MENÜ

Ateşkes

Ateşkes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ateşkes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.715 Ateşkes haberi bulunmuştur.

Ateşkes Haberleri

Sınıra akordiyon siper...

Sınıra akordiyon siper...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'daki sınır hattının bazı yerlerine askeri iş makineleri kullanılarak kurşun geçirmez akordiyon siper örülüyor.

18.10.2017Gündem
Esad’ın en büyük kışlası TSK’nın oluyor

Esad’ın en büyük kışlası TSK’nın oluyor

İdlip operasyonunda, askerler Dayf Vadisi’ne de konuşlanacak. 2015 tarihinde muhaliflerle Esad arasında en sert çatışmaların yaşandığı Dayf Vadisi de Suriye rejiminin en büyük askeri kışlası olma özelliğini taşıyor.

16.10.2017Dünya
İstihkâm çalışmaları sürüyor

İstihkâm çalışmaları sürüyor

TSK’nın Suriye’de ateşkes rejimini takip amacıyla İdlib-Afrin hattında konuşlandığı gözlem noktalarında istihkâm çalışmaları sürüyor.

15.10.2017Dünya
Türk askeri en kritik yerde Orası seçildi çünkü...

Türk askeri en kritik yerde! Orası seçildi çünkü...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'a getirilen zırhlı personel taşıyıcı, iş makinesi ve askeri araçlar, Reyhanlı ilçesindeki sınır hattına sevk edildi.

15.10.2017Gündem
TSKnın Afrindeki hazırlıkları tam gaz sürüyor Teröristlerle mesafe 3-4 kilometre...

TSK'nın Afrin'deki hazırlıkları tam gaz sürüyor! Teröristlerle mesafe 3-4 kilometre...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de ateşkes rejimini takip amacıyla İdlib-Afrin hattında konuşlandığı gözlem noktalarında istihkam çalışmaları sürüyor. Gözlem noktalarının 3-4 kilometre uzağında, Afrin'deki terör örgütü PKK/PYD'nin nöbet noktaları bulunuyor.

15.10.2017Gündem
TSKnın İdlibe askeri sevkiyatları sürüyor

TSK'nın İdlib'e askeri sevkiyatları sürüyor 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin İdlib gerginliği azaltma bölgesinde gözlem noktaları oluşturmak amacıyla başlattığı askeri sevkiyatlar sürüyor.

13.10.2017Gündem
Sınırda sıcak saatler

Sınırda sıcak saatler

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında Hatay'a gelen çok sayıda askeri araç, ambulans ve konteyner, Reyhanlı ilçesinde sınır hattına konuşlandırıldı.

12.10.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: ABDyi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber)

Başbakan Yıldırım: ABD'yi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber) 

Başbakan Yıldırım: ABD'yi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz (Geniş haber) 

10.10.2017Ankara
Bütün evlere Türk bayrağı asıldı Sabah çatışma sesleri duyulmuştu

Bütün evlere Türk bayrağı asıldı! Sabah çatışma sesleri duyulmuştu

SURİYE’nin İdlib kentindeki çatışmasızlık bölgesinde bordo bereliler keşif faaliyetini sürdürürken, sınırdaki evlere de Türk bayrakları asılırken, çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında, konteyner, jeneratör ve askeri yakıt ikmal araçları Reyhanlı ilçesindeki sınır karakollarına konuşlandırıldı.

10.10.2017Gündem
Son dakika: Başbakandan vize krizi hakkında açıklama

Son dakika: Başbakan'dan vize krizi hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu, vize kriziyle ilgili ABD'ye mesajlar verdi. Yıldırım, "Neymiş efendim, FETO soruşturması kapsamında Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. E ne olmuş? Türkiye bir hukuk devleti suç işleyen veya suç isnadı yapılan Amerika’nın misyonunda olması ona bir ayrıcalık mı getirecek? Yani beyefendilerden izin mi alacağız? Bir resmi bankamızın genel müdür yardımcısı, görevli gittiği ülkenizde yaka paça tutup hapse atarken bize mi sordunuz? Bizden izin mi aldınız? Hala 15 Temmuz alçak darbe girişiminin başı FETO’yu niye orada besliyorsunuz?" dedi.

