MENÜ

Assange

Assange ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Assange haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 607 Assange haberi bulunmuştur.

Assange Haberleri

Assange’a takipsizlik

Assange’a takipsizlik

İSVEÇ Başsavcısı Marianne Ny, devletlere dair gizli belgeleri ifşa etmesiyle tanınan WikiLeaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange (45) hakkında yaklaşık 7 yıldır süren tecavüz soruşturmasına devam etmeme kararı aldığını açıkladı.

19.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Flaş karar... Assangeın tecavüz davası düşürüldü

Flaş karar... Assange'ın tecavüz davası düşürüldü

İsveç Mahkemesi, Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın yargılandığı tecavüz davasının düşürüldüğünü açıkladı. Assange, tecavüz suçlamasından ve İsveç'e iade edilme korkusu nedeniyle Londra'daki Ekvator Büyükelçiliği'ne sığınmıştı. İngiliz polisi ise Assange'nin konsolosluğu terk etmesi durumunda gözaltına alınacağını açıkladı...

19.5.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ekvadorda seçim sonrası göstericiler polisle çatıştı

Ekvador'da seçim sonrası göstericiler polisle çatıştı

Ekvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından solcu aday Lenin Moreno zaferini ilan ederken, rakibi Guillermo Lasso oyların yeniden sayımını istedi.

3.4.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDyi zora sokacak gizli belgeler ortaya çıktı

ABD'yi zora sokacak gizli belgeler ortaya çıktı!

Wikileaks’in bugün yayınladığı yeni gizli belgelere göre, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), hack saldırılarının kökenini bilgisayar kodlamalarıyla gizleyerek, Rus ve Çin faaliyeti gibi görünmesini sağlıyor.

31.3.2017DünyaHürriyet Yazarı
CIA belgeleri yayınlayan Wikileaks kurucusundan yeni açıklama

CIA belgeleri yayınlayan Wikileaks kurucusundan yeni açıklama

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) dünya çapında yürüttüğü siber operasyonlardan etkilenen teknoloji şirketlerine, Wikileaks'in önceki gün yayımladığı CIA'in siber operasyonlarda kullandığı yöntemlerin yer aldığının ileri sürüldüğü belgelere özel erişim sağlanacağını söyledi. Assange, Wikileaks'in önceki gün yayımladığı belgelerle ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu. 

9.3.2017DünyaHürriyet Yazarı
Görevi bırakmasına günler kala Obamadan sürpriz karar

Görevi bırakmasına günler kala Obama'dan sürpriz karar

ABD'de başkanlık koltuğunu Cuma günü Donald Trump’a devredecek olan Barack Obama, 2013 senesinde casusluk ve diğer suçlardan 35 yıla mahkûm edilen Chelsea Manning için af yetkisini kullandı. Cezası hafifletilecek Manning'in 17 Mayıs'ta serbest kalacağı belirtildi. WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange geçen hafta yaptığı açıklamada, Manning’in affedilmesi halinde ABD’ye iade edilmeyi kabul edeceğini duyurmuştu.

17.1.2017DünyaHürriyet Yazarı
Assange: Manning affedilirse ABD’ye gelirim

Assange: Manning affedilirse ABD’ye gelirim

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, Amerikan ordusuna ait gizli bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle hapis yatan eski asker Chelsea Manning’in affedilmesi halinde ABD’ye iade edilmeyi kabul edecek.

13.1.2017DünyaHürriyet Yazarı

ABD basını: Siber saldırılarda rol alan Rusların kimlikleri belirlendi

ABD istihbarat servislerinin, Rusya'nın ABD seçimlerine siber saldırılarla müdahale ettiğine yönelik raporunda, bilgisayar korsanlarınca çalınan e-postaları Wikileaks'e ulaştıran Rusların kimliklerinin de yer aldığı iddia edildi.

