MENÜ

Astsubay Zekeriya Kuzu

Astsubay Zekeriya Kuzu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Astsubay Zekeriya Kuzu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 139 Astsubay Zekeriya Kuzu haberi bulunmuştur.

Astsubay Zekeriya Kuzu Haberleri

‘Menfez paşası’ yalanlarıyla hayal gücünün sınırlarını zorladı

‘Menfez paşası’ yalanlarıyla hayal gücünün sınırlarını zorladı

FETÖ'nün suikast timinde yer alan eski astsubay Zekeriya Kuzu, duruşmalarda, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Marmaris'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emniyetini sağlamak için gittiğini, yakalandığı menfeze ise serinlemek için girdiğini söyleyerek, örgütün inkar stratejisinin en çarpıcı örneklerini ortaya koydu. "Menfez paşası" olarak anılan, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 82,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kuzu, "Menfeze serin olduğu için girdik. Dinlenerek yola çıkıp teslim olacaktık" yalanlarıyla duruşmaları izleyenleri şaşırttı.

31.01.2019Gündem
Menfez Paşasından şehit ailesine şok sözler

'Menfez Paşası'ndan şehit ailesine şok sözler

MARMARİS'te, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan askerler arasında yer alan ve bir menfezde yakalanıp ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen, Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nün 'Paşa' lakaplı örgüt imamı eski astsubay Zekeriya Kuzu'nun, istekleri dışında hareket eden şehit ailesini tehdit ettiği ortaya çıktı.

4.04.2018Gündem
Bunu da yapmış Generalimizi üzmeyin

Bunu da yapmış! 'Generalimizi üzmeyin'

Marmaris'te, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan askerler arasında yer alan ve bir menfezde yakalanıp ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen, Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nün 'Paşa' lakaplı örgüt imamı eski astsubay Zekeriya Kuzu'nun, istekleri dışında hareket eden şehit ailesini tehdit ettiği ortaya çıktı. Kuzu'nun, üsteki bir hangara kamera sistemi takarken düşüp şehit olan Astsubay Üst Çavuş Gökhan Yıldırım'ın ailesini, halen FETÖ'den tutuklu bulunan, dönemin üs komutanı eski hava tümgeneral Kubilay Selçuk'tan şikayetçi olmaları ve olayın aydınlatılmasını istemeleri nedeniyle, "Generalimizi üzmeyin, şehitliğini de alırız" sözleriyle tehdit ettiği öne sürüldü.

4.04.2018Gündem
5 astsubay serbest kaldı... Kumpasın arkasından onlar çıktı

5 astsubay serbest kaldı... Kumpasın arkasından onlar çıktı

İzmir'deki Çiğli 2’nci Ana Jet Üssü’nde, uçuşa çıkmadan kontrole alınan uçakta kablo kesiği tespit edilmesi üzerine durumu üstlerine bildiren 5 astsubay hakkında dava açılmasının arkasında, darbe girişiminin ardından tutuklanan eski komutan Tümgeneral Kubilay Selçuk, kurmay eski başkan Albay Ramazan Elmas ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi davasında mahkum olan Astsubay Zekeriya Kuzu’nun olduğu ortaya çıktı. Askeri mahkemede yapılan yargılamada bilirkişilerin, kabloların yıpranmadan dolayı koptuğu raporu üzerine astsubaylar hakkında beraat kararı verildi.

26.10.2017Gündem
Suikast davasında 4’er kez müebbet

Suikast davasında 4’er kez müebbet

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’a Marmaris’te suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesi davası, dün müebbet hapis cezalarıyla sona erdi. Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, 31 sanığa 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet, helikopter teknisyeni 3 sanığa 1’er kez ağırlaştırılmış müebbet, 6 sanığa müebbet hapis cezası verdi.

4.10.2017Gündem
Son dakika: Gözler saat 14.00da

Son dakika: Gözler saat 14.00'da

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında sanıkların son sözleri alındı. Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde karar aşamasına gelen duruşmada sabah başlayan duruşmada kararın açıklanması bekleniyor.

4.10.2017Gündem
Menfez Paşası hakim karşısında...

'Menfez Paşası' hakim karşısında...

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast davasında sanık Zekeriya Kuzu savunmasını yaptı. Darbe girişimi sonrası bir menfezde yakalanan Kuzu, "Biz yakalanmadık, teslim olduk" dedi. FETÖ'nün 'üs imamı' olarak anılan, "Paşa" lakaplı Kuzu, "Sıkıyönetim ilan edildiğini, Cumhurbaşkanının emniyetini sağlamak için gittiğimizi helikopterde öğrendik" iddiasında bulunan Kuzu, "Sıkıyönetimin ilan edildiğini yerdeyken Sönmezateş'ten de duysaydım bile göreve giderdim" dedi. Menfezde yakalandıklarını anımsatan Kuzu, "Menfeze serin olduğu için girdik. Dinlenip yola çıkıp teslim olacaktık. Üzerimizde 1,5 saat boyunca bizi aradılar. Olay daha büyümesin diye kendimizi ifşa ettik" iddiasında bulundu.

