MENÜ

Atık Enerji

Atık Enerji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atık Enerji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.347 Atık Enerji haberi bulunmuştur.

Atık Enerji Haberleri

FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

Gazeteciler, siyasi parti yöneticileri, yargı, emniyet, MİT ve iş dünyası mensuplarının da arasında bulunduğu 402 kişinin, sahte isim ve suçlamalarla usulsüz dinlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelilerin, ‘kişilerin özel hayatına dair (cinsel tercih, evlilik dışı ilişki, vs.) konuşmaları da kaydedip arşivlediği’ ileri sürüldü.

21.04.2016Gündem
Gayrimenkul yatırımlarında yeni trend:Yeşil Binalar

Gayrimenkul yatırımlarında yeni trend:Yeşil Binalar

Artan çevresel kirlilik, küresel ısınma, enerji kaynaklarının azalması derken tüm dünyada gayrimenkul yatırımlarında hızla yayılan yeşil bina trendi; son dönemlerde ülkemizi de etkisi altına aldı

2.11.2011Gündem
İzmir’in çöpü ışık verecek

İzmir’in çöpü ışık verecek

Atık Enerji Şirketi sahibi Yusuf Urkaç, İzmir’de günde 7 bin ton çöp çıktığını, bu çöpten de günde bin evin ihtiyacını karşılayacak 70 megawatt elektrik üretilebileceğini söyledi.

26.09.2010Ege
İzmirin çöpü bin evi aydınlatacak

İzmir'in çöpü bin evi aydınlatacak

AVRUPA'nın çöp sorununu çözen devler, gözünü Türkiye'ye dikti. Almanya'dan Zeno, Avusturya'dan Komtech bu alanda hiç yatırımı olmayan Türkiye'ye geliyor

25.09.2010Ekonomi
Ağaoğlu reklam yüzü oldu tanıtım öncesi 620 ev sattı

Ağaoğlu reklam yüzü oldu tanıtım öncesi 620 ev sattı

Ağaoğlu İnşaat, İstanbul Ayazma’da Olimpiyat Stadı’nın yanında 200 dönümlük bir arazide 3 bin 100 konuttan oluşan ‘My World Europe’ projesinin satışlarına başladı.

24.09.2010Ekonomi
Reklam filminde kendisi rol aldı

Reklam filminde kendisi rol aldı

Ali Ağaoğlu reklam filminde kendisinin rol aldığı Avrupa yakasındaki konut projesi My World Europe, satışa sunuldu.

24.09.2010Ekonomi
İstanbul’u çöplükler aydınlatacak

İstanbul’u çöplükler aydınlatacak

Çöplüklerden çıkan metan gazı ile enerji üretimine yönelik iki santral hayata geçirilecek.

1.05.2009Ekonomi
252 şirket yarıştı ’en hızlı balık’ Pegasus çıktı

252 şirket yarıştı ’en hızlı balık’ Pegasus çıktı

Referans Gazetesi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen "Hızlı Balık Ödülleri" sahiplerini buldu. Artan rekabet ortamında Türkiye’nin en yenilikçi ve en hızlı firmalarını bulma hedefiyle yola çıkan Hızlı Balık ödüllerinde 2008 yılının "En Hızlı Balığı" Pegasus Havayolları oldu.

15.04.2009Ekonomi
ABden KKTCye 139 milyon euro

AB'den KKTC'ye 139 milyon euro

Avrupa Birliği, Kıbrıs Türklerine 139 milyon euro yardımı öngören programın uygulanmasını başlattı. Yardımın 40 milyon euro’luk ilk bölümünün 29 Eylül’de Lefkoşa'ya aktarılması, ikinci ödeme tarihi için ise 20 Ekim’de görüşmelerin yapılması öngörülüyor.

