MENÜ

Atık Boşaltma

Atık Boşaltma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atık Boşaltma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 77 Atık Boşaltma haberi bulunmuştur.

Atık Boşaltma Haberleri

İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

İlber Hoca’nın sözüne uydular... “Evlenip mobilyacı gezeceklerine dünyayı geziyorlar”

Yeşim ve Özkan Kara çifti yollarda olan iki gezgin. Onların evlenirken hayallerinde ‘sade ve özgür’ bir yaşam vardı. Önce Türkiye’de dolaşmaya başladılar. Denizli’de tanıştıkları Elif Teyze ve Mehmet Amca’nın kendi tasarladıkları karavanı görünce ‘hayallerindeki yaşam’ı buldular. Amerika’ya gidip bir karavan satın aldılar. Şu sıralar Meksika’dalar. Kara çiftiyle yaşadıkları serüveni, nasıl böyle bir karar verdiklerini konuştuk.Serkan OCAK / serkan.ocak@hurriyet.com.tr

23.09.2018Seyahat
‘Mavi Kart’la atık kontrolü yapılacak

‘Mavi Kart’la atık kontrolü yapılacak

Muğla Mahalli Çevre Kurulu, Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında olağanüstü toplandı.

3.07.2009Gündem
Cennet koylara ‘Mavi Kart’lı koruma

Cennet koylara ‘Mavi Kart’lı koruma

MUĞLA Mahalli Çevre Kurulu, Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda tekne ve yatların sintine kontrolünü sağlayacak ‘mavi kart’ uygulaması anlatıldı. Türkiye’de bir ilk olan uygulama kapsamında teknelerin atıkları kontrol altına alınacak. Vali Altıparmak, denetimlerin sıklaştırılacağını ve kurallara uymayan teknelere en üst seviyede para cezası verileceğini bildirdi.

3.07.2009Gündem
Korsanlar çevreci çıktı

Korsanlar çevreci çıktı

Tank ve silah yüklü Ukrayna gemisine el koyarak dünya kamuoyunun gündemine gelen korsanlar, Avrupalı firmaların Somali sahilleri açığına zehirli atık boşalttıklarını öne sürerek, gemi karşılığında alacakları 8 milyon dolarlık fidyenin sahillerin temizliğine gideceğini iddia ettiler.

13.10.2008Dünya
İzmirde yol çöktü trafik kilitlendi

İzmir'de yol çöktü trafik kilitlendi

İzmir'in Yeşildere Caddesi'nde bir tekstil fabrikasının yer altında bulunan atık boşaltma borusunun bulunduğu bölgede meydana gelen asfalt çökmesi nedeniyle yolun bir kısmı trafiğe kapandı. Yeşildere Caddesi'nde trafik uzun süre kilitlendi.

19.10.2006Gündem
Gemi geldi... Kriz yolda

Gemi geldi... Kriz yolda

Kanada'nın 2013-2014 yıllarında Filipinler'e yasa dışı şekilde, konteynerlerle gönderdiği çöpü geri götürecek kargo gemisinin Filipinler'e ulaştığı bildirildi.

30.05.2019Dünya
Fazla eşyan mı var, ver satsın

Fazla eşyan mı var, ver satsın

4 yıl önce evlenirken yaşadığı eşya taşıma sorunundan yola çıkan Alpay Koraltürk, Furnishare.com adındaki girişimi kurdu. İkinci el mobilyaları kullanıcıların evinden alan, temizleyen ve satışını gerçekleştiren Furnishare.com, şu ana kadar on binlerce kişiye hizmet verdi

5.09.2018Ekonomi
Denizi kirleten gemilere ceza yağdı

Denizi kirleten gemilere ceza yağdı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, "2018'in ilk 4 ayında yapılan denetimlerde, denizi kirlettiği tespit edilen 130 gemiye 2 milyon 630 bin 847 lira idari para cezası uygulandı" dedi.

26.05.2018Ekonomi
İki dev liman özelleştiriliyor

İki dev liman özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), iki dev liman için ihaleye çıkıyor. Mersin Taşucu ve Milas Güllük Yat Limanları için ihale günü 21 Temmuz olarak belirlendi. Söz konusu limanlara ilişkin ihale, 36 yıllık işletme devir süresini içeriyor.

6.06.2017Ekonomi
Teknelere kötü haber

Teknelere kötü haber

Ulaştırma Bakanlığı; spor, gezi ve eğlence amaçlı teknelerin, İstanbul limanı idari sahasındaki diğer gemilerin hareketlerini engelleyecek şekilde seyredemeyeceğini ve mendireklerle sınırlı alan içerisinde diğer gemilerin ve deniz araçlarının faaliyetlerine engel olmayacak hızda seyretmek zorunda olduklarını bildirdi.

10.09.2011Ekonomi
TSE zehirlenmelere karşı uyardı

TSE zehirlenmelere karşı uyardı

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), kış aylarında ısınma konusunda olumsuzluk yaşanmaması için ısınma ve ısıtma cihazları kullanımı konusunda vatandaşları uyardı.