10.10.2017Gündem
Keşif timi idlibde

Keşif timi idlib'de

Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) cuma günü operasyon başlatmasından sonra Türk askeri de İdlib sınırlarından içeri girdi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 'çatışmasızlık' alanlarında görev alacak olan Türk askerinin yerleşeceği yerleri ve güvenli güzergâhı belirlemek için keşif timinin Suriye'ye girdiğini duyurdu. Keşif timi Özel Kuvvetler'den (Bordo Bereliler) oluşuyor.

9.10.2017Gündem
Türk askeri, sınırı geçti

Türk askeri, sınırı geçti

Türk askeri, sınırı geçti

9.10.2017Reyhanlı
Türk askeri sınırı geçti

Türk askeri sınırı geçti

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada “8 Ekim itibarıyla keşif faaliyetleri başladı” denildi.Açıklama şöyle:30 Aralık 2016 tarihinde Suriye’de ilan edilen ateşkes rejiminin sürdürülmesi maksadıyla, Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran garantörlüğünde Astana Süreci başlatılmıştır.Süreç kapsamında; ateşkes rejiminin etkinliğinin artırılması, çatışmaların sona erdirilmesi, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, yerlerinden edilenlerin evlerine dönüşü için uygun şartların sağlanması ve ihtilafın barışçıl yollarla çözülmesi için uygun koşulların oluşturulmasına destek sağlamak maksadıyla, Suriye’de “Gerginliği Azaltma Bölgeleri / Çatışmasızlık Bölgeleri” belirlenmiştir.Gelinen aşamada, ateşkes rejiminin takibi maksadıyla, garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü’nde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, İdlib Bölgesinde icra edeceği harekât kapsamında, gözlem noktaları tesis etmek üzere 08 Ekim 2017 tarihinden itibaren keşif faaliyetlerine başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini Astana sürecinde Garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedirler.

9.10.2017Haber
TSKdan İdlib açıklaması: Keşif faaliyetlerine 8 Ekimden itibaren başlandı

TSK'dan 'İdlib' açıklaması: Keşif faaliyetlerine 8 Ekim'den itibaren başlandı

TSK'dan 'İdlib' açıklaması: Keşif faaliyetlerine 8 Ekim'den itibaren başlandı

9.10.2017Merkez
Son dakika... Özel Kuvvetler İdlibte... İşte son durum

Son dakika... Özel Kuvvetler İdlib'te... İşte son durum

Son dakika: Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada “8 Ekim itibarıyla keşif faaliyetleri başladı” denildi. Özel Kuvvetlere bağlı gözetleme ve keşif timlerinin Suriye'ye girdiği öğrenildi. Öte yandan İdlib operasyonu öncesinde Reyhanlı sınırında bulunan Oğulpınar Sınır Karakoluna konuşlandırılan tank ve füzelerin namluları da olası tehditlere karşı İdlib yönüne çevrildi.

9.10.2017Gündem
Bakandan İdlip açıklaması...

Bakandan İdlip açıklaması...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib operasyonuyla ilgili “Arazideki, sahadaki durumu istihbaratımız ve askerimiz birlikte değerlendirecekler. Ona göre adımlar atılacak” dedi. Öte yandan İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında, Hatay'a gelen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı ile obüs de Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı.

7.10.2017Gündem
Türkiye İdlib’de ne yapacak

Türkiye İdlib’de ne yapacak?

Özgür Suriye Ordusu'nun İdlib'e girdi. TSK olası bir İdlib operasyonu için tetikte bekliyor. Operasyonun ana hedefi, “Hayat Tahrir-i Şam” (HTŞ) adlı terör örgütünü bölgeden atmak. ORSAM'da Ortadoğu uzmanı olarak çalışan Oytun Orhan Türkiye'nin İdlib'deki konumunu yazdı.

7.10.2017Dünya
6 Ekimde (yarın) okullar tatil olacak mı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü açıkladı

6 Ekim'de (yarın) okullar tatil olacak mı? İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü açıkladı

6 Ekim'de okullar tatil olacak mı sorusu milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 6 Ekim'in İstanbul'un Kurtuluşu olması sebebiyle bu büyük şehirde yaşayan öğrenciler, okulların tatil olup olmadığını merak ettiler. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Hürriyet’e yaptığı açıklamada bu soruya cevap verdi. Peki, 6 Ekim'de (yarın) okullar tatil olacak mı?

