MENÜ

Asya

Asya ile ilgili tüm haberleri, son dakika Asya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Asya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 54.027 Asya haberi bulunmuştur.

Asya, Avrupa'nın doğusunda, Büyük Okyanus'un batısında, Okyanusya'nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus'un güneyinde bulunan kıta. Tarihçi Herodot tarafından bu grekçe terim ilk kez bugünkü Salihli Ovası, sonraları da Gediz Havzası'nı nitelemek için kullanılmıştır. Sardes'in zenginliklerini anlatırken bu kenti asya'nın başkenti olarak betimlemiştir. Zamanla asya terimi önce Anadolu yarımadası sonraları ise Çin'e ve Moğolistan'a kadar olan toprakların tamamı için kullanıldı.

Eski Dünya kara kütlesinin bir parçası olan Asya 44 391 163 km²'lik yüz ölçümü ile dünyanın en büyük kıtasıdır. Aynı zamanda 1 010 m'lik ortalama yükseltisiyle de dünyanın en yüksek kıtasıdır. Asya bu yükseltisini; dünyanın en yüksek zirvelerini bünyesinde barındıran Himalaya Dağları'na borçludur.

 

Asya Haberleri

OYAKtan Türkiye ekonomisi için önemli hamle

OYAK'tan Türkiye ekonomisi için önemli hamle

OYAK, Türkiye’de araç lastiği başta olmak üzere birçok alanda kullanılan karbon siyahının üretimini yapmaya başlıyor.

13.12.2019Ekonomi
Yusuf suresi oku - Yusuf suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Yusuf suresi oku - Yusuf suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Yusuf suresinde, Yusuf Peygamberin hayatta karşılaştığı sıkıntılar ve bunlara sabrederek nasıl başarıya ulaştığı anlatılmakta ve inananlar için faydalı öğütler, önemli mesajlar verilmektedir. Peki, Yusuf suresi anlamı ve fazileti nedir? Yusuf suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır?

13.12.2019Namaz Sureleri
Ahmet Davutoğlu yeni partisini açıkladı

Ahmet Davutoğlu yeni partisini açıkladı

Yeni partisi için kuruluş başvurusunu dün İçişleri Bakanlığına yapan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da Bilkent Otel’de tanıtım toplantısı düzenledi. Yeni partinin ismi "Gelecek Partisi" olarak açıklandı.

13.12.2019Gündem
Logitech, video konferans sistemlerini tanıttı

Logitech, video konferans sistemlerini tanıttı

Logitech, günümüzün iş süreçlerinde verimlilik ve hız anlamında önemi giderek artan görüntülü görüşme konusunda, geniş ürün yelpazesiyle şirketlere sunduğu video konferans çözümlerini, Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında tanıttı.

12.12.2019Teknoloji
Küresel petrol arzı kasımda arttı

Küresel petrol arzı kasımda arttı

Küresel petrol arzı, kasımda bir önceki aya göre 20 bin varil artarak günlük 101 milyon 360 bin varile yükseldi.

12.12.2019Ekonomi
Asya borsaları Çin hariç yükseldi

Asya borsaları Çin hariç yükseldi

Asya borsalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 2020 boyunca faizlerde bir değişiklik yapmayacağı sinyalini vermesinin ardından yükseliş yaşanırken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi negatif ayrıştı.

12.12.2019Ekonomi
Üniversiteli Şule 7’inci raporda da kusursuz

Üniversiteli Şule 7’inci raporda da kusursuz

İstanbul Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmaları sırasında 12 Mayıs 2016 tarihinde Yoğurtçu Parkı’nda yürüyüş yaparken hafriyat kamyonunun altında kalan 23 yaşındaki İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Şule İdil Dere’nin ölümüne ilişkin görülen davada mahkemeye ulaşan 7. bilirkişi raporunda da Şule İdil Dere’nin kusursuz, sanıklar kamyon şoförü Mümin Kılıç ile Deniz Hizmetleri Müdürü İbrahim Ruhi Kelleci’nin asli derecede, İSTAÇ İş Güvenliği Uzmanı sanık Zafer Karasaçlı’nın ise tali derecede kusurlu olduğu belirtildi. Raporda, “Şule İdil Dere’ye, araç trafiğine kapalı park içinde yayalar için ayrılmış yaya yolunda kulağında kulaklık ile müzik dinleyerek cep telefonuna bakması hayatın olağan akışına ters olmadığından ve yaya olarak trafiğe kapalı parkta bulunduğu sırada karşısına kamyon çıkabileceği ihtimalini düşünüp buna karşın önlem alması akla, mantığı ve vicdana düşmeyeceğinden, kusur atfı mümkün olmamıştır” denildi.