7.1.2017DünyaHürriyet Yazarı
Bana 2016nın resmini yapar mısın Niv

Bana 2016'nın resmini yapar mısın Niv?

Sanatçı Niv Bavarsky, 2016'nın en önemli 127 olayını aynı tabloya sığdırmış! Çok da güzel olmuş!

27.12.2016KampüsHürriyet Yazarı
Rusya ABD seçimlerine müdahale etti iddiası

'Rusya ABD seçimlerine müdahale etti' iddiası

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), Rusya'nın, Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın kazanmasına yardımcı olacak şekilde ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönünde sonuca vardığı ileri sürüldü.

10.12.2016DünyaHürriyet Yazarı
Assange: Her şey 1979’da başladı

Assange: Her şey 1979’da başladı

Gizli belgeleri ifşa eden WikiLeaks sitesi, önceki gün ABD’ye ait 500 bin yeni belgeyi daha ifşa etti.

29.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Julian Assangea tecavüz sorgulaması

Julian Assange'a tecavüz sorgulaması

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinde hakkındaki tecavüz iddialarıyla ilgili sorgulandı

14.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Assange elçilikte sorgulanacak

Assange elçilikte sorgulanacak

WIKILEAKS internet sitesinin kurucusu Julian Assange, Ekvador’un Londra Büyükelçiliği’nde hakkındaki tecavüz iddialarıyla ilgili 14 Kasım Pazartesi günü sorgulanacak. Sorguda, Ekvadorlu ve İsveçli iki savcı yer alacak. Assange kabul ederse DNA örneği alınacak.

7.11.2016DünyaHürriyet Yazarı
Ekvador Assangeın internetini kestiğini doğruladı

Ekvador Assange'ın internetini kestiğini doğruladı

Ekvador Dışişleri Bakanlığı, Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın internet erişimini "geçici olarak" kestiklerini doğruladı ve gerekçe olarak ABD’deki başkanlık seçimlerini gösterdi.

19.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
Clinton’a bir hack şoku daha

Clinton’a bir 'hack' şoku daha

ABD başkanlık seçiminin Demokrat adayı Hillary Clinton’ın seçim kampanyasının başkanlığını yürütüen John Podesta’ya ait 2.000’in üzerinde elektronik posta, internet üzerinden yayınlandı.

8.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
WikiLeaksten ABD seçimlerini etkileyebilecek açıklama

WikiLeaks'ten ABD seçimlerini etkileyebilecek açıklama

WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, bu haftadan itibaren yeni belgeler yayımlayacaklarını, bunların ABD’deki seçim kampanyası ve Google'ın yanı sıra savaşlar, silah satışları ve petrol endüstrisi gibi konuları içereceğini söyledi. Bu arada, geçen hafta yapılan ilk başkanlık tartışmasının ardından yapılan ankette Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton, Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'a 5 puan fark attı.

4.10.2016DünyaHürriyet Yazarı
İsveçli savcılar Assangeın ifadesini Londrada alacak

İsveçli savcılar Assange'ın ifadesini Londra'da alacak

İsveç Savcılığı, İsveç'te tecavüzle suçlanan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın ifadesinin Londra'daki Ekvador Büyükelçiliğinde alınacağını duyurdu.

11.8.2016DünyaHürriyet Yazarı
Assange: NBC’nin haberi, Türkiyedeki darbe girişiminin başarısı için kullanıldı

Assange: NBC’nin haberi, Türkiye'deki darbe girişiminin başarısı için kullanıldı

Amerikan NBC televizyonunun Türkiye'deki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya sığınmaya çalıştığı yönünde haber yaptığını hatırlatan Wikileaks’in kurucusu Julian Assange; bunun, darbecilere destek anlamına geldiğini söyledi.

4.8.2016DünyaHürriyet Yazarı
İsveç yargısı Assangeın başvurusunu geri çevirdi

İsveç yargısı Assange'ın başvurusunu geri çevirdi

Stockholm Mahkemesi, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın, hakkındaki tutuklama kararının kaldırılması için yaptığı başvuruyu geri çevirdi.

