MENÜ

Ateşli Havale

Ateşli Havale ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ateşli Havale haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ateşli Havale haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 83 Ateşli Havale haberi bulunmuştur.

Ateşli Havale Haberleri

Bebek ve çocuklarda ateşe ne iyi gelir Ateş nasıl düşürülür

Bebek ve çocuklarda ateşe ne iyi gelir? Ateş nasıl düşürülür?

Bebek ve çocuklarda yüksek ateş ebeveynlerin en çok paniklediği durumların başında geliyor. Ateşi düşürmek adına da birçok yönteme başvurdukları görülüyor. Peki çocuklarda ateş neyin işaretidir? Ebeveynler bu konuda nasıl hareket etmeli, ne zaman hekime başvurmalı? Konuyla ilgili tüm soruların yanıtlarını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar yanıtladı.

Ateşli havale ailelerin en büyük endişesi

Ateşli havale ailelerin en büyük endişesi

Bebeklerde ve çocuklarda yüksek ateş, anne babaları en çok endişelendiren durumlardan biri. “Ya havale geçirirse” diye başlayan endişenin aileleri hata yapmaya sürüklediğini dile getiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları Dr. Ebru Gözer ve Dr. Mehmet Kılıç, “Ateş bir hastalık değil, bir belirtidir. Esas tedavi edilmesi gereken, ateşe neden olan hastalıktır. Ateş tedavisinde temel amaç çocuğun rahatlatılması. Büyük çocukların kendini iyi hissettiği, küçük çocukların ise rahatladığı bir vücut ısı düzeyi tedavi için yeterlidir” dedi.

Bebeğin ateşi nasıl düşer Uzman önerisi

Bebeğin ateşi nasıl düşer? Uzman önerisi!

Her an her yerde karşılaşılabilen bebekte yüksek ateş, ailelerin kabusu olabiliyor. Bu tarz durumlarda ebeveynlerin öncelikle kontrollü davranabilmek adına sükunetlerini korumaları gerekmektedir. Peki, bebeğin ateşini düşürmek için hangi yolların izlenmesi daha yerinde olacaktır? İşte, uzmanlardan alınan görüşler doğrultusunda bebeğin ateşini düşürme aşamasında kullanılabilecek yöntemler

14.05.2019Sağlık
Simgesi mor gözlük olan sosyal sorumluluk projesinde hangi hastalığa dikkat çekilir

Simgesi 'mor gözlük' olan sosyal sorumluluk projesinde hangi hastalığa dikkat çekilir?

Epilepsi, halk arasında 'Sara Hastalığı' olarak da bilinmektedir. Aralıklı olarak gerçekleştirilen nöbetlerin olduğu bu rahatsızlık, ülkemizde her 100 çocuktan birisinde görülmektedir. Mor gözlük sosyal sorumluluk projesi ise bu hastalığa dikkat çekmek için ortaya çıkmıştır. Ünlüler mor gözlük takarak bu rahatsızlığa dikkat çekmek istemiştir. İşte, simgesi mor gözlük olan bu hastalık hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Gündem
Ateşli havale sırasında nelere dikkat edilmeli

Ateşli havale sırasında nelere dikkat edilmeli?

Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal cevapladı; Ateşli havale sırasında nelere dikkat edilmeli?

14.11.2018Arpanet
Ateşli havale nedir, hangi belirtilerle kendisini gösterir

Ateşli havale nedir, hangi belirtilerle kendisini gösterir?

Çocuk Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ebru Kolsal cevapladı; Ateşli havale nedir, hangi belirtilerle kendisini gösterir?

Epilepsi nedir Epilepsi belirtileri nelerdir

Epilepsi nedir? Epilepsi belirtileri nelerdir?

Halk arasında “Sara” olarak bilinen epilepsi hastalığı doğru tedavi ile büyük oranda kontrol altına alınabilen bir hastalıktır. Kendiliğinden ve tekrarlayan nöbetlerin (soğuk havale) olması durumunda epilepsi teşhisi konulur. Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneği Başkanı ve Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Kürşad Aydın epilepsi hastalığında en sık yapılan hatanın nöbet geçiren hastalara soğan koklatmak olduğunu söyledi ve epilepsi hastalığı hakkında bilgi verdi.