12.12.2019Gündem
Her güvenlik ihlali 100 bin dolar zarara neden oluyor

Her güvenlik ihlali 100 bin dolar zarara neden oluyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET’in Asya-Pasifik bölgesindeki şirketlerle yaptığı araştırmaya katılan neredeyse her beş katılımcıdan biri, son iki yıl içinde en az altı siber güvenlik ihlaliyle karşılaşmış. Her güvenlik ihlalinin bir şirkete ortalama 100 bin dolardan fazla kayba mal olduğu tahmin ediliyor.

12.12.2019Teknoloji
Türkiye’deki Black Friday satışları ABD’yi geride bıraktı

Türkiye’deki Black Friday satışları ABD’yi geride bıraktı

Ülkemizde bu seneki Black Friday döneminde Anker'in bazı ürünlerdeki satış adetleri ABD ve diğer ülkelerdeki satışın çok daha üzerinde gerçekleşti.

12.12.2019Teknoloji
Gün Aydınla başlar 12 ay 365 gün Aydın

Gün Aydın'la başlar! 12 ay 365 gün Aydın

Yıllardır deniz, kum, güneşle anılan ülke turizminin lokomotiflerinden Aydın İli, 12 ay boyunca gerçek bir cazibe başkenti olma iddiasını muhteşem bir etkinlikle gün yüzüne çıkarttı.

11.12.2019Ekonomi
Asyalı ve Avrupalı turistlere Güneydoğu rotası

Asyalı ve Avrupalı turistlere Güneydoğu rotası

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin,Gaziantep'in 2019'u turizm açısından dolu dolu geçirdiğini ve konulan hedeflere ulaşıldığını belirtti.

11.12.2019Seyahat
Kalkınma Yatırım Bankasına 200 milyon dolarlık kredi

Kalkınma Yatırım Bankası'na 200 milyon dolarlık kredi

Banka, 200 milyon dolarlık krediyi enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerinin finansmanında değerlendirecek.

11.12.2019Ekonomi
Aralık ayı FED faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak

Aralık ayı FED faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Aralık ayı FED faiz kararı açıklaması, küresel piyasaların pozisyon almasında önem arz edecek. FED faiz kararı toplantısı, finans uzmanlarının gündemini oluşturacak. Peki, faiz arttırımı ya da azalışı kararının alınacağı FED faiz toplantısı ne zaman ve saat kaçta yapılacak? İşte, FED faiz kararı toplantısı hakkında bazı bilgiler

11.12.2019Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşamki faiz kararı ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaları bekliyor.

11.12.2019Ekonomi
Zafer Biryol için 15 yıla kadar hapis istemi

Zafer Biryol için 15 yıla kadar hapis istemi

FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin, eski futbolcular Bekir İrtegün, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç, Uğur Boral, Ersin Güreler ve antrenör İsmail Şengül'ün "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

10.12.2019Futbol
Son dakika: FETÖnün futbol yapılanması davasında mütalaa açıklandı

Son dakika: FETÖ'nün futbol yapılanması davasında mütalaa açıklandı

FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, eski futbolcular Zafer Biryol ve Ersin Güreler’in örgüt üyeliği suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Savcılık mütalaasında, ifadelerinde itiraflarda bulunan Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

10.12.2019Gündem
Kenevir nedir Kenevir otunun tarihsel gelişimi

Kenevir nedir? Kenevir otunun tarihsel gelişimi

Kenevir, tarih boyunca tarım ve toplumlarının çok fazla kullandığı bitkiler arasında yer almıştır. Toprağı havalandırması, tıbbi amaçlarla kullanılması, kıyafet üretiminde etki sahibi olması, kenevir üretiminde önemli bir yer tutmuştur. Peki, kenevir nedir ve kenevir otunun tarihsel gelişimi nasıl oluşmuştur? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.12.2019Gündem
Asya borsaları karışık seyretti

Asya borsaları karışık seyretti

Asya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde karışık bir seyir izlendi.

