MENÜ

Atılla Ilhan

Atılla Ilhan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Atılla Ilhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Atılla Ilhan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.619 Atılla Ilhan haberi bulunmuştur.

Atılla Ilhan Haberleri

Hakan Altun, Seray Severin göz hapsinde

Hakan Altun, Seray Sever'in göz hapsinde!

MOOD Ödülleri, Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi Atilla İlhan Sahnesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı.

28.11.2019Magazin
8. Uluslararası Klarnet Festivali Başlıyor

8. Uluslararası Klarnet Festivali Başlıyor!

Her yıl binlerce nefesi bir araya getiren Uluslararası Klarnet Festivali bu sene 12-18 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da!

Elektrikler ne zaman gelir 22 Ekim İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelir? 22 Ekim İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerinde planlı elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ 22 Ekim tarihinde İstanbul'da yapılacak planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden duyurdu. Bazı ilçelerde planlı elektrik kesintileri olduğu görülüyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

22.10.2019Gündem
Attilâ İlhan mezun olduğu okulda anıldı

Attilâ İlhan mezun olduğu okulda anıldı  

Edebiyatın büyük ustası Attilâ İlhan, ölümünün 14’üncü yıl dönümünde mezun olduğu okulda düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

15.10.2019Eğitim
Atilla İlhan mezun olduğu okulda anılacak

Atilla İlhan mezun olduğu okulda anılacak

Özel bir eğitim kurumu, 11 Ekim 2005’te vefat eden Ünlü Şair Atilla İlhan için anma gecesi düzenleyecek. Sanatçının eserlerinin seslendirileceği gecede, seslendirmeyi müzik öğretmenleri Senfonik Orkestrası’nın müzikleri eşliğinde ortaokul ve lise öğrencileri yapacak.

10.10.2019Eğitim
Attila İlhan vefat yıl dönümünde anılıyor

Attila İlhan vefat yıl dönümünde anılıyor

80 yıllık ömrüne 56 kitap ve 6 senaryo sığdıran Türk Edebiyatının usta kalemlerinden Attila İlhan, vefatının 14. yılında anılıyor. Şiirseverlere yeni ve farklı ufuklar açarak Türk edebiyatına damga vuran şair, romancı, deneme yazarı düşünür, senarist, gazeteci ve eleştirmen Attila İlhan, sevenleri ve okurları tarafından vefat yıl dönümünde unutulmadı. İşte, genç edebiyatçıların ilham kaynağı Attila İlhan hakkında tüm ayrıntılar...

10.10.2019Gündem
Attila İlhan, vefatının 13’üncü yılında anılacak

Attila İlhan, vefatının 13’üncü yılında anılacak

Şair, yazar, senarist, düşünür Attila İlhan, 14’üncü ölüm yıl dönümünde 10 Ekim Perşembe saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) düzenlenecek etkinlikle anılacak.

7.10.2019Kitap Sanat
Dünyaca ünlü ressamları büyük ozanlarla buluşturan sergi, Hürriyet Avrupa tesislerinde açıldı

Dünyaca ünlü ressamları büyük ozanlarla buluşturan sergi, Hürriyet Avrupa tesislerinde açıldı

Türkiye ve dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksüyonlarını, Türkçenin ünlü şairlerinin dizeleriyle buluşturan ‘Repro Sergi’, Hürriyet gazetesinin Avrupa Tesisleri‘nde açıldı. Hessen’deki Türkçe ve Türk Kültürü öğrencilerinin eserlerinden oluşan serginin ilk ziyaretçileri de genç sanatçılar ve öğretmenleri oldu.

13.06.2019Avrupa
Bir Zamanlar Çukurovada dayıya selam

Bir Zamanlar Çukurova'da dayıya selam!

‘Bir Zamanlar Çukurova’da ünlü şair Attila İlhan’a selam!

27.05.2019Televizyon
Elektrikler ne zaman gelecek 3 Mayıs 2019 Cuma günü planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 3 Mayıs 2019 Cuma günü planlı kesinti programı

BEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaştı. 3 Mayıs 2019 Cuma tarihli planlı kesinti programına göre, Büyükçekmece, Esenler, Bayrampaşa, Bağcılar, Esenler, Esenyurt gibi birçok Avrupa Yakası ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

3.05.2019Gündem
Candan 10 şarkı

Can'dan 10 şarkı!

Can Bonomo, “Ruhum Bela” isimli 5. albümünü Avrupa Müzik etiketiyle çıkardı.