9.02.2018Sağlık
Ateşli dönemlerde nöbete dikkat

Ateşli dönemlerde nöbete dikkat!

Çocuklarda görülen ateşli havale sırasında anne ne yapmalı? Çocuk Nöroloji Uzmanı hangi tedavi yöntemlerinin izlenilmesi gerektiğini sizler için yanıtlıyor.

27.01.2016Sağlık
Büyük sessizliğe son veren operasyon

'Büyük sessizliğe' son veren operasyon

Türkiye’de 3 milyona yakın kişinin işitme engelli olduğu tahmin ediliyor. Kimi doğuştan kimi sonradan gelişen nedenlerle ‘büyük sessizlik’le yaşamak zorunda kalıyorlar. Ancak tıp teknolojisindeki gelişmeler, bu büyük sessizliği bozup, kişiyi seslerle yeniden tanıştırabiliyor. Bu gelişmelerden biri de koklear implant.

3.03.2015Sağlık
Ateşlendiğinde ne yapmalı

Ateşlendiğinde ne yapmalı

Anne babaların en büyük kabuslarından biri çocuklarının havale nöbeti geçirmesidir. Havale, özellikle yenidoğan ve süt çocukluğu döneminde görülebilen ateşe bağlı bilinç kaybı veya ateşsiz bilinç kaybı ile birlikte olan kasılmalardır.

24.02.2010Kelebek

Boğaz ağrısı havaleye dönüşebilir

Boğaz ve kulak enfeksiyonlarının görüldüğü üst solunum yolu enfeksiyonlarının, ateşli havale ya da buna bağlı gelişen nöbetlere yol açabileceği belirtildi.

18.01.2010Kelebek
Engelli çocuklar rehabilitasyon merkezinden atıldı

Engelli çocuklar rehabilitasyon merkezinden atıldı

TRABZON'un Akçaabat İlçesi'nde özürlü 2 çocuğun 8 ay boyunca gittikleri rehabilitasyon merkezinden alınması, ailelerin tepkisine neden oldu. Çocuklara verilen ‘çok ağır engelli' raporunun, çocukların merkezden çıkarılmalarına neden olduğu açıklandı.

15.09.2008Gündem
SORU VE CEVAPLAR 24

SORU VE CEVAPLAR 24

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

21.06.2007Sağlık
Sarayı kontrol edebilirsiniz

Sarayı kontrol edebilirsiniz

Sara (epilepsi) doğru tanı ve tedaviyle kontrol edilebilir bir hastalık. Dünyada 40 milyon, Türkiye’de ise 700 bin sara hastası olduğu tahmin ediliyor.

22.02.2005Kelebek
Epilepsi ateşli hastalık değildir

Epilepsi ateşli hastalık değildir

Nörolojik hastalıklar arasında en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan epilepsi hastalarına genellikle olumsuz gözle bakılıyor. Dünyada 40 milyon, ülkemizde ise 700 bin kişi epilepsi hastası.

13.07.2004Kelebek
Sara nöbetleri sizi ürkütmesin

Sara nöbetleri sizi ürkütmesin

Epilepsi hastası olmak gerçekten zor. Gerek sürekli ilaç kullanmanın getirdiği sorunlar, gerekse nöbet geldiğinde içinde bulunulan sorunlar yaşanılan problemlerin sadece birkaçı.

Sağlık

Sağlık

13.01.2000Kelebek
Başa Alınan Darbeler Şaşılığa Neden Oluyor

Başa Alınan Darbeler Şaşılığa Neden Oluyor

Çocuğunuzun gözlerinde bir farklılık gözlemliyor musunuz? Özellikle de bir gözü aşağı bir gözü ise daha farklı bir noktaya bakıyorsa şaşılık söz konusu olabilir. Bu durumda çocuğun gözlerinin düzelme şansının erken teşhise bağlı olduğunu vurgulayan Avrasya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, şaşılıkla ilgili önemli bilgiler veriyor.

8.10.2019İyi Yaşam
Bağışlar neden hep Bodensee teşkilatına yatıyor

Bağışlar neden hep Bodensee teşkilatına yatıyor?