10.12.2019Ekonomi
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi kasım ayında 50,1 oldu

İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi kasım ayında 50,1 oldu

Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, kasım ayında 50,1’e geriledi.

10.12.2019Ekonomi
İstanbul merkezli 7 ildeki FETÖye yönelik operasyonda 8 kişi tutuklandı

İstanbul merkezli 7 ildeki FETÖ'ye yönelik operasyonda 8 kişi tutuklandı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatından sonra Bank Asya'ya para yatırarak örgüte finansal destek sağladıkları ve örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock kullanıcısı oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişiden 8'i tutuklandı.

10.12.2019Gündem
İlk kez ‘çok yüksek’ insani gelişme

İlk kez ‘çok yüksek’ insani gelişme

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından 2018 yılı verileri baz alınarak hazırlanan ve İnsani Gelişme Endeksi, Eşitsizliğe Uyarlanmış İnsani Gelişme Endeksi, Cinsiyete Dayalı Gelişme Endeksi, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi ile Çok Boyutlu Yoksulluk Endeksi’ni içeren ‘İnsani Gelişme Raporu 2019’ yayımlandı.

10.12.2019Gündem
Erdoğandan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye’nin onayı olmadan arama yapılamaz

Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye’nin onayı olmadan arama yapılamaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya ile imzalanan mutabakatla ilgili, “Uluslararası aktörler bu anlaşmayla Türkiye’nin çizdiği alanlarda onay almaksızın arama tarama faaliyeti yapamaz. Güney Kıbrıs, Mısır, İsrail ve Yunanistan bu bölgede Türkiye’nin onayı olmadan doğalgaz nakil hattı kuramaz” dedi. Erdoğan, TRT canlı yayınında şunları söyledi:

10.12.2019Gündem
İrandan net mesaj: Hazırız

İran'dan net mesaj: Hazırız

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD ile daha geniş kapsamlı tutuklu değişimine hazır olduklarını belirtti.

9.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Libya mutabakatı açıklaması: Uluslararası hukuka uygundur

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Libya mutabakatı açıklaması: Uluslararası hukuka uygundur

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Afganistan İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Vekili İdris Zaman, Dolmabahçe Ofisi'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "Libya ile yaptığımız anlaşma uluslararası hukuka uygundur. " ifadelerini kullandı.

9.12.2019Gündem
1915 Çanakkale Köprüsü yapımı iş programına uygun devam ediyor

1915 Çanakkale Köprüsü yapımı iş programına uygun devam ediyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapım çalışmalarının iş programına uygun devam ettiğini bildirdi.

9.12.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eşref Gani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eşref Gani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'nın Kalbi İstanbul Süreci Bakanlar Konferansı'na katılan Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile görüştü.

9.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afganistan’a “DEAŞ” uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afganistan’a “DEAŞ” uyarısı

Asya’nın Kalbi - İstanbul Süreci 8. Bakanlar Konferansı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afganistan'da tesis edilecek kalıcı bir barışın terörlü mücadelemize büyük bir güç katacağı aşikardır. DEAŞ'ın Afganistan'da yeniden zemin kazanmasını üzüntüyle takip ediyoruz." dedi.

9.12.2019Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik uyarı: Üzüntüyle takip ediyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik uyarı: Üzüntüyle takip ediyoruz

Asya’nın Kalbi - İstanbul Süreci 8. Bakanlar Konferansı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afganistan'da tesis edilecek kalıcı bir barışın terörlü mücadelemize büyük bir güç katacağı aşikardır. DEAŞ'ın Afganistan'da yeniden zemin kazanmasını üzüntüyle takip ediyoruz." dedi.