5.10.2017Eğitim
Güney ve Kuzey Kore arasında kalan ilginç köy

Güney ve Kuzey Kore arasında kalan ilginç köy

Kuzey Hwanghae eyaletinde bulunan ve Kore Savaşı'nı duraklatan 1953 Kore Ateşkes Anlaşmasının imzalandığı bu bölge, Kuzey ve Güney Kore arasındaki fiili sınır köyü olarak adlandırılıyor.

5.10.2017Seyahat
6 Ekimde okullar tatil mi olacak

6 Ekimde okullar tatil mi olacak?

6 Ekim tarihinde okullar tatil mi sorusu, İstanbul'un kurtuluşu dolayısıyla kent genelinde tatil olup olmayacağı konusunu merak ettirdi. 6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşu, okullardaki törenlerde kutlanırken, öğrencilerin tatil konusundaki araştırmaları merak konusu oldu. Peki, 6 Ekim'de okullar tatil mi olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.10.2017Eğitim
Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irakın gerekse Suriyenin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (Geniş haber)

Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irak'ın gerekse Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (Geniş haber) 

Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irak'ın gerekse Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (Geniş haber) 

28.9.2017Ankara
Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irakın gerekse Suriyenin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (1)

Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irak'ın gerekse Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (1) 

Erdoğan, Putin ile yaptığı ortak basın toplantısında: Gerek Irak'ın gerekse Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikiriz (1) 

28.9.2017Ankara
İdlib’e Türk askeri gücü

İdlib’e Türk askeri gücü

Astana toplantısında Suriye’nin İdlib vilayetinde çatışmasızlık bölgesi oluşturulması konusunda uzlaşmaya varıldı. Üst düzey bir Türk yetkili, “Anlaşmaya varıldığına göre Türk askeri de çatışmasızlığı izlemek için orada İran ve Rus askerleriyle birlikte bulunacak” dedi. Bölgeye bir bölük gönderilmesi gündemde. Asker sayısı 500’e çıkabilir.

15.9.2017Dünya
Son dakika Dışişleri Bakanlığından flaş İdlib açıklaması

Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş 'İdlib' açıklaması

Türk Dışişleri Bakanlığı, Astana’daki Suriye görüşmelerinde İdlib vilayeti ve civarını kapsayan çatışmasızlık bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

15.9.2017Dünya
Dışişlerinden Astana açıklaması: Üç ülkeden gözlemciler, kontrol noktalarında konuşlandırılacak

Dışişleri'nden Astana açıklaması: Üç ülkeden gözlemciler, kontrol noktalarında konuşlandırılacak

Dışişleri'nden Astana açıklaması: Üç ülkeden gözlemciler, kontrol noktalarında konuşlandırılacak

15.9.2017Ankara
Son dakika Türkiye, Rusya ve İranla anlaştı

Son dakika! Türkiye, Rusya ve İran'la anlaştı

Türkiye, Rusya ve İran'ın Astana'da, İdlib'te oluşturulacak "çatışmasızlık bölgesi"nin sınırları konusunda anlaşmaya vardığı aktarıldı.

15.9.2017Dünya
İşte Trump’ın Kuzey Koreye karşı olası bir nükleer saldırıda dahi ‘yıkamayacağı’ köprü

İşte Trump’ın Kuzey Kore'ye karşı olası bir nükleer saldırıda dahi ‘yıkamayacağı’ köprü

Hürriyet, Kuzey Kore ile Çin arasında sembolik öneme sahip Dandong kentindeki Dostluk Köprüsü'ne gitti...

12.9.2017Dünya
Myanmar, Arakanda tek taraflı ateşkesi reddetti

Myanmar, Arakan'da tek taraflı ateşkesi reddetti

Myanmar hükümeti, Arakan Rohingya Kurtuluş Ordusu (ARSA) tarafından Arakan eyaletinde ilan edilen tek taraflı ateşkesi reddederek, ‘teröristlerle' iş birliği yapmayacaklarını duyurdu.

11.9.2017Dünya
ABD, ÖSOnun çekilmesini istedi

ABD, 'ÖSO'nun çekilmesini istedi'

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), ABD öncülüğündeki destekçilerinin "talimatı" üzerine, Suriye'nin güneydoğusunda terör örgütü DEAŞ'tan temizlediği çöl bölgesinden çekilmeye başladığını bildirdi.