26.09.2006Dünya
Çevre sorunlarının belirleneceği  toplantıda Türk ekibin önerilerini bu çöp adam anlatacak

Çevre sorunlarının belirleneceği toplantıda Türk ekibin önerilerini bu çöp adam anlatacak

İstanbul’daki altı okuldan 15 öğrenci, Avrupa Gençlik Parlamentosu Projesi’nde 10 AB ülkesinden 2 bin 500 katılımcıyla birlikte, Avrupa’nın çevre sorunlarını belirleyecek. Projeye Türkiye’nin çevre sorunlarını, hava, su, atık, enerji ve gıda başlıklarıyla inceleyerek katılan öğrenciler, çözüm önerileri de üretecekler.

29.05.2004Gündem
Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Kabul edildi

Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

17.01.2019Ekonomi
Metan gazından 1 yılda 35 milyon kilovat elektrik

Metan gazından 1 yılda 35 milyon kilovat elektrik

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci yatırımları arasında olan “Metan Gazından Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi”, 2018 yılında 35 milyon 110 bin kilovat elektrik üretti. Tesisin kurulduğu günden bu yana ürettiği elektrik 294 milyon 348 bin 647 kilovat oldu.

16.01.2019Ekonomi
Külliyede Sıfır Atık ile 628 ağacın kesilmesi engellendi

Külliye'de "Sıfır Atık" ile 628 ağacın kesilmesi engellendi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2018'de 36 bin 930 kilogram kağıt atık geri dönüştürülerek, 628 yetişkin ağaç kesilmekten kurtarıldı. Toplanan 24 bin 590 kilogram plastik atık ile 393 varil petrol tasarrufu sağlandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde geçen yıl 8,6 ton sera gazı salınımı engellenirken, 439 bin 314 kilovat saat enerji tasarrufu elde edildi.

15.01.2019Ekonomi
Ankara’da su ücretlerine yüzde 30 indirim

Ankara’da su ücretlerine yüzde 30 indirim

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara’da su ücretlerinde yüzde 30 indirim yapılmasını kararlaştırdı. Konut ve işyerlerindeki tüm aboneler için uygulanacak olan indirim 21 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

14.01.2019Gündem
Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Zeybekçi "İzmir hakkında en önemli projemiz bu" diyerek "Ayın 20'sinden sonra açıklayacağız. 30 bin ARGE çalışanının olduğu, en büyük teşviklerin, avantajların verildiği, bilim insanlarının, akıl insanlarının... Bununla ilgili de 27 dönümlük bir alan; tabiat olarak dünyanın en güzel yerinde, doğanın içinde" şeklinde konuştu.

12.01.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖcülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Gündem
‘Paralı poşetle çevrecilik bahane’

‘Paralı poşetle çevrecilik bahane’

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, market poşetlerinin 1 Ocak 2019 itibarıyla 25 kuruştan satılmasına tepki gösterdi.

4.01.2019Gündem
Müteahhitler 2019dan umutlu

Müteahhitler 2019'dan umutlu

İNTES Başkanı Celal Koloğlu: "Bu yıl sürdürülebilir ve dengeli büyümeye odaklanan ekonomi politikalarının hayata geçirileceği bir yıl olacak. Yerel seçim sürecinin tamamlanması, döviz ve faiz oranlarındaki normalleşmenin etkisi ve yapısal reformların hayata geçirilmesiyle Türkiye ekonomisinin olumlu yönde seyredeceğine inanıyoruz." açıklamalarında bulundu.

2.01.2019Ekonomi
Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Salıdan sonra poşetler ücretli. Uzun zamandır gündemdeydi, 1 Ocak itibariyle hayata geçiyor. Artık plastik poşetlerin her biri en az 25 kuruşa satılacak, bu ücret her yıl güncellenecek. Bu karar yeterli mi, hayatımızda neler değişecek, doğayı korumak için başka neler yapabiliriz? Uzmanlara danıştık.

29.12.2018Hürriyet Cumartesi
2018 yılında bilim dünyasına damga vuran gelişmeler

2018 yılında bilim dünyasına damga vuran gelişmeler

Bilim ve çevre haberlerine meraklı olanlar için 2018 yılı epeyce malzeme sundu. Hava sıcaklığındaki artışın 1,5 dereceyi aşması halinde dünyamızı bekleyen tehlikeler konusunda iklim uzmanlarının uyarılarından tutun da Mars'ta 20 km çapındaki gölün görüntüleri ve başka birçok haberle hatırlanacak bir yıl oldu 2018.