9.12.2019Dünya
Güney Asya sufi müziği rock müzikle buluştu

Güney Asya sufi müziği rock müzikle buluştu

Pakistanlı ve Danimarkalı müzisyenlerden oluşan Rocqawali grubu, dinleyicilerine Güney Asya'nın sufi müziği kavvaliyi rock müzikle buluşturarak sunuyor.

9.12.2019Keyif
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macronun o sözlerine sert tepki: Karşımızda susuyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'un o sözlerine sert tepki: Karşımızda susuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik, "Siz, İslami terör ifadesiyle barış ile terörü nasıl bir araya getiriyorsunuz? Böyle bir şey olamaz. Karşımızda susuyor, son NATO Zirvesi'nde aynı ifadeleri kullanıyor. Ne oldu şimdi? Paris'te sarı yelekliler çıktı. Hadi çöz bakalım, durdur bakalım. Niye durduramıyorsun? Niye onları barış havzası içinde yola koyamıyorsun? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Bunu böyle bilesin." dedi.

9.12.2019Gündem
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
Türkiye çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi

Türkiye çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi

Türkiye, 2018'i kapsayan İnsani Gelişme Endeksi'nde 189 ülke arasında 59'uncu sırada yer alarak, ilk kez çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi.

9.12.2019Ekonomi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye ikinci Sykes-Picotu parçalamış, kenara atmıştır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: "Türkiye ikinci Sykes-Picot'u parçalamış, kenara atmıştır"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve ondan evvel Zeytin Dalı Operasyonu ile Suriye'nin kuzeyinde oynanan oyun vasıtasıyla ikinci Sykes-Picot'u parçalamış, bir kenara atmıştır." dedi.

7.12.2019Gündem
İhracat 11 ayda BDTye arttı, Avrupaya azaldı

İhracat 11 ayda BDT'ye arttı, Avrupa'ya azaldı

Avrupa en fazla ihracat gerçekleştirilen bölge unvanını korurken, geçen yılın aynı dönemine göre bu bölgeye gerçekleştirilen ihracat 714,6 milyar dolarlık düşüş kaydetti.

7.12.2019Ekonomi
‘Tarımda büyüyeceğiz’

‘Tarımda büyüyeceğiz’

Meyve ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap’ta yabancı ortak hisselerini, şirketteki diğer ortakları olan Anadolu Efes ve Özgörkey Holding’e devretti. Anlaşma sonrası Hürriyet’e konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Tarım stratejik bir sektör. Bu alanda yatırımlarımızı arttırmak istiyoruz. Anadolu Etap’ın kuruluşunda bize destek sağlayan Brezilyalı Cutrale Grubu’nun uzmanlığının dışındaki tarım alanlarında da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

7.12.2019Ekonomi
Türk sineması Singapurda

Türk sineması Singapur'da

Güneydoğu Asya ülkesi Singapur'un Türkiye ile diplomatik ilişkilerinin 50. yılı kapsamında hayata geçirilen Singapur'da "Türk Film Festivali" başladı.

6.12.2019Keyif
DEİK Başkanı Olpak: Afganistan ile ticaret hacmimizi geliştirmemiz gerekiyor

DEİK Başkanı Olpak: Afganistan ile ticaret hacmimizi geliştirmemiz gerekiyor

DEİK Başkanı Nail Olpak, "Son 5 yılda Afganistan ile olan ikili ticaret hacmimiz yaklaşık 150 milyon dolar. Özellikle ülkedeki inşaat, müteahhitlik, enerji ve güvenlik hizmetleri sektörlerinde çok çeşitli potansiyeller bulunuyor" dedi.

6.12.2019Ekonomi
Chopstick nedir Chopstick nasıl tutulur

Chopstick nedir? Chopstick nasıl tutulur?

Chopstick, denge üzerine kurulu Çin mutfağının parçasıdır. Chopstick denilince akla gelen bir diğer şey ise suşidir ve ülkemizde de daha çok suşi yerken kullanılır. Peki, chopstick nedir? Chopstick nasıl tutulur?

6.12.2019Gündem
Asya Kalkınma Bankasından Pakistana 1.3 milyar dolar acil kredi

Asya Kalkınma Bankası'ndan Pakistan'a 1.3 milyar dolar acil kredi

Onaylanan kredi, cari açığın iyileştirilmesi, dar gelirlilerin krizden korunması ve enerji sektörünün desteklenmesini amaçlıyor.