AfD’de ortaya çıkan bağış skandalına yenisi eklendi. 150 bin euro olduğu belirlenen yasa dışı bağış bu kez Belçika’da faaliyet gösteren bir vakıftan.

15.11.2018Avrupa
Beynimi yuttum anne

Beynimi yuttum anne

"Meleklerle Yaşamak” kitabının yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli’yi (48) öldürdüğü gerekçesi ile yargılanan Sinem Koç’un İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında sanık Koç’un annesi Pervin Asmaz tanık olarak dinlendi.

27.04.2017Gündem
Ateşte sırasıyla bunları yapın

Ateşte sırasıyla bunları yapın

Kayseri’de Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İsa Üzüm, çocuklarda görülen yüksek ateşin havale riskini ortaya çıkarabileceğini söyledi.

20.12.2014Sağlık
Erken teşhisle şaşılık tedavi ediliyor

Erken teşhisle şaşılık tedavi ediliyor

DENİZLİ Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hüdai Dönmez, bir gözün düz bakarken diğer gözün içe, dışarıya, yukarı ya da aşağıya kayması olan şaşılığın erken teşhisle tedavi edilebileceğini söyledi.

14.03.2014Ege
15’inci yüzyıldan tedavi makamları

15’inci yüzyıldan tedavi makamları

Edirne’deki Sultan II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi’nden alternatif tıp metotları.

1.02.2013Kelebek
Metro Turizm sahibine müebbet hapis

Metro Turizm sahibine müebbet hapis

Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün cinayete azmettirmek suçundan 13 yıldır yargılandığı dava karara bağlandı. 1996’da Beyoğlu’nda Kuvvet Köseoğlu’nun öldürülmesine azmettirdiği iddia edilen Öztürk, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Öztürk’ün başka bir dava kapsamında tutuklu olması nedeniyle yeniden tutuklanmasına yer olmadığına karar veren mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı koydu. Olayın işlendiği tarihi göz önüne alarak karar veren mahkeme, Rahşan Affı olarak bilinen yasa hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. Öztürk bu sayede 6 yıl hapis yatıp tahliye olabilecek.

8.10.2012Gündem
Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -4-

Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -4-

Ermeni iddialarıyla ilgili Türkiye her yıl 24 Nisan yaklaşırken bir tehditle karşı karşıya geliyor. Bir işkence mekanizması gibi önümüze getirilen bu tehdide karşı köklü bir çözüm bulmalıyız demiş ve sizin fikrinizi sormuştuk. İşte sizin cevaplarınız...

7.03.2010Gündem
Çocuklar evde güvende değil

Çocuklar evde güvende değil

Çocuğunuzun evde güvende olmasını sağlamak için acil durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

6.10.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

ÇOCUKLARDA ATEŞLİ HASTALIKLAR

Bu hafta konumuz, “çocuklarda ateşli hastalıklar...”

17.05.2013

Binali Bey’in hatipliği

HER konuşmasına, konuşma sanatı konusunda iyi olmadığını söyleyerek başlıyor.

3.06.2016

Ateş korkutur

Ailede bir hasta olunca herkesin huzuru kaçar. Hastalanan bebek ya da çocuk olduğunda ise huzursuzluk artar, yerini telaşa bırakır. Devreye “ateş” de girmiş, vücut ısısı titremelerle yükselmeye başlamışsa “telaş”, telaş olmaktan çıkıp korkuya, üzüntüye, paniğe dönüşür.

11.06.2015

Kalamiti Ayşe – Silaha hayır!

Şimdi bu Kalamiti de neyin nesi diyenleriniz olabilir, yaşı yetenler bilir ama bilmeyenler için hemen bir bilgi vereyim; Kalamiti Ceyn yıllar önce Amerika’da “Calamity Jane” adında yaşamış gerçek bir kadın olup, sonra bizim Fırt dergisinde “Kalamiti Ceyn” adı altında nefes almış tiplemelerden biridir.

14.12.2010

Çocukken alt ıslatanlar denizde dikkat

ALTERNATİF Tıp ve Akapunktur Uzmanı Dr. Alpaslan Bilen, "alt ıslatma" rahatsızlığı olanların yaz aylarında güneş altında kalıp, sürekli denizde olmasının sakıncalı olduğunu söyledi.

7.08.2009