MENÜ

At Eti Skandalı

At Eti Skandalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika At Eti Skandalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 At Eti Skandalı haberi bulunmuştur.

At Eti Skandalı Haberleri

İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

Gaziantep'te onlarca asker zehirlendi. Gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin tedavisi sürüyor. Manisa'da ise 15 asker, farklı zaman aralıklarıyla yorgunluk, halsizlik ve ateş gibi şikayetlerle revire başvurdu. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin talimatıyla, Gaziantep'teki kışlada askerlerin rahatsızlanmasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

26.12.2017Gündem
At eti skandalından sonra Hükümetten radikal karar

At eti skandalından sonra Hükümet'ten radikal karar

Askerin yemeğinde yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında Milli Savunma Bakanlığı radikal bir karar aldı. 2018 yılında askerin tüm yiyecek ihtiyacı kamu kuruluşları tarafından karşılanacak. Askerin yıllık yaklaşık 40 bin tonu bulan et ve et ürünleri ihtiyacı ise Et ve Süt Kurumu'ndan temin edilecek.

25.12.2017Gündem
ŞOK Dönere iğrenç suçlama

ŞOK! Dönere iğrenç suçlama

İngiltere’nin gıda standardını belirleyen Gıda Standartları Kurumu'nun (FSA), son yaptığı inceleme ve araştırmalar, üzerinde “kuzu eti” etiketi ile satılan döner ve kebapların üçte birinin başka etlerden yapıldığını ortaya çıkardı.

19.04.2014Gündem
Fransada kobay atları kesip, kasap dükkanlarına satmışlar

Fransa'da kobay atları kesip, kasap dükkanlarına satmışlar

Fransa'da jandarma, sabah saatlerinde 11 farklı şehirde at eti operasyonu düzenledi. 2012'de Marsilya Savcılığı'nın başlattığı soruşturma dahilinde gerçekleştirilen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. 2013 başında Avrupa'da patlak veren at eti skandalı ile bağlantılı olduğu belirtilen operasyon sonucunda Narbonne'da bir kasap dükkanı da mühürlendi.

16.12.2013Gündem
İngiltere’deki at eti skandalı Türk kasaplara yaradı

İngiltere’deki at eti skandalı Türk kasaplara yaradı

İngiltere’de helal et satan Türk aile kasapları at eti krizinin patlak vermesinden bu yana insanların büyük süpermarketler yerine Müslüman mahalle kasaplarına yöneldiklerini söyledi.

5.03.2013Gündem
Kasaplardan at eti açıklaması

Kasaplardan 'at eti' açıklaması

TÜRKİYE Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, Avrupa’da ortaya çıkan ’at eti’ skandalının Türkiye’de görülmeyeceğini söyledi.

26.02.2013Ekonomi
İstanbulun göbeğinde kafa karıştıran at

İstanbul'un göbeğinde kafa karıştıran at

Avrupa'da son günlerde gündemin başlıca konusu olan at eti skandalı hız kesmeden devam ederken, İstanbul'un göbeği Şişli'de akşam saatlerinde kaçarken rastladığımız bir at kafamızdaki soru işaretlerini artırdı.

23.02.2013Ekonomi
At eti skandalı İtalya ve İspanyaya sıçradı

At eti skandalı İtalya ve İspanya'ya sıçradı

Dünya devi bir gıda üreticisi, örnekler üzerinde yapılan incelemelerde at DNA’sı bulunması üzerine İtalya ve İspanya’da ravioli ve tortellini gibi etli hamur ürünlerini piyasadan çekti.

19.02.2013Gündem
Avrupayı sarsan at eti skandalı Türk dükkanlarına da sıçradı

Avrupa'yı sarsan at eti skandalı Türk dükkanlarına da sıçradı

Alman Ürün Kalite Enstitüsü (ifp) yaptığı incelemelerde dönerlerde at etine rastlandığını açıkladı.

18.02.2013Gündem
At eti skandalı Bulgaristana da sıçradı

At eti skandalı Bulgaristan'a da sıçradı

Avrupa'yı sarsan at eti skandalı Bulgaristan'a da sıçradı. Devlet Ulusal Gıda Ajansı'nın (NAH) denetimine rağmen, ülke piyasasında satılan bazı et ürünlerinde at etinin bulunabileceği bildirildi.