25.5.2016DünyaHürriyet Yazarı
İzmirli Avukat Özay, Assangeye yavru köpek hediye etmek istedi

İzmirli Avukat Özay, Assange'ye yavru köpek hediye etmek istedi

İzmirli Avukat Özay, Assange'ye yavru köpek hediye etmek istedi

10.5.2016İzmirHürriyet Yazarı
Kedileaks

Kedileaks

Gizli diplomasi yazışmalarını sızdıran WikiLeaks sitesinin kurucusu olan ve siyasi sığınmacı olarak Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde kalan Julian Assange’a, artık bir kedi yavrusu eşlik edecek.

9.5.2016DünyaHürriyet Yazarı
Can Dündar: Kin ve öfkeyle zehirlenmedik

Can Dündar: 'Kin ve öfkeyle zehirlenmedik'

Erdem Gül’le birlikte 92 gün sonra tahliye edilen gazeteci Can Dündar, Silivri Cezaevi çıkışında “İçeri girerken bir tek şey diliyordum. Bizi buraya tıkan kin, öfke içimizi zehirlemesin. Ve biz zehirlenmeden çıktık. Kin duymuyoruz ama mücadele etmeye kararlıyız. Bu bir basın özgürlüğü davasıdır” diye konuştu.

26.2.2016GündemHürriyet Yazarı
ABD liderleri böyle dinlemiş

ABD liderleri böyle dinlemiş

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın Almanya Başbakanı Merkel’i şimdiye kadar bilinenden daha fazla dinlediği ortaya çıktı. WikiLeaks’e göre NSA, Merkel’in, BM Genel Sekreteri ile görüşmesini dinlemiş, Sarkozy ve Berlusconi ile buluşmasını takip etmiş.

24.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
ABD Merkeli sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Merkel'i sanıldığından daha fazla dinlemiş

ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nın (NSA) Almanya Başbakanı Angela Merkel'i şimdiye dek bilinenden daha fazla dinlediği ortaya çıktı. WikiLeaks'in yeni belgelerine göre; Merkel'in, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile yaptığı konuşma da NSA tarafından dinlendi.

23.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
Assangedan balkon konuşması

Assange'dan balkon konuşması

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Birleşmiş Milletler'in (BM) çalışma grubunun İngiltere'deki tutukluluk haliyle ilgili lehinde verdiği kararla ilgili olarak, "Sadece benim, ailem, çocuklarım için değil, BM sisteminin bağımsızlığı için de bir zafer" dedi.

5.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
Wikileaksin kurucusu Assange ile ilgili karar çıktı

Wikileaks'in kurucusu Assange ile ilgili karar çıktı

Birleşmiş Milletler'in (BM) keyfi tutuklamalarla ilgilenen çalışma grubu, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde "keyfi olarak gözaltında tutulduğu" yönünde karar aldı. Yapılan yazılı açıklamada, Assange'ın özgürce seyahat etme ve İsveç ve İngiltere'den tazminat talebinde bulunma hakkının olduğu ifade edildi.

5.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
BM: Assange derhal serbest kalmalı

BM: Assange derhal serbest kalmalı

BBC’nin haberine göre, casuslukla suçlanan Julian Assange’ın şikâyetini inceleyen Birleşmiş Milletler (BM) Keyfi Gözaltı Çalışma Grubu, tutuklama kararlarının yasadışı olduğu ve Assange’ın derhal serbest bırakılmasına karar verdi.

4.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
Birleşmiş Milletler, Assangeın İngiltere ve İsveç şikâyetini haklı buldu

'Birleşmiş Milletler, Assange'ın İngiltere ve İsveç şikâyetini haklı buldu'

BBC'nin ulaştığı bilgilere göre Birleşmiş Milletler, (BM) 'keyfi tutuklama' iddialarını incelediği çalışma grubu Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın İngiltere ve İsveç hakkında yaptığı 'kanunsuz gözaltı' şikâyetini haklı buldu.

