MENÜ

Atık

Atık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.976 Atık haberi bulunmuştur.

Atık Haberleri

Plasenta nedir Bebeğin plasentası nedir

Plasenta nedir? Bebeğin plasentası nedir?

Plasenta, bebeğin anne karnında ihtiyaç duyduğu hemen her türlü kaynağı sağlayan bir yapıdır. Plasenta oluşumunun normal düzeyde gerçekleşmesi halinde bebeğin gelişimi gerçekleşirken, problem olması halinde ise gelişim sürecinde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Peki, bebeğin anne karnında destek aldığı plasenta nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.11.2018Sağlık
Korkunç olay Narenciye posasının altında kalan çocuk için seferber oldular

Korkunç olay! Narenciye posasının altında kalan çocuk için seferber oldular

ADANA'da kağıt toplayıcısı Halil Yeloğlu (15) boş araziye kamyondan dökülen narenciye posasının altında kaldı. Yeloğlu'nu kurtarmak için cankurtaran ekipleri ile vatandaşlar seferber oldu. Genç, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.  

12.11.2018Gündem
Belediye, AVM ve otellere Sıfır Atıka geçme zorunluluğu geliyor

Belediye, AVM ve otellere "Sıfır Atık"a geçme zorunluluğu geliyor

Taslağın hayata geçmesi halinde belediyeler ile alışveriş merkezleri, organize sanayi bölgeleri, bin ve üzerinde çalışanı olan kamu kurum ve kuruluşları, 100'den fazla öğrencisi bulunan eğitim kurumları, 100 üzeri çalışanı olan iş yerleri, sanayi kuruluşları, 4 ve 5 yıldızlı oteller ile 50 ve üzeri yatak kapasitesine sahip sağlık kuruluşlarına 2019'da Sıfır Atık Sistemi'ne geçerek, Sıfır Atık Belgesi alma zorunluluğu getirilecek.

12.11.2018Ekonomi
Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Haftanın kaçırılmayacak fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri haftanın kaçırılmayacak seyahat fırsatlarını ve önemli haberleri sizler için derledi. İşte detaylar...

12.11.2018Seyahat
Sıfır atık ödülü geliyor

Sıfır atık ödülü geliyor

CUMHURBAŞKANLIĞI’nın himayesinde yürütülen proje kapsamında AVM’ler, havalimanları, otogarlar ve garlar ile 100’den fazla çalışanı olan sanayi kuruluşlarında ‘sıfır atık’ şartları 2019’da uygulamaya geçecek.

12.11.2018Gündem
Defne ağacından pelet yakıtı üretti

Defne ağacından pelet yakıtı üretti

Ayşegül Abacı’nın Hatay Yayladağı’nda zorluklarla geçen bir hayatı oldu. 5 çocuklu ormancı bir ailenin kızı olarak büyüdü, okudu. Defne yaprağı toplayıp, defne yaprağı kurutarak bunları satan babası rol modeli oldu. O ise defne ağacının atıklarından ilham aldı ve bu atıklardan ürettiği ‘pelet yakıtı’ ile bir ilke imza attı. Kömüre alternatif ürettiği yenilenebilir enerji kaynağı olarak kabul edilen peleti dünyaya ihraç etmeyi hedefleyen Ayşegül Abacı ilham verici öyküsünü Hürriyet’e anlattı. Ayşegül Abacı, KAGİDER’in Proje 15 adlı 15 kadın girişimciyi destekleyen projesinin de kazananlarından oldu.

10.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Giresunspor, Karabüksporu rahat geçti

Giresunspor, Karabükspor'u rahat geçti!

Spor Toto 1. Lig'in 12. haftasında Giresunspor, sahasında Kardemir Karabükspor'u 4-0 yendi.

10.11.2018Futbol
Rusya ve Çin imzayı attı: Nükleer hamlesi

Rusya ve Çin imzayı attı: Nükleer hamlesi

Rusya ve Çin, nükleer enerji alanında işbirliğini büyütüyor. Çin Ulusal Nükleer Şirketi (CNNC) ile Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom, hızlı nötron reaktörü CFR-600'ün Çin'de inşası ile Tianwan santralinin 7 ve 8'inci reaktörlerinin yapımının da aralarında bulunduğu 4 ayrı işbirliği anlaşması imzaladı.

9.11.2018Dünya
Hentbolda derbi günü

Hentbolda derbi günü

9.11.2018İzmir
Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Bakan Selçuk’tan Alparslan öğretmene geçmiş olsun telefonu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün İstanbul Üsküdar’da silahlı saldırıya uğrayan beden eğitim öğretmeni Alparslan Aldırmaz’la telefonla görüşerek geçmiş olsun dileklerini paylaştı. Konuya ilişkin bir mesaj yayımlayan Bakan Selçuk, “Öğretmenimiz Alpaslan Aldırmaz’a yapılan saldırıyı kınıyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

9.11.2018Eğitim
Şehirlerin sorunlarına akıllı çözüm

Şehirlerin sorunlarına 'akıllı' çözüm

Dünyada nüfusun sürekli artmasıyla altyapı, güvenlik, sağlık, atık ve konut açığı gibi yeni sorunların ortaya çıktığı şehir hayatına çözüm bilgi teknolojilerine dayanan "akıllı" şehir yatırımlarından geliyor.

8.11.2018Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arkadaşlarımıza söylüyoruz, dikey mimari yok...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arkadaşlarımıza söylüyoruz, dikey mimari yok...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında yatay mimariye dikkat çekerek Bakan Murat Kurum'a seslendi, "Murat, buna dikkat et! Biz kendi arkadaşlarımıza söylüyoruz. Diyoruz ki dikey mimari yok yatay mimari..." diyerek açıkladı.

8.11.2018Gündem