16.02.2013Gündem
At eti skandalı Türkiyeye sıçrar mı

At eti skandalı Türkiye'ye sıçrar mı?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Habib Can, Türkiye'nin, etli lazanya gibi et ürünlerini ithal etmediğini, Avrupa ülkelerinden veteriner hekim kontrolünde canlı hayvan ve karkas et ithalatı yaptığını kaydetti.

15.02.2013Ekonomi
İngiltere: İlaçlı at etleri Fransızlara sunulmuş olabilir

İngiltere: İlaçlı at etleri Fransızlara sunulmuş olabilir

Avrupa gündemini meşgul eden “at eti skandalı” derinleşiyor.

14.02.2013Gündem
At eti skandalı Almanyaya sıçradı

At eti skandalı Almanya'ya sıçradı

Avrupa'nın birçok ülkesini sarsan at eti skandalına Almanya da dahil oldu.

14.02.2013Gündem
Dünyada at eti şoku

Dünyada "at eti" şoku

İngiltere ve İrlanda'da bazı süpermarketlerde at ve domuz eti karıştırılan dana eti satışları yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan at eti skandalı dünyayı sardı. Bu iki ülkenin ardından skandala Polonya, İsveç, Fransa, Hollanda ve Romanya da karıştı.

11.02.2013Gündem
İngilterede at eti skandalı

İngiltere'de at eti skandalı

İngiltere’nin en önemli süpermarket zinciri Tesco’nun sattığı hamburger köftelerinin içinde yüzde 29 oranında at eti çıktı.

16.01.2013Gündem
Almanyada gıda denetimleri aratacak

Almanya'da gıda denetimleri aratacak

Almanya’da Baden Württemberg Eyalet Tüketiciyi Koruma Bakanlığı tarafından açıklanan gıda raporuna göre eyalette gastronomi sektöründe bin 200’den fazla işletmenin faaliyetinin durdurulması gerekiyor.

2.08.2014Avrupa
Çinde fare ve tilki eti skandalı

Çin'de fare ve tilki eti skandalı

Avrupa son aylarda patlak veren at ve eşek eti skandalı ile sarsılırken, Çin'de sığır ve koyun etlerine işlenmiş tilki, fare ve vizon eti karıştırarak satan 904 kişi tutuklandı.

3.05.2013Gündem
Bio yumurta skandalı

'Bio' yumurta skandalı

Avrupa’da bazı ülkelerde gıdalarda at etine rastlanmasının yankıları sürerken şimdi de ortaya çıkan yeni bir skandal tüketicileri tedirgin etti.

26.02.2013Ekonomi
İngilterede kebaptan da at eti çıktı

İngiltere'de kebaptan da at eti çıktı

İngiltere’de giderek büyüyen at eti skandalında sıra kebaba geldi.

13.02.2013Gündem
Romanya 6 bin 300 ton at-eşek eti üretmiş

Romanya 6 bin 300 ton at-eşek eti üretmiş

Romanya gıda güvenliği yetkilileri, ülkede geçen yıl 6 bin 300 ton at, katır ve eşek eti üretildiğini açıkladı.

12.02.2013Ekonomi
Ankara Adliyesinde at ve eşek eti skandalı

Ankara Adliyesi'nde 'at ve eşek eti' skandalı

Ankara Adalet Sarayı yemekhanesinde "at eti paniği"...Yemekhane personelinin şüphesi üzerine depoda bulunan etler tahlil yapılması için Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Müdürlüğü'ne gönderildi. Yapılan ilk laboratuar incelemesinde etlerin sağlığa zararlı, “tek tırnaklı hayvan” eti olduğu tespit edildi. Ancak firma sahibinin itirazı üzerine yapılan ikinci incelemede bu kez de laboratuardan “serolojik muayene sonuçlarına göre numunelerin sığır eti olduğunun belirlendiği” şeklinde bir rapor çıktı.

28.04.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Soruşturma!

HACETTEPE Üniversitesi'nin güvenlik birimi Tekel işçilerine destek veren öğrenciler hakkında soruşturma başlatmak istemiş.

13.02.2010