4.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
Assange açıkladı: Teslim olabilirim

Assange açıkladı: Teslim olabilirim

Assange, İngiltere ve İsveç'i 2014 yılında şikayet ettiği BM'nin yarın vereceği karar öncesinde açıklamada bulundu. Assange, yarın BM çalışma grubunun vereceği kararın aleyhinde olması halinde İngiliz polisine teslim olacağını, lehinde bir karar çıkması halinde ise pasaportunun iadesini istediğini söyledi.

4.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
BM Assangela ilgili karar verecek

BM Assange'la ilgili karar verecek

Birleşmiş Milletler'in (BM) keyfi tutuklamalarla ilgili çalışma grubunun bu hafta, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın İngiltere'deki tutukluluk haliyle ilgili karar vermesi bekleniyor.

2.2.2016DünyaHürriyet Yazarı
Kenneth Roth: Suriye sınırını kapatmayın

Kenneth Roth: Suriye sınırını kapatmayın

İnsan Hakları İzleme Örgütü Direktörü Kenneth Roth, Türkiye’yi yakından takip eden bir isim. Örgütün 2016 Dünya Raporu’nu geçen hafta Türkiye Uzmanı Emma Sinclair-Webb ile birlikte İstanbul’da açıkladılar. Ardından da hükümetle görüşmek için Ankara’ya gittiler. Türkiye ziyaretinin ardından konuştuğum Roth, görüştüğü Türk yetkililerin kimliklerini açıklamak istemedi. Oysa yıllardır temasları konusunda son derece şeffaf davranırlardı. Ankara’da kendileriyle görüşmeye hevesli hükümet üyelerinin sayısının birkaç kişiyle sınırlı kaldığı duyumunu almıştım. Roth’un isim hassasiyeti de duyumları doğrular nitelikteydi. İnsan hakları ihlali olarak gördüğü dosyalarda ise her zamanki gibi açık sözlüydü. Türkiye konusundaki en büyük endişesi ‘hükümet üzerindeki en hayati kontrol mekanizmaları’ dediği medya, yargı ve sivil toplumu susturma odaklı trend.

31.1.2016DünyaHürriyet Yazarı
Julian Assange’ı İsveç savcısı sorgulayacak

Julian Assange’ı İsveç savcısı sorgulayacak

Ekvador, Julian Assange'ın İsveç savcılığı tarafından sorgulanmasına izin verdi.

13.12.2015AvrupaHürriyet Yazarı
1 Milyon Maske yürüyüşüne hazırlanıyor

1 Milyon Maske yürüyüşüne hazırlanıyor

İngiltere’de her yıl 5 Kasım gecesinde Barut komplosunun engellenmesinin yıl dönümünde düzenlenen Guy Hawkes gecesi kutlamalarına bu yıl da Anonymous’un düzenlediği “Bir milyon maske yürüyüşü”nün damga vurması bekleniyor.

5.11.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Hastaneye gitmesine izin verilmedi mi

Hastaneye gitmesine izin verilmedi mi

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın sığındığı Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinden hastaneye gitmesi için İngiliz hükümetinin, "güvenli geçiş iznine" onay vermediği öne sürüldü.

15.10.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Assange için polis nöbeti sona erdi

Assange için polis nöbeti sona erdi

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın sığındığı Ekvador'un Londra Büyükelçiliği önünde üç yıldır devam eden polis nöbeti sona erdi.

13.10.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Ve polis artık Londradaki Ekvador Büyükelçiliğinin önünde durmayacak

Ve polis artık Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nin önünde durmayacak

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın sığındığı Ekvador'un Londra Büyükelçiliği önünde üç yıldır devam eden polis nöbeti sona erdi.