27.12.2018Teknoloji
Esenyurt’tan 60 ülkeye trafo

Esenyurt’tan 60 ülkeye trafo

Yaklaşık 36 yıl önce Mehmet Okay Büyükdeğirmenci, Fethi Kasım ve Emin Armağan Şakar tarafından İstanbul Esenyurt’ta transformatör (trafo) üretmek amacıyla kurulan Elektra Elektronik, bugün 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Günümüzde enerji kalitesi alanında da birçok çalışma yaptıklarını söyleyen Şakar, “Hedefimiz dünya markası olmak” dedi.

18.12.2018Ekonomi
Genel müdür hasatta

Genel müdür hasatta

Raffles İstanbul, sürdürülebilir bir dünya için Planet 21 projesine dahil oldu. Otelin Genel Müdürü Christian Hirt ve Pazarlama Direktörü Deniz Met de bu kapsamda Komşuköy’e gidip organik ürünlerin hasatına katılıyor.

15.12.2018İK/Yeni Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Kimya mühendisi eski müsteşardan yağ uyarısı: Bu bir cinayettir

Kimya mühendisi eski müsteşardan yağ uyarısı: Bu bir cinayettir  

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Türkiye’de kullanılmış pişirme yağlarının merdiven altında yeniden kullanıma sunulduğunu söyledi. Öztürk, ilgili bakanlıklara sunduğu raporunda atık yağlardan margarin, sıvı yağ, pasta, börek, sabun üretildiğini belirterek, “Bu bir cinayettir, kansere davetiyedir” dedi.

13.12.2018Gündem
Bakan Pakdemirli: Dünyayı doyuran, dünyanın lideri olacak

Bakan Pakdemirli: "Dünyayı doyuran, dünyanın lideri olacak"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Dünyayı doyuran, dünyanın lideri olacak ve tarımı olmayan ülke de mutfağı olmayan eve benzer” dedi.

10.12.2018Ekonomi
İlçenin yarısının elektriği hayvansal atıklardan üretiliyor

İlçenin yarısının elektriği hayvansal atıklardan üretiliyor

Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde faaliyette bulunan büyükbaş hayvan çiftliğinden çıkan gübreden elde edilen enerji ile ilçede bulunan konutların elektrik ihtiyacının yüzde ellisi karşılanıyor. Bin 750 büyükbaş kapasiteli Gökkale Tarım ve Hayvancılık işletmesine, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) alınan hibe destekleriyle biyoenerji tesisi kuruldu. İşletmede çıkan hayvansal gübreden önce elektrik enerjisi elde edilirken daha sonra da organik sıvı ve pelet gübre üretiliyor. Sıfır atık sloganı ile üretim yapan tesisten elde edilen elektrik enerjisi hem çiftlikte hem de ilçede kullanılıyor.

5.12.2018Haber
Şehir çöpünden termik yöntemle enerji üreten santral

Şehir çöpünden termik yöntemle enerji üreten santral

Türkiye’nin şehir çöpünden termik yöntemle enerji üreten ilk santrali “Yap-işlet devret” modeliyle Malatya'da kuruldu.

4.12.2018Teknoloji
Alışveriş poşetleri ücretli, bisiklet yolu zorunlu

Alışveriş poşetleri ücretli, bisiklet yolu zorunlu

TBMM’de önceki gece kabul edilen çevrenin korunmasına yönelik düzenlemeler içeren yasayla alışveriş poşetleri ücretli oldu. 25 kuruştan az olmayacak poşet ücretleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluşturacağı komisyon tarafından her yıl için güncellenecek.

1.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye, ‘sıvı gaz’la rahatlıyor, güneş ve rüzgârla öne çıkacak

SCHNEIDER Elektrik Türkiye Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol’a “Pozitif Enerji Ödülü”nü verdikten sonra sordu:

28.12.2018