmayın, beklemeyin, kırsalda yatırıma gelin" dedi.

3.04.2019Ekonomi
Mansur Yavaş, ATO Toplantısında konuştu

Mansur Yavaş, ATO Toplantısı'nda konuştu

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Benim hakkımda ne açılmış bir vergi davası ne bir suç ne bir soruşturma var ama rakibim Ankara siyasetine çabuk alışmış. Kendisi hakkında hiçbir yerde konuşmamama rağmen kalkıp bu şekilde konuşması çok yanlış" dedi.

28.03.2019Gündem
ATO Başkanı Gürsel Barandan 18 Mart mesajı

ATO Başkanı Gürsel Baran'dan 18 Mart mesajı

ATO Başkanı Gürsel Baran "Çanakkale ruhunun ve bilincinin bu yüzyılda karşılığı, yerli, milli üretim, istihdam ve güçlü bir ekonomidir" dedi.

18.03.2019Ekonomi
ATOdan üyelerine istihdam seferberliği çağrısı

ATO'dan üyelerine "istihdam seferberliği" çağrısı

ATO Başkanı Gürsel Baran "İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında sağlanacak destek, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir fırsattır. Bütün üyelerimizi bu fırsattan yararlanarak, seferberliğe katılmaya davet ediyorum" dedi.

13.03.2019Ekonomi
ATO Başkanı Barandan istihdam çağrısı

ATO Başkanı Baran'dan istihdam çağrısı

ATO Başkanı Gürsel Baran, "İstihdama yönelik devlet destekleri işletmelerimiz için bir fırsattır. Bütün üyelerimizi bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

26.02.2019Ekonomi
Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı

"Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı"

ATO Başkanı Gürsel Baran: "Türkiye'nin, dünyadaki dijital dönüşümü yakalaması, katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için bilişim ürün ve hizmetlerini yerlileştirmesi gerekiyor. Ülke olarak bizi 100. yılımıza taşıyacak tek istikametimiz var o da bilişim gibi stratejik alanlarda yerli üretimi artırmak" açıklamasında bulundu.

3.02.2019Ekonomi
ATOdan Cumhurbaşkanı Erdoğana müjdeleri için teşekkür

ATO'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "müjdeleri" için teşekkür

ATO Başkanı Gürsel Baran: "Destekler için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ekonomi yönetimine teşekkür ediyoruz. Hükümetimizin sağladığı bu destekler hem reel sektörü hem vatandaşları hem de piyasaları rahatlattığı gibi motivasyon da sağlıyor." açıklamalarında bulundu.

9.01.2019Ekonomi
Ankaradan Romaya direkt uçuş heyecanı

Ankara'dan Roma'ya direkt uçuş heyecanı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk Hava Yollarının (THY) yarın 60 yıl aradan sonra ilk kez Roma'ya direkt uçuş gerçekleştireceğini belirterek "Başkent Ankara, ocak ayında üç dünya başkentine direkt uçuşla bağlanacak. Esenboğa'dan İtalya, İngiltere ve Gürcistan'ın başkentlerine direkt uçuş yapılacak." ifadesini kullandı.

7.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kontrolsüz güç, güç değildir...

‘Dark Phoenix’, ‘X-Men’ ailesi üyelerinden Jean Grey’in öyküsünü anlatıyor. ‘Marvel’in modern zamanlara ve güncel politik gidişata en uygun reflekslere sahip serisinin bu son filmi, ne yazık ki genel toplam içindeki en zayıf halka olmuş. Kendisini esir alan kozmik bir varlıkla gücün karanlık yanına geçen Phoenix’in yaşadıklarını anlatan yapımın en büyük problemi, klişelere fazla göz kırpan öyküsü...

8.06.2019

‘Bekçinin oğlu’ başlığını bize ‘güç odakları’ mı attırdı

ESKİ Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’dan 3 ciltlik kitap geldi:

26.04.2019