6.12.2019Ekonomi
İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu

İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin mali yapılanmasına yönelik yaptığı soruşturma kapsamında 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

6.12.2019Gündem
Yılın En iyi Havalimanı belli oldu

Yılın En iyi Havalimanı belli oldu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), dünyanın önde gelen havacılık organizasyonlarından biri olan Asya Pasifik Havacılık Merkezi (CAPA) tarafından "Yılın En İyi Havalimanı" seçildi.

6.12.2019Ekonomi
Kız Kardeşim Projesi’nden yerel lezzetleri yaşatan girişimci kadınlara destek

Kız Kardeşim Projesi’nden yerel lezzetleri yaşatan girişimci kadınlara destek

Kız Kardeşim Projesi kapsamında yerel lezzetler üzerine çalışan girişimci kadınların desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Yerel Lezzet Girişimciliği Destek Programı kazananları düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda belirlenen kriterlere göre iş geliştirme hibesi almaya hak kazanan 11 girişimci kadına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Başkanı Evguenia Stoichkova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır tarafından ödül verildi. Program kapsamında Türkiye genelinden 29 ilden restoran sahibi olan ve yerel lezzetler üzerine çalışan 114 girişimci kadının başvuruları değerlendirildi.

6.12.2019Ekonomi
Küresel piyasalar ABDnin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, gelecek haftaki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde bugün açıklanacak ABD’nin istihdam raporu takip edilecek.

6.12.2019Ekonomi
Bakan Yardımcısı Demirtaş: Tekrar İmar Barışı beklentisi yanlıştır

Bakan Yardımcısı Demirtaş: Tekrar İmar Barışı beklentisi yanlıştır

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, İmar Barışı'nın önümüzdeki on yıllar boyunca tekrarı olmayacağını söyledi.

6.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Alışveriş cenneti: Seul

Seul’un ortasından geçen Han Nehri, şehri ikiye bölse de esasında şehir merkezi ve görülecek yerler çoğunlukla nehrin kuzeyinde toplanmış. Insadong, Myeongdong gibi alışveriş caddeleri güney bölgesine göre hep hareketli. Buna karşın güneyde yer alan meşhur Gangnam semti gece hayatı ve lüks alışverişin kalbi olmasıyla oldukça popüler. Önceki yazımda Seul ile ilgili geniş bir bilgi vermiştim. Bu yazımda Seul’de alışveriş, konaklama, yeme-içmeye ilişkin birkaç bilgi paylaşıyorum.

13.12.2019

Turunçgillerin en küçük kardeşi kamkat sosuyla kontrfile

Küçük turuncu portakal olarak tanıdığımız kamkat, Doğu Asya ve Çin’den bize gelen meyveler arasında bulunuyor. Portakala benzeyen görüntüsünün yanı sıra kamkat, turunçgil ailesinin en lezzetli meyvelerinden.

13.12.2019

Phuket Tayland Gezisi - Phuket Adası Nasıl Gezilir? 

Bangkok gezisi sonrası bir saatlik uçuş ile Phuket’e geldik. Phuket havaalanı kent merkezi olarak sayılan ve otelimizin de bulunduğu Patong Beach’e 40 km uzaklıkta bulunuyor.

11.12.2019

Zehirsiz sofralar için haydi göreve

 95 kurum ve inisiyatifin oluşturduğu Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı, sebze ve meyve üretiminde kullanılan pestisitlerle (tarım zehirleri) ilgili kampanya başlattı. Kampanyada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca bazı adımlar atılması isteniyor:

10.12.2019

Derinleşen çürümüşlük

İslam coğrafyası ve Afrika ülkelerinde açlık, yoksulluk, yolsuzluk ve işsizlik gittikçe büyüyor...

9.12.2019

Hepimiz için bir utanç çetelesi

Geçen ay İzmir Buca’da cezaevinden izinli çıkan Şehmuz Selçuk (24) sevgilisi Melisa Kalem’i pompalı tüfekle öldürüp intihar etti.

6.12.2019