24.08.2017Gündem
Kuzunun oğluna para göndermiş

Kuzu'nun oğluna para göndermiş

AKINCI Üssü davası sanıklarından eski tuğgeneral Aydemir Taşçı, 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden, ‘Çiğli Paşası’ olarak bilinen eski astsubay Zekeriya Kuzu’nun oğlu Emrah Kuzu’ya para yolladığını söyledi.

18.08.2017Gündem
Hero soruşturmasında önemli gelişme... Görevden alındılar

'Hero' soruşturmasında önemli gelişme... Görevden alındılar

15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele baskın yapan sanık Gökhan Güçlü'nün 'hero' (kahraman) tişörtüyle mahkemeye gelmesiyle ilgili cezaevi ikinci müdürü, bir idari personel ile üç infaz korumla memuru Adalet Bakanlığı'nın kararıyla açığa alındı. Tişörtü gönderen abla Bahar Güçlü'ye örgüt propagandası yapmak suçundan dava açıldı.

10.08.2017Gündem
Ona paşa adını ben verdim

Ona 'paşa' adını ben verdim

Akıncı Üssü’ndeki darbe faaliyetlerine ilişkin davada çapraz sorgusu yapılan eski Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı tümgeneral Kubilay Selçuk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast ekibinin başında bulunan ve darbe girişimi sonrasında menfezde yakalanan astsubay Zekeriya Kuzu’ya ‘Paşa’ lakabını kendisinin verdiğini söyledi.

8.08.2017Gündem
Darbe sanığı ile avukat arasında Ergenekon-Balyoz tartışması...

Darbe sanığı ile avukat arasında Ergenekon-Balyoz tartışması...

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın sanıklarından ve darbecilerin atama listesinde, Genelkurmay Harekat Başkanı olacağı belirtilen eski tümgeneral Selçuk'un çapraz sorgusu tamamlandı. Selçuk, 15 Temmuz günü komutanı olduğu Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığından Akıncı'ya ziyaret edeceği kişilere haber vermeden gelmesinin nedeninin sorulması üzerine, "sürpriz yapmak" için kimseye haber vermeden geldiğini savundu. Duruşmada daha önce Ergenekon'da yargılanan Avukat Serdar Öztürk, kumpas davalarına ilişkin Kubilay Selçuk'la tartıştı...

8.08.2017Gündem
Darbeci generalden şok itiraf Astsubay Zekeriya Kuzuya...

Darbeci generalden şok itiraf! 'Astsubay Zekeriya Kuzu'ya...'

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın altıncı celsesinde Akıncı Üssü'nde yakalanan eski Çiğli Ana Jet Üssü Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk savunmasını yaptı. Selçuk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi timinde görevli Zekeriya Kuzu'ya 'Paşa' lakabını da kendisinin verdiğini söyledi.

8.08.2017Gündem
Darbeci askerleri yakalayan komutan terfi etti

Darbeci askerleri yakalayan komutan terfi etti

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın yayınladığı son kararname ile tuğgeneralliğe terfi eden Muğla İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Van İl Jandarma Komutanlığı görevine atandı.

22.07.2017Gündem
Menfez Paşası 1 dolarını geri istedi

'Menfez Paşası' 1 dolarını geri istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davası sanığı Zekeriya Kuzu, cüzdanında ele geçirilen bir doların koleksiyon parası olduğunu iddia ederek, paranın iade edilmesini talep etti. Kuzu, cezaevinde kendisini şiire verdiğini söyledi.

4.05.2017Gündem
İşte savcının Erdoğana suikast girişiminde istediği ceza

İşte savcının Erdoğan'a suikast girişiminde istediği ceza!

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'a suikast girişimi davasında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, aralarında 'Menfez Paşası' lakaplı Zekeriye Kuzu'nun da bulunduğu suikast timi için 6'şar kez müebbet hapis istedi.

