MENÜ

Ateizm Ve Din

Ateizm Ve Din ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ateizm Ve Din haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ateizm Ve Din haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 92 Ateizm Ve Din haberi bulunmuştur.

Ateizm Ve Din Haberleri

Kelebek eki neden farklı adlarla çıkıyor

Kelebek eki neden farklı adlarla çıkıyor

KELEBEK, Hürriyet tarafından haftanın altı günü yayınlanan, Türkiye’nin en iyi bilinen magazin gazetesi; ek demiyorum çünkü Kelebek, uzun geçmişi ve Türkiye’de magazin dünyasındaki yeriyle Hürriyet’in eki olmanın ötesinde önem ve anlam taşıyor.

30.09.2007OkurTemsilcisi
Bunları söyleyen Müslüman olamaz

'Bunları söyleyen Müslüman olamaz'

İmamhatipliler Vakfı'ndan Önder İmamhatipliler Derneği Eski Başkanı İbrahim Solmaz’ın konuşmasına tepki...

8.06.2007Eğitim
Kusura bakmayın Tanrı varmış

'Kusura bakmayın Tanrı varmış'

İngiltere’nin en ünlü ateisti 81 yaşındaki felsefe profesörü Antony Flew, Tanrı’nın var olabileceğini kabul etti. Dünyanın dört bir yanındaki akademisyenlere ateizm konusunda ilham verdikten sonra, şimdi fikir değiştirdiğini ve tanrının varolduğunu söylüyen Flew, etkisi altına kalanlara verdiği zarardan dolayı da özür diledi.

13.12.2004Dünya
Yargıtaydan gazeteci Eyginin beraatine itiraz

Yargıtay'dan gazeteci Eygi'nin beraatine itiraz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Mehmet Şevket Eygi'nin Milli Gazete'deki bir yazısı nedeniyle Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 312. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca aldığı 1 yıl 8 ay hapis cezasının bozulması kararına itiraz etti.

27.11.2004Gündem
Orhan Pamuk, İngiltere’de Dostoyevski’ye benzetildi

Orhan Pamuk, İngiltere’de Dostoyevski’ye benzetildi

İngiliz gazetesi The Observer, Orhan Pamuk’un İngiltere’de yayınlanan ‘Kar’ romanını hem aşk, hem siyaset içeren ‘derin’ bir roman olarak değerlendirdi ve Dostoyevski’nin eserlerine benzetti.

30.05.2004Gündem
Öyle demek istemedi

Öyle demek istemedi

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bekir Karlığa, Fethullah Gülen’in görüşleriyle ilgili olarak sorularımızı cevaplandırdı.

17.04.2004Gündem
İngiltere’de okulda ateizm de öğretilecek

İngiltere’de okulda ateizm de öğretilecek

İngiltere'de hükümetin yeni eğitim planlarına göre okullarda dini eğitim kapsamında çocuklara ateizm de öğretilecek. Ülkede kiliselere gidenlerin azalmasının, yeni bir ihtiyacın göstergesi olduğu ve bu karara yol açtığı bildirildi.

15.02.2004Gündem
İngiliz çocuklara ateizm dersi

İngiliz çocuklara ateizm dersi

İngiltere'de din dersleri konusunda hazırlanan yeni bir taslakta, çok sayıda insanın ateist olduğunu dikkate alarak bundan böyle okullarda büyük dinlerin yanısıra, ateizmin de öğretilmesi öngörülüyor.

15.02.2004Gündem
‘Zararlı unsurlar’a karşı dernek kurdu

‘Zararlı unsurlar’a karşı dernek kurdu

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, başta kadın ve çocuk olmak üzere işçi, köylü, esnaf gibi sosyal grupların haklarını savunmak ve ulusal haklara sahip çıkmak amacıyla dernek kurdu.

17.01.2003Gündem
Sezer: Hacı Bektaş Veli’den öğreneceklerimiz var

Sezer: Hacı Bektaş Veli’den öğreneceklerimiz var

Cumnurbaşkanı Sezer, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri’nde yaptığı konuşmada, “hiç kimsenin din duygularını kötüye kullanamayacağını” söyledi. Sezer, “Hacı Bektaş Veli’den öğrenecek çok şeyimiz var” dedi.

16.08.2001Gündem

Yazar Sonuçları

İslam savaşları (II)

ERNEST Renan ulusdevlet ve radikal laisizm kavramlarının en büyük teorisyenidir.

19.12.2006

Hoca ile Papa

İSTER "kehanet" olarak algılayın...

İster "çok gerçekçi bir öngörü" olarak...

17.09.2006

Din ve kimlik üzerine

İNSANIN kendine özgü niteliklerinin toplamına ‘kimlik’ denmektedir. Kimlik, insanı bilinen ve başkalarından ayırt edilebilmesini sağlayan şartların bütünüdür. Kimlik ile kişilik arasında bir ayrım bulunmaktadır. ‘O kimdir’ sorusunun cevabı kimliği, ‘Nasıl bir insandır’ sorusu ise kişiliği oluşturur.

1.12.2005

Sırf papasal mı

TABİİ ki Hıristiyan değilim. Hele hele, Katolik hiç değilim. Ama olsun, o Katolikliği yöneten Vatikan beni ezelden beri öyle ilgilendirir ki.

1.10.2003