9.04.2019Keyif
Dünya Emekçi Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı İşte ünlü şairlerin Kadınlar Gününde paylaşabileceğiniz şiirleri

Dünya Emekçi Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı? İşte ünlü şairlerin Kadınlar Günü'nde paylaşabileceğiniz şiirleri

Yarın 8 Mart, yani şiire, romanlara, müziğe, resimlere kısacası sanatın tüm alanlarının ilham kaynağı, toplumdaki yeri yadsınamaz olan emekçi kadınların günü. Tüm dünyada geçerli olan Kadınlar Günü, trajik bir olay sonrasında ortaya çıkıyor. İşte, Kadınlar Günü’nün tarihi ve Türk Edebiyatı’nın ünlü şairlerinin kadınları anlatan şiirlerinden bazıları…

7.03.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 06 Mart 2019 Çarşamba günü planlı kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 06 Mart 2019 Çarşamba günü planlı kesinti programı

Türkiye’nin Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki bazı ilçelerde elektrik kesintisi yaşanıyor. İkamet ettikleri bölgedeki kesintilerin süresini merak eden vatandaşlar, ‘elektrikler ne zaman gelecek?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, BEDAŞ 6 Mart 2019 Çarşamba günü planlı kesinti programı

6.03.2019Gündem
O benim sırdaşımdı

'O benim sırdaşımdı'

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen "Esaretin Bedeli"ni tiyatro sahnesine taşıyan oyuncu Kerem Alışık, "3-4 ay arasında bir hazırlık süreci geçirdik. Böyle büyük filmleri tiyatroya uyarlamak, tiyatro dilini oluşturmak kolay değil. Çok şükür herkesin beğendiği, bizi mahcup etmeyen bir iş çıktı." dedi.

16.02.2019Magazin
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

15.10.2018Teknoloji
Attilâ İlhan ölüm yıl dönümünde anılacak… İşte, Attilâ İlhanın hayatı

Attilâ İlhan ölüm yıl dönümünde anılacak… İşte, Attilâ İlhan'ın hayatı

Türk edebiyatının Kaptan‘ı Attilâ İlhan, aramızdan ayrılışının 13’üncü yıl dönümünde çeşitli etkinliklerle anılacak. Çok yönlülüğü, fikir yapısı ve sanat anlayışı yeni nesle ulaşmaya devam eden Attilâ İlhan, Mavi ya da Maviciler adıyla tanınan toplumcu gerçekçi şiir akımının öncüsüydü. İşte, yarattığı eserlerle edebiyatımıza pek çok nitelikli yapıt bırakan Attilâ İlhan'ın hayatına ilişkin detaylar.

10.10.2018Keyif
Atilla İlhan şiirlerinden dizeler….

Atilla İlhan şiirlerinden dizeler….

Ben Sana Mecburum, Yağmur Kaçağı, An Gelir gibi şiirleriyle binlerce edebiyat tutkunun kalbinde yer eden Attila İlhan, vefatının 13’üncü yılında çeşitli etkinlikle anılacak. Sadece şairliği değil; yazarlığı, eleştirmenliği, aydın yönü ile Türk edebiyatında büyük bir yeri olan Atilla İlhan’ın şiirleri sosyal medya hesaplarıyla bir kez daha hatırlatılacak. İşte Şair ve Yazar Attila İlhan'ın kaleminden unutulmaz diziler

9.10.2018Gündem
Sadri Alışık Ödülleri sahiplerini buldu

Sadri Alışık Ödülleri sahiplerini buldu!

23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri sahipleri buldu. Beşiktaş Belediyesi’nin de sponsor olduğu gece MKM Atilla İlhan Salonu’nda gerçekleşti. Geceye tiyatro ve sinema dünyasının başarılı, ünlü ve duayen isimleri katıldı. Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç da bu törene katılan isimler arasındaydı.

8.05.2018Keyif
Birlikte ödül verdiler

Birlikte ödül verdiler

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Necmettin Erbakan Ödülleri Platformu tarafından düzenlenen "Erbakan Ödülleri 2018" törenine katıldı. Törene gelen Abdullah Gül’ü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu karşıladı. Gül ile Karamollaoğlu salona birlikte giriş yaptı.

24.04.2018Gündem
Gerilimin babası: Alfred Hitchcock

Gerilimin babası: Alfred Hitchcock

88. sayımızın SineList sayfasında gerilimin babası Hitchcock'a bir saygı duruşunda bulunduk.

16.04.2018Kampüs
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ’tan İstanbul’daki kesintiler için duyuru

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ’tan İstanbul’daki kesintiler için duyuru

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Plan bakım ve onarım nedeniyle pek çok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. İkamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini merak eden vatandaşlar yetkililere ulaşamaya çalışıyor. İstanbul’da elektrikler ne zaman gelecek?