11.12.2010Ekonomi
Macaristan ikinci toksik dalgadan korkuyor

Macaristan ikinci toksik dalgadan korkuyor

Macar yetkililer, Tuna nehrine zehirli atık sızıntısının artabileceği endişesiyle bir köyü daha boşalttı.

9.10.2010Dünya
Çöp kamyonunda feci ölüm

Çöp kamyonunda feci ölüm

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde çöpleri sıkıştırma işlemi sırasında, çöp kamyonunun kasasında sıkışan temizlik işçisi öldü.

19.09.2010Gündem
Kanserojen atıklar karpuz gibi taşınıyor

Kanserojen atıklar karpuz gibi taşınıyor

Sivas Numune Hastanesi'nden imha edilmek üzere yola çıkan tıbbi atık kamyonu tehlike saçtı.

6.10.2009Gündem
‘Eşek gibi’ çalışıyor, akaryakıt dağıtımında büyümeye yükleniyor

‘Eşek gibi’ çalışıyor, akaryakıt dağıtımında büyümeye yükleniyor

LPG sektörünün en eski oyuncularından biri olan Demirören Grubu sektördeki birikimini ve marka gücünü akaryakıt sektöründe de kullanmaya hazırlanıyor.

8.08.2009Ekonomi
Koylarda sıkıyönetim

Koylarda sıkıyönetim

Muğla’da mavi yolculuğun en önemli ayaklarından Göcek ve Dalaman koylarına getirilen bir dizi yasak, 1 Ağustos tarihi itibariyle yürürlüğe giriyor.

24.07.2009Ege
Göcek koylarında yat sınırlaması

Göcek koylarında yat sınırlaması

MUĞLA'da mavi yolculuğun en önemli ayaklarından Göcek ve Dalaman koylarına getirilen bir dizi yasak, 1 Ağustos tarihi itibariyle yürürlüğe giriyor. Özel Çevre Koruma Kurumu (ÖÇKK), hazırladığı 26 maddelik yönetmelik ile esasları belirledi. Kurum Başkan Vekili Ahmet Özyanık “Göcek ve Dalaman koyları dünyanın çok daha önemseyeceği bir yer haline gelecek” dedi.

24.07.2009Gündem
Koç Üniversitesi gelecek için çalışıyor

Koç Üniversitesi gelecek için çalışıyor

Koç Üniversitesi İleri Araştırmalar Merkezi, Türkiye için çok önem taşıyan otomotiv endüstrisinin lojistik altyapısının geliştirilmesi, İstanbul üzerinden geçen ağır vasıta trafiğinin Marmaray’a bağlanması, atık pillerin çevreye zararının minimize edilerek endüstriye yeniden kazandırılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarının mevcut enerji sistemine sürdürülebilir ve etkin bir şekilde entegrasyonunu öngören bir dizi proje geliştiriyor.

10.05.2009Gündem
Mersindeki Deliçayda kirlilik iddiası

Mersin'deki Deliçay'da kirlilik iddiası

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üskül, Mersin'deki Deliçay'da belediyeye ait asfalt şantiyesinin faaliyetleri dolayısıyla kirlilik yaşandığı iddiasıyla ilgili belediyenin önlem almak ve yasa gereği bilgi vermek zorunda olduğunu bildirdi.

13.11.2008Gündem
Kepez Limanı yeniden faaliyete açıldı

Kepez Limanı yeniden faaliyete açıldı

Kolin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu, şirkete bugüne kadar maddi ve manevi zarar vermiş olmasına rağmen, Kepez Limanı hizmetlerinin yeniden faaliyete geçirilmesine karar verdiklerini bildirdi.

4.01.2008Gündem
Tatvanda şiddetli yağmur

Tatvan'da şiddetli yağmur

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, şiddetli yağmur nedeniyle Tatvan Devlet Hastanesi ek binasını su bastı.

11.11.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Denizlere plastik atmayın

Bilim insanları denizlerimize her yıl 12 milyon ton plastik karıştığını söylüyor. Tek kullanımlık plastikler bu sorunun en önemli kısmı. Peki bu plastikler denizlere nasıl giriyor?

24.09.2017

Eski Haliç’ten beter olan Ergene’ye çözüm!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünü yaptığı ‘Ergene Havzası Koruma Eylem Planı’ bilgilendirme toplantılarının 10’uncusu 28.6.2012 Perşembe günü Lüleburgaz’da yapıldı.

30.06.2012

Kadını önce güçlendirin

BAŞBAKAN Erdoğan “Kürt açılımı” için Dolmabahçe’deki ofisinde isinde en son kadınlarla buluştu.

19.07.2010

Böbrek yetmezliğine dikkat

Yiyip içtiklerimizin kullanılıp işlenmesi kadar meydana gelen "üretim atıkları"nın bedenden uzaklaştırılması çok önemli bir iştir.

18.11.2008

'Paldır-küldür' siyaset anlayışı

ANAVATAN'da, Erkan Mumcu'dan önce 11 ay kadar genel başkanlık yapan ilk Çevre Bakanı ve Bakırköy Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir görevden ayrılırken şöyle demişti:

4.06.2007