28.04.2017Gündem
İddianamede Akın Öztürk-Zekeriya Kuzu detayı

İddianamede Akın Öztürk-Zekeriya Kuzu detayı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ olarak tanınan eski astsubay Zekeriya Kuzu’nun yakınlığını anlatan bir ifadeye de yer verildi

5.03.2017Gündem
Astsubay Zekeriya Kuzuyu görünce şaşırdım

'Astsubay Zekeriya Kuzu'yu görünce şaşırdım'

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanına yönelik suikast girişimiyle ilgili davada 7. gününde ifade veren sanıklardan dikkat çeken ifadeler geldi. Darbe sanıkları sabaha karşı minarelerden anonslarla birlikte salalar yükselince tüm umutlarını yitirdiklerini ve teslim olma kararı aldıklarını belirttiler.

2.03.2017Gündem
Türkiyenin gözü bu davada...

Türkiye'nin gözü bu davada...

15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin dava bugün Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşma için getirilen sanıklar arasında menfezde yakalanan Zekeriya Kuzu da var. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı sanıklarda pişmanlık belirtisi görmediklerini söyledi, "Zaten yaptıkları işin çok kutsal olduğuna o zaman inanıyorlardı. Bugünkü gözlemlerimiz o inancın halen devam ettiği yönünde. Bu davadaki sanıklar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en seçkin birliklerinde daha önce görev almış ve özel olarak yetiştirilmiş kişiler. Bu özelliklerine ek olarak, bizim de dosyada gözlemlediğimiz TSK içindeki örgütün en sadık mensupları. Bunları bir araya getirdiğimizde zaten çok sıra dışı bir profille karşılaşmış oluyoruz. Cumhurbaşkanının varlığını ortadan kaldırma iradesiyle olay mahalline gelindiğine ilişkin hiçbir tereddüt bulunmuyor" diye konuştu.

20.02.2017Gündem
Erdoğana suikast davası başlıyor: Hesap günü

Erdoğan'a suikast davası başlıyor: Hesap günü

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Marmaris’te bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a suikast girişimine ilişkin dava, bugün Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Duruşmalar için Muğla Ticaret Odası’nda özel salon hazırlandı.

19.02.2017Gündem
Adliye küçük kaldı... Orada yargılanacaklar

Adliye küçük kaldı... Orada yargılanacaklar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 47 kişinin yargılanmasına 20 Şubat tarihinde Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, her biri için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen darbecilerin yargılanacağı duruşmanın yapılacağı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Salonu’nda incelemelerde bulundu.

2.02.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğana suikast girişimine 6şar kez müebbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimine 6'şar kez müebbet

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 47 kişi hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak Muğla 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Sanıkların her biri için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

28.11.2016Gündem
Menfez Paşası itirafçı oldu

'Menfez Paşa'sı itirafçı oldu!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın kaldığı Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki otele düzenlenen saldırıyı Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’le organize ettiği öne sürülen, Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nın imamı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak için itirafçı oldu. Muğla’da tutuklanıp İzmir F Tipi Cezaevi’ne gönderilen ’Çiğli Paşası’ Zekeriya Kuzu’nun zaman zaman ifadesine başvurulduğu ortaya çıktı.

25.11.2016Gündem
Göktuğ Demirarslan’ın babası son anda taraf değiştirmiş

Göktuğ Demirarslan’ın babası son anda taraf değiştirmiş

İzmir’deki FETÖ iddianamesi kabul edildi. İddianamede seri katil Atalay Filiz tarafından öldürülen Göktuğ Demirarslan’ın babası Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın darbe girişiminin başarısız olacağını anladığı anda taraf değiştirip darbecilere müdahale ettiği yer aldı

26.10.2016Gündem
Menfez paşası hakkında flaş gelişme: Muğlada yargılanacak

'Menfez paşası' hakkında flaş gelişme: Muğla'da yargılanacak

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, 15 Temmuz'daki darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenledikleri ileri sürülen 1'i firari 37 darbeci asker hakkındaki iddianamenin hazırlanmasına devam edildiği bildirildi. İddianamenin iki ay içinde tamamlanması beklenirken, darbeci askerlerin Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacakları öğrenildi. Yargılanacaklar arasında Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu öne sürülen ve yakalandığı yer yüzünden 'menfez paşası' olarak bilinen Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu da bulunuyor.

20.10.2016Gündem
Cumhurbaşkanına suikast timi tutuklandı

Cumhurbaşkanı'na suikast timi tutuklandı

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerden, geçen 31 Temmuz’da yakalanan ve sorgularının ardından Muğla Adliyesi’ne sevk edilen 11’i daha tutuklandı. Tutuklananlar arasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda tabur komutanı olan Binbaşı Şükrü Seymen de bulunuyor. Adliye önünde bekleyen darbeci askerlerin yakınlarından bazıları "Onlar bizim evladımız. Onlar da Türk askeri. Bizler de vatan için canımızı veririz" dedi.

18.08.2016Gündem