6.9.2017Dünya
İsrailin Hizbullahı yok etme tatbikatı

İsrail'in 'Hizbullah'ı yok etme' tatbikatı

İsrail'in Hizbullah'a karşı dün başlattığı tatbikat, ülkenin son 19 sene içinde düzenlediği en büyük askeri tatbikat. Ülkenin kuzeyinde, Lübnan sınırında düzenlenen askeri tatbikatın yetkililerce açıklanan resmî misyonu ise 'Hizbullah'ı yok etmek'. İsrail basını, ülkenin Suriye'de 2011 yılında başlayan savaşında ardından Hizbullah'ı artık Suriye hükûmetinde daha büyük bir tehlike olarak gördüğünü yazıyor.

6.9.2017Dünya
Kolombiya ile ELN ateşkes yaptı

Kolombiya ile ELN ateşkes yaptı

Kolombiya hükümeti ile Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında ateşkes imzalandı. Hükümet ile ELN, şubat ayından bu yana barış görüşmelerini yürüttükleri Ekvador’un başkenti Quito’da ateşkes imzaladı.

5.9.2017Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Arakan için Kofi Annanla görüşecek

Bakan Çavuşoğlu, Arakan için Kofi Annan'la görüşecek

Bakan Çavuşoğlu, Arakan için Kofi Annan'la görüşecek

1.9.2017Alanya
DEAŞ Hizbullah ile anlaştı, çekiliyor

DEAŞ Hizbullah ile anlaştı, çekiliyor

Lübnan-Suriye sınırında bir yandan Lübnan ordusu, öte yandan Hizbullah ve Suriye ordusunun baskısıyla sıkışan DEAŞ militanları ateşkes istedi. DEAŞ’ın Suriye’nin doğusuna çekilmesi bekleniyor.

27.8.2017Dünya
Flaş gelişme Terör örgütü başka bölgeye taşınıyor

Flaş gelişme! Terör örgütü başka bölgeye taşınıyor!

Lübnan Hizbullahı ve Suriye hükümeti, Lübnan’ın doğusundaki Kalemun bölgesinde terör örgütü DEAŞ ile ateşkes ilan etti. Edinilen bilgilere göre, ateşkes kararı, DEAŞ yapılan anlaşmayla alındı. 

27.8.2017Dünya
Son dakika ABD rest çekti: Durmayacağız

Son dakika! ABD rest çekti: Durmayacağız

Ukrayna'nın bağımsızlığının 26. yılı nedeniyle NATO ülkelerinin Savunma Bakanları ile başkent Kiev'de olan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Rusya'ya yönelik çok sert açıklamalarda bulundu. Mattis, Rusya'nın Minsk Paktı'na itibar etmediği taktirde Rusya'ya karşı yaptırımların durmayacağını ve devam edeceğini söyledi. ABD'nin uyguladığı yaptırımlar iki ülke arasındaki gerginliğin giderek artmasına neden oluyor.

24.8.2017Dünya
İsrail basını: Suriyede yeni arabulucu Mısır

İsrail basını: Suriye'de yeni arabulucu Mısır

İsrail'de yayımlanan Haaretz gazetesi, 2011 yılında başlayan Suriye iç savaşında bugüne kadar aktif bir rol oynamayan Mısır'ın Suriye'deki muhalifler ile Beşar Esad rejimi arasında ilan edilen ateşkeslere aracı olmaya başladığını yazdı.

21.8.2017Dünya
Esad: Savaş devam ediyor

Esad: Savaş devam ediyor

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesinin Batı'nın kurduğu tuzakları boşa çıkardığını ancak savaşın henüz sona ermediğini söyledi.

20.8.2017Dünya
Eski cumhurbaşkanı ‘özel temsilci’ oldu

Eski cumhurbaşkanı ‘özel temsilci’ oldu

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Batı Sahra Özel Temsilciliği görevine eski Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler’in getirildiği belirtildi.

17.8.2017Dünya
İranlı komutandan sonra sırada Rus general var

İranlı komutandan sonra sırada Rus general var

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Bakıri’den sonra Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Gerasimov da davet üzerine Ankara’ya geliyor.

16.8.2017Dünya
Tarih verdiler... Meydan okudular

Tarih verdiler... Meydan okudular!