8.03.2018Gündem
Üniversite gençlerin aşka bakışını değerlendirdi

Üniversite gençlerin aşka bakışını değerlendirdi

Beykoz Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Gençlerin Aşka Bakışı 2017” konulu anket sonuçlandı.

16.02.2018Kampüs
Gözler MHPnin o vekilinde

Gözler MHP'nin o vekilinde

MHP Lideri Bahçeli’nin cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday göstermeyip, Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyecekleri açıklamasından sonra gözler İstanbul Milletvekili Atila Kaya’ya çevrildi.

8.01.2018Gündem
Yarın da Refik Halid…

Yarın da Refik Halid…

Refik Halid Karay ‘Hep İstanbul’dan ‘Atatürk’e Eğilen Bir Sürgün’e artık 18 kitaba ulaşmış denemeleriyle bize inanılmaz güzellikte, mutlulukta zamanlar yaşattı. Gündelik olaylarda bile Refik Halid’in kalıcı yazarlığına, itiraf edeyim, kıskançça bakakalıyorum.

6.04.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Mağdur İzmir fail bizleriz

ÜSTTEKİ İnciraltı fotoğrafına bakıp hüzünlenmemek mümkün değil...

17.11.2019

Kapı kapı dolaştı binlerce kitap topladı

Bazıları için kitaplar, basılı ya da yazılı kâğıt yapraklarının bir araya getirildiği bir nesneden öte değildir. Sadece ihtiyacı olduğunda kullanır ya da hiç ihtiyaç bile duymaz. Bazıları için de bu durumun tam tersi geçerlidir. Sevgisi ve tutkusuyla kitapları hayatının merkezine konumlandırmıştır.

23.07.2018

Eğitimi başaramazsan geleceği var edemezsin

Şair, Yazar, Müzeci Sunay Akın geçtiğimiz günlerde konuşmacı olarak katıldığı 16. Kalite ve Başarı Sempozyumu kapsamında yine hayranlık uyandıran bir sunuma imza attı. İzleyenleriniz bilir, Sunay Akın’ın “insanın tarihini” anlatan hikâyeleri esnasında dinleyicilerden genellikle bir şaşkınlık ifadesi olarak “Aaaaa!” sesleri yükselir. Aslında bu sesler kendi değerlerimizden ne kadar uzaklaştığımızın ya da bilmediğimizin de kanıtıdır. Sunay Akın ile sunum sonrası her zamanki samimiyeti eşliğinde eğitimden müzeciliğe uzanan derin bir sohbete daldık. En çok çocuklara ilham olmak istediğini belirten Akın, çocuklarını kazanamayan bir ülkenin, aydınlanmadan söz edemeyeceğine dikkat çekti.

4.06.2018

Sayılarla İzmir

SAYILARLA kentimizin durumunu nedir?

14.04.2018

Mor ve Ötesi’nden sürpriz cover

Nur Yoldaş’ın sesinden duymaya alıştığımız 80’lerin popüler şarkısı ‘Sultan-ı Yegah’ı coverlayan mor ve ötesi geçtiğimiz haftanın en büyük sürpriziydi. Daha önce hiç yeniden yorumlanmayan ‘Sultan-ı Yegah’ şarkısı, grubun kendi tarzıyla seslendirdiği  ‘Yaz Yaz Yaz’ , ‘Sevda Çiceği’, ‘1945’ gibi başarılı performanslarından sonra en az onlar kadar yenilikçi ve dikkat çekici olmuş.

27.03.2018

Öğrenci servisine önlem böyle olur

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yeni eğitim öğretim yılına kısa süre kala öğrencilerin güvenliğine yönelik olarak, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu kararı ile servis araçlarına GSP sistemi kurulmasını zorunlu hale getirdiklerini açıkladı.

8.09.2017

“Sancar” İsmini görünce sandım ki…

 DHA’nın geçtiği haberi hemen bütün yerel (?!) medya kullanmış.

3.09.2017

Aslı Erdoğan’ın tüm dünyadan toplamadığı ödül kalmadı... İstanbullu Kafka

DÜN başlayan dünyaca ünlü romancı Aslı Erdoğan röportajı bugün de devam ediyor. Siz de okuyacaksınız, neredeyse tüm dünyadaki edebiyat, insan hakları ve barış ödüllerinİ topladı. Bunu gururla anlatmıyor, sadece bir durum tespiti yapıyor. Ve yurtdışı yasağı olduğu için o ödül törenlerinin hiçbirine gidemiyor...

9.05.2017

Böyle bir sevmek görülmemiştir

Bazıları için “Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın” biçiminde bi açıklama gerektiren bi yazı bu.

12.08.2016