12.10.2015DünyaHürriyet Yazarı
Wikileaksin kurucusu Assange: Hollande beni arkamdan bıçakladı

Wikileaks'in kurucusu Assange: 'Hollande beni arkamdan bıçakladı'

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın kendisini “arkadan bıçakladığını” iddia etti.

21.9.2015DünyaHürriyet Yazarı
Hollande beni arkamdan bıçakladı

'Hollande beni arkamdan bıçakladı'

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollende'ın kendisini “arkadan bıçakladığını” iddia etti.

20.9.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Snowden, Assange ve Manning heykelleri BM binası önünde

Snowden, Assange ve Manning heykelleri BM binası önünde

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) bazı dinleme faaliyetlerini ortaya çıkaran kurumun eski sistem analisti Edward Snowden, Wikileaks'ın kurucusu Julian Assange ve Wikileaks belgelerini sızdıran Chelsea Manning'ın heykelleri Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi'nin önünde sergilenmeye başlandı.

14.9.2015DünyaHürriyet Yazarı
O davalardan ikisi düştü

O davalardan ikisi düştü

İsveç tarafından, Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkındaki cinsel saldırı suçlamasıyla yürütülen iki dava zaman aşımı nedeniyle düştü.

14.8.2015DünyaHürriyet Yazarı
O davalardan ikisi düştü

O davalardan ikisi düştü

İsveç tarafından, Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkındaki cinsel saldırı suçlamasıyla yürütülen iki dava zaman aşımı nedeniyle düştü.

13.8.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Assangeın taciz davası zaman aşımına uğruyor

Assange'ın taciz davası zaman aşımına uğruyor

Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkında İsveç'te cinsel taciz suçlamasıyla açılan üç ayrı davanın bir hafta içerisinde zaman aşımına uğrayacağı bildirildi.

13.8.2015AvrupaHürriyet Yazarı
Julian Assangeın taciz davası zaman aşımına uğruyor

Julian Assange'ın taciz davası zaman aşımına uğruyor

Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkında İsveç'te cinsel taciz suçlamasıyla açılan üç ayrı davanın bir hafta içerisinde zaman aşımına uğrayacağı bildirildi.

12.8.2015DünyaHürriyet Yazarı
O dava zaman aşımına uğruyor

O dava zaman aşımına uğruyor

Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkında İsveç'te cinsel taciz suçlamasıyla açılan üç ayrı davanın bir hafta içerisinde zaman aşımına uğrayacağı bildirildi.

12.8.2015DünyaHürriyet Yazarı
Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeierin dinlendiği iddiası

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'in dinlendiği iddiası

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in ABD Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) tarafından dinlenildiği iddia edildi.

21.7.2015AvrupaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Hiçbir şey bıraktığı gibi değil

GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 78. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

9.11.2016

Foça gibi değişmeden değişmeli

ÜLKEMİZİN en önemli şairlerinden olan ve birçoklarına şiiri sevdiren Ataol Behramoğlu, uzun yıllardır geldiği Foça’dan ilham alarak yeni bir şiir kitabı yazdı.

10.9.2016

Tehlikedeki ilişkiler

15 Temmuz'da yaşadığımız kabus sonucu Türkiye birçok konuda önemli dönüm noktalarına ve yol ayırımlarına geldi.

27.7.2016

Akıl tutulması... El İnsaf...

Can’ın (Dündar) ve Erdem Gül’ün üç ayı aşkın süreden beri bulunduruldukları demir parmaklıkların ardından çıkan, “açık hava”ya kavuşmaları, kuşkusuz, harikûlâde bir gelişme. Özellikle, kendileri ve en başta da aileleri, yakınları ve sevenleri için.

26.2.2016

Türkiye’nin Can Dündar ve Erdem Gül ayıbı...

Tam iki hafta önce bugün, bir yurt dışı gezisinden yurda ayak bastığım anda “haber” yüzüme çarpıldı: Can Dündar ve Erdem Gül, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilmişlerdi!

11.12.2015