Kuzey Kore resmi haber ajansı Kuzey Kore ordusunun ağustos ortasında Guam'a 4 adet füze yollamak için Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un emrini beklediğini bildirdi. Council of Foreign Relations, dünyanın en kalabalık 4'üncü ordusuna sahip olan Kuzey Kore'nin 15 ila 25 arasında nükleer bombaya sahip olduğunun düşünüldüğünü açıklıyor. ABD ile 1950-53 yılları arasında gerçekleşen 'Kore savaşının' sonunda hiçbir barış anlaşması imzalamayan Kuzey Kore, söz konusu ülke ile 'teknik olarak' hâlâ savaşta bulunuyor. Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da düzenlenen mitingde yüz binlerce kişi bir araya gelerek ABD'yi protesto etti.

9.8.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Erdoğan’ın Batıyla kavgasının iç siyaset nedenleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki gün ABD’ye “Size muhtaç değiliz” dedikten sonra dün, 13 Ekim günü de Avrupa Birliğine (AB) aynı mesajı verdi: “Size muhtaç değiliz”.

13.10.2017

İdlib gerçekleri

ARAYA ABD ile vize krizi girince İdlib konusunu unuttuk. Oysa halihazırda Hatay civarında yoğun bir askeri hareketlilik var. İnsansız hava araçları ve istihbaratçılar yoğun mesai yapıyor.

12.10.2017

ABD’nin vize kararının perde arkası

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler, karşılıklı vize restleşmesiyle diplomatik açıdan “kriz” diye adlandırabileceğimiz yeni bir boyut kazandı.

9.10.2017

Hayaller Kerkük, gerçekler İdlib

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha bir hafta önce “Bir gece ansızın gelebiliriz” derken de, MHP lideri Devlet Bahçeli 5 bin ülkücü gönüllüyle sefere destek sözü verirken hedefte Irak’taki Kürt bağımsızlık oylaması ve Kerkük vardı. Bir hafta sonra, 6 Eylül’ü 7’ye bağlayan gece bir baktık İdlib operasyonu başladı. Bir baktık, Beşar Esad’a karşı kurulan Özgür Suriye Ordusu, Esad’ın şehrini El Kaide ve IŞİD’den kurtarmak için Türk ordusu desteğinde savaşıyor, Hem de Rus işbirliğiyle.

8.10.2017

Talabani ve Kürt siyasetinde bir dönemin sonu

Kürt siyasetinin “Mam Celal” Celal Amcası, Celal Talabani’nin dün 3 Ekim’de 84 yaşında öldüğü haberi tam da bir ömür boyu siyasi hasmı olan Mesud Barzani’nin  25 Ekim’de Irak’tan bağımsızlık referandumunu uluslararası planda tanıtmaya çabaladığı sırada geldi.

3.10.2017

İsrail Kürdistan planına girerken Türkiye’nin Suriye siyaseti değişiyor  

Türkiye’nin Suriye siyasetindeki ilk somut değişikliğin olduğu sırada İsrail Irak’taki Kürt bağımsızlık referandumuna destek açıkladı.

17.9.2017

İran’la yakınlaşma ve muhtemel sonuçları

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Hoseyn Bagıri’nin 15-17 Ağustos’taki Ankara ziyareti 1979 İslam Devriminden bu düzeyde yapılan ilk ziyaret olarak kayda geçti. Ziyaret zamanlaması ve muhtemel sonuçları açıdan önem taşıyordu.

17.8.2017

İdlib El Kaide’nin eline nasıl geçti?

CİLVEGÖZÜ sınır kapısının karşısındaki Suriye toprakları, 24 Temmuz 2017 gününden beri El Kaide kökenli Hay’at Tahrir al-Sham (HTS) isimli örgüt tarafından kontrol ediliyor.

11.8.2017

Kore krizinden savaş çıkar mı?

DÜNYA bu sorunun yanıtını arıyor: Kuzey Kore krizinden bir savaş çıkar mı?

10.8.2017

Yeni komutanların ilk sınavı Suriye

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yeni komutanları son Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısında belli oldu. Kara, Deniz ve Hava’da kuvvet komutanları değişti. YAŞ’ın bünyesinde olmasa da YAŞ’ın doğal bir sonucu olarak Jandarma Genel Komutanı da değişiyor.

6.8.2017